Prześlij dalej:

Jednym, a właściwie chyba jedynym sukcesem politycznym Pawła Kukiza jest „Myszka agresorka”. Przezwisko nadane Kamili Gasiuk-Pihowicz weszło na stałe do obiegu i dziś prawie nikt nie ma wątpliwości o kim mowa, gdy pada „Myszka agreskorka”. Siła tej złośliwości polega na krótkim i precyzyjnym oddaniu charakteru posłanki, której zwyczajnie nie da się słuchać, choćby raz na 1000 razy powiedziała coś z sensem. Wszystko u pani Kamili jest irytujące, poczynając od tembru głosu, paplaniny jaką z siebie wydaje, kończąc na poczucia genialności, jakim emanuje. Cechy te „wyprowadzają z nerw” wielu Polaków i najbliższe otoczenie posłanki. Swego czasu Petru kazał się „Myszce” zamknąć, później inne koleżanki wypowiedziały znane słowa: „Nie jesteś tu sama Kamila”.

Jaki to ma związek ze świeżo powołanym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w fazie rozkładu. Bezpośredni! Analogie pomiędzy tymi postaciami są tak dobitne, że same rzucają się na oczy i uszy. Borys Budka ma ten sam jazgotliwy sposób formułowania myśli, że tak na wyrost określę deliberowanie Budki. Ma dokładnie takie samo przekonanie o własnej genialności i atrakcyjności, co może szczególnie dziwić. Natura wyposażyła Borysa Budkę w pospolitą powierzchowność i chociaż jestem fanatycznym przeciwnikiem oceny wyglądu, zwłaszcza w kontekście aktywności politycznej, to wyborcy w tej kwestii są bezlitośni. Budka będzie miał taką samą falę bezlitosnych komentarzy na temat swojej urody, jak „bezzębny” Jarosław Kaczyński, „kaszalot” Komorowska, czy „zapasiony” Kalisz. Tacy są ludzie w zachowaniach stadnych i to się nie zmieni.

Skąd pomysł, aby poświęcić prawie cały akapit na opis cech zewnętrznych nowej nadziei PO? Właściwie już odpowiedziałem na to pytanie, ponieważ brutalność polityki nie pozostawia złudzeń. Budka usiłuje się pozycjonować jako „polski Kennedy”, tymczasem on jest męską wersją myszki, czyli „Szczurkiem agresorkiem”. Nie ma atrybutów zewnętrznych, nie ma też żadnej świeżości, którą bez sensu się Budce przypisuje. Budka to polityk zużyty na długo przed wyborami. Wszędzie było go pełno i niczym szczególnym się nie wyróżnił, żadna jego wypowiedź, choć było ich tysiące nie zapadła Polakom w pamięci. Każdy polityk tej rangi ma co najmniej jeden znak rozpoznawczy, jakiś sukces polityczny albo chociaż powiedzenie, które się z nim kojarzy. Z Borysem Budką nic się nie kojarzy, poza tym, że ludzie skojarzyli go z towarzyszem Władysławem „Wiesławem” Gomułką.

Strony

Źródło foto: 
34242 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. Bardzo trafna analiza :) nie chce tu uchodzić za piewcę teorii spiskowej chociaż pewnie na takiego wyjdę... Jest bardzo prawdopodobne że PO ma bądź miała swoich mocodawców oraz fundatorów bardzo wysoko w strukturach post PRL  i coś mi się wydaje że wraz z kolejnymi przegranymi wyborami krąg inwestorów systematycznie się zmiejsza. Punktem krytycznym mogło być stworzenie Nowoczesnej, partu założonej w TV z programem spisanym na kolanie. Ale to się nie przyjęło. Liberalna gęba partii po prostu się zgrała więc od paru lat PO jest sama bez wsparcia i wpływów. Twierdzę tak dlatego że mimo iż GW i TVN cały czas ostro grają przeciw PiS to jednak coraz mniej pro PO. A politycy PO uchodzący przez długi czas za nieskazitelnych nagle zaliczają kolejne wpadki. Kampania Komora jest dobrym przykładem. Internet internetem drugi obieg informacji drugim obiegiem ale jednak ośrodki medialne mają duże pole rażenia a już od dłuższego czasu nawet niespecjalne są zainteresowane przykrywanie i gładzeniem. PO jest sama. Pytanie co będzie w zamian...

   

 2. Odnoszę dokładnie takie samo wrażenie. Wygląda na to że zarówno krajowi jak i niemieccy promotorzy chcą się pozbyć PO, a jej elektorat przyciągnąć do nowej, bardziej globalistycznej i lewackiej partii. Po twardym i zdyscyplinowanym Schetynie (który jakoś kleił ten twór), rozlazły Budka jest idealnym kandydatem na likwidatora i syndyka masy upadłościowej tej formacji.

 3. Co w zamian? Łatwo zgadnąć - powtórzony zostanie manewr z Petru i Nowoczesną - tylko teraz się trochę lepiej przyłożą.

  A kto? Taka moja analiza na kolejne kilka lat w polityce w "ten kraj" :

  1) Wnusio Gomółki, marszałek Lamborgini i wobotoksowana raszpla rozłożą (w końcu) totalną - ta partia już wejdzie w tryb totalnej kompromitacji i groteski - odwrotu nie ma.

  2) Tęczowy Władzio gumofilewc z grajkiem - tym razem się udało ale czy uda się za 3,5 roku? Grajek już nie istnieje, a czy ZSLowi uda się wejść do sejmu - naprawdę wątpie.

  3) Nasz wspaniał prezydenty Slupska - okazał się tym czym był zawsze, medialnym pajacem i niczym wiecej, uciekł do Brukseli i robi se dobrze. Czy to jest materiał na przywódce? Czy skrajne lewusy razem z komuchami mają kiedykolwiek szanse na zwyciestwo i przejecie władzy? Bez żartów, mimo że w Berlinie, czy Brukselii by bardzo tego chcieli.

  4) Korwin i reszta onuc - tu nawet nie ma sensu sie rozpisywać, ta zbieranina nie przetrwa razem do końca kadencji.

  I zostało nam jeszcze dwóch kandydatów a tak naprawdę jeden.

  Donald Tusk -  nie, to nie On. Za kilka lat Donald będzie  zramolałym staruchem. I teraz wiecie dlaczego tak teraz jest ciagle zfrustrowany, dlaczego jest taki agresywny, jak psychopata - przegrał wszystko. Już nie ma szans na nic - mimo, że tak bardzo marzyła mu sie prezydentura, tak się szykowal, już wjeżdżał na białym koniu  - tylko nie przewidział, że PIS tak bardzo zmieni ten kraj i że nie ma już szans na jakiekolwiek zwyciestwo.  

  Kto nam został?

  Pajacyk Hołownia, po wyborach zacznie się pompowanie, że świeży, że niekokonfitowy, że wszystkich połączy i nastanie nowa odswieżona liberalna demokracja - Petru vol 2.0 przygotowania już trwają. Teraz wystarczy, że dostanie trochę głosów w prezydenckich, a jak się nie uda to i tak można tworzyć narracje, że dostał ogromne poparcie. Projekt rozpoczęty, teraz 3 lata czasu na wypromowanie i napompowanie kolejnej wydmuszki która ma być przyszłościa polityki w "ten kraj"

 4. Tak to może wyglądać. Hołownia nadaje się idealnie na frontmana nowej, tym razem sorosowskiej opozycji. Brał bym też pod uwagę Bodnara, Spurek czy Kramka.

 5. Holownia wydaje się dość oczywistym wyborem pytanie tylko czy do tego samego wniosku dojdą pomysłodawcy nowej siły politycznej... To samo było z Petru. Pompowany na wszystkie strony a zauważcie ze z 10 lat temu taki Petru miałby spore szanse na wygranie wyborów. Dziś zrobił z siebie idiote i nijak nie dało się tego przykryć. Wydaje mi się że tworzy nam się społeczeństwo wyborców trochę na wzór amerykański (chociaż nie zdziwię się jak Autor bloga mnie tu poprawi) nie ważne co który polityk nawywija bo każdy ma coś za uszami - ważne jak kto z tego umie wybrnąć. W ten sposób polityk buduję wiarygodność. A po opozycyjnej stronie to słabo wygląda. Tym bardziej że mamy już kolejna kampanie oparta na wywlekaniu i praniu brudów. I tu holownia nie będzie żadnym wyjątkiem. 

 6. By zrozumieć, jak beznadziejny jest "szczurek agresorek" i cała ta postkomuna zgromadzona w PO wystarczy posłuchać takiego choćby wywiadu:

  <iframe width="560" height="315" src="https://www.you... frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

  PiS prawdopodobnie sowieckiej pozostałości Macierewicza w końcu się pozbędzie, podobnie jak wielu innych podobnych Antoniemu zgniłków, tym samym odzyska dawną siłę i świeżość. Jednak totalna opozycja takiej szansy już nie ma.

  Link do youtuba poniżej:

  https://www.you...

   

 7. Wybór "tępogłowego" na szefa wydaje się adekwatny. Jakie stado, taki samiec Alfa.

 8. Państwo bez armii jak ma przetrwać. Za ministra pschiatry po niemieckich pieniądzach zaczął się upadek a dziś degrengolada postępuje z powodów oczywistych. https://www.youtube.com/watch?v=JbRcmvd8Iu0

 9. Czytelnikom tego forum pragnę przypomnieć że Macierewicz jest niewygodny dla putinowskiej administracji a także dla rusofilskiej i zapewne agenturalnej części Konfederacji. Gdyby PiS Macierewicza przepędził, to miałaby ona szansę zneutralizować lub w jakieś mierze przechwycić sympatyzujący z nim elektorat. Stąd to "stereofoniczne" sranie na tego polityka.

  Tylko żal Panie Marku że dał się Pan wciągnąć w tę grę.

 10. Wsłuchałem się w wywiad z Braunem i stwierdzam, że p. Grzegorz podnosi wyłącznie racjonalne, merytoryczne argumenty. Poza absurdalną organizacją OT, która uniemożliwia żołnierzom posiadanie broni w domach, dochodzą następujące argumenty obciążające bezpośrednio Macierewicza:

  absurdalna ucieczka z Katynia - rankiem 10.04.2010 - 1/ zarządzona wszystkim posłom przez Macierewicza bez sprawdzenia, choćby minimalnego, co stało się na Siewiernym, 2/absurdalna narracja w sprawie zbrodni smoleńskiej oparta wyłącznie na rosyjskich materiałach deinformacyjnych, w tym na raporcie MAK, 3/ doprowadzenie sprawy wyjaśnienia zbrodni masowej z 10.04.2010 do ściany, w beznadziejny, ślepy kanał, 4/ stała ucieczka przed wymianą merytorycznych argumentów w sprawie zbrodni 10.04.2010 - ucieczka, kluczenie, odwoływanie się do typowo sowieckich socjotechnik w tej sprawie, 5/ stała ucieczka Macierewicza przed publiczną wymianą argumentów na jakikolwiek temat, w tym zwłaszcza na temat upowszechnienia dostępu do broni polskim obywatelom oraz znacznego usprawnienia polskiej armii. AntoniMacierewicz walnie przyczynił się do paraliżu polskiego wojska - jeszcze jako minister ON -  przez systematycznie udawanie kompletnego kretyna. Udawanie durnia, to stały numer takich jak Macierewicz, Borusewicz czy Michnik. Ci ludzie udają, że na niczym się nie znają, że mają ogromne problemy z wyciąganiem logicznych wniosków, że muszą być stale chronieni przed konfrontacją ze zwykłymi Polakami. Od 10.04.2010 próbujemy zmusić Macierewicza do publicznej odpowiedzi na podstawowe pytania związane z jego narracją wielowybuchową i na żadne pytanie ten pan nigdy nie odpowiedział. Macierewicz zachowuje się jak typowy produkt sowiecki występujący w roli antyrosyjskiej i antysowieckiej opozycji, jak typowy produkt sowieckiej operacji specjalnej Trust. To samo dotyczy Borusewicza, Michnika, całej tej gromadki agenturalnej z KOR-u.

  pozdrawiam Pana

   

   

 11. Strony