Prześlij dalej:

Nudno się zrobiło jak zwykle i chociaż tym razem sprawa jest wybitnie prosta, to znów pojawiają się piętrowe „analizy”, jedna śmieszniejsza od drugiej. Na czym polega nuda? No właśnie na „dziennikarskim” komplikowaniu rzeczy prostych. Mamy trzy rodzaje dyżurnych wykładni, POKO krzyczy o genialnym ruchu, PiS o kompromitacji, „centrum” o jednym i drugim. Jak w takim razie naprawdę wygląda nominacja Kidawy-Błońskiej na główną twarz porażki? Pozwoliłem sobie na żart, bo na powagę w odniesieniu do tej „polityczki” nie ma miejsca. W całym teatrzyku powagę i to śmiertelną zachował tylko i wyłącznie Schetyna, ale do rzeczy.

Poukładajmy to wszystko rozumem i faktami, w czym paradoksalnie pomogą gotowce przygotowane przez wyżej wymienione grupy analityków. Co jest prawdą? Gołym okiem widać, że chaos i desperacja są prawdą. Nagłe olśnienie, że Schetyna ma fatalne notowania i nie jest trawiony nawet przez „swoje” media i swój elektorat, jest cokolwiek komiczne. Mamy ostatni miesiąc kampanii i taki manewr, jak wymiana lidera, nie ma prawa się obronić w kategorii racjonalnych politycznych działań. Gdyby nowy lider został wyznaczony zaraz po porażce w wyborach europejskich byłaby szansa nie na wygraną z PiS, ale na spore psucie krwi PiS. Pod warunkiem, że tym liderem nie byłaby Kidawa-Błońska, której potencjał intelektualny i polityczny mieści się pomiędzy Kopacz i Dulkiewicz.

Druga oczywista oczywistość to próba naśladowania strategii PiS z 2015 roku. Wszystko fajnie, ale Szydło to był tytan pracy i kobieta sukcesu, po wygranej kampanii Andrzeja Dudy. Kidawa-Błońska ładnie się uśmiecha i to wszystko, co ma do zaoferowania. Kaczyński zrezygnował z premierostwa, jednak dla wszystkich wyborców PiS było jasne, że król jest tylko jeden. Tyle z tych porównań zostaje, gdy się dotknie podstaw, dalej jest jeszcze gorzej dla PO. Trzecia „odkryta” prawda, to kolejna wolta PO całkowicie przecząca dotychczasowej „narracji”. PO krzyczała cztery lata, że PiS złamał wszystkie standardy demokratyczne i wprowadził faszyzm, bo nie lider PiS został premierem, ale „marionetka” znienawidzonego „dyktatora z Żoliborza”. Teraz świecą oczami i tylko brakuje pytania, czy Kidawa-Błońska będzie lepszym premierem od Tuska.

Tak to wygląda w surowej postaci i nie ma co kombinować, ślepy widzi, że PO kopiuje strategię PiS. Problem w tym, że Kidawa-Błońska to nie Szydło, a Schetyna to nie Kaczyński. Dodatkowy „argument”, że PiS nie będzie mógł atakować kobiety kwituję szczerym śmiechem. Szanowni „analitycy” to jest polityka, w dodatku polityka w trakcie kampanii wyborczej i na Kidawie-Błońskiej nie zostanie jedna sucha nitka, tak jak nie została na Szydło, czy na wybitnie empatycznej Elżbiecie Rafalskiej. Poza tym kwestią czasu i to najbliższego są nieuchronne wpadki i kompromitacje nowej „liderki” opozycji, co wynika wprost z jej możliwości i kompletnego braku przygotowania do roli, która ją wielokrotnie przerasta. I koniec pieśni, jeśli chodzi o śmieszne wygibasy analityczne.

Strony

Źródło foto: 
24711 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. czy ona wie, że ma być "twarzą porażki" albo daj Boże twarzą klęski wyborczej pełooo... jej yntelekt sięga chyba trochę wyżej od wąchania kotlecików w pendolino...

 2. Po rzezi dokonanej przez Tuska i Schetynę wśród działaczy PO, Kidawa-Błońska jest osobą z największym potencjałem intelektualnym w tej ekipie. Po prostu krótka ławka rezerwowych. Nikogo lepszego już nie znajdą.

  Ostatni manewr może też świadczyć o zupełnie innym procesie zachodzącym w PO. Prawdopodobnie następuje stopniowe przejęcie tej partii z rąk słabnących Niemiec do grup NWO związanych z Sorosem. Nowy promotor, a więc i nowi, bardziej tęczowi ludzie.

 3. A tyle się nagadali przez 4 lata, że jak szef partii nie jest premierem, to zamach na konstytucję. Ale jak My mamy interes to nawet wyborcza się rozplywa w komplement ach.., żadne tam łamanie demokracji kołem. 

 4. Otóż to! Uchowała się jak cesarz Klaudiusz, przez wszystkich morderczych konkurentów uważany za idiotę. Zapamiętałem ją z programu Rymanowskiego "jeden na jeden" (jeszcze w TVN) jak dziamgotała na temat Caracali. Klepała co drugie zdanie, że są "nowoczesne", i tak wkoło Wojtek, jak słodka idiotka, wystawiona przez kolegów na pośmiewisko.

  Wcześniej chyba była umoczona w aferze mostowej, razem z Piskorskim(?) ale się wyślizgała.

  Niestety, w mojej ocenie jest to złe info dla PiS. Wprawdzie spodziewałem się, że to ona, a nie ten Gamoń z miną srającego kota i charyzmą....., (jak pisałem wcześniej) wystartuje w Warszawie, ale jest jednak jakąś świeżością no i kobietą, z dobrymi papierami niestety. A PiS co? Odpuszcza podatki Amerykanom, szykując nowe Polakom. Czy te firmy w Polsce przestrzegają jakichkolwiek praw, obowiązujących w cywilizowanym świecie? Finansowych, ekologicznych, podatkowych?  Kto jak kto kto, ale Amerykanie powinni wiedzieć, za co poszedł siedzieć gangster Al Capone. Cały czas jesteśmy przez nich okradani, w sposób kompromitujący, ten lokajski wobec USraela, polski (?) rząd. PiS nie będzie samodzielnie rządził, a być może w ogóle, bo nawet na potencjalnego koalicjanta, czyli Konfederację tym żydowskim lokajom nie pozwolą ich mocodawcy.  

 5. Az mnie korci zeby cie nazwac "durniem"!

  Wszyscy widzimy jak ci ludzie, z tej twojej "konfederacji", sie zachowuja wzgledem PiS.

  Jak traktuja - obrazaja te partie!

  Myslisz, ze pan premier, prezes Jaroslaw Kaczynski moze im to "wybaczyc", to tolerowac? 

  A wooon!!!

 6. " Głupi powie słowo a mądry musi napisać książkę żeby to odkręcić", jak mawiał klasyk. Jako Polonus to pewnie wiesz, że: 1. Nikt tak gorliwie nie walczył przeciwko 447 jak Polonia amerykańska i Konfederacja. 2. Nikt w tak obelżywy sposób nie był atakowany przez PiS jak Konfederacja z powodu ujawnienia pisowsko-żydowskiego dealu w sprawie okradzenia Polski. 3. Jeśli nie mieszkasz w Polsce to Ci to wisi. 4. Pisałem już tutaj, że uważam Korwina za skończonego durnia, klepiącego te same bzdury na okrągło, grającego tylko na siebie, ze swoimi poglądami na poziomie 3% nigdy nic nie osiągnie. Na akcje narodowców przychodzą setki tysięcy ludzi, na spotkania z tym matołem setki ludzi. 5. Korwin i Kaczyński byli razem w rządzie Olszewskiego. 6. PiS realizuje żydowskie wytyczne- żadnych narodowców! dlatego nie będzie koalicji PiS-Konfederacja w Sejmie i dlatego PiS nie będzie rządził. 7. W PiSTV zobaczysz w weekend np. odrażającego, skrzeczącego Wenderlicha z SLD a nikogo z Ruchu narodowego. Żydzi nie pozwolą. 8. Możesz wybrać dla siebie dowolny epitet, pasuje do Ciebie ich cała masa, żałosny Polonusie.

 7. no to się dostało Schetynie od MatkiKurka. Jedyny poważny polityk w PO i to kuty na cztery nogi

 8. avatar

  Wpis i do wczoraj i do dzisiaj. Jest fajnie.

  Pośmialiśmy się, pożartowali, no to teraz do roboty, jak to mówią

  jaki powiadał dyrektor Wardowski w "Czterdziestolatku"

  Elektorat uzna, że ma wygrane, i nie ruszy się z domu. Będzie wygrana pewnie i tak, ale czy taka, o jaką chodziło?

  Mobilizować elektorat jak najszybciej !

   

 9. PiS dostanie tyle głosów, ile ludzi pójdzie naprawdę głosować. Same sondaże nie wygrywają wyborów.. 

 10. avatar

  Czyli co zrobić, żeby poszli głosować?

 11. Strony