Prześlij dalej:

Cytując jednego z największych manipulatorów III RP „oj się działo”! Wczoraj Jarosław Kaczyński udzielił dwóch wywiadów po gorących wydarzeniach politycznych, dlatego cała Polska słuchała mediów stworzonych przez słynnego posiadacza memowego Maybacha, słuchałem i ja. Ba! Słuchałem i oglądałem! Było to doświadczenie arcyciekawe i chociaż na wstępie powiem, że fanem TV Trwam, czy Radia Maryja nie zostałem, a moja ocena tych mediów specjalnie nie uległa zmianie, to parę rzeczy zdecydowanie zrobiło na mnie wrażenie. Obejrzałem najspokojniejszą telewizję i wysłuchałem najcichszego, klasycznego, radia jakie znam z dzieciństwa. Załapałem się też na kawałek serwisu informacyjnego, co też wprawiło mnie w małe osłupienie, ale po kolei.

Pierwsze skojarzenie z salką katechetyczną, no nie da się uniknąć wrażenia i wspomnień z lekcji religii. Formuła Trwam i RM zawiera całą religijną oprawę, są to katolickie media na poważnie, żeby nie powiedzieć ortodoksyjnie. Nikt tam się nie wstydzi, a wręcz ostentacyjne okazuje swoje przywiązanie do religii. Dla człowieka z zewnątrz, zwłaszcza niewierzącego, pewne elementy wydają się, co tu dużo mówić, zabawne. Legendarne powitania widzów i słuchaczy: „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica” zostało tak wyeksploatowane przez „kabarety”, że siłą rzeczy z tyłu głowy dudni śmiech. Przyznam się, jak zwykle szczerze, że po słowach: „Szczęść Boże, prognoza pogody” parsknąłem głośnym śmiechem. Oczywiście jest to odruch na poziomie psa Pawłowa, ale pomijając sacrum i jednocześnie nie profanując, niech mi ktoś wskażę różnicę pomiędzy sejmowymi frazami „Wysoka Izbo, Panie Marszałku, itd.”, a „Maryją zawsze Dziewicą”.

Radio i telewizja katolickie, to i obyczaje katolickie, które u człowieka niezaangażowanego mogą wzbudzać rozmaite emocje od śmiechu po zawstydzenie, ale u człowieka normalnego na pewno nie wzbudzą szyderstwa i nienawiści. Skoro już padła „nienawiść”, nieodłączna ocena Ojca Rydzyka i jego „imperium”, to po przyjęciu takiego kryterium TVN i GW musiałby stanąć na poziomie faszyzmu i nazizmu razem wziętych. Nic podobnego do nienawiści w TV Trwam i Radiu Maryja nie zobaczyłem i nie usłyszałem, chociaż słuchałem audycji z udziałem samego „diabła’ Ojca Rydzyka. Zupełnie inne rzeczy przykuły moją uwagę. Wspomniany serwis informacyjny w całości wypełniał definicję serwisu informacyjnego. Całkowite przeciwieństwo nie tylko TVN i GW, ale też TVP Wiadomości. Zero, dosłownie zero, nachalnej interpretacji, propagandowej wykładni, informacja w czystej postaci. Kto nie widział niech obejrzy, zanim zacznie mówić i pisać bzdury.

Klasyka dziennikarstwa, poziom niespotykany w żadnych innych mediach i to samo dotyczy publicystki. Rozmowy z zaproszonymi gośćmi prowadzone są według jednej zasady, dziennikarz pyta, gość odpowiada. Nie znajdziecie w publicystyce TV Trwam i Radia Maryja ani jednego manieryzmu „dziennikarstwa”. Prowadzący zadaje pytania, aby uzyskać, a nie narzucić odpowiedź. Widząc takie cuda człowiek naprawdę ma wrażenie, że trafił do publicystycznego raju, zwłaszcza po tym codziennym piekielnym bełkocie. Ktoś mi napisał na Twitrerze, że tak się dzieje, bo przecież tam jest jedna opcja. Udzieliłem uprzejmej odpowiedzi, aby posłuchał sobie TOK FM z udziałem Lisa, Władyki, Żakowskiego i Wołka, tam też jest jedna opcja i jeden jazgot. Spokojna wyważona debata, gdzie w komforcie może wysłuchać, co szanowny wybraniec narodu ma do powiedzenia i wszystko, co powie jest jego, bez udziału Olejnik, Pochanke i Morozowskiego.

Strony

26434 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. Dobra robota!!

 2. Kościół w dużych miastach jest chłodny, działalnošć o. Rydzyka jest fenomenem w Polsce. O. Rydzyka można prywatnie lubić lub nie, ale miał duże efekty, i nad podstawie tego trzeba oceniać księdza. 

  Prasa w Niemczech napisała, że Niemcy tracą Polskę. Makrela zadzwoniła do do PAD żeby przez godzinę mu tłumaczyć, że szczyt trójmorza w jego wykonaniu był wielkim sukcesem światowym. PAD zawetował dwie ustawy puszczając jedną. Timmermansem dał ultimatum PAD miesiąc że Polska ma wyglądać tak jak sobie Berlin życzy. Za 1,5 miesiaca na spotkanie grupy Wyszehradzkiej przyjeżdża sekretarz Junkcer, wyjaśnić ogólnie że funkcjonowanie UE sprowadza się do tego, że wszyscy słuchają Berlina, a jak nie to won z Europy.

  Niemcy mają nacjonalistyczny interes żeby być monopolista w dystrybucji rosyjskiego gazuy w Europie, jeśli my nie chcemy kupić w Niemczech rosyjskiego gazu to łamiemy solidarność. Niemcy mają nacjonalistyczny interes żeby wprowadzić do Niemiec 2 miliony taniej siły roboczej, jeśli my nie przyjmiemy kilkudziesięciu tysięcy "niemieckich" uchodźców to łamiemy solidarność.

 3. PAD wikazał się kręgosłupem meduzy :(

 4. RM jest szczgolnie pozyteczna dla Polakow za granica. Znam to z autopsji

 5. Jedyną manipulacją jaką można zarzucić RM i TV Trwam jest - brak manipulacji. Nieobyty widz i słuchacz nie mają pojęcia jak się do takiego przekazu ustosunkować - głupieją.

  Ostatnio wmawiają nam, że Duda dobrze zrobił wetując ustawy ze względu na jakieś błędy. Teraz mają być podobno mądre i bezbłędne. W narracji takiej celują dzisiaj publicyści z "Do Rzeczy". Przypomnę więc, że celem reformy sądownictwa było radykalne uzdrowienie tej chorej instytucji. Każdy przepis prawny można napisać na tysiąc sposobów, ale najważniejsze jest, by skutkował on określonymi wcześniej celami. Ustawy jakie wyszły z parlamentu osiągnięcie takiego celu gwarantowały. Można je było później korygować i poprawiać wedle potrzeby. Argumentacja Prezydenta dotycząca weta jest oczywistą lipą, a faktyczne cele takiej postawy poznamy wkrótce.

 6. Zupełnie, ale to zupełnie przypadkowo oglądalam wczoraj Telewizję Trwam i wywiad z JK. To jest niesamowite, że Pan również o tym dzisiaj pisze. Miałam takie same odczucia, przeżyłam szok kulturowy, a zarazem jakby cofnięcie się w czasie. Nigdy nie byłam u terapeuty, ale czuję się tak, jak to sobie wyobrażałm, że to ma wyglądać, po godzinnej sesji na kozetce. Absolutny spokój, rozsądek, wyważone wypowiedzi, żadnego przerywania, nie czuło się również żadnej propagandy. Dobrze, że JK ma takie medium po swojej stronie.

   

 7. Gdy mnie zdażało się oglądać wiadomości w TV Trwam, to co mnie zdziwiło to ton redaktorów i lektora do materiałów - beznamiętny, bez emocji sugerujących cokolwiek - zwykły przekaz informacji. Tego kompletnie nie ma w mediach głównego nurtu, tam każdy przeżywa przekazywanie informacji. 

 8. Jeśli chodzi o telefony od słuchaczy - żadnej selekcji nie ma. Pytają tylko o imię i skąd się dzwoni.

  Linia programowa jest taka - a nie inna: godzinki, brewiarz, msza, różaniec, koronka.  To katolicka rozgłośnia - więc jest modlitwa.

  Programy publicystyczne mają bardzo ciekawe. Oczywiście, wiele zależy od gości.

  Także audycje historyczne. To, co kiedyś usłyszałam - pamiętam do dziś: o hołdzie ruskim, o gen. Nilu, o Rtm. Pileckim... można nadrobić nieco zaległości. Tego na lekcjach historii nie uczono.

  Programy informacyjne są programami informacyjnymi. I niczym więcej. Nie interpretacją wydarzeń, tylko podaniem faktów. Wystarczy parę razy obejrzeć, żeby się przekonać. Taki przekaz mi odpowiada, więc informacje dnia oglądam prawie codziennie.

  Bardzo lubię felietony Prof. Jaroszyńskiego i Red. Michalkiewicza. Dla mnie to uczta intelektualna: kunszt słowa, ukazujący piękno kultury i języka ojczystego.

  JESTEM MOHEREM.

  I nie wstydzę się tego.

   

 9. Ja tez i jestem z tego dumny !

  Pozdrawiam Pania.

 10. Autor jest bardzo do tyłu, skoro dokonuje takich odkryć, co stawia jego "świadomość sytuacyjną" pod dużym znakiem zapytania - do wyborów i trochę po RM/TV Trwam było jedynym medium, którego słuchałem - audycje: Aktualności Dnia, Felietony, zwłaszcza środowe o 20:45 Michalkiewicza i czwartkowe o tej samej porze Macierewicza. Nie wiem, na jaki serwis informacyjny załapał się autor, ale najlepszy jest w radio Skrót Wiadomości ok. 23:45 - najdłuższa i najbardziej treściwy serwis radiowy. W Informacjach Dnia (do oglądania za to często były poruszane temate nieobecne w TVP nt. dot. spraw rolników (już za rządu PiS). Teraz obiło mi się o uszy, bodajże w Idź Pod Prąd, że o. T.Rydzyk miał rozmowę przed tą audycja z arcybiskupem diecezji warszawsko-praskiej Hoserem, który poparł PAD http://www.radiowarszawa.com.pl/abp-hoser-prezydent-duda-zachowal-sie-jak-maz-stanu/

  Niestety RM/TV Trwam/Nasz Dziennik jako katolickie i związane (krępowane) przez polski episkopat i Watykan nie mogą mówić całej prawdy, muszą przemilczać jej najistotniejszą część - kiedyś na stronie www RM były wizerunki obu papieży - obecnego antychrysta i B16. Teraz wstawili JP2. Dlatego teraz jedynymi mediami, których słucham jest Idź Pod Prąd - Marian Kowalski swoją drogą, ale dla mnie jest ważniejsze, co mówi ten niby "drugi", czyli pastor Chojecki. A mówi, że skoro Kościoła Katolickiego nie dało się zwalczyć, to został przejęty i teraz realizuje interesy przejmujących, czyli globalistów i to nawet bardziej tych ze wschodu - wystarczy posłuchać wypowiedzi jakiego watykańskiego dygnitarza Paroliego, który jedzie w sierpniu do Moskwy i potępia nacjonalizm oraz mówi o "potrzebie pokoju" (na warunkach Rosji rzecz jasna).

  Dziś była trochę słaba i przydługa audycja o 13:00, ale parę istotnych rzeczy zostało powiedziane https://www.you... . Serwis informacyjny też mają, w którym są istotne i gdzie indziej przemilczane informację, zwłaszcza te o tym, jakie zagrożenie niesie współpraca gospodarcza z ChRL https://www.you... . Od siebie dodam, że w Białym Domu była niedawno uroczystość, na której podejmowano kogoś z Foxconn (skromne 1,3 mln pracowników wg wiki). Tajwańska firma, słynna z produkcji elektroniki dla najbardziej znanych marek - Apple (iPhony, z którymi był związany skandal z samobójstwami pracowników ze względu na warunki pracy w ChRL), HP, etc. I ta firma, w przeciwieństwie do naszych mężyków stanu, nie dość, że nie chce dalej inwestować w ChRL, u siebie na Tajwanie też nie jest pewna (zagrożenie militarne ze strony ChRL), wobec czego postanowiłą budować zakłady w USA - 3-13 tys. miejsc pracy, do 10 mld inwestycji https://twitter...

  Wracając do tematu "zdrady" i uwikłań kościoła katolickiego, w miesięczniku WPIS ukazał się wywiad (cytowany obszernie na niezalezna.pl i zniknięty potem) z kard. Mullerem, który wyleciał właśnie zwolniony przez F1 ze stanowiska prefekta kongragacji nauiki wiary (czy jakoś tak) - kardynał miał powiedzieć: "papież nie może zmienić nauki Chrystusa" - polecam ten odcinek "K&Ch na żywo", bo panowie, jak rzadko kiedy trzymali się przez godzinę tematu odcinka i ogólnie było to ciekawe https://www.you...

  Podsumuwując - media o.T.Rydzyka są mediami coraz bardziej (samo?)cenzurowanymi z najistotniejszych informacji - mówił o tym m.in. W.Sumliński na spotkaniu i audycji w Idź Pod Prąd - o.T.Rydzyk miał się nie zgodzić na poruszanie tematu bł.ks.Popiełuszki w rozmowie z ks.Małkowskim. I teraz J.Kaczyński i reszta PiS jest w ciemnej d., jak KK popiera PAD, a ich wskazuje jako wichrzycieli - nie mówili ludziom prawdy o KK, bali się, że stracą popracie, a  KK i tak wystawi ich do wiatru.

  PS - jest XXI w. może coś zrobić, zeby w url polskie znaki diakrytyczne nie były zastępowane podkreślnikami, tylko, jak na każdym innym portalu, znakami "niediakrytycznymi".

   

   

   

 11. Strony