nominacjeshare

Ciężko powiedzieć z czego to wynika, na pewno z braku wiedzy i doświadczenia, ale z drugiej strony ile razy można popełniać te same błędy? „Otwierasz” sobie człowieku Internet, a tam bzdura na bzdurze, w ramach najnowszych interpretacji, prostej jak autostrada decyzji PiS, choć w moim przekonaniu była to decyzja samego Jarosława Kaczyńskiego. Wszystkiego nie dam rady, ale z grubsza postaram się odsiać głupotę od faktów, zaczynając od sprawy najbardziej podstawowej i pewnej.share

Znamienna to data, 20 września 2018 roku i to pod wieloma względami. Prezydent Andrzej Duda powołał dziś dziesięciu sędziów nowej izby Sądu Najnowszego. Ta „nowa izba” to moje zapożyczenie od wielu sędziów, którzy inaczej o Izbie Dyscyplinarnej nie mówią, co jest drugą znamienną rzeczą, po samym powołaniu Izby. Trzecia rzecz to liczba sędziów, miejsc w Izbie Dyscyplinarnej jest 16, Krajowa Rada Sądownictwa rekomendowała 12 kandydatów, ostatecznie prezydent Andrzej Duda nominował 10 sędziów.share

Z prawdziwym rozbawieniem obserwuję wiernopoddańcze wygibasy tzw. publicystów zaangażowanych. Najbardziej widoczne było to ostatnio, podczas debaty o opłacie paliwowej.

Najpierw cały PiS wykręcił zgrabnego pirueta, głosząc dokładne przeciwieństwo swoich opinii na ten temat sprzed pięciu lat, a następnie publicyści zaangażowani, w stu felietonach, na tysiącu stronach, w sposób bardzo zaangażowany udowadniali słuszność koncepcji obniżania podatków poprzez podnoszenie podatków.

Po czym, gdy jeszcze dym unosił się z rozgrzanych do czerwoności piór, długopisów i klawiatur komputerów, PiS ustami swego Prezesa ogłosił, że to się nie liczy. Pomysł był do pipla, i w ogóle nie ma o czym mówić. Drogi zbuduje się z innych funduszy, albo się nie zbuduje, kto je tam wie.

Strony