Stary numer „wszyscy są winni”, ale z Hofmanem uprzedzałem, to się musiało tak skończyć!

Prześlij dalej:

Wczoraj pisałem, że Tusk musi uważać na CBA i wyciąganie tak niebezpiecznej broni na Schetynę, jak „nóż do korupcji”. Dziś Donald znalazł sobie rozwiązanie stare jak świat, gdy się robi porządki to się odwraca uwagę od konkretów i świadomie buduje chaos. Komunikat ma być prosty „ci politycy, to wszyscy kradną”. Nic nowego pod słońcem, niestety prostacki zabieg niemal zawsze działa, przynajmniej na cześć elektoratu. Tusk nie byłby sobą, gdyby nie sięgnął po takiego gotowca, ale w podobnych sprawach w ogóle nie ma litości i każdy polityk rozegrałby wpadkę konkurencji na swoją korzyść. Wielka szkoda, że Prezes nie posłuchał nie tylko mnie, bo przecież wielu mówiło i krzyczało: „Prezesie do trzeciego szeregu z Hofmanem”. Kaczor tradycyjnie wie swoje, z jednej strony jest to cecha, która stanowi o Jego sile, z drugiej nie pierwszy raz gubi Prezesa. Jedno jest pewne ponad wszelką wątpliwość, Kaczorowi natychmiast należy odebrać funkcję kadrowego. Rozumiem raz, dwa, trzy, no, 8 razy, ale setny raz się pomylić w doborze ludzi, to nie jest przypadek. Kłamać nie będę, cały dzień byłem w rozjazdach i miałem milion zajęć, nie wiem dokładnie o co poszło z Hofmanem, dowiedziałem się tyle, że chodzi o sprawozdania finansowe, jakiś podatek od pożyczki, czy coś podobnego. Nieważne o co poszło, najważniejsze, że Prezes wywalił Hofmana ze stanowiska w warunkach, które podyktował mu Tusk, a nie w takich okolicznościach, w jakich miał to zrobić. Głupia sprawa, kompletnie niepotrzebna strata wizerunkowa i szczególny ból zadka, że sprawa się posypała tu i teraz, w fatalnym momencie. Trzeba Prezesowi przydzielić kadrowego, który nie pozwoliłby dotknąć partyjnej listy, zwłaszcza tej na górze. Zalecenie wydaje się absurdalne i paraliżujące wszelkie polityczne ruchy, niemniej Kaczor powinien słuchać ludzi, a nie samodzielnie podejmować decyzje w kwestiach personalnych, bo się zwyczajnie do tej roboty nie nadaje. Można niemal w ciemno obstawiać, że człowiek wyznaczony przez Kaczyńskiego na pierwszego po Bogu, wcześniej niż później okaże, się Kaczmarkiem, Dornem, Ziobro, Kluzik-Rostowską, Kamińskim.
Z faktami nie ma co dyskutować, takie rozmowy kończą się tyko i wyłącznie większymi awanturami.

Strony

17298 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

25 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  "(...) Zapewnił jednak, że jeśli Hofman zostanie oczyszczony z zarzutów, to będzie mógł wrócić do partii. - Jeśli się wyjaśni po myśli, to dlaczego niewinnego mielibyśmy karać? - pytał Kaczyński.   Lider PiS dodał, że chciałby, aby standardy panującego w jego partii, obowiązywały także w innych ugrupowaniach. Odniósł się w ten sposób do sprawy b. ministra transportu Sławomira Nowaka, który mimo dymisji, wciąż jest szefem regionu."

 2. Krzysztof Szczerski albo Izabela Kloc - to są od razu w pierwszej setnej sekundy osoby przychodzące na myśl. Po akcji Hofmana sprzed 2 miesięcy, prezes powiedział, że chce mieć wojsko bitne i sprawdzone. Brak Hofmana jest prezentem od Wojtunika. Tak jak Hofmana koniecznie należy schować posłankę Pawłowicz, której nie da się słuchać w obronie niektórych księży. W łeb powinien też dostać mecenas Kownacki (jego głupota nie została wykorzystana na szczęście).
  Bielan niech siedzi na zapleczu i prowadzi dobrą kampanię do europarlamentu. Gdyby wychodził na konferencje to non stop byłby pytany czy znowu zdradzi, itp.

 3. Fajnie piszesz, jeszcze lepiej rozkminiasz, ale akurat z Bielanem walisz kulą w płot. Pisałem wcześniej: przeczytaj cały wywiad z Kaczorem. Powrót Bielana jest nieaktualny.
  Nie lubiłeś Hofmana, OK. Ale zaczynasz przyjmować perspektywę Tuska i jego komandy. Na Hofmana CBA zbierało kwity od 2007 roku. Kumasz?
  RÓŻNICA
  Kwity na Hofmana to nie jest K O R U P C J A!
  Reakcja Kaczora była przewidywalna. TNIEMY.
  I co z tego wynika? Że Bielan jest czystszy? Trzepią zeznania aż miło, na Bielana też coś się znajdzie.

 4. avatar

  Ale po co MNIE to tłumaczysz? Wytłumacz widzom przed telewizorami. Mówimy o efekcie medialnym i wytworzeniu odpowiedniego klimatu "wszyscy biorą", a Ty mi tu Amerykę odkrywasz, że to inna sprawa i nie KORUPCJA. Nie ma co się ekscytować wśród swoich, bo tu takich rzeczy niekomu nie trzeba tłumaczyć. Co do Bielana, to ma jedną wadę - zdradził, natomiast PR-owo i medialnie to jest I liga, "miszcz" przy Błasczaku na przykład, natomiast Hofman to był i zawsze pozostanie trampkarz.

 5. rzecznika prasowego bielana, zamiast dawać mu od razu wiceprezesa partii? taki fachowiec do wynajęcie na umowę zlecenia. A z tą zdradzą to ja bym nie przesadzał, po prostu próbował sił na własnym interesie, noża w plecy nikomu nie wsadził. Co więcej, zdaje sobie sprawę że tylko pracując dla Kaczyńskiego może sięzrealizować. Świetny nabytek na pracownika. Natomiast zgadzam się Kurką, że przejście Bielana od spin doktora do wiru życia politycznego w PiS zakończyło sięfatalnie dla jego rozwoju zawdowego.

 6. To detal bez znaczenia. Pis nic już nie jest w stanie zepsuć. Platforma się pruje i rozłazi w rękach.. ostatnie chwile żeby się dorwać do koryta i rżnąć na rympał. tu nie ma logiki i już nie będzie, nikt nad tym nie zapanuje. POpłynęli. Wszyscy....

 7. avatar

  Nie przeczę i dlatego też tragedii nie widzę, ale nie lubię na szpicy wystawiać lebiegi, bo to się zawsze źle kończy.

 8. Bo ci internetowy CBOS pokaże spadek notowań. Wszak niektórym wystarcza, że numer z Hofmanem ma niczym wir w rzece wciągnąć PiS do szamba. Twierdzenie, że ów pan powinien być posunięty już dawno za „wyjątkowe” zdolności medialne może być odebrane jako odchylenie lewicowo-kosmopolityczne. Pamiętam gdym szczenięciem był piekliśmy, my chłopcy z Gdańska-Oliwy przy ognisku kiełbaski (nie swoje gwoli ścisłości). Wszyscy jak jeden mąż na patyku mielim nadzianą toruńską o długości circa 20 cm. Oprócz jednego odchyleniowca, któren sobie wystrugał kijek w „V-ałką” na końcu. Odszczepieniec na jednym końcu nadział chleb, a na drugim kiełbaskę. Czy muszę dodawać, że jego kiełbaska i chleb zakończyły żywot w ognisku? I znowu mi się kojarzy: „Kto sam, ten nasz najgorszy wróg! A śpiewak także był sam” Ale, ale…skoro mi się kojarzy, to po wczorajszym artykule twem (skoro już lewicowe pisma nieśmiało przebąkują [cytują MK?] o czystce w PO), więc mnie się skojarzyło, tak jak się zwykle kojarzy prof. Krzemińskiemu w TVN. Czystka w szeregach, to mnie się od razu kojarzy: Hitler vs Rohm (o kurwa! toć to gej był, więc jest podwójnie silne skojarzenie) i Stalin vs Zinowiew und Kamieniew. To ja się pytam herr Profesor KRZEMIŃSKI, czy czeka nas zagłada, gułagi i holokaust czy Pan pójdzie w pizdu, czyli na emeryturę?

 9. "Hofman to taki typ, że równie dobrze mógłby być w Platformie - ręka od tego by mu nie uschła" - tak +/- powiedział Marian Kowalski (RN/ONR) na spotkaniu w Klubie GaPola w Lublinie - BTW warto posłuchać całego zapisu spotkania, bo się można dużo i niestety niezbyt dobrego dowiedzieć, jak działa i jakich ludzi ma PiS i dostał za to brawa - polecam http://www.yout...

  Co do nowego rzecznika PiS - IMO to musi być poseł, żeby mógłbyć zawsze obecny na sali sejmu. Do tego stawiałbym bardziej na obytego w mediach "fajtera" niż na kulturalnego i przez to delikatnego inteligenta - obstawiałbym kogoś typu Joachima Brudzińskiego.

  Zgadzam się z opiniami, że Tusk/Wojtunik zrobili prezent Kaczyńskiemu, czyszcząc mu otoczenie z kłopotliwego człowieka. Od Kaczora zależy, jak ten prezent wykorzysta.

 10. MK napisze o co chodzi w tym, co sie stało na konwencji PO i bedę wiedział, co myślec
  Dzisiejszy Hofman będzie ooooooooooooodległą przeszłością.
  A prokuratura działa już pod nowe rozdanie....mniejsza, kto ją szczuje. Może w końcu nauczy się niezależności. Taaaaak. Nauczy się.
  Może byłoby lepiej, gdyby ze 2 lata była prokaczorodyspozycyjna?

 11. Strony