Sąd wydał wyrok dla Owsiaka – wszystkie publikacje Matki Kurki oparte na FAKTACH

Prześlij dalej:

Po wyroku Sądu "Jurek" leży na deskach i tylko od mediów zależy, jak go wyliczą, co niestety jest atutem i ostatnią nadzieją Owsiaka. Wbrew wszelkim próbom rozwadniania i rozmydlenia, które już nastąpiły i jak zawsze pochodzą z tych samych propagandowych klawiatur, wyrok w sprawie Matka Kurka vs WOŚP & Jerzy Owsiak nie pozostawia złudzeń. Dziś WOŚP i Jerzy Owsiak usłyszeli od Sądu, że Piotr Wielgucki pisał o FAKTACH, nie zawsze przyjemnym językiem, ale ZAWSZE PISAŁ O FAKTACH. Aby lepiej zrozumieć wyrok Sądu, który w najmniej istotnym punkcie był dla mnie niekorzystny, trzeba najpierw poznać definicje znieważenia i zniesławienia, co Sąd wszelkim domorosłym prawnikom wyłożył, jak w podstawówce. Zniesławienie to jest taki rodzaj czynu zabronionego, który odnosi się do sfery faktów, a nie ocen. Zniesławić można tylko wtedy, gdy zarzuca się komuś gwałt, morderstwo, kradzież, obnażanie się w parku. Z kolei ze znieważeniem jest dokładnie odwrotnie, to niedopuszczalne oceny, czyli nazywanie kogoś nazistą, debilem itd. Sąd Rejonowy w Złotoryi nie miał najmniejszych wątpliwości, że wszystkie moje publikacje wraz ze stawianymi zarzutami opierały się na faktach. Sędzia Michał Misiak wielokrotnie podkreślił, że każda moja teza była poparta argumentami wywiedzionymi z dokumentacji WOŚP, wypowiedzi samego Owsiaka i materiałów powszechnie dostępnych w Internecie. Najprościej rzecz ujmując nie skłamałem ani razu i nie przypisałem WOŚP, czy Jerzemu Owsiakowi czynów, których by nie popełnili. W konsekwencji zostałem uniewinniony we wszystkich punktach aktu oskarżenia z art. 212 kk, czyli nie jestem winny zniesławiania ani WOŚP, ani Jerzego Owsiaka. W przypadku WOŚP zostałem również uniewinniony z art. 216 kk, we wszystkich punktach aktu oskarżenia, czyli nie dopuściłem się zniewagi wobec fundacji. Jeśli chodzi o Jerzego Owsiaka, to Sąd uniewinnił mnie w 2 punktach aktu oskarżenia z art. 216 kk, natomiast w punkcie 3, za określenie „hiena cmentarna na dorobku” Sąd uznał moją winę, jednak odstąpił od wymierzenia kary, ponieważ doszło do zniewagi wzajemnej ze strony Owsiaka (pierdol się, „będziesz miał w dupę”, „porównanie do Auschwitz i Katynia”).

Przekładając wyrok na moje teksty bilans wygląda następująco, wszystko co napisałem zdaniem Sądu było PRAWDĄ, wszystkie określenia, których użyłem, z wyjątkiem „hieny cmentarnej”, zdaniem Sądu nie były znieważeniem. To się chyba nazywa nokaut, z jedną mała kontrą przeciwnika na pożegnanie. Jeszcze prościej, w ocenie Sądu Owsiak miał rację, obrażając się na „hienę cmentarną”, ale jednocześnie sam znieważył, co do reszty rację miał Matka Kurka. Proszę Państwa oświadczam wszem wobec, że nie zamieniłbym tego wyroku na Mercedesa klasy „S”, bo to jest wyrok na Wielką Orkiestrę Świętej Pamięci i nieodżałowanego „Jurka” Owsiaka. Co dalej? Istnieje cała gama środków, którymi Owsiaka i WOŚP można przycisnąć, aby wydobyć szczegółową dokumentację, pokazującą co do złotówki ile Owsiak wypompował z fundacji do swojej kieszeni i to jest mój cel numer jeden. No, ale jak to w życiu bywa do głównego celu wiedzie daleka i kręta droga w czasie, której trzeba uporządkować wiele spraw. Po pierwsze koniec z szantażami i zaszczuwaniem zarówno ze strony Owsiaka, jak i jego wyznawców. W tej chwili mogę na kolanie napisać prywatny akt oskarżenia z 216 kk. i Jerzy Owsiak z automatu zostaje uznany za winnego, ale do tego mi się nie śpieszy. Ważniejsze jest, że prezes Owsiak podpada w związku ze swoimi działaniami pod art. 233 kk. (fałszywe zeznania), 234 kk (fałszywe oskarżenia), 236 kk (ukrywanie dowodu niewinności). Z kolei księgowa Pilarska ma poważne problemy w związku z art. 233 kk. i 235 kk (fałszowanie dokumentacji).

Bardzo złe wiadomości mam dla dwóch czołowych propagandystów WOŚP, jednego z Bolesławca, drugiego z Legnicy, obaj za rozpowszechnianie treści zniesławiających, przed ogłoszeniem wyroku, mają gotowe akty oskarżenia, ale piszę o tym tylko dlatego, że ci śmieszni panowie „straszyli” i nadal usiłują „straszyć” mnie procesami. Poczekam, jeśli faktycznie będą tak bezczelni i mało roztropni, to zmierzą się ze swoim ulubionym 212 kk. Wszystko to jednak są środki do celu, często przeszkadzające, których się trzeba po prostu pozbyć, bo są zawalidrogami. Celem nadrzędnym jest dotarcie do ksiąg rachunkowych WOŚP i Złotego Melona, temu celowi poświęcę tyle, ile będę w stanie z siebie wydusić. Oczywiście zwrócę się do Sądu o pisemne uzasadnienie wyroku, przede wszystkim po to, by mieć jasne stanowisko Sądu przeciw bredniom publikowanym przez propagandzistów. Prawdopodobnie będzie apelacja, ale chce wyraźnie podkreślić, że proces uważam za wybitnie uczciwy, a Sędziego Michała Misiaka za odważnego, uczciwego, profesjonalistę. Prawdę mówiąc wszystkie moje wysiłki zamieniłby się w funt kłaków, gdyby nie postawa Sędziego. Byłoby na tyle.

Fot Piotr Kanikowski 24Legnica.pl

PS W mediach oczywiście cisza, chociaż dałem krótki wywiad dla TVN24, TVP i nawet pozwoliłem na upublicznienie wizerunku.

PS 2 Cisza medialna zamieniła się na jaja w Gazecie Wyborczej. Na sali był autor tej komedii i na pierwszy rzut oka wyglądał na poważnego, ale to pewnie kwestia emocji, bo kadry GW to nie przypadek.

5.170002
144822 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

86 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Onet oraz  WP za PAP: "Bloger oskarżony przez Jerzego Owsiaka uniewinniony z większości zarzutów".

  I tylko ta biedna GW ja zwykle nagina rzeczywistość do swoich potrzeb: "Owsiak wygrał w sądzie słynną sprawę z blogerem Matka Kurka. Salomonowy wyrok?".

 2. No czasem warto zachować resztki instynktu samozachowawczego, chociażby po to aby jakoś się dla czytelnika zalegendować, ale nie u papy Michnika, tam wciąż metoda na rympał jest odwalana. :))

 3. No Gratulacje. Jakoś tak dziwnie spokojny byłem tego wyroku. Ale to dopiero początek.

 4. avatar

  Kolejne wyjaśnienie, bo widzę, że znów jakieś mity krążą. Apelację składa się do sądu okręgowego, posiadającego właściwość miejscową, mówiąc po ludzku - żadna Warszawa, tylko Legnica. Po apelacji finito, nie ma odwołania.

 5. i jeszcze raz brawo: ))) Bardzo się cieszę,
  a jednoczesnie mam niedosyt.. ;)

 6. avatar

  To ja jeszcze raz dziękuję i to doskonały moment, aby podziękować wszystkim. Pani wykonała gigantyczną pracę, a wielu ludzi pomagało swoją widzą i otuchą. Bardzo wszystkim dziękuję i jednocześnie przepraszam najmocniej, że "hurtem", ale naprawdę nie chciałbym nikogo pominąć, a bezinteresownych ludzi było bardzo wielu. Dziękuję, dziękuję, dziękuję. Co do niedosytu, jest takie stare powiedzonko prawników, że zawsze sąd II instancje może spieprzyć, to co rozsądnie wydał sąd I instancji. Trzeba pamiętać, że tak naprawdę nie sądy, ale sędziowie wydają wyroki, co wbrew pozorom nie jest tożsame. Ta "hiena cmentarna psuje efekt", ale też jest bardzo dobrym punktem wyjścia, żeby pan prezes miał większe kłopoty niż się spodziewa.

 7. Dolaczam sie do gratulacji. Kiedy wyrok sie uprawomocnia (tzn do kiedy musza zlozyc apelacje ?).

 8. avatar

  Gratulacje...;)
  Ciekawe tylko jak GW wytłumaczy wyznawcom, że skoro przegrałeś to po co Owsiak będzie apelował...:)
  Coż, trzeba złapać Jurka z 2-giej strony :)

 9. avatar

  Dziękuję za pomoc i pewnie znów się zgłoszę przy apelacji. Swoją drogą tak bardzo mi nie zależy na apelacji, bardzo chętnie zgodzę się na prawomocny wyrok w sprawie "hieny", bo tutaj za "pierdol się" jest automat dla Owsiaka z 216 kk.

 10. avatar

  Pisz jak coś,
  Pomogę jak tylko będę umiał...

 11. avatar

  Jak na razie to GW wyłączyła komentarze pod jednym i drugim artykułem pt "Owsiak wygrał w sądzie słynną sprawę z blogerem Matka Kurka. Salomonowy wyrok?"
  Chyba komentarze im się nie spodobały ;-)

 12. Komentarze do newsa na gazeta.pl są w wiekszości przychylne MatceKurce. Wizerunek świeckeigo świętego zaczyna podupadać.

 13. Co z procesem cywilnym? Pan rzecznik na niego się powołuje.

 14. avatar

  Pan rzecznik nigdy nie grzeszył nadmierną inteligencją. Z automatu, o ile wyrok w karnym się utrzyma, cywilny proces pada. Naruszenie dóbr osobistych może nastąpić tylko i wyłącznie w wyniku działań bezprawnych. Trzeba być naprawdę nieźle trafionym, żeby odpuścić apelację i skupić się na cywilnym, to się zwyczajnie wyklucza. Co gorsze cywilny dotyczy tylko WOŚP, a tu wszystkie zarzuty upadły. No, ale Zagajewski mimo wszystko takich błędów nie popełni. Zapewne wystąpi o apelację chyba, że będą chcieli sprawę wyciszyć, co właściwie jest ich jedyną rozsądna linią obrony.

 15. Gratulacje !!! choc jak widze po publikacjach GW, czy wogole "zainteresowaniu" mediow glownego nurtu upychajacego niechciany wyrok Sadu na marginesy stron - budzi wielkie obrzydzenie. Ale moze tym bardziej wygrana lepiej Ci smakuje.

  Szacun i trzymam kciuki za dalsze przygody... z Tanczacym na stole i w Sloiku

 16. avatar

  Na pierwszej stronie Wyborczej wisi informacja że przegrałeś proces, ale sąd zdecydował nie wymierzyć kary. Jaja jak berety. Ten brukowiec chyba w życiu słowa prawdy nie powiedział.

 17. avatar

  Brawo i szacunek dla Pana i dla sędziego  chodź mógł podrązyć bardziej stanowczo temat przychodów i rozchodów tego cwaniaczka. Metaforycznie na punkty pan wygrał ale żeby ruszyć ten system 3RPRL2 którego fundamentem jest kłamstwo i złodziejstwo, potrzebne KO jakim niewatpliwie bedzie ujawnienie ksiag rachunkowych. W przypadku wygranej na punkty media są w stanie ,,inaczej interpretować'' manipulować etc, w przypadku KO takiej opcji nie ma.. Cieszy uzasadnienie, ze MK opiera sie na faktach (ciekawe czy fucktach TWN o tym wspomnia:). Na koniec jeszcze raz wyrazy szacunku, za mądrą walkę tylko nie odpusć teraz, ta droga jest pewnie cholernie ciezka ale zwyciestwo bezcenne.. Król jest nagi;) PS: Teraz to jest król ksiąg przychodów i rozchodów czyli czarnoksięznik:)

 18. Pierwsze koty za płoty okazały się, wbrew powiedzeniu, bardzo udane. :)

 19. avatar

  Gratulacje po stokroć. 
  Mnie się wydaje, że teraz GW będzie wyciszała sprawę, żeby ludzie szybko zapomnieli. Będzie próbowała  ją przykryć ( osiołkami, albo czymś takim)

 20. Tygodnik widmo, od lat przodujący w rankingu sprzedaży wśród "tygodników opinii" zauważył:

  http://gosc.pl/...

 21. GRATULACJE!!

  No cóż jak to mawiał pewien góral: 'jest prawda, tys prawda i GóWno prawda...'.

  A owsiak to się będzie odwoływał od wygranego wyroku????

  Pozdrawiam Marek

 22. Izabela Żbikowska jest autorką tekstu w GW. Ta pani pseudo dziennikarka jest już bardzo znana z przekłamywania faktów wszelakich. Wystarczy wpisać w
  wyszukiwarkę hasło " Żbikowska kłamie" a ukaże się wiele komentarzy na jej temat ; ).

 23. Proszę poczytać co napisa TVN....majstersztyk manipulacji wszelakiej....
  http://www.tvn2...

 24. avatar

  No właśnie skomentowałem te kretynizmy, dokładnie w tym samym czasie, ale to jest nauczka. Wiedziałem, że mówię do TVN24, oni mają to na kamerze, dlatego uważałem na każde słowo i jeszcze tak mówiłem, żeby nie było z czego wyciąć. Efekt? Na chama zmienili wypowiedź i nie pokazali nagrania. Powiem wprost, to szmaciarze nie dziennikarze.

 25. avatar

  A;e na TVP Info puscili wypowiedzi.. I to co napisalem o wypunktowaniu, to wypowiedzią do kamer znokautowałes tego z pajaca z kitka:) który ledwo co wydobyl z siebie jakis belkot a Ty inteligentnie, pelna argumentacja, wszystko merytorycznie i prosto w serce. gratulki:)

 26. avatar

  Jest może do tego jakiś "internet"? Taki materiał byłby dla mnie bezcenny... dowodowo.

 27. avatar

  Ogladalem na streamie ipadzie ale jak usiade do kompa to postaram sie znalezc

 28. avatar

  Niestety ani na ipadzie ani na kompie nie da się cofnąć więcej niż o 3min przekazu stream nie tak jak w ipla o kilka godizn... szukam po serwisie ale filmu nie ma tylko slowo pisane, bede jeszcze patrzyl, mam nadzieje ze znajde:) Jakby co, jak bardzo potrzebujesz to moze napisz do redakcji o udostepnienie materialu z serwisu info z godz 14 - 14:30 i jedziesz z manipulatorami:) profilaktycznie mozesz usunac ten wpis bo do wieczora napewno juz nie wyemituja, chodz i tak watpie zeby do wieczora gdzie ogladalnosc rosnie poruszyli ten temat

 29. avatar

  P. Piotrze mam ten materiał:D prosze dac maila to przesle:) Jak wygrasz stawiasz wode^^ a tak na powaznie to walcz jesli klamia, dosc juz tej manipulacji

 30. dokładnie, wpuść prosze materiał na jutuba : ))

 31. avatar

  nie umiem ale link powyzej to moze nieco skrócone ale o to mi chodzilo

 32. avatar

  Wyborcza to wiadomo, ale pamiętajmy o TVN. To co te medialne trolle zrobiły z moją wypowiedzią jest więcej niż dnem i podwójną warstwą mułu http://www.tvn2... Nigdy czegoś tak idiotycznego nie powiedziałem, ani TVN, ani w ogóle. Właściwie po całej tej sprawie mógłbym żyć tylko ze sprostowań i nawiązek, ale powtórzę CELEM SĄ KSIĘGI OWSIAKA.

 33. Owsiak może nie odpuścić i się odwoływać, ale myślę, że będzie się do samego końca zastanawiał czy pchnąć sprawę dalej czy wyciszyć. Myślę, ten proces nie zachwiał jego wiarą w sprzedajnych sędziów rodem z komuny i zdaje sobie sprawę, że gdyby spróbował szczęścia ponownie miałby szanse na korzystny dla siebie wyrok, niemniej jednak na pewno uświadomił sobie ile ryzykuje. Nawet jesli prawdopowobieństwo trafienia na jakiegoś sprzedawczyka jest znacznie większe niż nie trafienia, to nie trafienie może się skończyć taką sytuacją, że będzie zmuszony ujawnić swoje papierki, a to będzie koniec wszystkiego, nawet jesli po czymś takim sędzia orzeknie, że zniesławienie jednak miało miejsce. Jeśli jest choćby średnio inteligentny moim zdaniem we własnym, dobrze pojętym interesie powinien odpuścić i próbować sprawę wyciszyć.  

 34. Dużo zdrowia Pana kosztowało,ale warto było-oj biedny Juras,spokoju to on już nie zazna,a tak mu błogo było.Dziękuję Panu Panie Piotrze,oby więcej było takich ludzi jak Pan.

 35. Honor dla Pana Piotra. Serdecznie pozdrawiam, życzę determinacji.

 36. W radiowej jedynce o 12.00 jako pierwsza wiadomośc podali ,że Owsiak wygrał proces z blogerem "Matka Kurka" ale sędzia odstąpił od wymierzenia kary.
  Niestety liczy się pierwsza część zdania ,że przegrałeś proces.
  W mediach III RP nie masz szans , jedynie w sieci można prostować kłamstwa i manipulacje wiodących w III RP mediów.
  Spodziewałem się ,że sędzia  Sądu w Ostrołęce bedzie miał jaja i mowa jego będzie tak ,tak nie ,nie.
  Niestety stchórzył .

 37. avatar

  Pierwsze zdanie może i prawdziwie, drugie podwójnie fałszywe. Nie w Ostrołęce (???), tylko w Złotoryi i mowa Sędziego była naprawdę wybitna, chociaż z "hieną" się nie zgadzam. Sędzia Misiak Bogiem, a prawdą jest bohaterem tej historii, wszystkiego się spodziewałem, tylko nie takiej uczciwej postawy Sędziego.

 38. Sorry za Ostrołękę ,sam nie wiem skąd ją wziąlęm.
  Problem jest w tym ,że gdyby tylko wysłuchać wiadomości w jedynce  to informacja  jest taka : Matka Kurka przegrał proces choć przecież go de facto wygrałeś.
  Sprawa epitetów jest drugorzędna , tak naprawdę chodzi o kasę Jurasa z której się nie potrafi rozliczyć.
  Sąd w Złotoryi powinien zmusić  Owsiaka do okazania Ksiąg rachumkowych WOŚP ,szkoda ,że tego nie zrobił.
  Mimo wszystko  uważam ,że  włożyłeś nogę między drzwi których Juras już nie zdoła zamknąć.
  Masz moje szczere wyrazy uznania i podziwu dla Twojej determinacji  w walce z  tą cmentarną hieną.
  Mam nadzieję ,że mu nie odpuścisz. Pozdrawiam.

 39. avatar

  Gratulacje!!!

  W sumie to Juras został pośrednio uznany za winnego! I to jest wiadomość! Jest winny w takim samym stopniu co MK. Wiec można by powiedzieć, "Jurek" przegrał w sadzie sam ze sobą :)

  Jeszcze jedna wzmianka w Gosciu:
  http://gosc.pl/...

 40. No to mi ulżyło. Spodziewałem się jakiegoś dziwnego wyroku nad którym miesiąc byśmy się zastanawiali co on właściwie oznacza, i kto go wygrał.

 41. dobrze sie zaczal... czekalem na dobra wiadomosc, a ta przyszla szybciej niz sie spodziewalem

  gratuluje panu! szczerze gratuluje!
  atm

 42. oj - przegral
  mk - wygral

 43. oj - przegral
  mk - wygral

 44. mięcho armatnie vel masa tabletkowa myśli, że to Matka Kurka leży ;P

  http://niezalezna.pl/59898-zly-bloger-dobry-owsiak-czyli-mistrzowie-interpretacji-wyrokow

 45. Wielkie gratulacje! Dziękuję za Pańską determinację, odwagę i rozsądek. To, czego Pan dokonał jest budujące i pokrzepiające. Prawda zwycięża!

 46. avatar

  Zacznę od szczerej prawdy, żeby złagodzić patos. Po roku zmagań mam ochotę pójść na grzyby i zabłądzić na dwa dni co najmniej, ale te dwa dni wystarczą wszystkim "Jurkom", żeby znów czarne było białe. Dlatego nie bójcie się, piszcie o FAKTACH i uważajcie na "hieny". To naprawdę nie jest tak, jak się wielu boi. Przeczytajcie raz jeszcze wers mistrza: "nazwany pałacem sprawiedliwości samogonny Mefisto w leninowskiej kurtce" i z czystym sumieniem nazwijcie mnie grafomanem (romski macho).

 47. Piotrze założyłem konto specjalnie żeby Ci pogratulować. Dziękuję i gratuluję. Trzymam kciuki za dalsze działania.

  Pozdrawiam Cezar

 48. Pamiętajcie tylko, że - z tego, co kojarzę - jak oskarżyciel złoży apelację na niekorzyśc oskarżonego, to trzba się liczyć z orzeczeniem na niekorzyść. Wypadałoby więc zastanowić się nad apelacją oskarżonego co do uznania za winnego z 216.
  Z całą pewnością trzeba wywieść zapowiedź apelacji.

 49. avatar

  Tak. Apelacja czyni cuda, ale i tutaj pan "Jurek" nie ma lekko. Jeśli Sąd Apelacyjny wniesie poprawki i podtrzyma zniewgaę za "hienę", to pan Owsiak ma wyrok za "pierd* sięl". Zobaczymy.

 50. Media zwanew prawicowymi podały tą wiadomość szybciej niż Ty.
  Dobre i to, chociaż problem pozostaje.

  P.S.
  Gratuluję, chociaż pozostaje kwestia apelacji i/lub procesu cywilnego.
  Trudno wyczuć co zrobią.
  Bo jeżeli pozwolą na uprawomocnienie się tego wyroku, to potem będzie im trudno startować z powództwem cywilnym w tej samej sprawie. Chociaż mogą inaczej napisać  pozew i już sprawa będzie zupełnie inna.
  Nie takie cuda się w apelacjach działy.

 51. Strony