Trzy dobre koła - media Salonu o przegranej Owsiaka w sądzie

Prześlij dalej:

Bloger Matka Kurka opublikował w styczniu 2013 trzy artykuły: "Jerzy Owsiak - król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP", "Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów" oraz "Jerzy Owsiak, król żebraków i łgarzy pracuje na nowy tytuł - hiena cmentarna". Bloger twierdził, że charyzmatyczny Jurek Owsiak szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - rokendrolowej fundacji zajmującej się zbiórkami na rzecz chorych dzieci - czerpie dochody z fundacji, zaś publiczne rozliczenia Fundacji ze zbiórek nie są do końca prawdziwe.

Bloger wskazywał, że pieniądze z fundacji trafiają do Jurka Owsiaka poprzez dwóch podwykonawców fundacji: firmy Mrówka Cała i Złoty Melon. Właścicielami i pracownikami obu jest małżeństwo Owsiaków. Równocześnie Jurek jest prezesem a jego żona główną księgową fundacji WOŚP. Stało to w sprzeczności ze słowami Jurka Owsiaka, że nie pobiera od WOŚP pieniędzy.

Fundacji WOŚP bloger zarzucał niezgodne z prawdą informowanie opinii publicznej: część pieniędzy ze zbiórki miało iść na inne cele niż leczenie dzieci. To również stało w sprzeczności ze słowami Jurka Owsiaka, który twierdził, że fundacja utrzymuje się z procentów od kapitału.

Jurek Owsiak i WOŚP poczuli się takimi twierdzeniami pomówieni i wytoczyli blogerowi proces karny z oskarżenia prywatnego o zniesławienie i zniewagę z art. 212 i 216 kk.

Strony

5319 liczba odsłon

Autor artykułu: foros