USA, wybory. Desperacja u Demokratów?

Prześlij dalej:

Podobno w polityce wieje nudą, może gdzie indziej tak, ale nie w Ameryce. Tak jak poprzednio pisałem, mimo podsycania ognia i fanfar przez naiwnych wyborców wokół starego komucha senatora Bernie Sandersa, na placu wreszcie pojawiła się straż pożarna globalistów lansująca jednego ze swoich, czyli Mike Bloomberga. Żeby na dobre wygasić socjalistyczne mrzonki pozostałych kandydatów podano wiadomość, że Mały Mike (jak nazwał go Trump) rozważa jako kandydata na swojego wiceprezydenta nie kogo innego, ale Hillary Clinton! Właśnie to ma być ta mieszanka wybuchowa, koktajl Mołotow, mającą zmieść z prezydenckiej sceny Trumpa. Najbardziej skorumpowana polityk (czy jak mawiają bardziej oświeceni polityczka)  i jeden z najbogatszych politycznych kameleonów. Widocznie banksterzy uznali, że na Trumpa nie mogą nijak liczyć, więc przedstawienie czas zacząć!

https://pbs.twimg.com/media/EQ05hHMVUAU0EIW?format=jpg&name=small                  Taki jest krzyk z ostatniej chwili, ale jakby nigdy nic powróćmy do obserwowania  “normalnego” procesu demokratycznego, czyli do przepychanek w obrębie kurczącego się grona kandydatów Partii Demokratycznej w wyścigu do prezydentury. 

Jak zdrowa jest amerykańska polityka? Na dzisiaj na czele peletonu kandydatów Partii Demokratycznej plasuje się 78-letni komuch po niedawnym zawale, wnuczek Ziemi Beskidzkiej, który swój miesiąc miodowy spędził w Sowietach, z 29% poparcia wśród demokratycznych wyborców. Na drugim miejscu rankingów plasuje sie ciagle jeszcze 77-letni Joe Biden (19%), największa nadzieja i lider wyścigu sprzed paru miesięcy. Na trzecim miejscu najbogatszy z polityków, jeden z najbogatszych ludzi na świecie (w partii reprezentującej interesy biednych i mniejszości etniczne) były republikanin, później niezależny, teraz odwieczny demokrata burmistrz Nowego Jorku (3 kadencje!) 78-letni finansista Mike Bloomberg (18%). Na czwartej pozycji znajduje się najmłodszy z nich 38-letni gej Pete Buttigieg, burmistrz średniego miasta, weteran wojny irackiej, który niedawno na scenie podziękował swojemu mężowi siarczystym pocałunkiem. Piąte miejsce obsadzone jest przez słynną senator Warren, o której niżej. Ostatnią z liczących się zawodników peletonu jest senator Amy Klobuchar, sprytnie uchodząca za umiarkowanego polityka, niestety mocno zaprzyjaźniona z interesami wielkich korporacji.

Powoli z przysłowiowych  “przedostatnich” pozycji w kierunku lidera peletonu przesuwa się Mike Bloomberg, który na obecną chwilę ma ma wiele miliardów, ale jeszcze niewielu wyborców. Cwaniak i kunktator, nie ubiegał się o głosy w pierwszych stanach organizujących prawybory, czeka na Superwtorek na początku marca, gdzie w akcji będzie aż kilkanaście stanów. Problem w tym, że może się doczekać, gdyż Demokraci nie mają wyraźnego lidera. Dotychczasowy lider Joe Biden ugodzony odłamkowym impeachmentu prezydenta Trumpa zostaje z zadyszką w tyle. Jego sukcesor Bernie ryczący swój socjalizm, nie wysunął się na tyle do przodu, aby resztę peletonu zostawić w tyle. Depczą mu po piętach. 

Strony

Źródło foto: 
2688 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Jacek K.M.

Autor artykułu: Jacek K.M.