Sałatka Pawłowicz odpowiada echem w czaszce Pihowicz

Prześlij dalej:

Chyba nie ma dnia bez zwracania uwagi na dysproporcje w ocenianiu uczestników polskiego życia publicznego i nadal nic się nie zmienia. Polowanie na „dzielenie Polaków” przeplata się z odpuszczaniem największym blamażom „nowoczesnych”. Śledzę Internet i media niemal non stop, ale nawet do mnie kompromitacja Petru, który coś tam bredził o jakimś „Rubikoniu” dotarła z dużym poślizgiem. Humor żywcem wyjęty z zeszytów szkolnych i żadnego felietonu, na wzór Polskich Kronik Filmowych, w TVN, czy innym przekaźnikach. Cisza jak po śmierci organisty, zero szyderstwa i tematu numer jeden przez tydzień. Mało tego, Rysiek nadal wychodzi przed kamery i mówi o konieczności czytania książek, opowiada o ekonomii, filozofii i potrzebie nowoczesności. Dla odmiany ekscentryczna prawicowa posłanka Pawłowicz, nie schodzi ze „śmiesznych” nagłówków, ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć, by chociaż raz skompromitowała się brakiem wiedzy, czy inną ignorancją. Dostaje się mojej ulubionej Krysi za pierdoły, nie mające żadnego znaczenia, dość wspomnieć słynną sałatkę. Gdyby mi na torturach zaproponowano ulgę w dwóch wariantach: nakręcimy filmik jak jesz sałatkę albo powiesz, że Cezar cokolwiek przekroczył na Rubikoniu, natychmiast poprosiłbym o sałatkę. W moderowanej, a właściwie cenzurowanej rzeczywistości z każdego idioty da się zrobić filozofa i z każdego mędrca psychopatę. Kluczem do sukcesu jest przynależność do właściwej kasty. Proponuję mały eksperyment i zabawę w „zgadnij, co ich łączy?”. Wymieniam bohaterów zagadki: Czesław Kiszczak, Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Aleksander Kwaśniewski, Jakub Wojewódzki, Jerzy Owsiak.

Ułożyłem ten bohaterski ciąg hierarchicznie i bardziej niecierpliwym podpowiem, że nie chodzi o komunizm, czy zaangażowanie w bezpiekę. Rozwiązaniem zagadki jest wykształcenie. Kiszczak skończył zaledwie podstawówkę, Wałęsa przyzakładową zawodówkę, reszta zakończyła edukację na maturze, a ostatni sam przyznaje, że musiał dać łapówkę, aby pani z matematyki napisała mu pracę egzaminacyjną. Wyżej wymienieni występują w roli edukatorów i to te nieuki tłumaczą Polakom co jest mądre, co głupie, co jest europejskie, a co nazywa się zaściankiem. Nie ma tematu i społecznego problemu, z którym Wałęsa z Wojewódzkim, czy też Owsiak z Kwaśniewskim by sobie nie poradzili. Uchodzą za nieomylnych i głoszących prawdy objawione, ale jakoś panie z matematyki, języka polskiego, chemii, biologii i nawet WF-u na wybitnych mędrcach się nie poznały. Gdzie oni mają umieszczony zaworek geniuszu? Wszak taki najlepiej wiedzący powinien pracę klasową z „Lalki” napisać z przysłowiowym palcem w dupie. Tymczasem nie byli w stanie naskrobać rozprawki o tym, gdzie kończy się romantyzm i zaczyna pozytywizm. Nie potrafi jeden z drugim odróżnić elektronu od protonu, koralowce nazywa roślinami i delfina rybą. W przypływie intelektualnej marności ten, czy ów bierze się za historię i dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe jaja.

Strony

39959 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

30 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  dzis w mediach wszedzie pobrzniewa brak zaKODowanych kolorowych pochodów..cisza jak na POgrzebie organisty..
  jesli zas chodzi o panią kamile i pana ryska..to wciaz ich widze wmediach niewspólmiernie wiecej niz konstytucyjnych ministrów..

 2. Co się stało? To już był sobotni rytuał...
  Wyruszą z nową siłą na wiosnę?

  "W moderowanej, a właściwie cenzurowanej rzeczywistości z każdego idioty da się zrobić filozofa i z każdego mędrca psychopatę".

  Nic dodać, nic ująć!

 3. Może jednak ojciec Mateusz wziął się za jakąś robotę i w dni wolne od pracy odpoczywa.

 4. Od trzeciej minuty

 5. Przypuszczam, że do dzisiejszego tematu zainspirował cię program "Kawa na ławę", w którym ten sympatyczny pustak również i mnie kompletnie zirytował. Ta pocieszna erudytka o manierze wzorowej uczennicy z podstawówki, bez żadnego dorobku w polityce śmie wypowiadać się na każdy temat. Ona wie wszystko o prawie, konstytucji, prokuraturze, mediach, ekonomii, finansach, ale również flance zarówno wschodniej, jak i południowej. Poucza, ocenia, krytykuje w sposób infantylny, bezrefleksyjny, klepiąc okrągłe bzdety. Wypowiedzi Kornela Morawieckiego padające bezpośrednio po wystąpieniach tej krynicy wiedzy drastycznie to uwypukliły. Pozostałe panie .N nie pamiętam nazwisk (niemieckich) chyba są od niej jeszcze głupsze. A ich szef w gafach i braku wiedzy nawet średnio rozgarniętego inteligenta już dawno przekroczył szczyt brąkożenady, na Rubikoniu oczywiście.

 6. Ludzie ! Tu sie nie ma co smiac , tu trzeba zaplakac , ale nie nad stanem umyslu owych durniow , tylko nad debilizmem tych , ktorzy ich wybrali !!!

 7. http://wiadomos...

  wpisują się w festiwal "muzułmańska armia czerwona roznosi choroby pobicia i gwałty" plus fałszowanie rzeczywistosci w stylu radziekiego "a u was biją murzynów" - że niby  na zachodzie kobieta która obroniła się przed gwałtem i nie zrobiła krzywdy gwałcicielowi pójdzie siedzieć, jak gdzieś w Arabii za przeproszeniem.

 8. Faktycznie , dorobila sie Polska epokowych medrcow . Nie dosc , ze sa wyroczniami w kraju , to jeszcze jezdza po swiecie z wykladami ! Taki nomen omen ex-prezydent o wielu imionach , ktory rzucil na kolana , swoim wystapieniem ( z kartki) , w Kongresie polowe Ameryki - nadal , tu za oceanem robi za swiatowca ! Najwieksza jednak tragedia jest to , ze sa na swiecie (calkiem sporo) ludzie, ktorzy takich durniow sluchaja i przyznaja im nagrody !

 9. Cenne nagrody, jak widać.

 10. mędrcy z częstochowy "zapraszają" islam, nie jest jeszcze tak źle.

 11. Strony