To już nie hipoteza, ale scenariusz: PO-kadłubek, Ruch Kukiza, Nowoczesna.pl

Prześlij dalej:

Poszedł do ludzi najnowszy sondaż: PiS 36%, Ruch Kukiza 25%, PO 20%, SLD 5% Nowoczesna.pl 4%, PSL 4%. Odczuwam gorzką satysfakcję, bo tekst z 14 maja „Trwają testy dwubiegunowe z Balcerowiczem i Kukizem, Komorowski kozłem ofiarnym” nie jest już hipotezą, ale realizowanym scenariuszem. Każda przebudowa na polskiej scenie politycznej zaczynała się od sondażowej pompki i chociaż lud się podnieca III miejscem PO, to mnie ani własna racja, ani proponowany rozkład w ogóle nie cieszą. Sondaż zrobił swoje, sondaż może odejść, czas na poważne wnioski. Zacznę od rzeczy najbardziej oczywistej – każdy wynik PiS nie dający większości w sejmie na 90% oznacza, że PO ma trzecią kadencję w sejmie i w rządzie. Dalsze proporcje rozkładają się równie nieciekawie. Najnowszy sondaż pokazuje, że PO ma się zredukować do partii establishmentu i taką najprawdopodobniej zostanie. Znudzony i zbuntowany elektorat przejmie Paweł Kukiz, ale równie dobrze mógł to być Kazik Staszewski i gdy by chciał Krzysztof Stanowski – wschodząca gwiazda „politycznego głosu młodego pokolenia”, której akurat daję spory kredyt zaufania. Do tej pary dojdzie Balcerowicz i Petru jako reprezentacja rynków kapitałowych i zagranicznych macherów robiących w Polsce dzikie interesy typu OFE, czy NFI. Proszę mi też wybaczyć, ale nie mam podstaw, aby odstrzelić PSL, w wyborach parlamentarnych lokalne ludowe kliki powalczą, łącznie z dosypywaniem głosów, bo posłowie ciągną regiony. Wcześniej odpadnie SLD i lewica w ogóle, jeśli na ostatnią chwilę nie zbudują czegoś bardzo szerokiego i koniecznie bez poparcia Olka Szklany Kwaśniewskiego. Jak widać wesoło to wszystko nie wygląda i chociaż w tej chwili PiS jest zwycięzcą, to wygrywa pietruszkę. Wprawdzie jestem przekonany, że Kukiza sondaże przeszacowały, a PO zdołowały na siłę, jednak same słupki w trójkącie PO-Kukiz-Balcerowicz mają drugorzędne znaczenie. Istotą i sensem całej układanki jest +50%, a wszystko wskazuje, że to trio ma +60%.

W dotychczasowej diagnozie nic się nie zmienia, Ruch Kukiza przestaje być jakąkolwiek socjologiczną i polityczną tajemnicą z tym, że trzeba podzielić to zjawisko na trzy części. Pierwszą jest sam Kukiz i jemu pół na pół da się uwierzyć, odkąd pamiętam komuchów rzeczywiście nie cierpiał, problemem jest jednak druga część. Ludzie z dolnośląska związani z PO, Schetyną i Dutkiewiczem zebrali Kukizowi podpisy. Kasa popłynęła cholera wie skąd, bo te zbiórki publiczne do puszki Owsiak można sobie wrzucić. Plotka głosi, że Lubin za tym stoi, ściślej lokalny baron polityczny i KGHM. Do tej podejrzanej świty dołączają ciemne typy z Samoobrony i to w randze byłych esbeków albo kapusiów esbeckich. Biorąc pod uwagę, że Kukiza jak dziecko, przy knajpianym stoliku, politycznie rozegrał Korwin-Mikke, nie ma cienia wątpliwości, że struktury i posłów podrzucą liderowi antsytemowemu systemowi szulerzy. W ten prosty sposób do sejmu wejdzie paru znajomych Kukiza, którzy rzeczywiście mają swoje naiwne wizje, ale 90% to będzie sprzedajna zbieranina, a ich głosy lub posłów w całości władza kupi za grosze. I trzecia część to elektorat Pawła Kukiza, od sierot po Palikocie po Ruch Narodowy. Wskazane granice w żadnym razie nie są przesadzone i dzięki temu pojawia się promyk nadziei, bo najzwyczajniej w świecie Kukiz ma też elektorat środka. Miałem okazję porozmawiać z wieloma antysystemowcami i znacząca cześć, to po prostu dzieci bawiące się w politykę. Wzruszam się przy tych dialogach, bo widzę siebie sprzed 25 lat, gdy zwalczałem z system dredami na łbie i jednocześnie zaliczałem zaległości z fizyki, by w końcu spocząć na tapczanie w pokoiku u mamy. Oni nie dadzą się przekonać do żadnej partii i to jest po prostu kwestia wieku, nie brak inteligencji, czy wiedzy. Obrażenie młodego elektoratu Kukiza wzorem starych pierdzieli z PRL, którzy się ustawili się w rozmaitych instytucjach, byłoby czystą głupotą.

Powtórzę to nie są pozbawieni inteligencji i szczerych chęci ludzie, to są jeszcze polityczne dzieci, które za 5 lat zaczną podejmować decyzje przemyślane. Działa biologia, każdy może sobie odtworzyć z własnego życia podobne zachowanie, mnie się przypomina jakim byłem młodym ojcem, a byłem bardziej starszym bratem niż ojcem, dopiero po kilku latach zaskoczyłem o co chodzi w rodzinie. Młody elektorat zostanie przy Kukizie i niech sobie zostaje, z szacunkiem z mojej strony, natomiast trzeba zrobić wszystko, aby Ruch Kukiza nie miał więcej niż rozsądne 10-12%, bo to jest realne odzwierciedlenie młodego buntu w takim obszarze jak polityka. Resztę elektoratu Kukiza trzeba przekonać, że zabawa zabawą, a po przegranej PO musi powstać nowy rząd, z nowym premierem i ministrami. Zadałem najprostsze pytanie zwolennikom antysystemu, jakich ministrów zaprosi premier Paweł Kukiz do swojego gabinetu. Skończyło się na tak pogubionej odpowiedzi, że Kukiz nie będzie władzą i nie będzie opozycją, po prostu będzie Kukizem. I to jest miękkie podbrzusze Ruchu Kukiza, to jest oferta dla środka elektoratu. Jeśli PiS podjedzie z szacunkiem do wszystkich wyborców Ruchu Kukiza i jednocześnie wyciągnie z tego elektoratu dojrzalszych politycznie wyborców, układ sił zmieni się w idealnych proporcjach. PiS potrzebuje wyniku +40%, wtedy będzie partią budującą realny rząd z realnym programem. W tym układzie sił Ruch Kukiza jako koalicjant może obstawić ministerstwo kultury, czy ministerstwo dla młodych i zbuntowanych, a także zbudować większość konstytucyjną, co pozwali zmienić system nie tylko w mrzonkach i hasełkach. Takie rozdanie będzie z pożytkiem dla wszystkich, ponieważ po drugiej stronie Panie i Panowie mamy system, stary system i kolacje u Sowy.

6
49256 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

40 (liczba komentarzy)

 1. Może być tak może być siak. Jedno jest pewne - wieje z mocą!!! Jeżeli Duda będzie w 80% taki jak do tej pory  PiS będzie miał większość bezwzględną. I nie powinien mieć problemów z dobraniem sobie rodzynek do zmiany konstytucji.
  Ale czas pokaże. Jedno jest pewne Platforma robi ostry zjazd i stale przyspiesza a im się wydaje że odbili się od dna....
  Jest pięknie....

 2. avatar

  Ale ja niczego nie wyliczam, tylko piszę, że ruszyła pompka sondażowa. Co do optymizmu, to też posiadam, ale nie aż taki. W tej chwili PiS na pewno nie ma większości i obawiam się, że nawet nie ma potencjału na więcej niż 38%. Rezerwy są u Kukiza.

 3. Ale do tego 45% która w ogóle nie głosowała. W PSL - wbrew temu co powiedział Sawicki, wieś to nie tacy frajerzy (nie mówię o systemowych dysypywaczach głosów). Młodzi i wściekli w SLD (znów: nie starzy działacze pomoskiewscy). Konserwa w PO (już się rozglądają). Np i lemingi - znów: nie systemowcy w systemie, lecz ci jeszcze zaczadzeni. Najbliższe wybory to Wielka Kołomyja Elementarna.

 4. Mocno wieje i nikt nie wie kogo wydmucha. Nie widomo co będzie. jest kilka pewników:
  1) PiS jako jedyny ma strategię na kampanię (będą robić to co Duda robił)
  2)PO, SLD, PSL w rozsypce i nie wiedzą co robić. Będą eksperymentować i improwizować tak jak Bronek z Jowitą. PO cały czas myśli że jest mocne i nie widzą co ich czeka. Poza tym jak to pięknie opisujesz napieprzają się na śmierć i życie.
  3) O tym co będzie z Kukiza NIE WIE NIKT! mogą go pomopować dobrze by było żeby przy tym chłopak nie pękł ( to co o nim piszesz to wszystko prawda). 
  4) Balcerowicz Petru dokładnie tak jak ćwierkasz skończył się zanim zaczął i nie ma takiego dźwigu który go podniesie ponad 5% (życzę im jak najlepiej - 4,99%)
  5) Media i dziennikarze też nie do końca wiedzą co mówić i robić na kogo się orientować skąd wiatr zawieje. 
  6) Przy dobrych wiatrach (wyrażna przewaga nad drugim miejscem i mało partii pow 5%) 38% może dać większość bezwzględną to zależy od rozkładu w okręgach.
  Nie ma co się podniecać. Każdy robi to co do tej pory tylko że bardziej.
  Kluczem do sukcesu jest terapia lemingów a  Ty masz patnent na ten klucz.
  Pozdrawiam,
  ps. Otwórz kanał na YT. Kolonko przy Tobie to cienki bolek jest. 10 filmów po 5 minut z 5bańkami odtworzeń i do jesieni jest pozamiatane ;)

 5. Kukiz to wydmuszka PO...pisałem ale mi zerzarło...jutro napiszę....

 6. Myślę, że nie ....  Łatwo się opluwa, łatwo się klepie w klawiaturę, a tak ciężko jest
  złapać dystans.  Kukiz ze swoim ruchem przeważy szalę na prawą stronę, bo taki
  jest zamysł tego ruchu. To, że jest totalnie anty, to symbol zmian, nowego spojrzenia.
  Stawiam guldeny przeciw orzechom, że jesteś w błędzie i masz wypaczoną optykę.
  Jak można budować teorię na bazie tego, że ktoś kogoś zna ? (Schetyna)  Jak można
  przyczepiać się do tego, że szczery chłop chciał kiedyś dobrze, a został oszukany ?
  Jesienny tort zostanie podzielony na 4 kawałki i nie ma lewara aby ktoś wziął +50% !
  Koalicja z Kukizem jest nieunikniona i mało tego - będzie pozytywna, bardzo ...  Jeśli
  obroni się przed wtykaniem kija w kręcące się koło, to narobi większego zamieszania
  tak w konstytucji jak i w życiu codziennym. Takie zmiany nie będą popularne, bo atak
  nastąpi z wielu flanek, ale to jest jedyna droga, więc nie pluj na nią, bo robisz błoto ...

 7. Odszczekam ale może masz rację z tą wydmuszką (za mocne).
  Ja widzę to tak, popraw jeśli się mylę, Kukiz nie tworzy struktur tylko ruchy obywatelskie. Moja znajoma ma iść na takie spotkanie w realu, zobaczymy. Jak do tej pory, to działają tylko w necie i poza JOW-ami żadnego programu ani ekspertów nie ma. 
  W skrócie; Kukiz raczej nie ma świadomości, że jest częścią gry (jest kanałem dla "młodych oburzonych"). Przy takiej organizacji (bez biur stacjonarnych), to się rozsypie do października.
  Kukiz chce aby ludzie oddolnie się organizowali, jaja, 95% jego elektoratu nie wie jak to zrobić a chce się może 1%.
  Stawiam tezę, że 65% zwolenników Kukiza zostanie w domu, 25% poprze nowoczesną a może z 5% zagłosuje na PIS.

 8. avatar

  a ja z uporem zajaczka co to doprowadzil do rozstroju nerwowego niedzwiedzia-wlasciciela lesnego sklepu spozywczego pytaniami o marchewke..powtorze..ja mu nie wierze..za grosz..nic nie widac..nic nie slychac..by zaczął budowac struktury..nikt nie wynajmuje biur..nikt nie drukuje legitymacji czlonkowskich...kiedy wyjdzie do ludzi??na 2-3 tygodnie przed wyborami zaapeluje na "szajsbuku" o glosy w wyborach??zaczynaja sie rozne dziwnosci..falente zwineli..szykuja donos do prokuratury na wojtunika..pozostaje nam poczekac tylko na to az doktorowa1metrszpadlem pojdzie na L4..

 9. Potrzebna jest baza weteranów walki o demokrację po 1989 roku - od Andrzejków Hadaczów, przez Stefanów Niesiołowskich, Rozenków, Ryfińskich, po Miśków Kamińskich - na wzór bazy odcisków palców, czy listy dłużników.

 10. Mam podobne odczucia...

  Panie Piotrze!
  Literówka, tuż po tekście boldem, koniec zdania:

  "PO mu się zredukować do partii establishmentu i taką najprawdopodobniej zostanie".

  ma się zredukować?
  czy musi się zredukować?

  To taka moja "choroba zawodowa"... jak mam przed oczami jakiś tekst, od razu wyłapuję literówki.

  :)

 11. avatar

  Bardzo dobrze, tekst czytają ludzie i każde niedociągnięcie, w dodatku wypaczające sens zdania powinno być poprawione. Niestety to się zdarza często, ale nie z niechlujstwa, czy lekceważenia, tylko z nadmiaru zajęć i moich słabości. Takie poprawki są mile widziane.

 12. Wiem doskonale, że to nie żadne lekceważenie czy niechlujstwo!
  I wiem, że poprawki są mile widziane i cenne.
  Dlatego jeśli coś zauważam, wskazuję bez ceregieli.

  Nie od razu się spostrzega literówki we własnym tekście.
  (Mawiam, że musi się "odleżeć").

  Pracuję jako tłumacz, stąd mi się taka "choroba zawodowa" bierze.

 13. że JKM ograł Kukiza. W konsekwencji to Kukiz jest wygranym, a JKM z tymi swoimi 3%, w stosunku do głosów zebranych w wyborach do UE, zaliczył glebę.
  Co do reszty zgadzam się z Autorem. Mimo wszystko jest tyle niewiadomych, że zastanawianie się nad rozkładem głosów w październiku  jest przedsięwzięciem obarczonym sporym ryzykiem. Nie wiadomo co dalej z referendum 6 września? Jeżeli się odbędzie, w sezonie urlopowym, to nie wróżę frekwencji większej, niż 30%. A wtedy powrót do dyskusji o JOW-ach będzie na długi czas zamknięty. Po 6 sierpnia należy spodziewać się prezydenckiej inicjatywy w sprawie kwoty wolnej od podatku oraz wieku przejścia na emeryturę. W tej pierwszej sprawie, jak słyszę, również PO ma swoje plany, w drugiej PSL. Trzeba cierpliwie czekać i obserwować co będzie dalej.

 14. To mój pierwszy wpis tutaj, bo odcięta kompletnie od polityki i rozgoryczona i zniechęcona po 2010 stwierdziłam, że lepiej "nie wiedzieć", bo się płakać od tego wszystkiego chce. Tak więc, żyłam w głębokim przekonaniu, MatkoKurko, że nadal serdecznie Cię nie znoszę ;) Ale wybaczam, co mi tam...

  Jestem przedstawicielem grupy 19-29 (i to w dodatku korpo19-29) i obawiam się, że trochę przeceniacie siłę PiSu wśród młodych wyborców. Tak, Duda zdobył większość wśród młodych, ale dla większości było to jedna wybieranie mniejszego zła, bo naprawdę gdyby przy Bronku postawić krzesło, to krzesło byłoby lepszym prezydentem. A Pan Andrzej jest młody, energiczny i inteligentny. Dlatego wygrał. Niestety nie ze względu na to, że "młode pokolenie przejrzało na oczy". Młode pokolenie (mówię tu o wyborcach Dudy w II turze) w zdecydowanej większości nie ma pojęcia, co się dzieje, a gdy mówi się im o WSI i wyborach samorządowych, to pukają się w czoło. Duda wygrał, ponieważ bardzo zręcznie te tematy omijał.

  a propos wpisu, jestem niemal pewna, że Kukiz ma dobre zamiary. Jest trochę politycznym ignorantem, ale kocha Polskę i głęboko wierzy w to, że ma rację. Ale tak jak MatkaKurka nie wierzę, że odpowiednie służby nie są w trakcie zagospodarowywania jego poparcia i po wyborach nastąpi błyskawiczne przetasowanie w jego partii, a on sam zostanie z niczym i nawet gdyby chciał to z Jaro niczego nie stworzy, bo nie będzie miał ludzi (a jak donosi niezależna, to właśnie z nim Kukiz prowadzi teraz rozmowy)

  nic z tego nie wyjdzie i skończy się jak w 2005, gdzie pół Polski wierzyło w przełom, po czym, co wyszło wszyscy wiemy...

  żyłam w euforii ze dwa tygodnie (bo po I turze było raczej wszystko jasne) po czym zaczęłam myśleć.

  tyle dobrego, że, choć z różnych powodów rozważałam zagłosowanie na Kukiza (nawet nie pytajcie) w I turze, to nagłe olśnienie, że "może i Kukiz dobry, ale ludzie ch***" rozbiło to nagłe zaćmienie umysłu, na wybory pójdę grzecznie i posłusznie, bez "młodzieńczego buntu", a mój ojciec mnie nie wydziedziczy (a raczej nie zrobiłby tego, gdyby miał z czego)

  nie wierzę, że Jaro jest w stanie zdobyć większość, nie po tym wszystkim i nie z tymi mediami. Może nastepnym razem. Ale to już chyba nie Kaczyński :(

  tyle dobrego, że Grejt Endrju ma jednak jakieś tam opcje blokowania tego łajdactwa. Ale bardzo mu współczuję najbliższych lat, te hieny go zagryzą :(

 15. lat 2005-2007. Po drodze był Smoleńsk i agresja skierowana na osoby, które z powodu Smoleńska przeżyły niewyobrażalną traumę. Jeszcze trochę trzeba wytrzymać, a później trzeba im po prostu zrobić własny Majdan. Wyprowadzić ludzi na ulicę nie jest trudno. Andrzej Duda jest nadzieją milionów, które na niego oddały głos, tym razem nie pozwolimy na powtórkę.

 16. avatar

  OTÓZ TO....otóz to...
  dzis grupinski powiedzial to co powiedział..a PPAD..dalej nie ma gdzie nawet cwoka CAMERONA zaprosic.."cóś" mi sie wydaje ze nie dadza mu nawet przyslowiowej piwnicy na sloiki z kompotem i ogórkami..tylko po to by go zgnoic...wzorem FERDKA powiem..."Boże!!!ty widzisz i nie grzmisz!!!!!!..."pewna nadzieja ze znowu ktos pusci jakies papiery smutnych panów z BND...a tak a'propos...ktos rusza z ponownym postepowaniem za odrą...wojtunika postraszyli...ale to ciagle za malo..ciagle za malo...niech sie jakis smutny pan z tamtej strony odry lub skadkolwiek zlituje i spusci ich w koncu w kanal....wzorem evy.a....pierwszy raz na tym portalu wrzasne KUURWAAAAAAA!!!!!.skoro my nie mozemy sobie dac rady z ta zbieranina ŻMIJ.. to kto??

 17. dostał Foksal, mówiła o tym zaraz po wręczeniu decyzji PKW B. Szydło.

 18. avatar

  ok...
  MEA CULPA...MEA MAXIMA CULPA...
  sorryyyyyyyyy wszystkich..............

 19. Wałek (aka Bolek) powiedział dziś rano u Olejnik,  cytuję za Onetem:

  "Duda szuka zaczepki, pierwszą już ma. Niech robi tak dalej, to zobaczymy, jak długo będzie prezydentem"

  Czy wy też macie wrażenie że on grozi Dudzie śmiercią? Czy nie powinien się tym zająć prokurator?

 20. 5 lat temu podczas drugiej tury jego orkiestra "grała" dla powodzian. Może w tym roku "spontanicznie zagra" podczas referendum o JOWy zwiększając frekwencję? I okaże się, że tylko PiS jest przeciwko zmianom. J. Kaczyński musi tę minę jakoś rozbroić. Ciekawe, czy P. Kukiz przyjmie jego zaproszenie na rozmowę, które padło podczas wywiadu w TV Republika?

 21. Ale na wszelki wypadek wstawię.

  Max Kolonko o JOW-ach jako ostatniej desce ratunku dla rozbitków z platformianego Titanica...

  https://www.youtube.com/watch?v=66lP94loDDI

 22. Na odnowioną ale śmierdząca pod niebiosa kiełbasę Balcerowicza i Petru.
  Oni naprawdę źle myślą o Polakach.

 23. 70% społeczeństwa to kompletni polityczni ignoranci

  we wtorek prowadziłam dyskusję z pewną moją koleżanką z pracy, która gdy tylko dowiedziała się, że głosowałam na Dudę zaczęła swoją tyradę pt. "ja nie chcę siedzieć z piątką dzieci w domu, bo prezydent mi tak każe" i "jak taka młoda osoba mogła zagłosować na niego?!". Trzy minuty przed tym, gdy zrezygnowałam z dyskusji usłyszałam, że "Polska weszła do UE tylko dzięki PO". Zamilkał, bo nie byłam w stanie znaleźć słów.

  ludzi nie wiedzą o polityce (i historii) kompletnie nic i swoje wybory uzależniają tylko i wyłącznie od światopoglądu (i na nic się nie zdaje pytanie, czym różniła się politka PiSu i PO wobec homoseksualistów) i mediów

 24. Nie będę się licytować ile cukru jest w cukrze, ale nawet jeśli przyjmiemy, że te przysłowiowe 70% to polityczni ignoranci to jednak trzeba pamiętać, ze pusty garnek daje im jakąś optykę i nie będzie to optyka Petru + Balcerowicz.

 25. Od prostego pytania, czy Andrzejowi Dudzie uda się objąć urząd prezydenta
  Szczegóły moje koncepcji tutaj:
  http://pulldrag...

 26. avatar

  Błagam nie rozprowadzajcie takich idiotyzmów, bo to służy tylko i włącznie prowokacjom w stylu Hadacza i Dominiaka. Już widziałem albo apele idiotów albo esbeków - idziemy pod pałac i pilnujemy Naszego Prezydenta! Te wybory wygrał Duda również dlatego, że zależało na tym połowie bezpieki w Polsce i z całą pewnością paru ważnym państwom na świecie. Gówno zrobią, dlatego z grubej rury prowokują, żeby pokazać wściekłe gęby moherów. Pojadę klasyką "nie wpisujcie się w ten scenariusz". Taki numer na Ukrainie nie przeszedł w Polsce tym bardziej nie przejdzie. To czysta złośliwość gówniarzy, oni wiedzą, że są skończeni.

 27. Super, że to piszesz, bo ja już lekko tracę cierpliwość do "naszych", którzy ciągle wierzą wszechmocność systemu IIIrp. Właśnie wygraliśmy prezydenta wbrew całej tej tutejszej maszynerii, a tu ciągle jakiś brak wiary i co to oni nie zrobią. Gówno zrobią, są jak te ratlerki co to ujadają na widok brytana.  Matko droga, masz posłuch i autorytet trzepnij jakiś tekst w tym stylu z racjonalną argumentacją ku pokrzepieniu, bo zdaje się, że dla niektórych byłaby taka potrzeba, oczywiście to  tylko taka niezobowiązująca prośba.

 28. Nawet Rabek wie, że to byłaby, nie tylko dla niego, najkrótsza droga na szafot.

 29. 24 maja wiele osób otrzymało pizdnięcie w głowę. To jak kamień rzucony w bajoro- niby zniknął w odmętach, ale na powierzchni breja jeszcze faluje. Bulgotanie mentalnej brei widać w mediach i pośród ludu.  Gorące głowy ostygną jednak z biegiem kilku tygodni i ponownie wróci wszystko w stare tory. Twierdzę co następuje:
  1. PO nie jest aż tak słaba jak w aktualnych sondażach. Tam jednak jest rzesza starych lisów i oni nawet ze słabą kartą na ręku są w stanie wylicytować wysoko. Na razie liczą szable, by sprawdzić, czy iść na przesilenie i wypierdolić KOpaczową, czy się pogodzić z możliwością poarażki (powtarzam możliwością) i babę zatrzymać. Na obecnym etapie może to sprawiać wrażenie chaosu, ale, niestety, są tam kolesie, którzy to wszystko ogarną. Istotą problemu tej formacji jest pokazanie gołej dupy przez Tuska- ten buc miał bowiem naturalną umiejętność uwodzenia elektoratu- powinni mu byli zafundować tę europejską pensję i zatrzymać tutaj w kraju, ale przegapili.  Widać, że i ubecji kiepeły murszeją.
  2. Kukiz jest przeszacowany, przypomina- w sensie niespodziewanego poparcia- trochę Tymińskiego, trochę Palikota, a trochę Jolantę Kwaśniewską- przypomnijcie sobie sondaże sprzed wyborów prezydenckich 2005, gdy ktoś spytał, czy Kwaśniewska będzie kandydować- wygrywała w cuglach. Sądzę, że górnym pułapem Kukiza jest raczej wynik palikociarni z poprzednich wyborów. Teza o mocodawcach budujących alternatywny wobec PO wehikuł władzy jest uprawniona; jeśli tak to zobaczymy. Frekwencja w wyborach do sejmu jest ok 10 proc niższa niż w prezydenckich- tam, moim zdaniem, mieści się gros elektoratu Kukiza.  
  3. Bój Pisu z Platformą będzie śmiertelny, to realnie ostatnia elekcja do sejmu, gdzie Jarosław może aspirować do premierostwa.
  4. Uważam że sukcesem Polskiej polityki byłoby wyautowanie SLD i PSLU z sejmu- agitacja prawicy powinna uwzględniać i ten poboczny cel, głównie w zakresie przejmowania elektoratu PSLu. 

 30. czy była mowa o tym, że Agencja Nieruchomości Rolnych sprzedawszy wszystko co cięższe od powietrza, złożyła projekt ustawy o tym, zmusząjący prywatnych sprzedajacych grunt do oddania na dwa lata w pośrednictwo sprzedaży swojego własnego pola/działki!!! A potem, jeśli ta organizacja mafijna nie sprzeda, wówczas łaskawie pozwala na to właścicielowi!!! 
  Informacja od pracownika ANR!

 31. dostrzegam jeszcze jeden plus. Mianowicie taki, że jest bardzo prawdopodobne, że Kukiz z wrzutkami moze się obejść podobnie jak Kaczyński z Hoffmanem czy Kluzicą. Nie dam sobie za to niczego obciąć, ale mnie się podobało to co zrobił przed drugą turą wyborów. Czy to oznacza, że można mu wierzyć? Takiej tezy bym nie zaryzykował, ale to oznacza, że nie jest to jednak drugi Palikot, który będzie tańczył dokładnie tak jak mu każą. Może być tak, ze owszem, do jego partii wejdzie cała masa szemranych typów, ale jak zaczną wyłazić szydła z worka to zacznie ich wycinać. Oczyści szeregi, ale jednocześnie zachowa liczbę mandatów niezbędną do sprawowania władzy. Co jeszcze może zrobić - nie iść do tych wyborów. to będzie wiarygodne, że przecież nie chcemy być partią, chcemy być ruchem społecznym. Z takiej pozycji będzie mógł walić w PO ile wlezie. Poprawcie jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że nigdzie do tej pory nie padła deklaracja, że zamierza wystartować do parlamentu. Większość z jego wyborców poparłaby zapewne PIS (choć wystarczy, ze poprze połowa), on sam zachował by wiarygodność. Ma wbrew pozorom kilka możliwości, ale to z której skorzysta zależy od jego faktycznych intencji.

  Kolejna sprawa, to taka, że indywidua, które zdecydowanie bardziej mnie przerażają od przychlastów, które niewątpliwie będą usiłowały się przypiać do partii Kukiza to Petru i Balcerowicz. Oprócz tego, że mają talent do rozpieprzania publicznej kasy to jeszcze są tak naprawdę cieniasami w swojej profesji. Na kilka dni przed upadkiem Lehmann Brothers obaj panowie twierdzili, że nie ma żadnego kryzysu i że nic nie grozi gospodarce. Po takiej kompromitacji ja bym się zapadł pod ziemię ze wstydu, ale tych dwóch ciągle mędrkuje i poucza. Niech Ręka Boska broni ten kraj przed ponownym objęciem stanowiska Ministra Finansów przez Balcerowicza. Przypominam, że nie tylko w czasach tzw. transformacji zafundował niezłyt bajzel, ale również drugi raz jak dopchał się do tego urzedu (w czasach Buzka) pozostawił po sobie dziurę na kilkadziesiąt miliardów. Do tego stopnia, że istniało zagrożenie zamrożenia wypłacania emerytur. Znienawidzony Rostoś to jego wierny przydupas. W latach 89-91 był jego doradcą, a 97-01 był szefem Rady Makroekonomicznej w MF. Problem się zacznie, jak Lisy i Michniki będą usiłowały podpomopować tą własnie bandę. To duo w zasadzie gwarantuje, że cokolwiek do tej pory nie zostało rozkradone to rozkradzione zostanie.

 32. Ale co to juz jest do pomyslenia. http://wpolityce.pl/polityka/254287-kaczynski-oglosil-28-maja-plan-ktory-politykom-po-odebral-oddech-bo-wydaje-sie-pulapka-bez-wyjscia

  i co teraz? jak walczyc z rewolucja? Pamietasz przeciez Piotrze ze rewolucje to walka ojcow przeciwko synom. Moze w konczy JK zechce zakceptowac synowi rewolucje i pozwolic mu zmieniac rzeczywistosc?

  Ale dygresyje i omamiam, przeciez nikt tak naprawde w to nie werzy, c'nie, ze wierzac w cos tworzy sie to jako rzeczywistosc... Teraz trzeba, tak naprawde, zapytac sie samego siebie, czego sie chce... Moze, na przyklad,  .. wolnosci?

  I dlatego sa lemingi. Wolnosc wymaga odpowiedzialnosci. Odwagi... Decyzji o podjeciu odpowiedzialnosci za wlasne czyny.

  Latwo to niby? Teraz pewnie tak, bo wiesz kim jestes :) A ja mam odczucie ze jest takich jak ty troche wiecej.

  To tyle
  M

 33. http://www.mone...

  jeden z wielu interesujacych wnioskow(ale warto przeczytac calosc):

  "(...)Wracając do tempa wzrostu polskiego PKB. Spowolnienie jest wyraźne i niepokojące. Oznacza to także, iż proste rezerwy wzrostu zostały już wyczerpane. Konieczny jest nowy pomysł na dynamikę gospodarczą.

  Dodam jednak złośliwie, że jestem spokojny o wzrost PKB. Od kiedy unijni biurokraci postanowili uwzględniać w PKB przychody z prostytucji, przemytu i handlu narkotykami, PKB będzie rosło. To jest przecież "czarna strefa", o której nikt dokładnie nie wie, ile jest warta. Można w takie statystyki wpisać cokolwiek i PKB wzrośnie. Ale przecież jest to intelektualne, statystyczne i etyczne dno. Zwracam też uwagę na niezręczną sytuację policji. Czy z uwagi na tak liczone PKB, dla dobra państwa powinna ona zwalczać przestępczość, czy ją wspierać? Przecież chodzi o wzrost gospodarczy kraju. Paranoja.(...)"

 34. Moze niepotrzebnie wzburza nas postepowanie sadow i policji (broniacej przestepcow, lapowkarzy i wszelkiego rodzaja przekretow na DUZą SKALE, a ostro karając "normalnego obywatela")-moze wlasnie tak postepujac,kieruja sie oni dazeniem do wzrostu dobrobytu Polski (wzrost PKB)....;-)-)-)
  Czyli czynia to dla (szeroko rozumianego) dobra Polski i Polakow -tylko my "niewdzieczne szaraczki" nie jestesmy w stanie tego docenic...

 35. Myślę, że ten wynik 10-15% jest najbardziej prawdopodobny, wystarczy poczytac komentarze u Kukiza na fb, praktycznie jedna wielka kłótnia, każdy ma inna wizję. Bez określenia jasnego przekazu czy programu, nie ma szans na powodzenie....

 36. Historyczna Rola Kukiza:

  - wesprzeć Dudę tak aby wygrał prezydenturę, po to aby dokonać przełomu politycznego i mentalnościowego;

  - wykreować nowy byt polityczny (partia polityczna ludzi młodych), z szerokim kierownictwem (liczba województw x 3-5 przywódców, wiek do 40 lat) bez wcześniejszej przynależności do jakiejkolwiek partii politycznej (bardzo ważne!), i zostać jego honorowym Prezydentem/Przewodniczącym;

  - uzyskać istotny sukces w nadchodzących wyborach;

  - utworzyć silną koalicję z PiS oraz innymi partiami politycznymi (odrzucając wszystkich polityków skompromitowanych), gwarantującymi przede wszystkim rozliczenie sankcjonowanie "prawem" złodziejstwa ostatnich 25 lat oraz przeprowadzenie bardzo poważnych zmian personalnych i organizacyjnych w sądownictwie (!);

  - wypracowanie i wprowadzenie do realizacji wizji państwa opartej na ustawach ukierunkowanych na kreowaniu zamożności pojedynczego Polaka i zabezpieczeniu bezwzględnego porządku w państwie (sądownictwo!!!);

 37. Spokojnie z tym Stanowskim. Mam wrażenie że dla niego nadal i Palikot i PO byliby cacy gdyby nie jeden szczegół - ustawa hazardowa. To go boli bardziej niż los pozostałych pod rządami wymienionych.

 38. Leon Zawałowiec Jeżeli autorowi tej analizy "kilka lat zajęło zrozumienie o co chodzi w rodzinie"... o czym sam pisze z rozbrajającą szczerością... to może świadczyć o tym, że jest on "wolnomyślicielem"... Dlatego nie przejmowałbym się zbytnio jego daleko idącymi "socjologicznymi" analizami... jako, że scena polityczna i społeczeństwo, to byty nieco bardziej strukturalnie złożone niż najbliższa rodzina... (z pełnym szacunkiem, rzecz jasna dla dorobku na innych polach i odwagi autora)...