Totalna głupota totalnej opozycji – ustawa za życiem

Prześlij dalej:

Jako płatny propagandysta PiS mam swoje psie obowiązki i prócz propagowania rozmaitych „socjalizmów”, w umowie parafowałem dbałość o wiarygodność – tak mi dopomóż Bóg. Wiadomo nie od dziś, że najlepszy agent wpływu to taki, który w poniedziałek przeforsuje wybitnie szkodliwą dla narodu sprawę, żeby w środę rozedrzeć szaty nad zupełnie nieistotnym projektem władzy. Staram się konsekwentnie trzymać tego schematu. Wczoraj stanąłem w obronie regulacji, które blokują napływ do Polski 20-letniego złomu niemieckiego, co w sposób oczywisty szkodzi narodowi, wszak naród ma prawo zabić siebie i innych, gdyż jest narodem wolnym i biednym, no to dziś sobie pojadę po władzy, żeby wyrobić normę.

Tak zwana „ustawa za życiem” to flagowy przykład na to, jak się w Polsce traktuje legislację, a traktuje się, jak córę Koryntu w robocie. Projekt powstał na kolanie, bez żadnego racjonalnego podglebia i w sposób oczywisty był reakcją na bieżącą szarpaninę polityczną. PiS napisał ustawę zamykającą rozwrzeszczane buzie czarnych feministek i tylko przy okazji rzucił parę złotych dla dzieci niepełnosprawnych. Ustawa ta, znając życie, będzie funkcjonować przez długie lata i przez to pozamiata albo w najlepszym razie przypudruje bardzo ważny problem społeczny. Politycznie jednak się opłacało i to bardzo, ale z tego powodu nie można mówić, że partia rządząca wykazała się empatią, czy też powagą w stosunku do rodziców, którzy przechodzą niewyobrażalną tragedię.

Znam te realia dość dobrze, ponieważ moja lepsza połowa zawodowo zajmuje się terapią takich dzieci i przyznam szczerze, że bronię się przed Jej opowieściami tępym dowcipem, bo psychicznie jest to porażające. Ustawa w najmniejszym stopniu nie rozwiązuje tych dramatów, prócz 4 tysięcy złotych nie ma tam nic, czego politycy nie zapisaliby w dziesiątkach innych ustaw. Klasyczne bicie piany, że pomożemy, że będziemy monitorować ze szczególną troską i tak dalej. Mając do dyspozycji tak kiepską konstrukcje legislacyjną, spisaną ze wszystkimi możliwymi grzechami, średnio rozgarnięta opozycja zrobiłaby z tyłka partii rządzącej „jesień średniowiecza”. A co się stało? Dokładnie odwrotnie się stało, to partia rządząca tragicznie słabą ustawą ośmieszyła totalnie głupią opozycję.

Głosowanie w sejmie w dwóch poważnych sprawach, wspomnianej ustawy i odwołania minister edukacji, trwało parę chwil, jak na sejmowe standardy. W obu przypadkach wynik był dla PiS lepszy niż wskazuje liczba posłów i nie trzeba tłumaczyć, co to dla totalnej opozycji oznacza, ale to jeszcze nie koniec. Otóż istotą politycznej potyczki jest to, że PiS rzuciło kawałek szynki z pańskiego stołu, żeby sobie obłaskawić nastroje społeczne, a najgłupsza na świecie opozycja, wzięła ten kawałek i wyrzuciła na śmietnik. Bez metafor brzmi to tak. PiS dał marne 4 tysiące i parę deklaracji, natomiast opozycja odebrała jedno i drugie, tylko dlatego, że dał PiS. Wydawać by się mogło, że przy takich błędach władzy opozycja powinna taśmowo odcinać kupony. Wystarczyło przecież zgodnie ze sztuką politycznej mistyfikacji na własnym kolanie wyklepać populistyczną ustawę, ze świadczeniami miesięcznymi na poziomie 1200 zł i refundacją leczenia w prywatnych klinikach.

Strony

19285 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

12 (liczba komentarzy)

 1. Wystarczy, że się któreś odezwie.

  Jak nie brak możliwości zabiegu ciąży, to ciąża trwająca od 12 do 20 miesięcy.
  Jak nie  dzień wieczorny, to inna "hućpa"...

  Edit:

  Nie dziw, że

  .Nowoczesna
  prezentuje nowy
  zrozumiały dla ludu
  katechizm obrazkowy…

   

 2. totalnie odrzuca ustawę o Obronie Terytorialnej, a sami (PO-PSL) rozmontowali resztki armii.
  A zagrożenie wojną poważne.

  Tak to tylko zdrajcy postepuja.

 3. Od kiedy to zdrajcy i zaprzańcy zasługują na miano opozycji? Opozycją to był PiS (za poprzednich kadencji), a obecnie jest K'15 (czasem nawet totalną opozycją wobec PiS, ale konstytucyjną). Nikt mnie nie zmusi, abym zdrajców i zaprzańców ewidentnie działających na rozmontowanie Polski (rozmontowanie armii to tylko jeden z elementów) nazywał opozycją. Jebana "opozycja" szukająca pomocy na ościennych dworach - "carycy Katarzyny" i kancleriny - to już przerabialiśmy i wiemy jak się może skończyć.

 4. się gra jak przeciwnik pozwala .Ciężko się zmusić do wysiłku jak nie ma pod górkę , ale może PIS "oszczędza" siły do zmian w sądownictwie.
  Na rynku paliwowym z powodu nowej ustawy PIS-u , mafia ma ściśnięte jaja i coraz mniej pięniędzy.A wiadomo ,że mafia bez pieniędzy to jak KOŁO GOSPODYŃ ...

 5. będą z powodu swoich rozpaczliwych działań na celownikach policjantów, to żaden nie przeżyje - szkoda czasu (na sądy) i pieniędzy (na wiezienia).

 6. Słyszeliście o tym?

  Teraz czas na maskotki

  Protest  zaplanowały - jak się wyraził autor artykułu:  "wąsko rozumiane kobiety".
  Należy przyjść z maskotką, lalką - czymkolwiek. Byle było zdeformowane (najlepiej z urwaną głową).
  I jeszcze trzeba przymocować metkę z ceną.

 7. Opozycją dla PiS-u są instytucje unijne i światowe opanowane przez lewackich i neoliberalnych pikolaków, będących na usługach globalnych korporacji.
  Forsowana jest jedna koncepcja globalizacji, oddaje ona rządy przestępcom.
  Globalizacji nie unikniemy, ale...
  Rządy polityczne czy korporacyjne?
  Demokracja czy dyktatura?
  Wolność czy zniewolenie?
  Na te pytania chcę usłyszeć odpowiedzi. Chcę wiedzieć jaką wizję rozwoju Polski i świata mają liderzy poszczególnych partii.
  Dość mam trzepania jęzorem i maszerowania do tyłu.

 8. avatar

  :)

 9. W tej sprawie istnieje wstydliwa niepisana zgoda narodowa zmuszająca rząd do wicia się jak piskorz. Nawet ten prawicowy lud, cichcem uważa, że lepiej nawet brutalnie zapobiegać chorobie Downa niż leczyć jej skutki przyprawiające budżet państwa o niewysłowione cierpienia.

 10. avatar

 11. Strony