Schetyna przez przypadek zachował się jak światowej klasy dyplomata

Prześlij dalej:

Nie żartuję i myślę dokładnie tak, jak napisałem. Bardzo mi się podobało historyczne podsumowanie Schetyny dotyczące wyzwolenie obozu „Auschwitz” przez front ukraiński. Poezja i pełna klasa, ekstraliga można by rzec. Armia Czerwona na moment przestała być wyzwolicielska, ale ciągnęła się gdzieś za Ukraińcami. Porywczym i odwołującym się do „prawdy historycznej” chciałbym polać rozgrzane głowy wiaderkiem wody z lodem, chociaż podobne zabawy wyszły już z mody. Prawda historyczna jest taka, że od 1939 do 1945 roku nie było żadnych Niemców, ale na 5 lat narodzili się naziści. Inna prawda głosi, że w Katyniu nie doszło do żadnej zbrodni ludobójstwa, bo ta miała miejsce w „polskich obozach koncentracyjnych”. Od ładnych paru lat staram się powalczyć o polską prawdę historyczną, która w przeciwieństwie do wspomnianych nie wymaga większej korekty, wystarczy faktom przywrócić szacunek. Wypowiedź Grzegorza Schetyny incydentalnie, bo incydentalnie, ale właśnie w tym kierunku zmierza. Wybrzmiały precyzyjne zdania Schetyny na obraz i podobieństwo światowej klasy dyplomacji, dokładnie w taki sposób oznajmiają światu swoje racje stanu najwięksi mężowie. W kilku zdaniach Schetyna ugryzł Ruskich za przeszłość, teraźniejszość i na przyszłość. Dowodem na celność i skuteczność słów polskiego ministra spraw zagranicznych, w co się nawiasem mówiąc nie chce wierzyć, jest odpowiedź radzieckiego kolegi. Dotąd opinie wygłaszane nawet przez premierów i prezydentów Polski były podsumowywane słowami jakiegoś trzeciego sekretarza drugiego wiceministra ZSRR. Dziś przemówił produkt KGB, sam towarzysz Ławrow i jak się pięknie zagotował. Któż jak nie on i jego współtowarzysze wiedzą najlepiej w jaki sposób dopiec, żeby przez trzy pokolenia się nie zagoiło. Odpowiedź to jedno zwycięstwo Schetyny, ale ton wypowiedzi, forma i treść to prawie zwycięstwo polskiego ministra spraw zagranicznych.

Tyle dobrego, zawsze i wszędzie, bez względu na ogólna ocenę dyspozycyjnych kacyków, którzy rządzą nami od 25 lat, trzeba chuchać i dmuchać na takie perełki w morzu łgarstw i tandety. Dalej rzeczy się mają tradycyjnie i nie ma, co się łudzić, że Schetyna zrobił cokolwiek dla mnie, dla Ciebie, że o Polsce, z szacunku, lepiej nie wspominać. Motywację widzę zwyczajną, ktoś Grześkowi podpowiedział jak błysnąć i ten zaczął błyszczeć. Być może sam wpadł na pomysł, w końcu z całej tej gromady sprzedajnych marionetek, on jeden jakoś się wyróżnia śladami inteligencji. Nieważne, to są detale leżące u podstaw incydentu. Ważniejsze jest podłoże czynu niesłychanego. Schetyna w życiu by się nie wychylił z podobnymi „herezjami”, gdyby nie miał przyzwolenia za plecami. Kto mu udzielił plenipotencji nie tak trudno zgadnąć, bo rzecz jasna nie chodzi o krajowych mocodawców. Dostał dyrektywę albo z UE, czytaj od Merkel albo zza oceanu, gdzie ostatnimi czasy przebywał. Raczej stawiałbym na ten drugi wariant, zwłaszcza, że parę dni wcześniej pierwszy czarny Obama uderzał mniej więcej w te same tony. Smutno się robi na myśl, że tak niewiele brakuje, aby Polska była Polską. Na załączonym obrazku widać, że w zasadzie na urzędzie nie musi siedzieć nikt błyskotliwy, byle błyskotliwe powtarzał, co mu każą. U nas niestety urzędy wypełnione są tragedią, a podpowiadający ściśle związani z „sąsiadami”, którym realizują kolejne projekty. I stąd się bierze cała bieda.

Polskę na normalny tory dałoby się sprowadzić w dwa lata i wystarczy do tego naprawdę niewiele. Przede wszystkim potrzeba polskiego rządu, czyli takiego, który rządzi w Polsce i dla Polski. Po drugie polskie media – im więcej, tym lepiej, a reszta sama się załatwi. Jeśli polski rząd dbałby o polskie interesy, przy jednoczesnej medialnej nagonce nie na polskie, ale na obce wpływy, mielibyśmy w dwa lata normalny kraj, dla normalnych obywateli. Napisałem, że niewiele potrzeba i to prawda tyle, że w zastanych okolicznościach bardzo uproszczona. Poruszamy się w skrajnej patologii i takie minimum z minimum wydaje się nieosiągalne. Zgadza się, ale cel trzeba sobie wyznaczyć i do celu dążyć, między innymi poprzez pochwalanie postaw, które służą Polsce, choćby były wynikiem tylko i wyłącznie przypadkowej gry o prywatne zasługi. Każde zdanie wypowiedziane głośno na rzecz polskiej racji stanu wymaga dodatkowego podkreślenia i pogłośnienia, co niniejszym z satysfakcją czynię, nie zapominając, że to zaledwie ćwierć jaskółki w środku zimy.

27448 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

26 (liczba komentarzy)

 1. Pewien radziecki (były) pułkownik wywiadu UDOWADNIA iż nie było żadnej II Wojny Światowj, była za to I Wojna Komunistyczna! Rozpętana przez komunistów, których celem było obalenie podstaw istniejącego porządku, wywołanie wojny, w której polegnie burżuazja.. niestety Stalin pomylił się co do Hitlera, któremu tak bardzo ufał że nawet 20 czerwca 41 r. z ZSRR wyjechały pociągi z transpotrami do Niemiec!

  Suworow, "Cień zwycięstwa"

  pozdrawiam Marek

 2. avatar

  Schetyna zachował się nie tylko jak dyplomata ale i premier...;) Teraz jeszcze musi nim tylko zostać co się stanie najpóźniej po wyborach w październiku ponieważ zapewne BK i jego koledzy z armii i jej dawnych służb udzielili już namaszczenia...
  Prawdopodbnie ludzie Tuska mają zostać wycięci do korzeni i nie odgrywać żadnej roli tak aby za 5 lat ktoś nie wpadł wystawiać Donalda w wyborach prezydenckich... Plan zapewne jest taki a co z niego wyjdzie to się okaże choć już samo wywalenie ze stolca (pod pozorem posłania go do Brukseli) jakby nie było premiera przez BK (a wcześniej w lutym 2010 wybicie mu z głowy kandydowania w wyborach prezydenckich) to nie lada wyczyn i każe przyglądać się skuteczności Blewederu i jego zaplecza...

  Choć po prawdzie mit BK jako safanduły podległego Tuskowi wykreowały głównie "nasze" media i zmąciły ludziom w głowach bo przecież od co najmniej 2007 roku było dokładnie odwrotnie skoro już wówczas (przy okazji afery marszałkowej) Komorowski mianował się kandydatem PO na maraszałka Sejmu choć oficjalnej decyzji klubu PO nie było...

 3. Zgadza się.....pomału nie wierzę w zwycięstwo PiSu.....Media...fałszowanie wyborów....pies już to pogrzebał.........

 4. Dla mnie ta wypowiedź Schetyny jest kompromitująca. Oczywiście, że w 1945 roku było takie samo wyzwolenie, jak 17 września 1939, ale uważam, że jedynym efektem tego grypsu będzie, że teraz także Rosjanie bedą mówić o polskich obozach smierci. Zwłaszcza, że zaprasza się banderowskich neonazistów. Ukraińcy nie wyzwalali obozów koncentracyjnych, oni stali na wieżyczkach. Dlatego masz rację w drugiej części artykułu. Ktoś mu to zlecił.

 5. chyba Cię , przepraszam za określenie, bez urazy, zlekka zamuliło. Nie zapomniełeś o ułkadzie wrocławskim?

 6. Jak to usłyszałem to raczej pomyślałem, że przecież Grzechu to człek Bronka, a bronek to człek ze WSI i z Budy Ruskiej, więc zapewne Grzechu dostał taki rozkaz, żeby dostarczyć Rosji casus belli.

 7. Bingo!

 8. Też wydaje mi się,  że to taka gierka na ruska. Zob. też:

  http://bezdekre...

  "Oświadczenia "zwierzchności" nie dziś służą zdyscyplinowaniu niesfornych pajaców, ale ich uwiarygodnieniu i wykreowaniu rozdania ze Schetyną w roli głównej.
  Każda ostra wypowiedź w stronę środowiska Komorowskiego, to bezcenny dar wyborczy. Pozwala nie tylko kreować przyjaciół Putina na "tych, co się Ruskim nie kłaniają" (przy wydatnym wsparciu niektórych żurnalistów z wPolityce), ale wykazać, że to co robi reżim jest groźne i szkodliwe dla Rosjan".

 9. avatar

  Też tak sądzę... Natomiast co do wypowiedzi Dudy i Schetyny - reżimowe media teraz będą grzmieć, że Duda był nieodpowiedzialny w tym co mówi (albo ich ukuty zwrot "machnął szabelką") a Schetyna to taki patriota jak niemal Batory pod Pskowem tylk, że słowem pognębił Rosjan...;)

  TVN i reszta już pewnie ma koncept na trzy dni grzania tematu, Sobieniowski w bloku startowym z Gugałą, Wrońskim i Paradowską już stoją... :) :)

  MK ma rację, że Schetynie udało się to przez przypadek a moze i nie ale na pewno wg mnie mimowolnie...

 10. Stosując logikę Grzesia śmiało można powiedzieć, że w czasie drugiej wojny światowej w Polsce gro działań prowadzone było przez polskie oddziały nazistów, w których to byli Ślązacy, Kaszubi, mieszkańcy Warmii czyli dawnych Prus. Przypuszczalnie w %, odsetek tych narodowości stanowił zbiłożoną wartość jak Ukraińców w armii czerwonej.
  Kiedy już tak bardzo chcemu uhonorować naród ukraiński (dopiec Rosjanom) to pamiętajmy o 17 września 1939, kiedy to wojska rosyjskie w składzie, których ukraińcy również brali udział, wzięli pod opiekę wschodnią część Polski. Pamiętajmy ponad to, że wojna nie zakończyła się 9 maja 1945. Po tym czasie w południwo wschodniej Polsce grasowały bandy (tak nas uczono w szkole), a tymczasem były to zorganizowane oddziały bojówek faszystowskich. Do dnia dzisiejszego jeden z ich przywódców, niejaki Bandera, jest bohaterem narodowym. Uważam, że prawda historyczna jaka jest, taka jest, ale nie należy wywyższać jednych przestępców kosztem drugich. Oni razem wzięci siebie warci są, tzn nic nie warci, bo oba narody przysłużyły się nam w sposób taki, który pochwał godny nie jest. A takie wypowiedzi uważam za szkodliwe dla dobra kraju i niezgodne z zasadami dyplomacji. amen

 11. avatar

  Po pierwsze - powinno nam zwisać jak się czują nasi "wyzwoliciele" a raczej ich prawni spadkobiercy po tych słowach... Bo to byli wyzwoliciele, którzy wkroczywszy do szpitala pełnego rannych wystrzelali ich a pielegniarki gwałcili a potem wyrzucali je przez okna...
  Po drugie - oczywiście, że Ukraińcy niczego nam nie wyzwolili (bo co do zasady w 1945 roku nie było żadnego wyzwolenia na ziemiach polskich tylko kolejna okupacja) tylko zachowali się tak jak Rosjanie/Sowieci od wieków wobec nas... więc nie gloryfikując ich w sumie można tam byłó wymienić Kazachów, Uzbeków i diabli kogo jeszcze
  Po trzecie - o tym, że było "wyzwolenie" uzgodnili między sobą swego czasu Putin z Peresem z Izraela a że Auschwitz to obszar eksterytorialny, gdzie nie oczywiście żaden Polak ani polski obywatel nie zginął to wygląda to jak wygląda... Mozemy się umówić z  Rosją, że wyzwolili pozostałych w Auschwitz Żydów (zgodnie z ustaelniami Putin/Peres) ale Polaków już nie...
  Po czwarte - jeśli Rosja względem nas będzie stosować zasady dyplomacji to i my na zasadzie wzajmeności powinnismy, inaczej - nie widzę powodu...

 12. @STACH
  Nie mówię, że nie. Twoja wypowiedź jest w 100% faktem, tak jak faktem jest początek mojej poprzedniej wypowiedzi. Twoja wypowiedź uzupełniają jakoby moje uzasadnienie nie wnosząc nic do tezy, która w tym wypadku jest istotą mojej wypowiedzi.

 13. avatar

  Jeżeli już muszę, to wolę patrzeć na panią Ogórek.
  Stanowczo.

 14. Schetyna Grzegorz zaczął od prawa na uniwerku we Wrocławii a skończył na historii w tej samej szkole ale długo był szefem NZS i tym pewnie należy tłumaczyć tą jego wypowiedź. To że powiedział, że to Ukraińcy wyzwolili Auchwitz to coś sie Grześkowi  pomyliło - ruscy mieli mnogo frontów i jednym z nich był I Front Ukraiński bo powstał w Kijowie z frontu innego i miał wytyczony kierunek zachodni - tego to uczyli w szkle średniej.Jak dziś czytałem tego newsa to się mocno zdziwiłem, że coś tu nie gra - gdyby powiedział, że Rosjanie 17 września 39 roku razem z Niemcami dokonali barbarzyńskiej agresji na Polskę i dlatego powstały takie obozy zagłady - to gdyby nie ta agresja to nie musieli by nic "wyzwalać". 

 15. Jestem Wroclawianinem. O przekretach tego Pana wiedza wszyscy Wroclawianie. Poczawszy od spolki PCS computers do partii KLD, po drodze oczywiscie radio Eska i klub koszykarski Slask Wroclaw. Nie ma dowodow niestety bo jak zwykle zawija sie pod dywan. O co tym razem ten blazen gra - nie mam pojecia.

 16. A dla mnie to nie cwierc jaskolki tylko cala piekna sikorka w srodku zimy. Pomijajac fakt, ze Lawrow nie mogl nic innego zrobic, to jak sam Pan napisal poruszamy sie w skrajnej patologii. I tego poki co nie zmienimy bo "podpowiadający ściśle związani z „sąsiadami". I to jest dramat i nieszczescie. Dlatego kazde zdanie o polskiej racji stanu tak bardzo cieszy.

 17. avatar

  Grzechu zrobił 'Pierwszemu Murzynowi' łaskę XD jednocześnie wypinając goły tyłek ' Putrasowi Naczelnemu' XD nie mogę wyjść z zachwytu jakiego to będziemy mieć odważnego, nowego drugiego podczepionego pod pierwszego XD Bul ogarnia… ‘leśne knieje’ wydrenują nas Arcy Złodzieje XD Pani Do‘któr’ego XD topi Dudy co nie grają a co grają się pąsuje i pomstuje XD wojny chceta dudy jedne… ‘nasze dziatwy na majdanie?… ‘wasze dudy’ niedoczekanie! jedna duda tylko ‘ cuda’, druga duda nic ‘nie cuda’ XD gra muzyczka jak ta lala co membrana to membrana XD rezonuje Grzesiu razem z Rosji Głosem ‘na krótkiej’… antenie czy arenie między swemi czy obcemi bez wąsika czy z wąsikiem tego nie wie… tęgi umysł zagraniczny ni tutejszy XD jedno pewne… nic nie pewne XD czy? Grzesio ‘nasz’ nie dał dupy… ‘Putrasowi’ przy robieniu laski ‘Pierwszemu Murzynowi’ XD Oba samce XD Męża trza gdzie indziej szukać XD tyle z tego, że nasz Grzesio poznał ‘dał się’ w wielkim świecie jako dupa-niezła wcale-do dmuchania XD kariera jak wiadomo w świecie i po za nim murowana XD pchają Grzesia możni świata na pierwszego i drugiego w połączeniu do trzeciego XD i ‘nasz’ Grzesiu dumny cały, uśmiechnięty krzyczy… niech mnie pójdą w pięty jeśli wyzwoleniem mas ja całych nie podołam, to się do tych dobrych stosunków między niemi odwołam XD tu się schylę, tam się wypnę tu Wrocławski uśmiech prześle XD i już… Mężem jestem !!!
  D.O.G.
  Forma Spontaniczna XD

 18. Właściwie nie oceniam tu artykułów gwiazdkami, ale tym razem się przemogłem i klinąłem tę pierwszą z lewej. Chciałem ocenić artykuł jak najniżej, czy dobrze zrobiłem?
   
  Początek tej kwestii leży w odniesieniu się do Ukrainy i Ukraińców jako jednego z kluczowych problemów z punktu widzenia polskiego interesu narodowego. To zostawiam teraz na boku, bo niedługo beda jeszcze poważniejsze okazje do takiej dyskusji. Pozostając w okolicach tego jednego wyskoku Grzesia z konopii zwracam uwagę, że wpisuje się on w skrajnie antypolską "narrację". Nie on jeden, bo ze dwa tygodnie temu była już pdobna akcja na dużo wyższym szczeblu. Wtedy Angela z kamienną twarzą oświadczyła protestującym Ruskim, że poglądy premiera Jaceniuka wygłaszane podczas oficjalnej wizyty państwowej w obecności kanlerz Merkel są prywatnymi poglądami Herr Jaceniuka i nic nikomu do tego. A A. Jaceniuk oświadczył wtedy ni mniej ni więcej, że w czasie II wś Ukraina i Niemcy wspólnie padły ofiarą najazdu rosyjskiego. Jak oni się w tym wszystkim łapią ja nie wiem, nie używam tego samego, to i nie nadążam.
   
  Grzesio z konopii dodał drugą rzecz do tego, jeszcze straszniejszą w skutkach z naszego punktu widzenia. Postawił Ukraińców jako samodzielnych uczestników wojny po stronie zwycięzców. Nie miejsce tu na prostowanie kłamstw, lepiej przerzucić faktami, banderowcy tego nie lubią. O faktycznym udziale Ukraińców tej wojnie już trochę było, ja dodam czego jeszcze nie było. W obozach zagłady w Treblince (800 tys.), Bełżcu (500 tys.) i Sobiborze (250 tys.) załogę stanowili głównie Ukraińcy. Obsada niemiecka zamykała się od kilkunastu do niespełna 30 ss-manów. Ukrańcy służyli tam w osobnych, zorganizowanych formacjach ukraińskich w liczebności przekraczającej grubo setkę w każdym z tych obozów.

  Niedobry Grzesio, szkodliwy.

 19. W odmętach "polskich obozów" jest to plaster miodu na zbolałe serca (pośladki). Może to i czas i miejsce, by podnieść te inteligenckie kuperki, wyprostować kręgosłupy i załadować z armat własnej propagandy. Nikt nam za to nie zapłaci, ale radość potomnych w niebie wielka będzie. Grzegorza, za Kmicica jeszcze bym nie uważał, ale z uwagą i sympatią, jego poczynaniom przyglądał. Jaskółka, wiosny wprawdzie nie czyni, ale znak do ruszenia w pole jakiś dany i na utwardzonej ziemi internetu,  bronić się, a nie jedynie w czytelników bawić.

 20. avatar

  Ale jak widać na załączonym obrazku najpierw musiał dostać w mazak, choć widać na zębach jakieś tam thanks.Czyli mazak był potrzebny.
  Znaczy, między wierszami dajesz nadzieję, że mogą się jeszcze znaleźć jakieś solidne zdjęcia z 10 kwietnia?

 21. Być może to wyjaśni kto wyzwalał Oświęcim:
  http://kacap.bl...

 22. Poprzednia komuna musiała się władzą podzielić, bo przestała dawać kiełbasę, papierosy i wódkę. Ta raczej tego błędu nie popełni.