To już nie hipoteza, ale scenariusz: PO-kadłubek, Ruch Kukiza, Nowoczesna.pl

Prześlij dalej:

Poszedł do ludzi najnowszy sondaż: PiS 36%, Ruch Kukiza 25%, PO 20%, SLD 5% Nowoczesna.pl 4%, PSL 4%. Odczuwam gorzką satysfakcję, bo tekst z 14 maja „Trwają testy dwubiegunowe z Balcerowiczem i Kukizem, Komorowski kozłem ofiarnym” nie jest już hipotezą, ale realizowanym scenariuszem. Każda przebudowa na polskiej scenie politycznej zaczynała się od sondażowej pompki i chociaż lud się podnieca III miejscem PO, to mnie ani własna racja, ani proponowany rozkład w ogóle nie cieszą. Sondaż zrobił swoje, sondaż może odejść, czas na poważne wnioski. Zacznę od rzeczy najbardziej oczywistej – każdy wynik PiS nie dający większości w sejmie na 90% oznacza, że PO ma trzecią kadencję w sejmie i w rządzie. Dalsze proporcje rozkładają się równie nieciekawie. Najnowszy sondaż pokazuje, że PO ma się zredukować do partii establishmentu i taką najprawdopodobniej zostanie. Znudzony i zbuntowany elektorat przejmie Paweł Kukiz, ale równie dobrze mógł to być Kazik Staszewski i gdy by chciał Krzysztof Stanowski – wschodząca gwiazda „politycznego głosu młodego pokolenia”, której akurat daję spory kredyt zaufania. Do tej pary dojdzie Balcerowicz i Petru jako reprezentacja rynków kapitałowych i zagranicznych macherów robiących w Polsce dzikie interesy typu OFE, czy NFI. Proszę mi też wybaczyć, ale nie mam podstaw, aby odstrzelić PSL, w wyborach parlamentarnych lokalne ludowe kliki powalczą, łącznie z dosypywaniem głosów, bo posłowie ciągną regiony. Wcześniej odpadnie SLD i lewica w ogóle, jeśli na ostatnią chwilę nie zbudują czegoś bardzo szerokiego i koniecznie bez poparcia Olka Szklany Kwaśniewskiego. Jak widać wesoło to wszystko nie wygląda i chociaż w tej chwili PiS jest zwycięzcą, to wygrywa pietruszkę. Wprawdzie jestem przekonany, że Kukiza sondaże przeszacowały, a PO zdołowały na siłę, jednak same słupki w trójkącie PO-Kukiz-Balcerowicz mają drugorzędne znaczenie. Istotą i sensem całej układanki jest +50%, a wszystko wskazuje, że to trio ma +60%.

Strony

50844 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

35 (liczba komentarzy)

 1. Może być tak może być siak. Jedno jest pewne - wieje z mocą!!! Jeżeli Duda będzie w 80% taki jak do tej pory  PiS będzie miał większość bezwzględną. I nie powinien mieć problemów z dobraniem sobie rodzynek do zmiany konstytucji.
  Ale czas pokaże. Jedno jest pewne Platforma robi ostry zjazd i stale przyspiesza a im się wydaje że odbili się od dna....
  Jest pięknie....

 2. avatar

  Ale ja niczego nie wyliczam, tylko piszę, że ruszyła pompka sondażowa. Co do optymizmu, to też posiadam, ale nie aż taki. W tej chwili PiS na pewno nie ma większości i obawiam się, że nawet nie ma potencjału na więcej niż 38%. Rezerwy są u Kukiza.

 3. Ale do tego 45% która w ogóle nie głosowała. W PSL - wbrew temu co powiedział Sawicki, wieś to nie tacy frajerzy (nie mówię o systemowych dysypywaczach głosów). Młodzi i wściekli w SLD (znów: nie starzy działacze pomoskiewscy). Konserwa w PO (już się rozglądają). Np i lemingi - znów: nie systemowcy w systemie, lecz ci jeszcze zaczadzeni. Najbliższe wybory to Wielka Kołomyja Elementarna.

 4. Mocno wieje i nikt nie wie kogo wydmucha. Nie widomo co będzie. jest kilka pewników:
  1) PiS jako jedyny ma strategię na kampanię (będą robić to co Duda robił)
  2)PO, SLD, PSL w rozsypce i nie wiedzą co robić. Będą eksperymentować i improwizować tak jak Bronek z Jowitą. PO cały czas myśli że jest mocne i nie widzą co ich czeka. Poza tym jak to pięknie opisujesz napieprzają się na śmierć i życie.
  3) O tym co będzie z Kukiza NIE WIE NIKT! mogą go pomopować dobrze by było żeby przy tym chłopak nie pękł ( to co o nim piszesz to wszystko prawda). 
  4) Balcerowicz Petru dokładnie tak jak ćwierkasz skończył się zanim zaczął i nie ma takiego dźwigu który go podniesie ponad 5% (życzę im jak najlepiej - 4,99%)
  5) Media i dziennikarze też nie do końca wiedzą co mówić i robić na kogo się orientować skąd wiatr zawieje. 
  6) Przy dobrych wiatrach (wyrażna przewaga nad drugim miejscem i mało partii pow 5%) 38% może dać większość bezwzględną to zależy od rozkładu w okręgach.
  Nie ma co się podniecać. Każdy robi to co do tej pory tylko że bardziej.
  Kluczem do sukcesu jest terapia lemingów a  Ty masz patnent na ten klucz.
  Pozdrawiam,
  ps. Otwórz kanał na YT. Kolonko przy Tobie to cienki bolek jest. 10 filmów po 5 minut z 5bańkami odtworzeń i do jesieni jest pozamiatane ;)

 5. Kukiz to wydmuszka PO...pisałem ale mi zerzarło...jutro napiszę....

 6. Myślę, że nie ....  Łatwo się opluwa, łatwo się klepie w klawiaturę, a tak ciężko jest
  złapać dystans.  Kukiz ze swoim ruchem przeważy szalę na prawą stronę, bo taki
  jest zamysł tego ruchu. To, że jest totalnie anty, to symbol zmian, nowego spojrzenia.
  Stawiam guldeny przeciw orzechom, że jesteś w błędzie i masz wypaczoną optykę.
  Jak można budować teorię na bazie tego, że ktoś kogoś zna ? (Schetyna)  Jak można
  przyczepiać się do tego, że szczery chłop chciał kiedyś dobrze, a został oszukany ?
  Jesienny tort zostanie podzielony na 4 kawałki i nie ma lewara aby ktoś wziął +50% !
  Koalicja z Kukizem jest nieunikniona i mało tego - będzie pozytywna, bardzo ...  Jeśli
  obroni się przed wtykaniem kija w kręcące się koło, to narobi większego zamieszania
  tak w konstytucji jak i w życiu codziennym. Takie zmiany nie będą popularne, bo atak
  nastąpi z wielu flanek, ale to jest jedyna droga, więc nie pluj na nią, bo robisz błoto ...

 7. Odszczekam ale może masz rację z tą wydmuszką (za mocne).
  Ja widzę to tak, popraw jeśli się mylę, Kukiz nie tworzy struktur tylko ruchy obywatelskie. Moja znajoma ma iść na takie spotkanie w realu, zobaczymy. Jak do tej pory, to działają tylko w necie i poza JOW-ami żadnego programu ani ekspertów nie ma. 
  W skrócie; Kukiz raczej nie ma świadomości, że jest częścią gry (jest kanałem dla "młodych oburzonych"). Przy takiej organizacji (bez biur stacjonarnych), to się rozsypie do października.
  Kukiz chce aby ludzie oddolnie się organizowali, jaja, 95% jego elektoratu nie wie jak to zrobić a chce się może 1%.
  Stawiam tezę, że 65% zwolenników Kukiza zostanie w domu, 25% poprze nowoczesną a może z 5% zagłosuje na PIS.

 8. avatar

  a ja z uporem zajaczka co to doprowadzil do rozstroju nerwowego niedzwiedzia-wlasciciela lesnego sklepu spozywczego pytaniami o marchewke..powtorze..ja mu nie wierze..za grosz..nic nie widac..nic nie slychac..by zaczął budowac struktury..nikt nie wynajmuje biur..nikt nie drukuje legitymacji czlonkowskich...kiedy wyjdzie do ludzi??na 2-3 tygodnie przed wyborami zaapeluje na "szajsbuku" o glosy w wyborach??zaczynaja sie rozne dziwnosci..falente zwineli..szykuja donos do prokuratury na wojtunika..pozostaje nam poczekac tylko na to az doktorowa1metrszpadlem pojdzie na L4..

 9. Potrzebna jest baza weteranów walki o demokrację po 1989 roku - od Andrzejków Hadaczów, przez Stefanów Niesiołowskich, Rozenków, Ryfińskich, po Miśków Kamińskich - na wzór bazy odcisków palców, czy listy dłużników.

 10. Strony