TVN powołuje komisję! Proponuję szyld: „Do spraw Kamila Durczoka i Beaty Tadli”

Prześlij dalej:

Dotąd uważałem, że to Owsiak jest królem wszelkich błazeństw i tandetnych chwytów, które nawet obok PR nie leżały, a są zwykłą propagandą. Zmieniam zdanie, właściwie to konkurencja za mnie zmieniła i pobiła króla jednym manewrem oskrzydlającym. TVN swoją decyzją o powołaniu „komisji do spraw molestowania” przebił wszystkie skale pośmiewiska, prymitywizmu, hipokryzji i popularnego „rżnięcia głupa”. Dzięki Bogu te igrzyska dla konsumentów „polędwicy sopockiej” i „Tańca z gwiazdami” odbywają się za prywatne pieniądze, ale to wcale nie znaczy, że robienie z ludzi idiotów ma pozostać bezkarne. Ujawniłem nazwisko Durczoka, jednoczenie chroniłem nazwisko znanej prezenterki, ponieważ w niewielkim stopniu przemawiał do mnie argument „ona w końcu jest ofiarą”. Jednak czas płynie, bezczelność poganiana obłudą narasta i mglisty argument po pierwsze się zużył, po drugie nie tylko Durczok jest hipokrytą, ale całe „środowisko” wyzwolonego dziennikarstwa, nie wykluczając Bety Tadli chcącej uchodzić za pokrzywdzoną. Przypomnijmy przede wszystkim czym żyją dziennikarskie magle i bazary, zanim znów się zacznie żarliwa dyskusja, z udziałem ekspertów, o wyższości dżinsów bez majtek nad majtkami bez dżinsów. Według słów „anonimowej” chociaż tak opisanej prezenterki, że klient „Providenta” domyśli się o kogo chodzi, do molestowania doszło kilka lat temu. Jak anonimowo relacjonuje Beta Tadla, dostała od Kamila Durczoka niewybredną propozycję sformułowaną mniej więcej tak: „Widzę, że nie masz majtek pod dżinsami. Jedziemy do mnie? Oprzesz się, suko, o ścianę, a ja wejdę od tyłu”. Odmówiła i chwała jej za to, jednak dalej moje współczucie dla prezenterki Tadli się kończy, bo jej zachowanie to czysty i wrachowany koniunkturalizm, z którym się zresztą nie kryje.

Po odmowie Beata Tadla została wykluczona z grona dopuszczonych do głosu i porannej ramówki, słowem: „od tej pory stałam się dla niego gównem”. Z problemem zgłosiła się do szefostwa TVN, zatem pan kabareciarz Edward Miszczak albo udaje szefa specjalnej troski albo nie ma nic w TVN do powiedzenia, skoro twierdzi, że brak mu wiedzy i powołuje komisję. Szefostwo zachowało się standardowo: „Jesteś dorosła, rób z tym, co chcesz” i prawdę mówiąc jest to niegłupia odpowiedź, bo zgodnie z prawem i przyzwoitością prezenterka Tadla powinna zgłosić sprawę policji lub prokuraturze i to z kilku paragrafów. Tak się nie stało z prostej przyczyny: „Zrozumiałam, że nagłośnienie sprawy zostanie odebrane jako nielojalność wobec firmy”. Zwracam uwagę, że Tadla nie usłyszała: „odezwiesz się, to wylecisz za nielojalność”, ona po prostu wiedziała, jakie w TVN obowiązują standardy i zamknęła buzię, nie ze strachu, tylko: „W pewnym momencie zrozumiałam, że przy nim kariery nie zrobię. Zaczął mnie lekceważyć, potem zwalczać”. W efekcie znana prezenterka za lojalność i dyplomację, która się wykazała, została potraktowana salomonowym wyrokiem, czyli „głośnym transferem z TVN do TVP”. Po latach, gdy już sobie ułożyła życie z panem Pogodynką, coś jej w środku podpowiedziało, żeby zwierzyć się dziennikarzom „Wprost”. Dziwnym rad sposobem zwierzenia te walą w skądinąd obciachowy TVN jak w bęben, jednoczenie pokazują TVP jako ostoję profesjonalizmu i schronienie dla molestowanych prezenterek. Również całkiem przypadkiem Tomasz Lis, były naczelny „Faktów” TVN, obecnie bywalec TVP, gdzie, jak zwykle, przyszedł w pakiecie ze swoją najnowszą żoną, na parówkowym portalu podnosi szlaban i pozwala walić w Durczoka ile wlezie, aż po szczeble władzy.

Strony

130045 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

58 (liczba komentarzy)

 1. Znam kilku dobrze sytuawanych ludzi cieszących się posiadaniem nieskazitelnego autorytetu w szeroko rozumianym społeczeństwie. Nie życzę jednak nikomu spotkać takiego człowieka (choć regułą to nie jest) na imprezie alkoholowej. Zapewniam Was; towarzystwo żula spod budki z piwem jest czymś bardziej zacnym od takiej dwulicowej świni.

 2. panowie żule spod mojego lokalnego sklepiku NIGDY nie odezwaliby się do kobiety w taki sposób. Nawet do swoich pań żulek. Jest pełny wersal, proszę, dziękuję, przepraszam, rozmowy o pogodzie i samochodach.

 3. że on tylko raz próbował zgwałcić poza tym kobiety są same sobie winne, bo zachowują się nieodpowiednio.

  Czy to znaczy że Miszczak powołał komisję ze swoich podwładnych w swojej własnej sprawie, że nie zadziałał kiedy trzeba, chociaż wiedział? To może trzeba powołać jakąś zewnętrzną komisję złożoną z Żakowskiego Środy i kogo tam da się wciągnąć.  Red. Warzecha z kolei odpuścił sobie temat kiedy został na oczach całej Polski wykryty jako agent imperialistyczny, jakiś pracownik TVP przeprosił gdzieś tam za incydent z udziałem Warzechy, który przekroczył wszelkie granicy tolerancji gdyż krytykuje rząd, co w rządowej telewizji jest przestępstwem, w każdym razie rządowa telewizja obraziłą się w imieniu rządu który jej płaci kilkaset millionów rocznie za niezależność.

  Biedroń z kolei był bity w domu za co największą winę ponosi KK który nie interweniował. Podoba mi się pomysł. W Słupsku księża będą chodzić po domach i sprawdzać jak się wychowuje dzieci, nawet jak ktoś nie jest wierzący to musi wpuścić księdza i się wytłumaczyć, Biedroń wspiera, jak ktoś odmówi wizyty to jest zwolennikiem przemocy wobec dzieci. A ja się pytam, A GDZIE BYŁA ELŻBIETA JAWOROWICZ?

 4. skąd Biedroń? Nie aby z Rymanowa? Nie mam daleko, przejadę się dowiedzieć jakie tam były stosunki z proboszczem!

 5. Po polsku to się nazywa akapit.

 6. No raczej nie, gdzie tu Pan/i widzi wcięcie pierwszego wiersza?

 7. czy też widzę wcięcie czy nie :)
  Z tym jest jak z "bynajmniej" i "przynajmniej".
  Nagminne pomyłki a popraw takiego to się zaprze jak mułek ...

 8. ostatnio zdarzylo mi sie napisac zamiast wierze - wieze, za co "Lukrecja" mnie zmiazdzyla na forum wiec jestem tolerancyjny i staram sie przymykac oczy...

 9. ktos ją  moletowal ,w   co nie bardzo,wjuerze, gdyz  Babka zdaniem moim, ma zasady,ktorej ednak nie popzwala jjej mowic o wsxpolprtacownikach[nIkaqch[NIETYKALNYCH]].Pprostu jest zastraszona,  a uczciwosc jest wstedy na dalszym plani[NIESTETY]

 10. Strony