Tajemnica zegarka i „największej afery korupcyjnej” chyba się wyjaśniła

Prześlij dalej:

Prezes i publicyści „niepokorni” pytają skąd to milczenie w sprawie największej korupcji w historii III RP. Głupie pytanie i wcale nie chodzi o to, że korupcji nie ma, jak najbardziej jest i to na kilka, jeśli nie kilkadziesiąt miliardów fajerek. Prawidłowe pytanie brzmi zupełnie inaczej. Dlaczego ta afera wypłynęła i co więcej została nazwana przez CBA największą aferą? Nieprawdą aresztowanie 20 łapówkarzy zostało przemilczane, nieprawdą też jest, co do mnie dotarło dopiero dziś, że Tusk przed tą aferą ucieka. Prawda wygląda następująco. Szefa CBA wybrał osobiście Tusk lub co najmniej ktoś sprzyjający Tuskowi, jednak najważniejsze, że Wojtunik podlega Tuskowi bezpośrednio. Trzeba być ciężkim frajerem, żeby uwierzyć w wielką akcję CBA wymierzoną przeciw Tuskowi, bardziej można mówić o zamówieniu Tuska. Wiele wskazuje, że CBA dostało zlecenie na Schetynę i ludzi Schetyny, bardzo możliwym zleceniodawcą jest sam Tusk, chociaż niższy szczebel dla bezpieczeństwa, też nie jest wykluczony. Cała zabawa zaczęła się kilka lat temu, w 2011 roku i jak powiedział rzecznik CBA, sprawa ma charakter rozwojowy. Tusk doskonale wiedział, że Schetyny nie wytnie tak, jak wyciął Płażyńskiego, Olechowskiego, Rokitę, Gilowską, Gowina. Z panem Grzegorzem prostych intryg się nie robi, bo on był prawie bogiem na Dolnym Śląsku i dzielił tak wielką kasę, której Sławek Zegarek na ręce sobie nie wyobrażał. Grzegorza Schetynę można wyciąć jedynie nożem „do korupcji”, który ostatnio zastąpił rozpalone żelazo. Problem w tym, że z podobną akcją nie wolno przesadzić i Tusk póki mógł to nie przesadzał, miał w CBA kwity na Schetynę, ale używał ich w zależności od potrzeb, systematycznie ograniczając wpływy największego wroga.

Strony

16239 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

8 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Większość Polaków widzi, że cały 6-cio letni karnawał PO to tylko ciągła POlityczna gra na krawędzi życia o koryto a nie troska o rozwój Polski i dobrobyt Polaków.
  Kiedy wreszcie lemingom przejaśni się w tych głucho brzmiących tykwach?

 2. Jest podgatunek lemingów któremu nic się nie musi przejaśniać, wszystko wiedzą. Tyle że albo czerpią korzyść z tego że jest jak jest, albo są bardzo dobrze zabezpieczeni, i sądzą że rychłe chude lata ich nie będą dotyczyć.
  Co innego z ubogimi lemingami. Tym to się niechybnie przejaśni. Najpierw wpadną we frustrację i na nikogo nie zechcą głosować, a potem się zobaczy co wymyślą.

 3. avatar

  Też tak to widzę. Dodałbym tylko, że sporo w ich "rozumowaniu" zależy od medialnych pseudoautorytetów na(w)puszczanych do RiTV.

 4. Sprawki tego rządu zaszły jednak tak daleko, że oni po prostu nie mogą oddać władzy.
  Obawiam się że albo zastosują receptę niejakiego Soso, który za najważniejsze nie uznawał jak kto głosuje, tylko jak kto liczy głosy, albo lekarstwo niejakiego Wolskiego zaaplikowane nam już raz w 1981

 5. dostał zlecenie na Grupińskiego. Komentarz Grupińskiego: temu panu kultura fizyczna pomyliła się z kulturą. Robi się coraz weselej.

 6. Będą nowe taśmy bo nie dla wszystkich starczy miejsca przy nowym rozdaniu. Dla nieustawionych lemingów to będzie wzmacniacz sygnału.

 7. Wojtunik ślepy nie jest i wie, że Tusk przegra z kretesem i działając w ten sposób nie tylko, że nie pójdzie razem z Tuskiem na dno, ale jeszcze wyjdzie na bohatera.
  Chociaż z drugiej strony, być może MK masz rację, ale to by świadczyło o zupełnym skretynieniu i Wojtunika i Tuska. Pamiętamy przecież, jak skończyła się dla Michnika i SLD sprawa Rywina

 8. avatar

  Spoko, spoko. Jest jeszcze deska ratunku. Właśnie CBA wyciągnęło z szafy zakurzone oświadczenie majątkowe Hofmana. Nie wydając jeszcze wyroku. Ale czy byłby on tak głupi, żeby brać lewą kasę... PRZELEWAMI i to na ... PRYWATNE KONTO? :)

  To gra zero jedynkowa. Albo Hofman jest debilem albo CBA.

 9. Strony