Prześlij dalej:

W przeciwieństwie do domorosłych wykładowców, filozofów, etyków, prawników i bojowników o tolerancję, w linczu na obywatelu drukarzu interesują mnie wyłącznie dwa aspekty: prawny i społeczny. Zacznę od tego pierwszego, bo tutaj więcej niż 80% komentujących nie ma pojęcia o czym pisze i nie potrafi oddzielić podstawowych pojęć, dlatego lista idiotycznych porównań i wniosków jest bardzo długa.

Przy analizie wykładni i orzeczenia, zaczyna się od czego? No warto zacząć od podstawy prawnej, czyli konkretnego zapisu w kodeksie wykroczeń i już na tym etapie mamy setki bzdur. Po pierwsze sąd nie skazał drukarza, bo skazanie to wyrok sądu karnego uznający winę i wymierzający karę, co więcej muszą zajść te dwie okoliczności jednocześnie. Sąd może uznać winę i jednocześnie nie skazać, tylko umorzyć postępowanie, na przykład z powodu niskiej szkodliwości społecznej. W przedmiotowym wyroku mamy nie oskarżonego, ale obwinionego, którego sąd uznał winnym popełnienia wykroczenia i ukarał grzywną wysokości 200 zł. Za co? Ano właśnie, za to:

Art. 138 kodeksu wykroczeń
Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny.

Bardzo prosty i potrzebny przepis, który wyraźne wskazuje przesłanki, wystarczy z użyciem rozumu je odczytać, aby wiedzieć, że naruszyć artykuł 138 można jedynie wówczas, gdy:

a. kolokwialnie mówiąc ktoś chce orżnąć klienta, jak na przykład „taksówkarze”, którzy liczyli sobie za kilometr 15 zł i po kursie wskazywali na karteczkę przyklejoną pod licznikiem.

b. umyślnie odmówić wykonania usługi, bez uzasadnionej przyczyny, do której jest się zobowiązanym.

W pierwszym punkcie wszystko jasne, w drugim Sąd Najwyższy nie potrafił odczytać przesłanek czynu zabronionego, które muszą występować łącznie, żeby doszło do wykroczenia. A zatem czytamy ze zrozumieniem i rozbiorem zdania pierwszą przesłankę – umyślnie. Drukarz nie wypełnił tej przesłanki, umyślnie to znaczy z zamiarem, celowo, tymczasem drukarz nie miał zamiaru i celu nie drukować, jego cel jest wręcz przeciwny – drukować. Dlaczego nie wydrukował? Ponieważ dowiedział się CO ma drukować, a nie dla KOGO, o czym jeszcze będzie szerzej. Gdy się dowiedział, to odmówił druku, podając UZASADNIONĄ przyczynę – wolność sumienia i przekonań, która nie pozwala mu na promowanie ideologii sprzecznej z jego światopoglądem. Mamy tu nie tylko uzasadnioną, ale FUNDAMENTALNĄ przyczynę, czy jak kto woli konstytucyjną.

Strony

Źródło foto: 
13081 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. Był taki znany naukowiec, twórca dzisiejszej etologii, nauki o zachowaniu zwierząt.

  Niejaki Konrand Lorenz. Zajmował się głównie zjawiskiem tzw. "imprintingu" czyli "wdrukowania".

  Jest to takie zjawisko związane z uczeniem się. Wobec tego patrzcie i uczcie się! Ssaki z gatunku homo sapiens!

  (A może już niedługo niehetero sapiens).

  Edit:

  Pouczająca bajka z morałem: http://fraszki-ulotki.info/2018/06/bajka-o-drukarzu-z-moralem.html

 2. Proszę bardzo. Drukarz powinien poinformować organizację homo, że chce im wydrukować aż 1000 plakatów, a cały zysk zamierza przeznaczyć na jakiś legalny cel, powiedzmy aktywistów antyhomo. I na każdym plakacie malymi literkami umieścić napis, cały zysk z tego plakatu przeznaczony na akcję "chłopak i dziewczyna. Normalna rodzina". Wyrok jest i trzeba z niego korzystać.

 3. Szybko się uczysz, Knock.out.

  :)

 4. W kontekście polityczno-poprawnych policyjno-sądowych represji warto jeszcze raz przypomnieć pierwszy (?) przypadek PiSowskiego Antykomora. Czy to sam Brudziński za to odpowiada?

  http://www.bibu...

  """  Szanowni Państwo,

  informuję, że dzisiaj 8.06.2018 r., ok. godz 6:15 zjawili się u mnie, w miejscu zamieszkania w Łodzi, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wręczając mi Postanowienie o zażądaniu wydania rzeczy i przeszukaniu, podpisane przez prokuratora rejonowego Warszawa- Praga Północ, Macieja Młynarczyka, prowadzącego postępowanie o syg. PR 4 Ds.624.2018 o czyny z art. 256 par.1 kk i art.257 i na podstawie art.93 par.3 kpk. art 217 kpk, art.219 par.1 i 2 kpk oraz art.220 par 1 kpk.

  Zażądali wydania użytkowanych przeze mnie aparatow telefonicznych, tabletów i komputerów- w celu sporządzenia kopii binarnych lub odczytu danych, niezbędnych( ich zdaniem- PZ) do ustalenia, kto w dniach 24 stycznia 2018r., 2 marca 2018 r. i 1 maja 2018 opublikował w serwisie internetowym pod adresem URL wiernipolsce1.wordpress.com teksty pod tytułem ” Musimy walczyć z syjonizmem, a nie z faszyzmem i nacjonalizmem”, ”Syjonisci strwożeni nacjonalizmem i faszyzmem”, ”Rządzą nami syjonistyczni bandyci bez skrupułów” i ” Minął 1 Maja…”- wraz z towarzyszacymi im grafikami.

  Zarekwirowano przy tej okazji także sprzęt elektroniczny należący do mojej córki pomimo, że informowałem o tym, że stanowi jej własność łacznie z danymi. Odmówiłem składania zeznań, czy wyjaśnień do protokołu, gdyź takie prawo mi przysługuje, a szczególnie wobec naruszenia miru domowego, najścia rozbójniczego i przywłaszczenia sobie rzeczy cudzych, nie stanowiących mojej własności, a ponadto faktu, iż w pouczeniu pod Postanowieniem widnieje klauzula o zażaleniu w terminie 7 dni na treść Postanowienia, a zatem i na będące jego skutkim czynności.

  W związku z tym, że wszystkie przytoczone w Postanowieniu artykuły na stronie wiernipolsce1.wordpress.com miały podpis ich autora, sugestia, że podstawą zajęcia mienia i przeszukania jest ustalenie kto opublikował materiały mające swego autora, a także wobec konstytucyjnej wolności do głoszenia poglądów – jest kpiną, gdyż taką informację można było zasięgnąć wprost u autora lub administratora serwisu. ...............

  dr Paweł Ziemiński
  W dniu 8 czerwca 2018 03:33
  zieminskipawel@gmail.com
  Administrator portalu
  wiernipolsce1.wordpress.com
  Prezes stowarzyszenia
  Wierni Polsce Suwerennej
  Wiceprezes stowarzyszenia
  Bastion Dialogu
  Przewodniczący partii
  Polska Patriotyczna   """

 5. Dziwi mnie nasze zdziwienie, że marksistowski wymiar sprawiedliwości dostosowuje porządek prawny do własnych potrzeb i oczekiwań. Oni robią z nami co chcą już od wielu dziesięcioleci. Marksistowski SN w Polsce oraz marksistowski Trybunał Europejski realizują swoje zadania, bo do tego zostały powołane. W przyszłości, do tej grupy, dołączą sądy korporacyjne i będzie pozamiatane - sprawiedliwości już nie doświadczymy.

  /edit/   Marksiści pochwalają zachowania przeciwstawiające się etyce i przepisom prawa. Spinelli, guru komisarzy europejskich, taką postawę nazywa cnotą. Musimy wiedzieć z kim mamy do czynienia. Jeśli PiS przegra tą walkę, to zacznie się marksistowski terror, a prawo życia do naturalnej śmierci dostaną nieliczni. Nie żartuję.

 6. Dziś w radiuzet padło pytanie, czemu żaden z dziennikarzy TVP nie reprezentuje interesów opozycji, tak jakby jakieś radio albo tvp, pod rządami PO reprezentowało interesy opozycji? Może zacznijcie od siebie, dziennikarze radiazet, bądźcie bardziej uczciwi wobec polityków rządzących Polska?

 7. Lewicowa ofensywa sądownicza przyśpiesza

  https://www.pch...

 8. Być może sędziowie SN uważają się za wszechmocnych bogów. W takim przypadku nie należy się dziwić że orzekają na niekorzyść wyznawców konkurencyjnego Boga.

  W Biblii jest napisane że w czasach ostatecznych chrześcijanie będą prześladowani za wiarę. To zaczyna się też dziać w Polsce. Na razie karają grzywną, jeszcze nie mordują.

 9. Oczywiście, w miejscach publicznych nie wolno wyrażać swoich poglądów, jeśli są sprzeczne z tym co miłująca prawa człowieka władza uważa. Dlatego facebook ściga wyrażanie poglądów, tylko tych które są sprzeczne z wiarą facebooka. redaktor Terlikowski nie ma odwagi zażądać od facebooka spełnienia świadczeń, o oczym wczoraj pisałem?

   

  Ale jednak uzasadnienie zaczęli od powołania się na Biblię, więc może klerykalizm. I co na to biskupi, że sędziowie SN lepiej interpetują biblię niż KK?

 10. Nie martwcie się, polscy homoseksualiści. Rząd PIS i Narodowcy, których tak nienawidzicie, nigdy nie pozwolą, aby do Polski przyjęto tysiące islamistów, którzy będą Was później mordować

 11. Strony