Prześlij dalej:

W pierwszych słowach mojego bulwersującego listu pragnę nieskromnie zauważyć, że niewielu jest takich, którzy sobie mogą na podobną tezę z czystym sumieniem pozwolić. Moje radykalne stanowisko w sprawie „sądownictwa” jest powszechnie znane i niezmienne. Ocena bandyckich postanowień SN i TSUE również w najmniejszym stopniu nie uległa zmianie. SN wydał postanowienie, które powinno się dla sędziów skończyć wyrokiem, a TSUE ze swoim „zabezpieczeniem” to już w ogóle jest zamach na suwerenność Polski.

Wszystko się zgadza, tylko z tą wiedzą możemy zrobić dwie rzeczy, albo pójść na wojnę, którą przegramy i to na wszystkich frontach, albo odebrać wrogowi amunicję. W tej, jak w 1000 innych spraw, wypowiadają się ludzie bez bladego pojęcia o podstawowych faktach, materii prawnej i nawet skutkach. Hasło Cejrowskiego „wszyscy won” robi zawrotną karierę, ale to jest czysta publicystyka, w praktyce nie do wykonania. Trzymajmy się zatem realiów, bo inaczej spadniemy z chmur na goły zadek i będzie to bardzo bolesne lądowanie. Sprawy mają się tak, że pod pełną kontrolą PiS jest: Prokuratura, Trybunał Konstytucyjny, Krajowa Rada Sądownictwa i dwie Izby Sądu Najwyższego: Izba Dyscyplinarna i Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. Dodatkowo powoływanie prezesów sądów to pełna kontrola Ministra Sprawiedliwości, a powoływanie sędziów Prezydenta RP.

Powyższą informację dedykuję tym, którzy bezrozumnie powtarzają, że PiS nie zrobił nic z kastą. PiS zrobił więcej niż mógł i niż się można było spodziewać. O co w tej chwili toczy się walka? Tutaj prawie wszyscy wiedzą, że o I Prezes Małgorzatę Gersdorf i 23 „leśnych dziadków”, którzy mają, a właściwie już wrócili do Sądu Najwyższego. No i teraz pytanie kluczowe, czy warto bić się o tych 23, co wiąże się z gigantycznymi startami? TSEU oczywiście wyda orzeczenie korzystne dla kasty i upokorzy Polskę, zmuszając do wykonania wyroku. Dlaczego zmusi? Ponieważ prawnie Polska ma absolutną rację, ale politycznie Unia i media polskojęzycznie zrobią w Polsce jedną wielką zadymę: „nie wykonanie wyroku, to polexit”. Można sobie rzucać na lewo i prawo wzniosłymi hasłami, ale skutek będzie taki, że PiS nie utrzyma swoich decyzji i co gorsze przegra wybory w 2019 roku.

Twarde dane są jednoznaczne, 80% Polaków widzi w Unii Europejskiej zbawienie i jednocześnie panicznie boi się konfliktu z Unią. Płaczę nad tym faktem, ale go nie podważam, żeby nie wyjść na idiotę. Końcówka wyborów samorządowych wyraźnie pokazała, że największe straty w dużych miastach wywołał radykalny kurs PiS: akcja Zbigniewa Ziobro z pytaniem do TK i akcja ze Zdanowską. Do tego trzeba doliczyć postanowienie TSUE. Po weryfikacji nastrojów elektoratu i to w twardej, nie jakiejś sondażowej postaci, tylko szaleniec będzie szedł tym samobójczym kursem. Trzeba zrobić krok w tył i rozbroić wroga, co jest bardzo proste. Wszystkie, podkreślam wszystkie, postanowienia, pytania prejudycjalne i pozostałe wygłupy krążą wokół jednego zapisu – wiek emerytalny sędziów.

Strony

Źródło foto: 
18007 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

29 (liczba komentarzy)

 1. Co się odwlecze to nie ciecze.

 2. Co się odwlecze to nie ciecze.

 3. Tak, tak.

  Krowa to piękny ptak 

 4. Szanowny Autor ile w życiu doświadczył wyroków tak absurdalnych i oderwanych od obowiązującego prawa ???

  Z tego, co wiem dużo, bardzo dużo.

  Zatem, czy Autor zdaje sobie sprawę, do czego mogą być zdolni ci skorumpowani do cna politykierzy, całkowicie niesłusznie zwani sędziami, jeśli mieliby wrócić ???

  Kamiński dostał zdaje się bezwzględną odsiadkę. Za co ?

  Nie będą mieć żadnych hamulców, łącznie z delegalizacją PIS. I zrobią to.  

 5. Nie będą mieć dylematów także wtedy, kiedy przyjdą do nich z prośbą o małą przysługę typki owsiako- i matczako- podobne.

 6. Tak, tak. Teraz wycofamy się, ale za to jak jeszcze raz wygramy, to wtedy dopiero pokażemy!

  Mam pytanie. Kto PiS-owi uwierzy?

 7. PiS prowadząc solidną kampanię miał szansę zdobyć minimalną większość w sejmiku dolnośląskim i śląskim, ale nie chciał prowadzić żadnej kampanii, bo jakby przegrał to byłoby mu przykro, dziecinada. Na szczęście na Dolnym Śląsku będzie rządził, rzuci duże pieniędzy na Dolny Śląsk, szczególnie tam gdzie wygrał PiS i jego koalicjant, PiS będzie rządził a "bezpartyjni": spijać śmietankę i wszyscy będą zadowoleni. Jak twierdziłem na początku kampanii, PiS miał szansę rządzić na Dolnym Śląsku i Wrocławiu, to było hahaha. Premier Morawiecki zdecydował żeby nie walczyć na Dolnym Śląsku, gratulacje.

  Wynik do Sejmików PiS to nie jest nadzwyczajna kampania PiS, ludzie po prostu chcą żeby wróciła Polska. Ale realnie a nie tylko hasełka.

 8. Tu chyba nie chodzi o "siedzenie w oczekiwaniu na emeryturę" tylko o delegalizację przyszłorocznych wyborów parlamentarnych? I ile warte są obietnice PiS, że liczą na rozsądek TSUE i po otrzymaniu wyroku postawienia czy jak kto chce to nazwać, będą decydować co wybrać, chociaż ja twierdziłem że działać można tylko przed załatwieniem przez TSUE.

  Ale plus, że niemieccy nacjonaliści nie dostali się do sejmiku Śląskiego.

 9. To jest rozumowanie godne Dudy podczas zawetowania pierwszych ustaw sądowych. Błędne i szkodliwe, Dobić kastę bo inaczej zmutuje i będzie jeszcze gorzej. Na tej wojnie nie będzie jeńców i lepiej zdać sobie z tego sprawę. Dlaczego opcja zerowa jest niewykonalna ? a WSI można było zlikwidować ? Twierdzenie, że nie można wymienić sędziów to typowa ucieczka od diagnozy, a ta brzmi że wszyscy są w jakimś stopniu umoczeni bo nie protestowali gdy Polska była państwem mafijnym a protestują teraz gdy chce się to zmienić.

 10. Całą tę sytuację zawdzięczamy tylko i wyłącznie Andrzejowi Dudzie i jego od początku skopanym ustawom. Dzięki interwencji TSUE przeprowadzonej tuż przed wyborami (na pewno nie był to przypadek) PiS stracił kilka procent głosów. Teraz straci dalsze, obojętnie czy pójdzie drogą wskazaną przez MK, czy postawi na wojnę. Wydaje się że Duda to największa porażka PiSu.

 11. Gdy stanie się tak jak Autor pisze, to konsekwencje tego będą dla nas bardzo przykre. Już dzisiaj Prezydent Niemiec przestał się ceregielić i plunął Dudusiowi w twarz, nakazując mu zrobić z sądami, to co chceTSUE. Na kolejne wybory w Polsce pójdą tylko ci, co lubią sobie robić jaja. Ludzie pochowają się po kątach, bojąc się z czymkolwiek wychylić.

  /edit/   Dedykuję PiS-owi słowa znanej piosenki do zaśpiewania na kolejnych konwencjach. Może nie dosłownie, ale...

  Eto nie priliczno i nie higieniczno i nie sympatyczno wam gawariat - dwa szaga na liewo, dwa nazad i abarot.

   

 12. PiS we wzorcowy sposób kopiuje tok myślenia pułkowników z lat 30 tych XX wieku.

  I cóż się dziwić, premierzy Czech i Słowacji apelowali do Polski, żeby została liderem grupy Wyszehradzkiej a więc i Międzymorza. Ale PiS ich olał więc przeszli na stronę Niemiec. Skoro PiS znokautował byłą grupę Wyszehradzką oraz byłe Międzymorze, to zostaje nam zrobić w Polsce Afganistan.

 13. Powiem mocniej niż Ty - rozwalanie przez PiS grupy wyszechradzkiej i Międzymorza to Sabotaż - właśnie przez duże "S". Może dlatego z chmur spłynęły powtórnie nagrania z Sowy z Morawieckim, bo nasz wujek zza oceanu ma inne plany na temat Międzymorza? Na razie małe pogrożenie palcem, a jak będie za mało, to spłyną na prawdę ciężkie materiały?

 14. Z tego, co pamiętam, PIS nigdy nic nie ugrał ustępując wojującym łobuzom, same straty. Proponowane kolejne ustępstwo byłoby całkowitą kompromitacją wobec własnego elektoratu, a przecież na naszych głosach doszli do władzy.Łobuzy wraz z unijnymi pomagierami po raz kolejny wycisną wszystko, co możliwe ( w becnej chwili) i zarządają następnych kapitulacji. Ja tak to widzę, bo nie mamy do czynienia z opozycją tylko zwykłymi żulami i złodziejami. Oni się nie p..lą w konwenanse.Oczywiście nie sposób pominąć "zasługi" pana Andrzeja, który im to umożliwił, a teraz udaje,że nie ma z tym nic wspólnego.

 15. Panie Piotrze, z całym szacunkiem: nowelizacja ustawy o SN była by UPRAWOMOCNIENIEM CAŁKOWICIE BEZPRAWNEJ DECYZJI TSUE (darujmy sobie naiwną narrację, dobrze?). Żadna kolejna "nowelizacja" dokładnie niczego nie zmieni, bo UE nie chodzi o żadne zasady, tylko o to, żeby Polskę bez przerwy o coś czołgać. Znowelizujemy ustawę o SN, to oni zaraz znajdą pięć innych ustaw do znowelizowania (choćby ustawę o emeryturach ubeków). Ile jeszcze będziemy ustępować? I po co? GDZIE JEST PREZYDENT, KTÓRY JAKO JEDYNY MOŻE KONSTYTUCYJNIE POSKROMIĆ TYCH OSZALAŁYCH SĘDZIÓW?. (w końcu jest strażnikiem ładu konstytucyjnego). Wszystko, co się obecnie dzieje wokół sądów TO JEST OSOBISTA ODPOWIEDZIALNOŚĆ PREZYDENTA DUDY. Gdyby nie jego bezsensowne weta, to dawno już z sądami byłby porządek. Dlaczego Duda w przedwyborczy piątek nie wygłosił telewizyjnego orędzia, w którym pokazałby bezprawność decyzji TSUE? Zamiast tego jego rzecznik od razu zaczął bredzić o jakiejs "nowelizacji". Głupi uznali, że totalsi mieli rację, a mądrych szlag trafił. Skutki zobaczylismy przy urnach. Dlatego uważam, że ŻADNYCH DALSZYCH USTĘPSTW!!!!! Duda nas "wkręcił" w paskudną sytuację, z której nie ma wyjścia bez strat. W mojej ocenie ustępstwo spowoduje straty większe. Pana Piotra pozdrawiam nóżką i czapeczką:)

 16. klamar,  myślę że masz rację...

  ustępliwość spowoduje agresję neobolszewi na innym polu

 17. Moim zdaniem nie powinniśmy jednak robić żadnych kroków wstecz, bo to tylko rozzuchwali szarańczę. Można dla oddechu nie otwierać nowych frontów, ale co jest zaczęte - musi być dokończone. Koszty cofnięcia się, to nie tylko tych dwudziestu kilku leśnych dziadków przywróconych do roboty. Kosztem będzie na pewno zniechęcenie (co się przekłada na siedzenie w domu podczas wyborów) części wyborców PiS. Oni nie zagłosują na totalnych, aby na złość mamie odmrozić sobie uszy, ale też i nie zagłosują na PiS. Jak duża jesy to grupa - nie wiadomo, ale walka będzie o każdy ułamek procencika. Ustępstwo w sprawie SN może też spowodować, że tu i ówdzie wystrzelą korki od szampana - "mamy ich". Zgadzam się, że dużo w sprawie naprawy sądownictwa zostało zrobione (zapoczątkowane), więc tym bardziej należy tę kropkę nad "i" postawić.

 18. Dodam, że jak Polska długa i szeroka, pełno jest poszkodowanych (przeczołganych) przez sądy (pewnie są gdzieś po internecie mierniki zaufania do sądów). Na zdrowy rozum dalsza walka z kastą powinna rozszerzyć elektorat przychylny PiS-owi i zaktywizować ten będący w apatii.

  Co nam potencjalnie grozi? Unia nas wywali w imię solidarności z dwudziestoma leśnymi dziadkami? Wycofa Lidle i Kauflandy (baba z wozu, koniem lżej)?

  A gdzie te buńczuczne wypowiedzi Morawieckiego, że ma w szufladach kilkadziesiąt nie wykonanych wyroków TSUE z róznych krajów? W tym zwłaszcza z Niemiec.

  Coś się zacięło, coś idzie nie tak - a może właśnie idzie tak, jak zaplanowane gdzieś tam? W takich momentach różne myśli człowiekowi do głowy przychodzą.

 19. No tak, ale jeśli PiS się postawi, to Macron i Merkel nie przyjadą do Polski uczcić suwerenności Polski, w towarzystwie obywateli Unii Europejskiej z sądu w Krakowie. Skoro sędziowie polskiego sądu w Krakowie są lojalnymi poddanymi Unii Europejskiej, to po rozwiązaniu Unii Europejskiej powinni być deportowani z Polski, kto się ze mną zgadza?

   

 20. Makrela z Makaronem to co najwyżej ciężko rozpaczają z suwerenności Polski - to raz. A bolszewiccy i berlińsko-brukselscy sędziowie z sądu w Krakowie powinni być deportowani zanim się Unia rozwiąże, bo gdzie ich wtedy deportujemy - na Madagaskar?

 21. "Coś się zacięło, coś idzie nie tak - a może właśnie idzie tak, jak zaplanowane gdzieś tam? W takich momentach różne myśli człowiekowi do głowy przychodzą."

  - - -

  hech... no właśnie. Jeśli spojrzeć na sprawy nieco szerzej to cały czas jesteśmy świadkami tworzenia kolejnych precedensów służących do zniszczenia resztek suwerenności Państwa Polskiego - poza wszystkimi zawartymi traktatami i z ominięciem wszelkich formalnie obowiązujących przepisów. Jeśli to się uda to potem już pójdzie jak z płatka.

  Tu i ówdzie pojawiały się różne zwariowane teorie, między innymi była też i taka, że PiS jest przewidziany do realizacji rzeczy na które Platforma albo się nie poważyła (mniej prawdopodobne bo oni nie mają żadnych hamulców), albo z różnych taktycznych względów nie bardzo mogła sobie na to pozwolić, np. przez zagrożenie możliwym szerokim sprzeciwem. Czy PiS taki scenariusz realizuje świadomie czy jest tylko gładko rozgrywany jak małe dziecko to nie sposób powiedzieć, ale sprawy jakoś tak się właśnie dziwnie toczą, jakby po ustalonym sznurku...

  No i do dzisiaj nikt właściwie nie dał żadnego sensownego wyjaśnienia dlaczego Niemcy tak niespodziewanie wycofały z Polski Tuska otwierając tym samym PiSowi drogę do władzy. I dlaczego nagle zaprzestano seryjnego fałszowania wyborów choć jeszcze przy ostatnich samorządowych pokazano, że mogą zrobić wszystko co tylko zechcą, nawet wybrać konia gdyby była taka fantazja. Czasem można odnieść wrażenie, że PiS z zapałem gra w grę, której zasad i celu kompletnie nie ogarnia.

 22. avatar

  A może by tak przywrócić prof. Rzeplińskiego, i tak na wszelki wypadek jeszcze mgra Stępnia?

  Tak tylko, w ramach taktycznego kroku w tył oczywiście.

  Od Stalingradu, Oberkommando der Wehrmacht nazywało to "odwrót na z góry upatrzone pozycje". PiS przegrywa na całej linii i jeżeli nie zmieni metody, to będzie Berlin'45.

  Choć oczywiście zachowa laury "moralnego zwycięzcy".

 23. avatar

  Czy Matka Kurka przekona w ciągu dwóch tygodni dominujących tu filozofów zachlewikowych? Przecież orze na tym ugorze ze trzy lata a óne furt to samo.

 24. Niby prawda. Ale jak wiemy tylko naiwny wierzy, ze jak dostana palec to zrezygnuja z reki... jak odtrabia "Sukces demokracji" to  wysuna kolejne "logiczne żądania"...                                                                         Innym manewrem ( nie wiem czy mozliwym) jest takie slimaczenie, przeciaganie i jak najbardziej odwolywanie sie do TK ... az do maja 2019 gdy miejmy nadzieje lewacki ogon brukselskiego kolchozu zostanie przez Europejczykow mocno podciety i zmieni sie pogoda.                                                            Rowniez w "niezawislych trybunalach".                                                                                                                 Dla przypomnienia po traktacie akcesyjnym polski Trybunal Konstytucyjny pod prezesura Safjana w maju 2005 (to ten dzisiaj w TSUE...!) wydal wyrok od gory do dolu powolujacy sie na nadrzednosc polskiej Konstytucji nad prawem unijnym. Skarga konstytucyjna wystosowana do polskiego TK moze i musi dotyczyc rowniez prawodawstwa unijnego gdy staje sie ono czescia polskiego systemu. Wyrok ten rowniez wyraznie okreslal iz regulacje unijne nie moga ograniczac kompetencji organow polskich - bo  lamaloby to polska Konstytucje (a ona jest swieta i jest rowniez  czescia prawodawstwa Unii bo Polska jest czescia Unii...bla bla bla) i suwerennosc panstwowa. Spokojnie sobie wyobrazam, ze polski TK wydaje wyrok co do decyzji TSUE (TSUE mialo sie zajmowac tylko instytucjami unijnymi a nie poszczegolnych panstw - wyglada na to, ze probuje sie zacierac to rozroznienie...) - niespojnosci wyrokow TSUE z polska Konstytucja. Kropka i pat. PiS moze zaczac latac w koszulkach z napisem KONSTYTUCJA - zwlaszcza w Brukselii.                            Dla ciekawych - Np. Niemiecki Trubunal Konstytucyjny wydawal juz w przeszlosci wyroki odmienne niz  TSUE - patrz sprawa Solange np. https://www.ce....

 25. "Co wolno wojewodzie, to nie Tobie.."

 26. avatar

  ... marszałku województwa.

 27. Oby był pan dobrym prorokiem.

 28. avatar

  Amen :-).

 29. avatar

  ... marszałku województwa.

  Upsss... Zdublowało się ...

 30. Strony