Prześlij dalej:

W pierwszych słowach mojego bulwersującego listu pragnę nieskromnie zauważyć, że niewielu jest takich, którzy sobie mogą na podobną tezę z czystym sumieniem pozwolić. Moje radykalne stanowisko w sprawie „sądownictwa” jest powszechnie znane i niezmienne. Ocena bandyckich postanowień SN i TSUE również w najmniejszym stopniu nie uległa zmianie. SN wydał postanowienie, które powinno się dla sędziów skończyć wyrokiem, a TSUE ze swoim „zabezpieczeniem” to już w ogóle jest zamach na suwerenność Polski.

Wszystko się zgadza, tylko z tą wiedzą możemy zrobić dwie rzeczy, albo pójść na wojnę, którą przegramy i to na wszystkich frontach, albo odebrać wrogowi amunicję. W tej, jak w 1000 innych spraw, wypowiadają się ludzie bez bladego pojęcia o podstawowych faktach, materii prawnej i nawet skutkach. Hasło Cejrowskiego „wszyscy won” robi zawrotną karierę, ale to jest czysta publicystyka, w praktyce nie do wykonania. Trzymajmy się zatem realiów, bo inaczej spadniemy z chmur na goły zadek i będzie to bardzo bolesne lądowanie. Sprawy mają się tak, że pod pełną kontrolą PiS jest: Prokuratura, Trybunał Konstytucyjny, Krajowa Rada Sądownictwa i dwie Izby Sądu Najwyższego: Izba Dyscyplinarna i Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. Dodatkowo powoływanie prezesów sądów to pełna kontrola Ministra Sprawiedliwości, a powoływanie sędziów Prezydenta RP.

Powyższą informację dedykuję tym, którzy bezrozumnie powtarzają, że PiS nie zrobił nic z kastą. PiS zrobił więcej niż mógł i niż się można było spodziewać. O co w tej chwili toczy się walka? Tutaj prawie wszyscy wiedzą, że o I Prezes Małgorzatę Gersdorf i 23 „leśnych dziadków”, którzy mają, a właściwie już wrócili do Sądu Najwyższego. No i teraz pytanie kluczowe, czy warto bić się o tych 23, co wiąże się z gigantycznymi startami? TSEU oczywiście wyda orzeczenie korzystne dla kasty i upokorzy Polskę, zmuszając do wykonania wyroku. Dlaczego zmusi? Ponieważ prawnie Polska ma absolutną rację, ale politycznie Unia i media polskojęzycznie zrobią w Polsce jedną wielką zadymę: „nie wykonanie wyroku, to polexit”. Można sobie rzucać na lewo i prawo wzniosłymi hasłami, ale skutek będzie taki, że PiS nie utrzyma swoich decyzji i co gorsze przegra wybory w 2019 roku.

Twarde dane są jednoznaczne, 80% Polaków widzi w Unii Europejskiej zbawienie i jednocześnie panicznie boi się konfliktu z Unią. Płaczę nad tym faktem, ale go nie podważam, żeby nie wyjść na idiotę. Końcówka wyborów samorządowych wyraźnie pokazała, że największe straty w dużych miastach wywołał radykalny kurs PiS: akcja Zbigniewa Ziobro z pytaniem do TK i akcja ze Zdanowską. Do tego trzeba doliczyć postanowienie TSUE. Po weryfikacji nastrojów elektoratu i to w twardej, nie jakiejś sondażowej postaci, tylko szaleniec będzie szedł tym samobójczym kursem. Trzeba zrobić krok w tył i rozbroić wroga, co jest bardzo proste. Wszystkie, podkreślam wszystkie, postanowienia, pytania prejudycjalne i pozostałe wygłupy krążą wokół jednego zapisu – wiek emerytalny sędziów.

Strony

Źródło foto: 
17660 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

29 (liczba komentarzy)

 1. Co się odwlecze to nie ciecze.

 2. Co się odwlecze to nie ciecze.

 3. Tak, tak.

  Krowa to piękny ptak 

 4. Szanowny Autor ile w życiu doświadczył wyroków tak absurdalnych i oderwanych od obowiązującego prawa ???

  Z tego, co wiem dużo, bardzo dużo.

  Zatem, czy Autor zdaje sobie sprawę, do czego mogą być zdolni ci skorumpowani do cna politykierzy, całkowicie niesłusznie zwani sędziami, jeśli mieliby wrócić ???

  Kamiński dostał zdaje się bezwzględną odsiadkę. Za co ?

  Nie będą mieć żadnych hamulców, łącznie z delegalizacją PIS. I zrobią to.  

 5. Nie będą mieć dylematów także wtedy, kiedy przyjdą do nich z prośbą o małą przysługę typki owsiako- i matczako- podobne.

 6. Tak, tak. Teraz wycofamy się, ale za to jak jeszcze raz wygramy, to wtedy dopiero pokażemy!

  Mam pytanie. Kto PiS-owi uwierzy?

 7. PiS prowadząc solidną kampanię miał szansę zdobyć minimalną większość w sejmiku dolnośląskim i śląskim, ale nie chciał prowadzić żadnej kampanii, bo jakby przegrał to byłoby mu przykro, dziecinada. Na szczęście na Dolnym Śląsku będzie rządził, rzuci duże pieniędzy na Dolny Śląsk, szczególnie tam gdzie wygrał PiS i jego koalicjant, PiS będzie rządził a "bezpartyjni": spijać śmietankę i wszyscy będą zadowoleni. Jak twierdziłem na początku kampanii, PiS miał szansę rządzić na Dolnym Śląsku i Wrocławiu, to było hahaha. Premier Morawiecki zdecydował żeby nie walczyć na Dolnym Śląsku, gratulacje.

  Wynik do Sejmików PiS to nie jest nadzwyczajna kampania PiS, ludzie po prostu chcą żeby wróciła Polska. Ale realnie a nie tylko hasełka.

 8. Tu chyba nie chodzi o "siedzenie w oczekiwaniu na emeryturę" tylko o delegalizację przyszłorocznych wyborów parlamentarnych? I ile warte są obietnice PiS, że liczą na rozsądek TSUE i po otrzymaniu wyroku postawienia czy jak kto chce to nazwać, będą decydować co wybrać, chociaż ja twierdziłem że działać można tylko przed załatwieniem przez TSUE.

  Ale plus, że niemieccy nacjonaliści nie dostali się do sejmiku Śląskiego.

 9. To jest rozumowanie godne Dudy podczas zawetowania pierwszych ustaw sądowych. Błędne i szkodliwe, Dobić kastę bo inaczej zmutuje i będzie jeszcze gorzej. Na tej wojnie nie będzie jeńców i lepiej zdać sobie z tego sprawę. Dlaczego opcja zerowa jest niewykonalna ? a WSI można było zlikwidować ? Twierdzenie, że nie można wymienić sędziów to typowa ucieczka od diagnozy, a ta brzmi że wszyscy są w jakimś stopniu umoczeni bo nie protestowali gdy Polska była państwem mafijnym a protestują teraz gdy chce się to zmienić.

 10. Całą tę sytuację zawdzięczamy tylko i wyłącznie Andrzejowi Dudzie i jego od początku skopanym ustawom. Dzięki interwencji TSUE przeprowadzonej tuż przed wyborami (na pewno nie był to przypadek) PiS stracił kilka procent głosów. Teraz straci dalsze, obojętnie czy pójdzie drogą wskazaną przez MK, czy postawi na wojnę. Wydaje się że Duda to największa porażka PiSu.

 11. Strony