Sałatka Pawłowicz odpowiada echem w czaszce Pihowicz

Prześlij dalej:

Chyba nie ma dnia bez zwracania uwagi na dysproporcje w ocenianiu uczestników polskiego życia publicznego i nadal nic się nie zmienia. Polowanie na „dzielenie Polaków” przeplata się z odpuszczaniem największym blamażom „nowoczesnych”. Śledzę Internet i media niemal non stop, ale nawet do mnie kompromitacja Petru, który coś tam bredził o jakimś „Rubikoniu” dotarła z dużym poślizgiem. Humor żywcem wyjęty z zeszytów szkolnych i żadnego felietonu, na wzór Polskich Kronik Filmowych, w TVN, czy innym przekaźnikach. Cisza jak po śmierci organisty, zero szyderstwa i tematu numer jeden przez tydzień. Mało tego, Rysiek nadal wychodzi przed kamery i mówi o konieczności czytania książek, opowiada o ekonomii, filozofii i potrzebie nowoczesności. Dla odmiany ekscentryczna prawicowa posłanka Pawłowicz, nie schodzi ze „śmiesznych” nagłówków, ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć, by chociaż raz skompromitowała się brakiem wiedzy, czy inną ignorancją. Dostaje się mojej ulubionej Krysi za pierdoły, nie mające żadnego znaczenia, dość wspomnieć słynną sałatkę. Gdyby mi na torturach zaproponowano ulgę w dwóch wariantach: nakręcimy filmik jak jesz sałatkę albo powiesz, że Cezar cokolwiek przekroczył na Rubikoniu, natychmiast poprosiłbym o sałatkę. W moderowanej, a właściwie cenzurowanej rzeczywistości z każdego idioty da się zrobić filozofa i z każdego mędrca psychopatę. Kluczem do sukcesu jest przynależność do właściwej kasty. Proponuję mały eksperyment i zabawę w „zgadnij, co ich łączy?”. Wymieniam bohaterów zagadki: Czesław Kiszczak, Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Aleksander Kwaśniewski, Jakub Wojewódzki, Jerzy Owsiak.

Ułożyłem ten bohaterski ciąg hierarchicznie i bardziej niecierpliwym podpowiem, że nie chodzi o komunizm, czy zaangażowanie w bezpiekę. Rozwiązaniem zagadki jest wykształcenie. Kiszczak skończył zaledwie podstawówkę, Wałęsa przyzakładową zawodówkę, reszta zakończyła edukację na maturze, a ostatni sam przyznaje, że musiał dać łapówkę, aby pani z matematyki napisała mu pracę egzaminacyjną. Wyżej wymienieni występują w roli edukatorów i to te nieuki tłumaczą Polakom co jest mądre, co głupie, co jest europejskie, a co nazywa się zaściankiem. Nie ma tematu i społecznego problemu, z którym Wałęsa z Wojewódzkim, czy też Owsiak z Kwaśniewskim by sobie nie poradzili. Uchodzą za nieomylnych i głoszących prawdy objawione, ale jakoś panie z matematyki, języka polskiego, chemii, biologii i nawet WF-u na wybitnych mędrcach się nie poznały. Gdzie oni mają umieszczony zaworek geniuszu? Wszak taki najlepiej wiedzący powinien pracę klasową z „Lalki” napisać z przysłowiowym palcem w dupie. Tymczasem nie byli w stanie naskrobać rozprawki o tym, gdzie kończy się romantyzm i zaczyna pozytywizm. Nie potrafi jeden z drugim odróżnić elektronu od protonu, koralowce nazywa roślinami i delfina rybą. W przypływie intelektualnej marności ten, czy ów bierze się za historię i dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe jaja.

Polacy pod Cedynią przywiązują do machin oblężniczych głogowskie dzieci uprowadzone przez germańskie plemię. Rubikoń forsuje Sekwanę, Powstanie Warszawskie zaczyna się w 1989 roku i kończy przewrotem majowym w 1935. Przyznam się, że nie uczyłem się w ogóle i z tego powodu jechałem na trójach w LO, miałem 1000 lepszych pomysłów na życie, niż powtarzanie formułek, ale to wszystko, co spisałem powyżej pochodzi z głowy, nie z Wikipedii. Wiedza żałosna, jeśli ją odnieść do dawnego poziomu edukacji. Pewnie moje nauczycielki z politowaniem pokiwałby głową i powtórzyły: „Oj Piotruś, Piotruś, a ty jak zawsze zdolny, ale leniwy” i nie broniłbym się przed tą słuszną diagnozą. Pytam tylko naiwnie, co taka posłanka Pihowicz może napyskować posłance Pawłowicz? Intelektualnie te Panie dzieli rów mariański, a medialnie z gruntownie wykształconej Krysi robi się idiotkę, by z głupiutkiej gąski Pihowicz uczynić Safonę. Ktoś w tej nowej Polskiej Telewizji chyba powinien się zreflektować i zacząć pokazywać pustkę „nowoczesnych mędrców”. Zadanie jest naprawdę proste wystarczy przyłożyć kierunkowy mikrofon do czaszki i nagrać echo.

40718 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

30 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  dzis w mediach wszedzie pobrzniewa brak zaKODowanych kolorowych pochodów..cisza jak na POgrzebie organisty..
  jesli zas chodzi o panią kamile i pana ryska..to wciaz ich widze wmediach niewspólmiernie wiecej niz konstytucyjnych ministrów..

 2. Co się stało? To już był sobotni rytuał...
  Wyruszą z nową siłą na wiosnę?

  "W moderowanej, a właściwie cenzurowanej rzeczywistości z każdego idioty da się zrobić filozofa i z każdego mędrca psychopatę".

  Nic dodać, nic ująć!

 3. Może jednak ojciec Mateusz wziął się za jakąś robotę i w dni wolne od pracy odpoczywa.

 4. Od trzeciej minuty

 5. Przypuszczam, że do dzisiejszego tematu zainspirował cię program "Kawa na ławę", w którym ten sympatyczny pustak również i mnie kompletnie zirytował. Ta pocieszna erudytka o manierze wzorowej uczennicy z podstawówki, bez żadnego dorobku w polityce śmie wypowiadać się na każdy temat. Ona wie wszystko o prawie, konstytucji, prokuraturze, mediach, ekonomii, finansach, ale również flance zarówno wschodniej, jak i południowej. Poucza, ocenia, krytykuje w sposób infantylny, bezrefleksyjny, klepiąc okrągłe bzdety. Wypowiedzi Kornela Morawieckiego padające bezpośrednio po wystąpieniach tej krynicy wiedzy drastycznie to uwypukliły. Pozostałe panie .N nie pamiętam nazwisk (niemieckich) chyba są od niej jeszcze głupsze. A ich szef w gafach i braku wiedzy nawet średnio rozgarniętego inteligenta już dawno przekroczył szczyt brąkożenady, na Rubikoniu oczywiście.

 6. Ludzie ! Tu sie nie ma co smiac , tu trzeba zaplakac , ale nie nad stanem umyslu owych durniow , tylko nad debilizmem tych , ktorzy ich wybrali !!!

 7. http://wiadomos...

  wpisują się w festiwal "muzułmańska armia czerwona roznosi choroby pobicia i gwałty" plus fałszowanie rzeczywistosci w stylu radziekiego "a u was biją murzynów" - że niby  na zachodzie kobieta która obroniła się przed gwałtem i nie zrobiła krzywdy gwałcicielowi pójdzie siedzieć, jak gdzieś w Arabii za przeproszeniem.

 8. Faktycznie , dorobila sie Polska epokowych medrcow . Nie dosc , ze sa wyroczniami w kraju , to jeszcze jezdza po swiecie z wykladami ! Taki nomen omen ex-prezydent o wielu imionach , ktory rzucil na kolana , swoim wystapieniem ( z kartki) , w Kongresie polowe Ameryki - nadal , tu za oceanem robi za swiatowca ! Najwieksza jednak tragedia jest to , ze sa na swiecie (calkiem sporo) ludzie, ktorzy takich durniow sluchaja i przyznaja im nagrody !

 9. Cenne nagrody, jak widać.

 10. mędrcy z częstochowy "zapraszają" islam, nie jest jeszcze tak źle.

 11. avatar

  no cóż jak w TVP jako "wybitny" redaktor prowadzący audycję zasiada Dominika Wielowiejska czy jak jej tam to jeszcze nie takie rzeczy będą na tapecie. Czyżby porozumienie "braci" Kurskich.

 12. Telewizja nadal pompuje Petru jako ostatnią nadzieję bankierów, tylko z rozpędu. Gwałtownie szykują kogoś nowego, a przerwy być nie może, więc dalej leci ten już nieaktualny Petru.
  Może Gąsiorowski go wymieni albo Bagsik?

 13. avatar

  W zderzeniu z rzeczywistością po PRL-u, gdzie oświata stała jednak na jako takim poziomie, dzisiejsze tuzy polityki muszą się chować ze wstydu po kątach. A już na pewno niejaka Pichowicz, która jako żywo przypomina dobrze wykształconą z dużego miasta z niemniejszym kredytem wiszącym u pasa jak kamień młyński u szyi. Do zacnego grona mógłbym dołączyć takich choćby z tysiąc, że wspomnę tylko jednego prawie magistra co został dwukrotnie wybrany. Polska to wciąż kraina znajomości, układów, koterii i zależności spod ciemnego rogu kamienicy. Koniec tej patologii będzie początkiem normalności ale do tego jeszcze bardzo długa i kręta droga.

 14. Swiete slowa !  Iluz to debili opuscilo mury szacownych uczelni ,chyba tylko  Bog jeden raczy wiedziec !

 15. i Mieszko I. Platfusom kodowcom przypominamy, że Mieszko I był Pierwszym Władcą Polan, bez niego nie byłoby POLSKI.
  A te lewaki swoje- że Mieszko, to barbarzyńca i gwłaciciel. No tylko kurwisyn i kurwicórka pomioty germańskich i kacapskich sabaków  mogliby coś takiego w senacie Polskim oznajmić. A niby jak w historii kształtowały się monarchie, cesarstwa i caraty jak nie mieczem, krwią i gwałtem? Pierdolcie się poprawne politycznie zakapiory!

  Na szczęście:

  http://m.niezal...

  Gizbernowym hitem jest tweet o treści: ''pierwszy mieszek trzeba ukraść- Mieszko Pierwszy'''.  Gizbern się niemal poszczał ze śmiechu.

  Bardzo nakurwiony dziś:

 16. avatar

  a moim ten ze nie "płakał po kiszczaku"...
  waszmosci polecam ponizszy pliczek i jemu podobne..

  https://www.you...

  jak to mawiał nieodżałowany wspanialy profesor Jan Paweł Wieczorkiewicz
  "historie Polski nalezy napisac na nowo"

 17. i kolokwialnie mówiąc- obczaja.

 18. Resortowa ciotka co to sparszywiła ród rodzinny wychodząc za kieleckiego partyzanta od towarzysza Mietka, który chwalił się był mową ‘’my intelektualiści’’ mawiała w czas rodzinnych konfrontacji; w życiu trzeba się umieć ustawić. No i się ustawiła biorąc sobie Toporka ‘’wicie rozumicie’’ Matura w miesiąc, legitymacje przeróżne od prezesa sądu wojewódzkiego włącznie na szefie departamentu skończywszy. Archetyp Rysia z Misia. Nie matura lecz chęć szczera…… wyrobiła klasę samą w sobie. Dzieci ? Uczone bardziej niż sama nauka co to Londyn brały za Lądek Zdrój. Pokończyły uniwersytety, zostały asystentami i uczą do dzisiejszego dnia. Ze skutkiem jak widać obfitością ‘’rubikoniów’’ – galopujących stadami. W latach osiemdziesiątych gdy paszport był przepustką do raju one kursowały wahadłowo robiąc na przeliczniku fortuny. Wchodziły w biznesy z namaszczeniem towarzyszy z KC i forsą z pożyczek bezzwrotnych. Patrzyły na rodzinkę jak na frajerów z innej planety. Czy coś się zmieniło ? Gówno się zmieniło ! Oni są na wierzchu i ryją w kułak, biorą co ich, zbijają się w stada Komitetów Ochrony Dochodów. Jak się ich słucha i ogląda, człowiek się zastanawia nad polaryzacją rzeczywistości z pulsującym pytaniem ? Czy oni kurwa mają nas wciąż za idiotów ?

 19. Droga Matko. Jak zawsze celnie. Może jestem niesprawiedliwa, ale dla mnie pani Pihowicz to maglarka, z przeproszeniem szanownych pań z magla, i pani Pawłowicz to może ona co najwyżej wiązać sznurówki, jeżeli napisze podanie i zostanie ono rozpatrzone. A co do frazy "zdolny, ale leniwy": jeżeli ktoś jest zdolny, to nie jest leniwy, bo kocha wiedzę i lubi się uczyć. Przynajmniej moim zdaniem. Co do Rowu Mariańskiego pełna zgoda. Aż się prosi prośba o zachowanie wszelkich proporcji.

 20. ..pustak, pustaczka. Jakieś mam takie skojarzenie z pustakiem budowlanym. Pomijając moje skojarzenia, to mam od początku irracjonalną niechęć do tej Pani. Tęsknota za rozumem w oczach, fałszywy uśmiech, do tego tupeciara i karierowiczka..
  Ileś lat temu posluchalismy zwykłej rozmowy kilku pracowników rolnych, pod wieczór  popijali zasłużone piwko pod sklepem w osadzie popeegierowskiej (na Mazurach), i gawędzili o polityce..
  Zagięliby wszystkich Rubikoniów w 5 sekund. Klarownie, w punkt i z sensem.
  Prof. Pawłowicz życzę zdrowia i energii. Indywidualności i tęgie umysły sekuje się, wypominając cokolwiek, choćby nieszczęsną sałatkę sprzed lat. Jako argument..no właśnie, na co?

 21. Zgoda. Ale jest demokracja i może się wypowiadać, choć robi się od tego niedobrze. Co do pracowników rolnych - odkąd uciekliśmy z Warszawy na wieś znajdujemy przyjemność w rozmowie z takimi ludźmi i wiele się od nich uczymy.

 22. A czy pamiętają Państwo, jak Jarek rzucił mimochodem w jakimś wystąpieniu: "inni szatani byli tam czynni"? Jazda była przez kilka dni,

  że Kaczyński przywołuje szatana. Aż ktoś litościwie podpowiedział, że to cytat z poety. Tak, jak mówi Matka - musimy wskazywać nieuków w życiu publicznym.

 23. ..godzina historii w szkole zbiera żniwo. Najlepsze w tym ,że oni jak mój jamnik nie wiedział ,że jest małym psem ,tak oni nie wiedzą że są TĘPI .To jest niebezpieczne !! Tak jak mojego jamnika pogryzł bernardyn ,oni swoją "wiedzą " utwierdzają niektórych Polaków ,że uczą się tylko frajerzy.
  A hasło KODowców "Precz z Mieszkiem" mam rozumieć ,że będą sobie "worki "obcinać ?W sumie jak ktoś nie ma jaj,  to po cholerę mu worek...

 24. Wojciech Jaruzelski - tzw. mala matura (IV klasy gimnazjum)
  Lech Walesa - zawodowka
  Aleksander Kwasniewski - studia bez magisterium - nieukonczone
  Bronislaw Komorowski - mgr historii

  Ryszard Kaczorowski - przedwojenna matura, handel zagraniczny (Londyn)
  Lech Kaczynski - doktor habilitowany prawa
  Andrzej Duda - doktor prawa

 25. avatar

  Tupeciara przemądrzała. Ale może odkryję w niej źródlo poprawy humoru :) Na przykład dzisiaj u B. Rymanowskiego przypominając zbrodnię PiSu na uczciwym doktorze G. palnęła, że  pan Ziobro jest skompromitowany i "proszę o to zapytać te wszystkie osoby, które NIE DOCZEKAŁY transplantacji"
   :) :) :)

 26. Gizbern lubuje się przeokropecznie w humorystycznych obrazkach :)

 27. Rozbawił mnie ten felieton...:) A komentaże, jeszcze bardziej :) Kol. "Gizbern" mocno się ku temu przyczynił :) 
  Faktycznie Pani Pihowicz i "jakaś tam jeszcze" jest jakaś nie.....   taka sobie. Posiadam telewizor i czasem z niego korzystam, jako masochista chyba... Wystąpienia tej Pani są efektowne (ale czy efektywne.....?) ale wolę w takich momentach przełączyć tel. na reklamy :)

 28. avatar

  mam takie same upodobania i też na memy bardzo liczę :)

 29. Kliknij na  obrazek by przeczytac komentarze.

 30. avatar

  Ale z drugiej strony, na talencie wielu geniuszy świat poznał się dopiero po ich śmierci... Nie twierdzę, że tak będzie w przypadku Pihowicz i ww. panów...

  A taka Doda należy do Mensy...

  Moim zdaniem, sam dyplom ani brak dyplomu o niczym jeszcze nie świadczy.