podsumowanieshare

Pewnie ktoś się puknie w głowę, ktoś inny machnie ręką na głupi tekst podsumowujący coś, co się na dobre nie zaczęło, ale proszę dać mi szansę, może się obronię. Mamy prawie połowę lipca, a to miesiąc w polityce i mediach dość monotonny. Jeśli ktoś nie wyskoczy z okna albo gdzieś nie wybuchnie gaz, to zewsząd wieje nudą. W takim czasie „opozycja” ruszyła w Polskę i wyjątkowo nie muszę się tłumaczyć dlaczego nie nazywam po imieniu konkretnej formacji politycznej, bo takowej po prostu nie ma. Pierwsze podsumowanie małej kampanii wyborczej pokazuje jak na dłoni, że „opozycja” na trzy miesiące przed wyborami nie wie kim jest.share

Jako zadeklarowany i praktykujący konserwatysta nie zamierzam uciekać od tradycji. Ostanie dni roku zawsze są poświęcone podsumowaniu tego, co się wydarzyło od stycznia do grudnia. Takich zestawień dla 2016 roku jest już pełno i w większości wypadków zebrane informacje się powtarzają. Przy każdym wyborze pojawiają się kontrowersje. Komuś czegoś brakuje, komuś innemu coś nie pasuje. Z moim zestawem będzie zapewne tak samo, ale mam o tyle łatwiej, że wcale się nie siliłem, aby wybrać najważniejsze sprawy, którymi żyła Polska, wręcz przeciwnie. Pomyślałem sobie, że doskonałym podsumowaniem operetki urządzonej wokół głównego tematu, czyli „śmierć demokracji”, będą topowe newsy serwowane Polakom przez media głównego nurtu. Oto moja lista, kolejność mieszana!

1. Kaczyński powiedział cokolwiekshare

Człowiek szybko się przyzwyczaja do wygód i jeszcze szybciej zapomina z jakiego miejsca startował. Dziś wszędzie można przeczytać setki zestawień, podsumowań i pomniejszych ocen, ale nie sposób znaleźć w tym wszystkim punktu wyjścia i paniki towarzyszącej radykalnym zmianom. Mógłbym napisać 1001 zestawienie, ale nie ma najmniejszego sensu tłumaczyć, w jaki sposób była rządzona Polska przez ostatnie ćwierćwiecze i jak bardzo ostatni rok rządów jest zaprzeczeniem 25 zmarnowanych lat. Widać tę różnicę gołym okiem bez względu na to, z której strony się patrzy. Zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy PiS w jednym są zgodni, że w Polsce dzieje się tak, jak nigdy przedtem i to jest bardzo dobre podsumowanie ostatniego roku oraz wszystkiego, co z nim związane.

Strony