TVN powołuje komisję! Proponuję szyld: „Do spraw Kamila Durczoka i Beaty Tadli”

Prześlij dalej:

Dotąd uważałem, że to Owsiak jest królem wszelkich błazeństw i tandetnych chwytów, które nawet obok PR nie leżały, a są zwykłą propagandą. Zmieniam zdanie, właściwie to konkurencja za mnie zmieniła i pobiła króla jednym manewrem oskrzydlającym. TVN swoją decyzją o powołaniu „komisji do spraw molestowania” przebił wszystkie skale pośmiewiska, prymitywizmu, hipokryzji i popularnego „rżnięcia głupa”. Dzięki Bogu te igrzyska dla konsumentów „polędwicy sopockiej” i „Tańca z gwiazdami” odbywają się za prywatne pieniądze, ale to wcale nie znaczy, że robienie z ludzi idiotów ma pozostać bezkarne. Ujawniłem nazwisko Durczoka, jednoczenie chroniłem nazwisko znanej prezenterki, ponieważ w niewielkim stopniu przemawiał do mnie argument „ona w końcu jest ofiarą”. Jednak czas płynie, bezczelność poganiana obłudą narasta i mglisty argument po pierwsze się zużył, po drugie nie tylko Durczok jest hipokrytą, ale całe „środowisko” wyzwolonego dziennikarstwa, nie wykluczając Bety Tadli chcącej uchodzić za pokrzywdzoną. Przypomnijmy przede wszystkim czym żyją dziennikarskie magle i bazary, zanim znów się zacznie żarliwa dyskusja, z udziałem ekspertów, o wyższości dżinsów bez majtek nad majtkami bez dżinsów. Według słów „anonimowej” chociaż tak opisanej prezenterki, że klient „Providenta” domyśli się o kogo chodzi, do molestowania doszło kilka lat temu. Jak anonimowo relacjonuje Beta Tadla, dostała od Kamila Durczoka niewybredną propozycję sformułowaną mniej więcej tak: „Widzę, że nie masz majtek pod dżinsami. Jedziemy do mnie? Oprzesz się, suko, o ścianę, a ja wejdę od tyłu”. Odmówiła i chwała jej za to, jednak dalej moje współczucie dla prezenterki Tadli się kończy, bo jej zachowanie to czysty i wrachowany koniunkturalizm, z którym się zresztą nie kryje.

Po odmowie Beata Tadla została wykluczona z grona dopuszczonych do głosu i porannej ramówki, słowem: „od tej pory stałam się dla niego gównem”. Z problemem zgłosiła się do szefostwa TVN, zatem pan kabareciarz Edward Miszczak albo udaje szefa specjalnej troski albo nie ma nic w TVN do powiedzenia, skoro twierdzi, że brak mu wiedzy i powołuje komisję. Szefostwo zachowało się standardowo: „Jesteś dorosła, rób z tym, co chcesz” i prawdę mówiąc jest to niegłupia odpowiedź, bo zgodnie z prawem i przyzwoitością prezenterka Tadla powinna zgłosić sprawę policji lub prokuraturze i to z kilku paragrafów. Tak się nie stało z prostej przyczyny: „Zrozumiałam, że nagłośnienie sprawy zostanie odebrane jako nielojalność wobec firmy”. Zwracam uwagę, że Tadla nie usłyszała: „odezwiesz się, to wylecisz za nielojalność”, ona po prostu wiedziała, jakie w TVN obowiązują standardy i zamknęła buzię, nie ze strachu, tylko: „W pewnym momencie zrozumiałam, że przy nim kariery nie zrobię. Zaczął mnie lekceważyć, potem zwalczać”. W efekcie znana prezenterka za lojalność i dyplomację, która się wykazała, została potraktowana salomonowym wyrokiem, czyli „głośnym transferem z TVN do TVP”. Po latach, gdy już sobie ułożyła życie z panem Pogodynką, coś jej w środku podpowiedziało, żeby zwierzyć się dziennikarzom „Wprost”. Dziwnym rad sposobem zwierzenia te walą w skądinąd obciachowy TVN jak w bęben, jednoczenie pokazują TVP jako ostoję profesjonalizmu i schronienie dla molestowanych prezenterek. Również całkiem przypadkiem Tomasz Lis, były naczelny „Faktów” TVN, obecnie bywalec TVP, gdzie, jak zwykle, przyszedł w pakiecie ze swoją najnowszą żoną, na parówkowym portalu podnosi szlaban i pozwala walić w Durczoka ile wlezie, aż po szczeble władzy.

Nie mamy tutaj do czynienia z jednym czarnym bohaterem Durczokiem i niewinnymi owieczkami branymi od tyłu, nie mamy tutaj szlachetnej TVP i Sodomy z Gomorą w TVN. Mamy klasyczną, obrzydliwą rozgrywkę wewnętrzną między ludźmi, którzy na co dzień wiedzą, widzą i słyszą, co się dzieje. Wcale im to nie przeszkadza lub wpisują sobie w koszty, dopóki nie zacznie się jatka. W TVP i w TVN WSZYSCY znani i lubiani wiedzą o kogo i o co chodzi, podobnie zresztą jest we wszystkich redakcjach. Ze swej strony poinformowałem: dziennikarzy Wprost, TVP i Beatę Tadlę, TVN i TVN24, gwiazdy TVN: Monikę Olejnik, Katarzynę Kolendę-Zaleską, Jakuba Sobieniowskiego, Grzegorza Miecugowa, Krzysztofa Skórzyńskiego, Andrzeja Morozowskiego, Justynę Pochanke, samego Durczoka i wiele innych. Nikt nie pisnął słowem, chociaż był uprzedzony, że jakiś wariat za chwile „opluje” szefa Durczoka i „skrzywdzi” gwiazdę Tadlę.

O czym to świadczy? Przypomnę: „Zrozumiałam, że nagłośnienie sprawy zostanie odebrane jako nielojalność wobec firmy”. Rzygać się chce od tych pudrowanych twarzyczek rozmawiających z nabożeństwem o parytetach i równouprawnieniu cycków. A w studiu zaproszeni transwestyci, „geje”, Środy, Szczuki, Hartmany, zawsze wyszczekani i srogo patrzący z ambony na swoją europejską trzódkę. Trzask prask i nagle pochowali się wszyscy kaznodzieje, bez względu na obecną, czy też transformowaną płeć. Sprawa Durczoka i Tadli to jest wasze zwierciadło towarzysze i towarzyszki dziennikarze, autorytety i „autorytetki”. Tacy jesteście bez pudru i mikroportów, ciemnogród i dulszczyzna za fasadą „europejskości”. Ale najbardziej smutne jest to, że od lewa do prawa sami gieroje grillujący na zlecenie i tylko jedno słowo „pozew” zamyka gęby wojującym o wartości wszelakie. Na mnie pozew nie działa, marzy mi się pełna ława świadków złożona z gwiazd TVN, TVP i dyżurnych świeckich dobrodziejów, choć tak naprawdę wielu powinno zasiąść na ławie oskarżonych. Kogo się bać? Co wy sobą reprezentujecie, komedianci pociągani za sznureczki, niewolnicy, szara dziennikarska i „autorytatywna” maso, z pawim piórem w… kapeluszu?

133760 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

55 (liczba komentarzy)

 1. Znam kilku dobrze sytuawanych ludzi cieszących się posiadaniem nieskazitelnego autorytetu w szeroko rozumianym społeczeństwie. Nie życzę jednak nikomu spotkać takiego człowieka (choć regułą to nie jest) na imprezie alkoholowej. Zapewniam Was; towarzystwo żula spod budki z piwem jest czymś bardziej zacnym od takiej dwulicowej świni.

 2. panowie żule spod mojego lokalnego sklepiku NIGDY nie odezwaliby się do kobiety w taki sposób. Nawet do swoich pań żulek. Jest pełny wersal, proszę, dziękuję, przepraszam, rozmowy o pogodzie i samochodach.

 3. że on tylko raz próbował zgwałcić poza tym kobiety są same sobie winne, bo zachowują się nieodpowiednio.

  Czy to znaczy że Miszczak powołał komisję ze swoich podwładnych w swojej własnej sprawie, że nie zadziałał kiedy trzeba, chociaż wiedział? To może trzeba powołać jakąś zewnętrzną komisję złożoną z Żakowskiego Środy i kogo tam da się wciągnąć.  Red. Warzecha z kolei odpuścił sobie temat kiedy został na oczach całej Polski wykryty jako agent imperialistyczny, jakiś pracownik TVP przeprosił gdzieś tam za incydent z udziałem Warzechy, który przekroczył wszelkie granicy tolerancji gdyż krytykuje rząd, co w rządowej telewizji jest przestępstwem, w każdym razie rządowa telewizja obraziłą się w imieniu rządu który jej płaci kilkaset millionów rocznie za niezależność.

  Biedroń z kolei był bity w domu za co największą winę ponosi KK który nie interweniował. Podoba mi się pomysł. W Słupsku księża będą chodzić po domach i sprawdzać jak się wychowuje dzieci, nawet jak ktoś nie jest wierzący to musi wpuścić księdza i się wytłumaczyć, Biedroń wspiera, jak ktoś odmówi wizyty to jest zwolennikiem przemocy wobec dzieci. A ja się pytam, A GDZIE BYŁA ELŻBIETA JAWOROWICZ?

 4. skąd Biedroń? Nie aby z Rymanowa? Nie mam daleko, przejadę się dowiedzieć jakie tam były stosunki z proboszczem!

 5. Po polsku to się nazywa akapit.

 6. No raczej nie, gdzie tu Pan/i widzi wcięcie pierwszego wiersza?

 7. czy też widzę wcięcie czy nie :)
  Z tym jest jak z "bynajmniej" i "przynajmniej".
  Nagminne pomyłki a popraw takiego to się zaprze jak mułek ...

 8. ostatnio zdarzylo mi sie napisac zamiast wierze - wieze, za co "Lukrecja" mnie zmiazdzyla na forum wiec jestem tolerancyjny i staram sie przymykac oczy...

 9. ktos ją  moletowal ,w   co nie bardzo,wjuerze, gdyz  Babka zdaniem moim, ma zasady,ktorej ednak nie popzwala jjej mowic o wsxpolprtacownikach[nIkaqch[NIETYKALNYCH]].Pprostu jest zastraszona,  a uczciwosc jest wstedy na dalszym plani[NIESTETY]

 10. Ludzie ci nie myślą kategoriami moralności. Gdyby tak było to w takim TVNie żaden by się nie ostał. Dla przykładu w ostatnim czasie historia amerykańskiego prezentera NBC, który został odwołany, gdyż stracił zaufanie tak potrzebne do prowadzenia programów przedstawiających fakty. Wiadomość tę przeczytałem gdzieś w sieci i wcale nie utkwiła by w mojej pamięci, gdybym nie usłyszał jej przedstawionej przez Kuźniara. Piał on z zachwytu nad cechami dziennnikarstwa itd, aż mi się głośmo kowiedziało "a jakie k...wa ty masz morale, że śmiesz wiadomości prezentować? Kim ty jesteś śmieszny człowieczku, który na początek prowokuje swe odejście po otrzymaniu 1000 żądań i nic z tym nie robi. Który z gęby dupę robi. Gdzie tu jakakolwiek przyzwoitość, moralność i upoważnienie do prezentowania się w zawodzie zaufania publicznego. a co stacja na to? No nic, jaka stacja takie dziennikarstwo"

 11. ....ale,kategoriam "czełowieka" sowieckiego.Tak juz mają po swoich przodkach resortowych, lub tych na których się wzorują

 12. Gdy był ten temat na tapecie, to skomentowałem, że "wsiowa hołota".
  Zmieniam zdanie.
  Tłuszcza i czerń - w Sienkiewiczowskim znaczeniu tych określeń

 13. avatar

  Aleś im MK, parafrazując dupczoka przy-jebał (od tego brudnego stołu w TVN) aż im dżinsy spadną.
  A jak nie będzie pod nimi majtek?

 14. szkoda było psuć tak piękny obraz kapeluszem ...

 15. avatar

  no no, chyba trochę Fizia przesadziłas z tym pawiem, że nie wsponę o "piórze". Ten paw bardziej mi się kojarzy z kapłonem

 16. Już wiem co mi to chamstwo przypomina. 
  Dawno temu jeden uczeń z podstawówki rzekł był do mnie: "Hej maleńka, wsadzę ci!"
  Odrzekłam: żeby wsadzić trzeba mieć co.

  Ale problem to tkwił w tym, że biedne dziecko było zdemoralizowane przez porno kasety. A Dupczok to już raczej blue ray ... takie hasła ...

 17. Swietne teksty.Czytam Cię od wczoraj,zarejestrowałam się dzisiaj.Kibicuję.

 18. avatar

  Odezwał się adwokat Beaty Tadli, w klasycznym szantażującym stylu. Ci ludzie są niereformowalni. Co ciekawe treść tego "pisma" sugeruje wyraźnie: "wykasuj to pan i jest po sprawie". Wykasować to nie, ale mogę dopisać.

 19. Ja nie mam telewizora, ja tych ludzi nie oglądam.

 20. Postanowiła dorównać popularnością, albo ilością wklepywanych w googla haseł, bohaterom skandalu i wypowiedziała się pusta baba uchodząca za autorytet od molestowań. http://www.wirt...

  A wpisz w googla jej nazwisko i zobacz grafikę. Początkująca gwiazda soft porno zapewne zadowolona była by z uboższego portfolio. I gdzie tu miejsce na jakiekollwiek mądre wypowiedzi skoro pod kopułką huragan gwiżdże?

 21. odezwała się "specjalistka"

 22. Nareszcie znalazł się ktoś, kto wziął za mordę towarzystwo i podaje fakty między oczy. To co dzieje się teraz w naszym kraju to coś całkiem niepojętego i trudno głośno wyrażać myśli, bo zostanie się posądzonym o "bredzenie". A tu znajduję Ciebie i czytam własne myśli-zadziwiające! Życzę wytrwałości i odwagi bo prawdę mówiąc zaczynam się bać o każdą osobę głośno wyrażającą sprzeciw mainstreamowi...

 23. Jesli do mediów dostawaly i dostaja sie niedouki z klucza partyjno-rodzinnego, to nawet średnie standardy dla tych pozbawionych kregoslupow baranów -będą nie do osiągnięcia. Zdecydowana większość jest zwyczajnie głupia, ale mama i tata byli w SB lub ORMO no to mam kwalifikacje. to beton-niestety wzajemnej adoracji z pozorami konkurencji i rywalizacji. Oni beda sie bronic nawzajem do usranej śmierci i ich dzieci i dzieci ich dzieci. Podobnie jak sedziowie i ich dzieci, lekarze, prokuratorzy, urzedasy, wreszcie politycy-patrz mlody Lepper, wałęsa itp. czy ktos ma pomysl jak to przerwać?

 24. Pojawia się błąd w artykułach odnośnie pani Katarzyny Kolendy-Zaleskiej. A mianowicie, używa pan nazwiska Zalewska, co jest błędem. Drugi człon nazwiska tej pani, to: Zaleska. Pojawił się on na pewno w dwóch artykułach. Taka mała dygresja.

 25. Aż przed chwilą przesłałem jednorazowo 10 zeta na "Abonament żebraczy", do 20 zeta płaconych co miesiąc (to na koszty związane z pozwem i wycieczkami do sądu, czy jakoś tak).

 26. avatar

  Wszystkie ładne Krakowianki
  Raz-dwa-trzy
  Wybierzemy na kochanki,
  Raz-dwa-trzy
  A te stare i garbate,
  Stare i garbate,
  Posadzimy na armatę
  Raz-dwa-trzy
  Molestowanie było zawsze. Tylko infrastruktura była inna. Kiedy (podobno) panny Kossakówny, jedne z pierwszych cyklistek w ówczesnym Krakowie, siały zgorszenie jazdą na bicyklach i spotykały po drodze jakieś oddziały wojska,  słyszały absolutnie jednoznaczne propozycje, panna Lilka wołała do panny Madzi : Madziu, zrób się szkaradna – i Madzia robiła zeza, wykrzywiała się, i co tam jeszcze a wtedy propozycje ustawały.
  Jasne. One miały po swojej stronie rodzinę.
  Problem z molestowaniem polega na tym, że dziewczyny obecnie są z tym kłopotem same. Zresztą dziś rodzina i tak nie da rady pomóc.
   

 27. avatar

  "marzy mi się pełna ława świadków złożona z gwiazd TVN, TVP i dyżurnych świeckich dobrodziejów"

  Najtragiczniejsze że Ci świadkowie, robili by na tej ławie to, co zazwyczaj robią w robocie: łgali w żywe oczy zgodnym chórem. Nic sobie nie robiąc z faktu że tym razem "pod przysięgą".

 28. że im wolno łgać w ramach obrony koniecznej!!!

 29. avatar

  Dlaczego on chciał wchodzić w tę Tadlę od tyłu?
  Przyznam, że nie daje mnie to spokoju.
  W babkę, z takim biustem jak redaktor Beata wchodzi się OD PRZODU by widzieć te kołyszące się owoce rytmicznie i radośnie podskakujące raz wolniej, raz szybciej, by napawać się nimi...
  Reasumując, takie cyce się po prostu czci, wielbi i oddaje im hołd i modli się do nich, a nie wchodzi pośpiesznie i odwala robotę jak królik  ... :/
  Widać, że jurny Kamilek to typowy krótkodystansowiec, raz dwa, trzy, wystrzał i po całym krzyku...
  Z niego taki drwal, jak z gajowego intelektualista i narciarz.

 30. Strony