Taśma Grasia i Kulczyka nic nie znaczy, ale pokazuję skalę znaczeń!

Prześlij dalej:

Pewna „znana prawicowa blogerka”, której fundację zasilały kolejne rządy, bo taka jest obiektywna i niezależna, specjalizuje się w dostrzeganiu rzeczy przeoczonych. Ma ten szczególny dar i potrafi na przykład dostrzec, że Matka Kurka to Lesława Maleszka. Zostawmy jednak złośliwości i przyjrzyjmy się taśmom Kulczyk – Graś właśnie pod kątem przeoczeń. Wbrew pozorom tam nie ma niczego takiego, co stało się głównym przekazem. Graś nie Merkel się żali na niemieckiego zarządcę „Faktu”, ale prosi o interwencję Kulczyka. Biznesmen pyta, czy Tusk i reszta próbowali załatwić tę sprawę na szczeblu politycznym, Graś przyznaje, że takie próby był, jednak bezskuteczne. Według przybocznego Tuska, niemieccy politycy, w domyśle i Merkel, oświadczyli, że ich interesuje tylko biznes i nie będą się pakować w cenzurowanie gazety. Wielu się pewnie uśmiechnie, ale mnie te słowa brzmią absolutnie wiarygodnie i to z kilku powodów. Byłoby czymś absurdalnym, gdyby Merkel zawracała sobie głowę tabloidem, bo Donaldowi zrobiło się przykro. Niemcy potrzebowali na szczytach polskiej władzy bezkrytycznego, ale też jako tako ogarniętego namiestnika. Innymi słowy zawracanie czterech liter Angeli, z powodu artykułów w „Fakcie” musiałoby Niemców doprowadzić do niemałego szału. Owszem Niemcy realizują poprzez swoje medialne przedstawicielstwa strategiczne cele tylko, że w odniesieniu do ruskiej rury z gazem, polityki imigracyjnej i tak dalej. Wymiana kadry w „Fakcie” po wydaniu decyzji przez Merkel, na wniosek urażonego Tuska, brzmi niedorzecznie. Mimo wszytko do zmiany doszło. Zgadza się, ale trzeba sobie zadać pytanie jakimi kanałami sprawę załatwiono.

Odpowiedzi na to pytanie udziela sam Kulczyk, bo to on oświadcza, że ma swoich ludzi w osobie senatora, który z kolei zna „Springerową”. Jak widać Graś zrobił „łaskę” Donaldowi, tuż po tym, jak w niemieckim „Fakcie” pojawiły się artykuły dotyczące syna, córki i Donalda, jednak to nie była interwencja na najwyższy szczeblu politycznym. W Polsce redaktora dowolnej gazety był w stanie wymienić doktor Jan, w dodatku przy pomocy zwykłego senatora. Dostarczone przez Cezarego Gmyza materiały mają bardzo duży ciężar, ale zostały postawione na niewłaściwej wadze. Rozmowa Grasia z Kulczykiem pokazuje, że pierdołami typu Lis do telewizji, a ktoś tam z „Faktu” na bruk, zajmują się pomagierzy Kulczyka. Gdzie tu zatem ciężar gatunkowy? W zupełnie innym miejscu. Usiądźmy sobie, złapmy głębszy oddech i zastanówmy się, jakie w takim razie sprawy i kwestie załatwiał Tusk z Merkel i czym za pozytywne rozpatrzenie wniosków płacił? Lista sprawunków pisze się sama. Chodziło o coś po stokroć grubszego od ujawnionej przez Gmyza afery. Wiemy, że niemiecka BND dysponuje większą wiedzą o Smoleńsku niż wszystkie pajacyki Tuska zasiadające w komisjach i prokuraturach razem wzięte. Nie jest żadną tajemnicą, że po taśmach Sowy, Merkel załatwiła Donaldowi „prezydenta” Europy. Każdy Polak widzi też wyraźnie, że niemieckie Lidle mają się świetnie, rura poszła po Bałtyku w taki sposób, że koliduje z naszymi inwestycjami, a wszystkie firmy niemieckie budujące polskie autostrady dostały kasę na czas.

Strony

29968 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

27 (liczba komentarzy)

 1. za jaki sort robią wszyscy polscy wyrobnicy u Axela Springera. Wszyscy meine Damen und Herren

 2. Tusk moglby byc o ile podpisal by Volksliste wg oficjalnych dokumentow niemieckich a scislej rzecz ujmujac wg niemieckich kategorii zaliczony do grupy Volksdeutsche III:

  czyli:

  Kategoria III: Osoba z niemieckimi przodkami ktora czesciowo zostala spolonizowana np. poprzez malzenstwo albo poprzez relacje wynikajace z pracy (szczegolnie: Slazacy i Kaszubi).

  http://genealodzy.pl/PNphpBB2-printview-t-33894-start-45.phtml

  https://en.wikipedia.org/wiki/Volksdeutsche

 3. avatar

  jakis "ktoś" chce zniszczyc kierownika.???
  .zwrócił mi ktos nie dawno w rozmowie uwage na "układ wrocławski"..reklamówki;torby z włókna jutowego wypchane "dojcz-markami" zasilały te i "owe" procesy "demokratyczne"..od uwalenia rządu premiera J.Olszewskiego po "sobotni kwietniowy POranek"..historia POwoli zatacza swoje nieubłagane koło...
  (a ja nie mam jeszcze teraz pewnosci ze kierownikowi i "przyjaciołom" przyjdzie stanąc przed barierkami przed polskim Sądem Najwyższym)..rozwalenie ukladu "wroclawskiego" to prawdziwy poczatek wolnej wreszcie!!! POLSKI!!!
  p.s.
  genialna fotka główna..z jakie okazji KIEROWNIK sie owego czasu tak wystroił??

 4. Poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski (porno-dyrektor z Teatru Polskiego we Wroclawiu):

  "Ja sie nie uspokoje bo walcze w tej chwili o DEMOKRACJE w Polsce."

 5. I powrót do nadwiślańskiej rzeczywistości, bieżący kanał płynie nurtem niezmiennym, szerokość i głębia przyprawia o zobojętnienie. Jak widzę pewne gęby, nie czytam, nie zwracam uwagi, zdrowiej higieniczniej i powietrze jakieś świeższe. Taśmy ktoś nakręcił i wciąż nie wiadomo kto, pojawiają się znikąd. Wybuchają jak gówna w kiblu, po czym się trochę uspokaja i a piać od nowa.
  Badany jest Smoleńsk, badany. A mnie się po łbie obija myśl natarczywa i natrętna. Co o Smoleńsku wiedzą nasze służby i ludzie w nich, bo pewnie coś wiedzą do cholery, jeżeli to były i nadal są służby. Jeżeli są to w czyjej gestii pozostają ?
  Wiedzą wszyscy wokół co stało się w Smoleńsku, wiedzą wszystko ościenne wywiady, a nic i nikt nie wie w kraju co i kto nadał tę cholerną robotę na trupolewa. Ja nie mam najmniejszych wątpliwości, że sprężynę do tego zapalnika wkręcono w Polsce. I jeżeli służby nasze nie ujawniły bądź nie posiadły o w/w wiedzy to państwo w dalszym ciągu jest do d……y ! Swoją drogą co z procesem ‘’arabskiego rezydenta’’ na procesie go nie było, czy jest w Polsce ? Wiele, wiele pytań do 10 kwietnia, wiele postaci szemranych, które powinny być wyeliminowane, albo oficjalnie, albo w trybie nagłym.

 6. Dobrze kumasz.Tylko,jak się spotka dwóch polityków,to jeden na drugiego zawsze znajdzie bat.

 7. Wtedy chodzi o długość bata i grubość oraz właściwą rękę, która go dzierży.

 8. nielicznych, niewygodnych dla władzy polskich dziennikarzy? Na szczęscie minister Ziobro tym razem nie przyspał jak przy RMF FM.

  Słyszałem że mamy lokalną władzę, której spodobało się na ukrainie i utworzyłą dwa regiony, Łódź i Warszawę, w których obowiązuje tylko część praw stanowionych przez rząd RP i parlament.

 9. Niezaleznosc energetyczna Polski. Jak powiedziala Bienkowska na tasmach prawdy od Sowy&Przyjaciol rzad Tuska 7 lat gleboko w dupie mial gornictwo i Dolny Slask. Dlaczego? Bo realizowal interes Niemiec a przez to i Putina?

  Od 3:18 do 9:25

  http://gadowskiwitold.pl/z-putinem-w-lozku

 10. Dobrze mówisz.

 11. jakiejś akcji w gronie obecnej opozycji. Ja myślę, że ta taśma to ostrzeżenie Władcy Chmury przed akcją KODziarzy 7 maja, albo przed jakąś akcją KODziarzy, o której jeszcze nie wiemy (i o której być może się nie dowiemy).

 12. Coś się musi wydarzyć 7 maja.Już oficjalnie kodziarz Frasyniuk ogłasza oficjalnie do burd ulicznych.Dziwne,że rząd nie reaguje na to.Przeciez to jest przestępstwo.
  Rząd do dupy,a w szczególności Waszczykowski,Błaszczak,Gliński,etc.Ziobro z Macierewiczem sami nic nie zrobią.

 13. Może nie czarno,ale masz rację,żerząd do dupy.

 14. taki łobuz ze nawet swoich kolegów zostawił na żer. A dr. Janek Kulczyk prosił żeby mu załatwić obstawę.

  Na Niemców szkoda zwracać już uwagę. Popatrzcie sobie jakiego sobie wybrali pachoła, to aż żal dupę ściska. 

 15. Najaktualniejsi huśtawkowi:
  1. Lis: "Morderca cywilów, Łupaszka"
  2. Frasyniuk: "Mogę wrócić na barykady"
  3. Bugaj: "Trzeba będzie PiS rozstrzelać"

  Wszystko jasne? ONI chyba na prawdę wybierają się na swój bój ostatni!

 16. Tak jest.

  A na wszelki wypadek już wskazano winnych:
  nowe pokolenie "zaplutych karłów reakcji" i "faszystów", którzy maszerowali w zeszłą sobotę ulicami Białegostoku.

  Nie dać się sprowokować.

  A tu taki żarcik, w związku z dzisiejszą rewelacją, która w zasadzie nikogo chyba nie dziwi.

   Ptasie Radio - odcinek II

  O czym jeszcze te ptaszęta ćwierkają?

 17. Jak się nie dasz sprowokować, to wejdą Ci na głowę i będą pałkami (oby tylko) tłukli.
  Jak po Bugaja jutro o 6,00 wparuje, powali na glebę i skuje ABW - to bedzie koniec demokracji (powedzmy)
  Nie wyobrażam sobie, aby coś takiego powiedzial Kaczor i o 3,00 nie był zwinięty przez ABW za czasów Tuska.

 18. avatar

 19. A mnie dziwi, że Was to dziwi. Czemu tak trudno uwierzyć, że w Polsce rządziła i rządzi agentura? W końcu mamy jasno na białym choćby przez Żebrowskiego od lat podawane po nazwisku jak powstały kadry czerwonych po 1945 roku w Polsce. Wszelkie ścierwa, bandyci i połpuczyny ( w tym w więzień w 1939 wypuszczone) w zdecydowanej wiekszości żydzi którzy uważali się za pokrzywdzonych przez II RP i najzwyczajniej polaków nienawidzili (Dokładnie jak dzisiaj swoich sąsiadów arabów) utworzyły kadry czerwonych. Pozmieniali życiorysy i przeszłość tak, że sami się nie mogli poznać. Wypierali się żydostwa, rodaków, zasad, religii, człowieczeństwa i wszytkiego czego było trzeba. Robili sobie dowolne CV mianująć się doktorami, magistrami i profesorami (polecam patronkę do dziś jednego z Wrocławskich szpitali-babsztyl ("profesor z dorobkiem") bez średniego wykształcenia) przejmowali wszystkie stanowiska i struktury państwa i stworzyli nową elitę z doboru negatywnego. Jej najważniejszym zadaniem było niszczenie Polski i łamanie kolejnych pokoleń oraz tworzenie własnego sowieckiego człowieka.

  No i dlaczego się dziwimy, że osiągnęli w tej sferze ogromne sukcesy?
  Tusk, Kopacz i całe PO, a wcześniej KLD czy AWS to przecież spółdzielnie powołane do zarządzania polityką i władzą (tą oficjalną). I kogo mieli dać na te arcyważny odcinek, amatorów i laików? Dali najlepsze kadry, najwierniejszych i najlepiej przeszkolonych i ukształtowanych akolitów. Tusk to młody wilk zdobywający szlify w "Nocnej Zmianie" kiedy "liczył głosy" podczas zamachu stanu i nawet powieka mi wtedy nie drgnęła. Ten człowiek ma chirurgicznie usunięty kręgosłu i etykę: on nawet sobie nie wyobraża jak blisko jest losu Benito, bo nie ma wyobraźni: to żołnierz idealny. Co z pogłoskami że pracował dla FSB przed 96 rokiem co odkryło konkurencyjne WSI? Jak przejeli (i czy wogóle przjęłi) go z BND?
  Przecież polska polityka to głębokie i ciemne szabo, gdzie NIKT się z normalnego kraju nie chce zanurzyć. NIe mieliśmy i nie mamy wolnego kraju, a jeżli sądzicie, że teraz będzie to podpowiem, że dni PiS-u są już policzone. Nikt nie odda kraju który zabrał bagnetem i imoczył w morzeu krwi dzięki wyborom powszechnym. Ostatnio może to w 100% potwierdzić Ukraina, która jak debil oddała broń atomową, której niestety nawet nie mamy.

 20. Zacznę od….Że śmiem prowokacyjnie i bezczelnie zapytać a pana na jaki odcinek dali ?

  Dni PiS-u są już policzone ? Dobre sobie, w tym stwierdzeniu i nasze dni nie pozostają bez rachuby. I pańskie, o ile pan na odcinku właściwym, również są wiadomą przewidywalną. Ile my dni mamy ? Jeżeli padnie PiS my zdechniemy. Mówiąc my mam na myśli mój skromny odcinek. Jak mawiał pewien towarzysz każdy na swoim odcinku odpowiada za plan.

 21. POLACY!!!

  Trzeba szybko zorganizowac WIELKI MARSZ NA WARSZAWE!

  Milion ludzi zrobi porzadek z tym TRYBUNALEM!

  Milion Polakow na ulicy pogoni te SEDZIOWSKA MAFIE!

  Drodzy Rodacy, nie ma co czekac, bo ta BRUKSELSKA TARGOWICA nie przebiera w srodkach!

  Ta BANDA ZLODZIEI, HOCHSZTAPLEROW, SPRZEDAWCZYKOW nie liczy sie z POLAKAMI, nie liczy sie z POLSKA!

  RODACY!!!

  Organizujmy sie na WIELKI MARSZ WARSZAWY!

  Musimy pokazac, ze jest NAS POTEGA,ze wspieramy POLSKI RZAD, a nie BRUKSELSKIE NOWOLEWACTWO i BANKSTERKE!

  MAFIA W TOGACH WOOON!

  TARGOWICA BRUKSELSKA PRECZ!

  CZOLEM WOLNEJ, WIELKIEJ I SPRAWIEDLIWEJ POLSCE!!!

 22. , pisałem jak głos na puszczy, mając nadzieję, że moje kłucie szpilą w zbiorową jaźń odbiorców spowoduje reakcję zbiorowego kłucia i może w końcu poczują się ukłuci ci wszyscy od których coś zależy. Jesteś pan pierwszym odzewem na wołanie z dna w którym większość z nas się znajduje nie wiedząc o tym tak do końca. Wołamy z naszej polskiej cembrowanej studni, z zadartymi łbami patrząc na okrąg naszego nieba. Nie dość, że małe a jeszcze jakieś co i rusz mordy usiłują nam zasłonić tę niewielką część słońca. Jak na to pozwolimy, będę się powtarzał, zdechniemy zamknięci i pozbawieni głosu.

 23. Pamietam, ze to Pan pisal pierwszy o "milion ludzi na ulice..." ...i to ja pierwszy Pana poparlem.;))
  Pozdrawiam serdecznie.

 24. Strony