Terapia groźniejsza od choroby?

Prześlij dalej:

Gospodarka z tłumikiem. Na amerykańskiej scenie, koronawirus Covid-19 jest odłamkowym granatem rzuconym w mozolnie i dumnie budowany flagowy program prezydenta Trumpa “America First”, który miał zerwać z dotychczas sponsorowanym przez elity globalizmem i przywrócić Ameryce stabilność, suwerenność i godność. Patrząc na sytuację w  czasie “okupacji” koronawirusa, stanu amerykańskiej gospodarki i jej perspektywy, można naprawdę tylko zapłakać. Jeszcze kilka tygodni temu Trump szczycił się bardzo niskim poziomem bezrobocia (teraz już w 3 tygodnie 17 mln znalazło się na bezrobociu), wysokim wzrostem zatrudnienia i wysokim poziomem gospodarczego wzrostu. Dziś bez oddania jednego strzału amerykańska ekonomia powoli zamienia się w gruzy, a wszystko dlatego, że elity działają poza społeczną odpowiedzialnością. Liczył się tylko interes globalistów! Prognostycy straszą 25% zapaścią ekonomii już w końcu tego roku! Podczas gdy Trump miota się między pesymizmem doradców, a nadzieją, dług federalny przekroczył już $24 tryliony (biliony po polsku). Dr Ezekiel Emanuel (syn bojownika żydowskiego Ingrun i brat “dead fish” Rahma, byłego szefa gabinetu prezydenta Obamy i byłego burmistrza Chicago), wyraził opinię, że kwarantanna powinna trwać przez ok. 18 miesięcy, aż do czasu kiedy będziemy mieli właściwą szczepionkę…!

https://pbs.twimg.com/media/EVA081mUEAM6aR3?format=png&name=small 

Gospodarka USA zatrudniała ok. 160 mln ludzi, z tego ok. 60% w małym biznesie. W ciągu ostatnich 2 tygodni ponad 10 mln pracowników pozbawionych pracy za przyczyną kwarantanny wylądowało na bezrobociu, do końca kwietnia liczba ta urosnąć do 20 mln.

 

Strony

Źródło foto: 
8326 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Jacek K.M.

Autor artykułu: Jacek K.M.

3 (liczba komentarzy)

  1. avatar

    Jeszcze groźniejsze wydaje mi się to, że tak łatwo poszo sparaliżowanie świata. Może być teraz tak, że jak już się wszyscy zaszczepią na tego wirusa, to zaraz wyjdzie jakiś następny. 

  2. avatar

    Lukrecjo wchodzimy w grząski temat. Zapewne mamy do czynienia z testowaniem, tak rządów jak i populacji. Różnica w tym, że rządy chcą przetrwać (u władzy!) za wszelką cenę, ale obywatele państw chcieliby w tej tansakcji ciągle ocalić własną tożsamość, tradycyjne wartości i religję. Ktoś może powiedzieć: "powodzenia!!". Pozdrwaiam świątecznie...

  3. Coś bardzo zastanawiająca jest ta bezradność Trumpa względem harców Fauciego i Cuomo. Widocznie są pożyteczni i będą wykorzystani dla jakieś ważnej sprawy. Ilość osób ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem i ofiar śmiertelnych przypisanych jego działaniu jest w USA bardzo duża. Na tyle duża, by mieć pretekst do rozpoczęcia wojny z Chinami lub zbankrutowania FEDu.

    Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych!

  4. Strony