Siła kadr! Eksperci już ledwie zipią, schowali się celebryci!

Prześlij dalej:

Przed wyborami byłem zwolennikiem tajnej techniki – na urzędach ministerialnych posadzić gołębie, a rzeczywiste zadania powierzyć jastrzębiom. Nic z tego nie wyszło, to znaczy, wyszło pół na pół. Wiadomo, że człowiek się przywiązuje do swoich pomysłów i choćby fakty weryfikowały teorie, ciężko się z przyzwyczajeniami rozstać. Z przyjemności to raczej nie, ale bez większego bólu przyznaję, że nie miałem w tej kwestii racji. Jarosław Kaczyński zrobił mix i połączył gołębie z jastrzębiami i tak powstał rząd. Efekt jest piorunujący. Gliński, Morawiecki, Streżyńska, Szałamacha gruchają sobie technokratycznie, Macierewicz, Kamiński i Ziobro robią za kije samobije i miotły automatyczne. Ostatnie podrygi medialne próbują budować wokół porządków atmosferę grozy nocnej zmiany, ale to naprawdę kabaretowe resztki. Fakty są takie, że peerelowscy funkcjonariusze z AW, ABW, SWW i SKW podali się do dymisji. Podwinęli ogony i kwiląc uciekli ze sztabów, nie trzeba ich było wyrzucać. Tak działa siła kadr i chociaż mnie samego na początku trochę wyginało, czy PiS nie idzie zbyt ostro, to teraz trzeba przyznać rację rzeczywistości, nie wyobrażeniom. W pierwszych dniach złodzieje, esbecy, kapusie i klakierzy dostali kilkoma obuchami naraz. Próbują się bronić starymi środkami, tylko nie zauważyli, że to działa z takim samym skutkiem, jak działało w kampanii wyborczej. Wygibasy „ośrodków badawczych” przyjmują formułę farsy. W tym samym zestawie badań widać słupek, który krzyczy, że Polacy stanowczo sprzeciwiają się decyzjom PiS i jednocześnie rośnie poparcie dla PiS, a maleje PO.

Po ośmiu latach ludzie w końcu zaskoczyli, że Kaczyński nigdy nie pukał i nie puka do drzwi Nowaka, Kowalskiego, Zielińskiego. Na glebę są rzucani, ale „te złodzieje, te”. Buremu nie udało się zostać Blidą, ani nawet Sawicką, nie ma też szans załapać się na doktora G. Na początku wielu, podobnie jak i ja, skrzywiło się słysząc, że Ziobro będzie ministrem, ale gdy zobaczyli, że państwo wreszcie zaczyna działać i obywatelom włos z głowy nie spada, to cała zabawa zaczęła się podobać. Pozostali w odwodzie eksperci i celebryci. Pierwsi jeszcze się trzymają, bo też nie mają innego wyjścia. Zolla wożą po wszystkich telewizjach, takie rozwolnienie, że wszystkie składy węgla, by tego nie zatrzymały. Charakterystyczna rzecz, że pan profesor i ekspert od prawa wygłasza takie frazy, które może wygłosić dosłownie każdy. Zresztą to żadna nowość, to wręcz notoryczna technika. Kto słyszał kiedyś w telewizji socjologa, psychologa społecznego, czy politologa, który podzieliłby się jakąś fachową wiedzą? Oni wszyscy gadają językiem zasłyszanym przy rodzinnym obiadku, gdy się szwagier spiera z teściową i każdy sobie taką „ekspertyzę” z łatwością powtórzy, jeśli będzie miał ochotę. 150 razy powtórzony „zamach” i po wielokropku dodane: konstytucyjny, na demokrację, na sądownictwo, itp. Nikogo to nie wzrusza poza ekspertami i funkcjonariuszami medialnymi oczekującymi na grupowe zwolnienia.

Strony

65641 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

87 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  ponoc do konca stycznia bedziemy sie martwic razem z redaktorem  lisem co to tak naprawde bedzie z tą Polską..chyba ze..pojdzie na L4..jak szef NPW....
  a ja czekam na to jak pokaza w tvpinfo tzw "setkę telewizyjną" jak w 3 min po odebraniu immunitetu doktorowa1metrodszpadla zostanie otoczona w lawach sejmowych przez kilku smutnych panow w kominiarkach i zostanie wyprowadzona..wywleczona z sejmu..i PO-wieziona w nieznane miejsce odosobnienia..

 2. Co Ty, Człowieku !!! Chcesz aby światła partia urosła w siłę ?!!!  ;)

 3. avatar

  nie wiem...mam nadzieje ze ktos zadba o to by doktorowa1metrodszpadla nie zostala "blidą" IV RP..

 4.  Tekst miodzio.
  Jest teraz taki bardzo krótki, obrazowy tekst:  "zaorane".
   Tak trzymać, tak ma być, orać orać orać!!!
   Ma boleć tych sq...synów.

    pzdr

 5. Niezłą miotełkę zaprezentował dziś - wyglądający na gołąbka pokoju - Minister Nauki i Szkolnictwa i Wyższego Jarosław Gowin, który zapowiedział, iż doprowadzi do usunięcia „studiów gejowskich i lesbijskich” z rankingu czasopism naukowych. To oznacza, że dorobek "naukowców" parających się tzw. gender studies, żeby nie wiem ile napłodzili artykułów do tych czasopism, będzie się każdorazowo mnożył przez ZERO.

  Decyzja-majstersztyk! :-))

 6. A ja właśnie skończyłem pisać monografię pt. Ekonomia geneder.

 7. avatar

  Proszę!

 8. żeś Pani lesbijskiego wyznania seksualnego.
  W ostateczności możesz mieć brodę.

 9. w imieniu swoim i męża. On jest lesbijką (woli baby), ja jestem gejem (mam ciągoty do mężczyzn). Spełniamy kryteria, więc się należy! :)

 10. do łez...

 11. Strony