Prześlij dalej:

Ból twórczy dopada każdego autora, kto twierdzi, że nigdy niczego podobnego nie odczuł, to kłamie i tyle. Cały dzień miałem zajęty, musiałem zrobić kilka rzeczy naraz, a przed 18.00 trzeba jeszcze popełnić felieton. Zdecydowanie lubię tę robotę i w większości przypadków nie mam większym problemów twórczych, pisanie idzie gładko, ale bywają takie dni, jak dziś, że za chińskiego Boga nie udaje się znaleźć inspiracji. Co tam inspiracji, po prostu nie ma ciekawego tematu, który by mnie zainteresował i co najważniejsze nie pozwolił zasnąć Czytelnikowi. Ratowałem się wszystkim, co wpadło pod rękę, odwiedziłem wszystkie większe portale, zajrzałem w parę innych miejsc i nic.

W desperacji chciałem popełnić tekst techniczny, napakowany dokumentami, ale to z kolei odnosiło się do zamęczonego tematu i dałem sobie spokój. Publicystyczna pustynia, nic się Panie nie dzieje, jak nie w Polsce. Naprawdę coraz trudniej znaleźć temat, który nie byłby obrabiany na 1000 sposobów tak, że ludzie sterani tą wieczną paplaniną, po jednym słowie wychodzą z lokalu. Jakie z tego płyną wnioski? Dla felietonisty, czy publicysty nieciekawe, przyjdzie pracować więcej od woła, żeby przebić się z czymś ciekawym i na odpowiednim poziomie. Dla Polki i Polka są to wieści błogosławione, albowiem spadła nam temperatura życia publicznego, niemal do poziomu nudy. W tej dziedzinie nuda jest zdecydowanie pożądana, ponieważ nudą wyznacza się normalność kraju i narodu. Weźmy taką Szwajcarię na przykład, od lat tak samo, wszystko poukładane, żadnych większych afer, biedy nie ma, a jak się pojawi jakiś dylemat, to zaraz ogłaszają referendum.

Czy taki nudny kraj można uznać za nienormalny? Zero wojny „szwajcarsko-szwajcarskiej”, ani grama faszyzmu i mowy nienawiści, nuda, nuda Panie. Do Szwajcarii, pod każdym względem, nam daleko, ale jeśli w Polsce, w środku tygodnia, przez cały Boży dzień do tego stopnia nic się nie dzieje, że biedny felietonista musi się ratować odkrywaniem nowych obszarów twórczych, to takich dziwów nie da się pominąć milczeniem. Na samym starcie codziennie działo się ponad miarę, akcja goniła „atrakcję”, demonstracja, kontrrewolucję, telewizory rozgrzewały się do czerwoności. I tak, dzień w dzień, świątek, piątek i niedziela. Takie tempo miało swoje głębokie uzasadnienie, w końcu od roku mamy w Polsce reżim o niepohamowanym apetycie. Jak tylko reżim się narodził debaty sejmowe, studia telewizyjne i szpalty prasowe nieustannie podkręcały i tak szaleńcze tempo. Ileż to razy umarła demokracja, ileż razy jak zombie powstawała z grobu cenzura? No tak z milion, jeśli dobrze policzyć!

Nagle wszystko się uspokoiło i nikt mi nie powie, że nie ma powodów do gniewu, przecież Hanka Gronkiewicz-Waltz prawie zamordowana, a drugą Hankę w sąsiedniej Łodzi, właśnie faszyści mordują. Trybunał Konstytucyjny coś tam dziś „orzekał” w sobie znanym składzie i zdaje się, że o „bestie” chodziło, czyli specjalną ustawę, która przedłużała odosobnienie najgroźniejszym przestępcom. I nic! Nie ma dymu, bo nie ma ognia. Jedynie niezawodna Gazeta Wyborcza próbowała podkręcić atmosferę i zatrudniła eksperta od protokołu, który orzekł, że odebranie tortu od Dody, to kompletny upadek obyczajów i Prezydent Andrzej Duda natychmiast powinien się zapaść pod ziemię albo przenieść do Zanzibaru. Poza tą jedną nieudaną próbą, cała środa wygląda jak niedzielny poranek, człowiek przewraca się z boku na bok i czeka, aż mu kawa sama popłynie do krwi. Cóż to się stało, że nic się nie dzieje?

Strony

16363 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

12 (liczba komentarzy)

 1. Tematów będzie coraz więcej, historia się nie skończyła tylko rozkręca coraz szybciej.mówię o poważnej historii a nie o tym że redaktorzy Karnowscy i Sakiewicz naparzają się łopatkami w piaskownicy.

  Prezes Smolar wymyślił świetny sposób na rozpad UE. Zagraniczni politycy będą mocno izolować Polskę i przyjeżdżać raz na miesiąc żeby powiedzieć, że Polska jest do .....

  A opozycja w Polsce będzie podkreślać izolację Polski. 
  Niemcy bronią się rękami i nogami przed utworzeniem twardego jądra z Belgią Francją i Włochami, ale chyba nie będą mieć niedługo wyboru skoro Polska jest izolowana, za pomysłem Prezesa Smolarz. 4 grudnia w Austrii jest referendum gdzie może wygrać kandydat niezależny od niemieckiej kanclerz. 4 grudnia referendum za likwidacją II izby parlamentu we Włoszech. Wybory we Francji, na razie stoją na torze sojuszniczka Putina oraz przyjaciel Putina zapewne myślący o twardym jądrze.  Jeśli teraz Polska będzie izolowana, wtedy prawdopodobnie w przyszłych roku przejdzie wola jądra, co w krótkim czasie oznacza likwidację UE.

  Pół roku przed Brexitem, władze Niemiec przeprowadziły symulację jaki wariant będzie bardziej korzystny dla Niemiec w razie brexitu. Władze Wielkiej Brytanii przeprowadziły symulację czy w razie brexitu są w ciemnej.... Czy może to być korzystne. Ani Premier Cameron ani Makrela nie chcieli, ale chcieli być przygotowani.

 2. Widzę jeden podpalony krajowy lont ekonomiczny. Mam na myśli obowiązkowe ubezpieczenia OC samochodów. W przyszłym roku podwyżki 50-100%. Ktoś się chce nielicho pożywić przy 500+. Rekomendację do podwyżek dał ponoć KNF. Nierozumiem tylko dlaczego mamy napychać kabzy firmom, które chyba nie jadą na stratach? I to taka podwyżka! Panowie prezesi chyba zamarzyli po 10 milionów miesięcznie wyciągać ze swoich etatów.  Słyszałem jakiegoś ubezpieczyciela, że Polacy masowo ich oszukują. Po pierwsze - w swoim najbliższym, dalszym i bardzo dalekim otoczeniu nie słyszałem o ani jednym przypadku, aby jakiś znajomy naciągnął ubezpieczyciela (o przypadkach przeciwnych - że były problemy z ubezpieczeniami słyszałem całkiem nierzadko), więc skąd to pieprzenie o masowości? Po drugie - skąd wiecie o tej masowości? złapaliście za rękę "masowych sprawców" (więc sprawcy chyba masowo wpadają w ręce policji, a następnie są karani przez sądy. Po trzecie - na całym świecie dajecie sobie radę (podejrzewam, że świetnie) w tym biznesie - więc jołopy jedne zatrudnijcie sobie takich fachowców, którzy nie pozwolą Was okradać - dlaczego wsadzacie ręce do mojej kieszeni - bo to łatwe i prawie nic nie trzeba robić - tylko ogłosić podwyżkę? Wasz biznes, Wasza głowa w tym, żeby Was nie okradali! Jeszcze jedna możliwość, to sabotaż ekonomiczny dobrej zmiany, ale to chyba niemożliwe?

  Jednak jakiś NIK albo ochronę konsumentów bym tam wpuścił.

  Wkurwienie narodu będzie oczywiście kierowane na PiS, bo to będzie się działo za czasów PiS. A ja się pytam tych speców z KNF (ubezpieczycieli też) - to co robiliście przez ostatnie osiem lat - byliście tak zajęci wyciąganiem much z nosów, że nie widzieliście "upadku" branży?

 3. To kolejny ukłon w kierunku kapitału zagranicznego po odwołaniu w podskokach podatku hipermarketowego. Rząd zezwolił im na dalsze dojenie ludu tubylczego. Ubezpieczenia te są od dawna bardzo dochodowe, ale jak widać mogą być jeszcze bardziej.

 4. Znalazłem coś takiego:

  http://niewygod...

  I się pytam: a co robi w tej sprawie obecny prezes KNF? Dołożył tylko kolrejne 50%?

 5. Ale za to w AMERYCE, dupowłazy dostały medale od ŁOBAMY....ale siara .
  A u Nas 26 dni do końca kadencji Rzeplińskiego.

 6. Jeśli chodzi o dzisiaj, do dzisiaj nie rozumiem co to za geszeft "o zabezpieczeniu społecznym" został podPiSany w Jerozolimie.  100€+?

 7. Służba w polskiej ubecji będzie się liczyć tym co zwiali po 1968 do emerytury.

 8. A czy wiadomo o jaki wiek emerytalny szę roszhodzi?

 9. No nie wiem. Ten ubek który zastrzelił Inkę został zdemaskowany gdy wystąpił w Polsce o wyliczenie należnych lat służby by sobie podwyższyć emeryturę pobieraną w Izraelu o kwotę płaconą z polskiego budżetu. Czyli żywotny niezwykle.Typowy ubek mógł mieć w 1968 jakieś 40 lat czyli teraz z 90. Pewnie takich garstka, ale co szkodzi specjalną umową przenieść prawa emerytalne na dzieci, wnuki, prawnuki?

 10. No są żywotni. A tak a propos - ciekawe jest np. skąd i jakie "zabezpieczenie społeczne" pobiera Zygmunt Bauman. Oprócz rzecz jasna wynagrodzenia za wykłady na kompletach wrocławskich.

   

 11. Strony