Silva Rerum - jaka przyszłość Polski: system dwupartyjny czy sprzątaczki i prekariusze z kilofami w tle?

Prześlij dalej:

Nie oglądałem, bo nie do mnie kierowane były te prostackie hucpy górnolotnie zwane debatą. Ponoć w poniedziałek Szydło zmiażdżyła Kopacz, we wtorek zmiażdżona Kopacz dawała odpór swej miażdżycielce, Kukizom, Korwinom i całej pozostałej hałastrze. Petru przyniósł bumagę, dobrze, że zlewu nie reprezentował Palikot, bo pewnie by przylazł ze swińskim ryjem (a co - maskę miał na łeb założyć???) i jakimś młotem pneumatycznym w wersji soft, wibratorem zwanym.
Zandberg!
Zandberg!!
Zandberg!!!
A ja myślałem, że Berga jednak z Legii pogoniono.
Ale Zandberg nie z Norwegii, tylko z Danii pochodzi.
Jak go zwał, tak go zwał - nowa twarz prawdziwej NIEKOMUNISTYCZNEJ lewicy ujęła się za prekariuszami.
Ok!
Panie Zandberg - weź Pan pojedź do nie tak dalekiej od Danii Szwecji i weź SE Pan obejrzyj film archiwalny obrazujący wprowadzenie systemu brygadowego w fabryce Volvo, a nastepnie wejdź Pan i zobacz, jak wspólcześnie samochody produkują......roboty.
I nie pieprz pan o prekariuszach, czy 75% podatku od najbogatszych - bo można zarąbać i 95%, z czego i tak wiekszość pójdzie w podobny Panu gwizdek.
Pomyśl Pan, co zrobić ludźmi, których (bez wojen i pandemii) jest za dużo?
Poza tym - prekariuszy i sprzątaczki to już "u władzy" mieliśmy dwukrotnie - po francuskiej i październikowej, skutki były jakie były - a normalnym ludziom żadnej REWOLUCJI NIE TRZEBA.
Potrzeba sensowności, uczciwości, porządku i przede wszystkim rządu mającego na swej uwadze dobro PAŃSTWA i jego OBYWATELI.
Kukiz chce zmian.
ZMIANY!
ZMIANY!!
ZMIANY!!!
Jakich zmian?
Zwulgaryzowanym wyobrażeniem JOW-ów głodnych nie nakarmi, spragnionych nie napoi (bez podtekstu), bezdomnych nie zakwateruje w ludzkich warunkach.
Najwyżej może (bo mu już chyba wszystko jedno) postraszyć kilofami.
I dlatego ja, (z całym należnym szacunkiem dla wczorajszego planktonu politycznego) postuluję wykreowanie miedzy Wisłą a Odrą systemu dwupartyjnego - jak u cywilizowanych ludzi. Przy okazji z Prezydentem, który nie pilnuje żyrandola, ani nie bierze się za Gęsiarkę, tylko ustawia rząd i pełni władzę - bo tylko on ma status wybrańca Narodu.
Ps.
A debat powinno się zakazać pod karą chłosty, bo one w pustych łbach chłoniacych je telewidzów jeszcze większy kompot robią.
A może to właśnie o to chodzi - by do reszty ich ogłupić?

3683 liczba odsłon

Autor artykułu: thor

2 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Jak to zrobić bez JOW?

 2. Mógłbym odpowiedzieć pytaniem - jak to zrobić (nad Wisłą) z JOW-ami?
  Pierwszy krok - jak w USA - rejestracja wyborców: aby głosować delikwent musi DWAKROĆ ruszyć swe szanowne dupsko. Po wtóre - cały system polityczny do zmiany łącznie (przede wszystkim) z ustawą zasadniczą.
  Nieco baczniejsze przyjrzenie się bezhołowiu tzw. demokracji.
  Aha'
  Kukizowy JOW to tylko i wyłacznie chęć wskoczenia powiatów między i ponad województwa.