Ten tłum za moimi plecami to turyści – Soros leży w dwuosobowej trumnie Michnika

Prześlij dalej:

Wczoraj odbyły się jakieś happeningi przed Pałacem Prezydenckim, mam ochotę dopisać, że ponoć się odbyły, ale w ostatniej chwili dowiedziałem się o kilku śmiesznych faktach. Było tak. Sobota, mniej więcej 14.00 po południu i nagle czytam między tysiącem informacji, że ruszyła demonstracja KOD. Dźgnął mnie ten news w ambicję, bo staram się ze wszystkim być na bieżąco, a tu nagle coś takiego, kompletnie nieprzystającego do rzeczywistości. Nawał sportowych emocji, Olimpiada w Rio, a z politycznych wydarzeń jedynie rocznica prezydentury Andrzeja Dudy. Okazało się, że właśnie w związku z tą rocznicą zebrały się grupy peerelowskich emerytów, aby zamanifestować swoje poglądy. Dla statystycznego porządku trzeba dodać, że prócz zasłużonych dla PRL, przed pałacem zjawili się Młodzi Demokraci, czyli przyszłe kadry, które nastawiają się na wygrywanie konkursów ofert i sposobią do przetargów „Ekrany dźwiękochłonne w szczerym polu”. Czuję się poniekąd usprawiedliwiony w związku z tym, że dopiero z trzeciej ręki dowiedziałem się, co się dzieje na Krakowskim Przedmieściu, a to dlatego, że nawet niezwykle czujna telewizja TVN24 poczuła się zaskoczona. Dyżurny reporter musiał być wyjątkowo poirytowany faktem, że w takich pięknych okolicznościach przyrody i w czasie relacji na żywo z Igrzysk Olimpijskich w Rio, przyszło mu komentować absolutne nic. Dał temu upust przekazując centrali „setkę” z miejsca zdarzenia, którą zamieściłem w tytule. Gdzieś tam w tyle głowy tkwił reporterowi obowiązkowy „tłum KOD” stąd też wyszedł dowcip prima sort. Za tłum robiło kilkuset pensjonariuszy starych czasów i gapie wychodzący z lokali podających pizzę i kebaby na wynos.

Zero profesjonalizmu, zamiast epickiej opowieści o morzu obywateli przekraczających Rubikon przed bastionem demokracji, którym niewątpliwie jest gabinet prezesa Rzeplińskiego, pan z mikrofonem uzbrojonym w kostkę TVN powiedział dokładnie tyle, że szkoda sobie czterech liter zawracać takimi imprezami. KOD chudzina niknie w oczach, w ten bębenek nie chce się tłuc najbardziej fanatycznym szamanom zaklinającym rzeczywistość. Dziwne, w końcu to nic trudnego, aby w czynie społecznym zrobić sukces z niczego. Tydzień wcześniej miała miejsce inna demonstracja siły KOD, zebrał się „tłum” złożony z Jarosława Kurskiego, Mateusza Kijowskiego i czternastu ekip medialnych. W sumie jakieś 100 osób, licząc ołówkiem po ekranie monitoringu, a w wersji ratusza blisko pół tysiąca. Wystarczyło krzyknąć do mikrofonu, że zaledwie po tygodniu od ostatniego protestu frekwencja wzrosła o 800%, co wynika z prostego rachunku. Przed tygodniem dwóch walczących o demokrację plus 98 członków ekip medialnych, po tygodniu 100 demonstrujących plus 700 turystów usiłujących zrozumieć o co chodzi. Nic z tego, reporter TVN pomimo ciążącego na nim obowiązku nie wykrzesał z siebie najmniejszej iskierki gigantyzmu. Zdarzył się cud na cudami i dzięki temu usłyszeliśmy prawdę od telewizji, która się tą problematyką w ogóle nie zajmuje.

Strony

29981 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

13 (liczba komentarzy)

 1. audycję polityczną. Temat - Jarosław Kaczyński to prorok. Całkiem na poważnie, i było ładne uzasadnienie, na poważnie. TOK FM. Nie dziwię się że Sakiewicz stracił zmysły a jego prawa ręka wyznaczyła mnie na najgorszego wroga, jak nawet wyborczej takie rzeczy mówią.

 2. avatar

  przed chwilą właśnie adaśko szejnfeld edyfikował mocno ze m.in "polska jest najbezpieczniejszym krajem europy.." i tak mniej wiecej na około...wszystko by nie powiedziec tylko ze zawdzieczamy to parszywemu "katolstwu" i konsekwentnym jak na razie stanowisku w/s przyjmowania ciapatych..

  a ja czekam na zmiane narracji niemiec w stosunku do nas polski-polaków..(ze to ponoć demokracji u nas nie ma) jak takich atakow maczetników;nożowników bedzie (poza zamachami bombowymi i morderst z uzyciem broni palnej)..będzie powyzej 100/dziennie.tak by media nie nadązały tego relacjonowac..wtedy dadzą nam spokój!!

 3. a nie zagłębiem surowcowym czy kolonią. Tego nie da się z dnia na dzień, jeśli pamiętasz co marszałek Piłsudski o tym mówił... Zresztą to widać po świństwie jakie zrobili zamordowanej Polce.

 4. A jaka jest rola Soros'a na Ukrainie? Bo moje nastawienie do Ukrainy się bardzo zmieniło - jeżeli Ukraińcy budują swoją tożsamość na bandaryzmie (albo raczej: buduje im się), jeżeli rząd Ukrainy zatrudnia i uwiarygodnia tym samym Balcerowicza, Jerzego Millera (odpowiedzialnego za mataczenie przy Smoleńsku), S.Nowaka ... to jawne akty wrogości. Ktoś bardzo dba, żeby Ukraina była naszym wrogiem i nie jest bynajmniej W.W.Putin. Podobno PAD ma być 24.08.2016 z wizytą na Ukrainie - pytam się po co, skoro tamtejszy marionetkowy rząd jest jawnie wrogo nastawiony do Polski? Także byłbym bardzo ostrożny z chowaniem Soros'a, jęzeli to on odpowiada, za to, co dzieje się Ukrainie.

 5. "daj spokój cudzoziemcze" czy jakoś tak...

 6. avatar

  dałbym swoją kolekcjęmonet by si dowiedzieć po co on tam pojedzie..
  (hipotezę roboczą mam..bazy nato+ukrainski gaz-->ale po co nam to?i co my mozemy miec z tym tak naprawdę wspolnego??skoro korzysci z tego prawie zadnych??)

 7. Ja bym wolał, żeby PAD tam nie jechał. A, i nie chciałem tego przypominać, bo nie wypada, ale skoro Ukraina staje się naszym wrogiem, to IMO jest wskazane ostrożne myślenie raczej w kierunku, które suflował W.W.Putin premieru Tusku - http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/putin-powiedzial-tuskowi-sluchajcie-podzielimy-sie-ukraina,480208.html, ale tak, by nie realizować jego interesów i w porozumieniu z Węgrami i kim tam jeszcze, kto ma resentymenty terytorialne do Ukr. Zdaje się, że obecnie erdogan wysoko licytuje, co pokazał dziś na wiecu i "Sorosze" są w niejakich opałach - to okoliczność sprzyjająca.

 8. Nie bardzo może odwołać, bo termin dawno ustalony. Najlepiej byłoby zerwać wszelkie stosunki z Ukrainą, poza handlowymi i czysto seksualnymi. Trudno o gorsze nieszczeście dla nas niż silna i niepodległa Ukraina której zresztą nikt na świecie nie chce. Taka Ukraina kończyłaby się na Wiśle.

 9. Gdyby tak podsumować sens i przydatność działalności KODu, to chyba trudno byłoby znaleźć bardziej odpowiednie porównanie.

  Fantazyjne nakrycia głowy i coraz bardziej wymyślne akcesoria tym razem zostały wzbogacone o foliowe ochraniacze do obuwia.

  Zastanawiałam się, jaki to może mieć sens...

  Skoro jest taka akcja
  chyba nikt nie zaprzeczy,
  jest jakiś sens ukryty
  Coś musi być na rzeczy.

  Ochraniacze się nosi,
  wie dziecko,
  i człek dorosły,
  po to, żeby się żadne
  bakcyle nie rozniosły...

  (Gdyby to były nocniki, od razu by było wiadomo, że ktoś tu się z nocnikiem na rozum zamienił).

  Pytałam o oficjalną egzegezę - no i znalazłam: "Ochraniacze na głowę i policja myśli nie ma szans!".

  We wrześniu czeka nas jeszcze "pociąg do demokracji" i rysowanie tudzież kolorowanie wagoników.

  KOD chudzina niknie w oczach. Nie da się ukryć.

 10. Oszukali Sorosa, że starczy parę milionów i pójdzie łatwiej niż na Ukrainie, a tu dupa. Będą próbować czegoś innego.Jeszcze nie takie cuda jak KOD zobaczymy na jesieni.

 11. Strony