Sąd umarza postępowanie, bo Jerzy Owsiak jest bardziej znany niż Matka Kurka!

Prześlij dalej:

Pojawiło się całe morze nowych materiałów, dokumentów i mali od wielu ludzi, którzy wskazują na najnowsze osiągnięcia pierwszego filantropa RP III Jerzego Owsiaka. Wśród nich mamy ustawione konkursy ofert – wiem, co napisałem i w najbliższym czasie przedstawię dokumentację – są też pisma z samej WOŚP i relacje handlowców, którym „Pokojowy Patrol”, na wzór swojego szefa, grozi wywracaniem stoisk. Ciągle toczą się też postępowania, właściwe w tej chwili można mówić o kilku, dwóch cywilnych i jednym karnym. Z tak bogatego wyboru zdecydowałem się opisać najnowsze postanowienie Sądu Rejonowego w Złotoryi. Parę miesięcy temu, zgodnie z publiczną obietnicą, wniosłem do Sądu Rejonowego w Złotoryi prywatny akt oskarżenia przeciw prezesowi Fundacji WOŚP Jerzemu Owsiakowi. Większość Czytelników wie o co chodzi, a resztę informuję, że chodzi o art. 216 i 212 kk, czyli znieważenie i zniesławienie. Prawie dwa lata temu Jerzy Owsiak poszedł do sądu z „królem żebraków” i sąd uznał prawomocnym wyrokiem, że Matka Kurka zniewagi się dopuścił, jednocześnie wymierzył karę w kwocie 5,5 tysiąca złotych. Tuż po wyjściu z sali sądowej oświadczyłem, że poproszę ten sam Sąd o wycenienie: „pierdol się”, „będziesz miał w dupę”, „wariat ze Złotoryi”, „nierób”, „mur (menel)”, „głęboko upośledzony nienawiścią człowiek” i tak dalej i tym podobnie. Jak obiecałem tak zrobiłem i po wielu perypetiach związanych ze składem sędziowskim w końcu przyszło postanowienie. W treści tego wiekopomnego dokumentu pojawiają się sformułowania, jakich jeszcze wymiar sprawiedliwości RP III nigdy nie sporządził, a obywatel RP III nigdy nie widział. Podejrzewam, że przez moich wrogów tytułowe zdanie zostało odebrane jako bujda, przez zwolenników jako zgrany zabieg stylistyczny przykuwający uwagę. Nic z tych rzeczy, wręcz złagodziłem stanowisko Sądu Rejonowego w Złotoryi, który umorzenie postępowania przeciw oskarżonemu Jerzemu Owsiakowi ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu, uzasadnia tak:

Tym niemniej, zdaniem Sądu zarówno oskarżony Jerzy Owsiak, jak i oskarżyciel prywatny Piotr Wielgucki w swej publicznej działalności używają wobec siebie co najmniej nieeleganckich i niekulturalnych określeń, wyrażają wobec siebie mniej czy bardziej dosadną krytykę i negatywne opinie. Okoliczność ta nie mogła ujść uwadze Sądu przy ocenie stopnia społecznej szkodliwości zarzuconych Jerzemu Owsiakowi czynów. W zakresie rozmiarów ewentualnej szkody, jaką miałby ponieść oskarżyciel można tu mówić wyłącznie o szkodzie niematerialnej związanej z ewentualnym poniżeniem w oczach opinii publicznej czy też utratą zaufania potrzebnego do prowadzenia działalności publicznej, lecz w tym zakresie wydaje się, iż samo wniesienie skargi z oskarżenia prywatnego, czy też kontynuowanie tego procesu, mając na uwadze ogromną popularność oskarżonego, przyczyniłoby się do powiększenia popularności oskarżyciela, a zatem przyniosłoby odwrotny efekt.

Strony

42462 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

27 (liczba komentarzy)

 1. Brawo!

 2. Tak sobie myślę że takich zdeklarowanych sprzedawczyków-zdrajców to ci u nas może z 5 tysięcy osobuf. Szubrawej zgnilizny może ze sto tysięcy czerepów. Ta reszta POpleczników ichniej strony mocy to otumanione jakieś 2 miliony rozkraczonych.Czyli około 7% wyborców! Cała reszta to MY i raczej my! Tyle że ci co "raczej my" wciąż w amoku i PO omacku niejako. A jak kiedyś nabierzemy rozumu oraz więcej szacunku do SIEBIE samych i POgonimy tę zgniliznę wraz z OBCYM DESANTEM to wyobraźmy sobie co pomyślą o nas dzieci,wnuki i prawnuki na lekcjach historii?! A my? Czy my będziemy się w grobach przewracać?

 3. brawa były dla gospodarza za determinację :)

 4. "Sąd literalnie oświadcza, że nie istnieją przy rozpoznawaniu aktu oskarżenia prawa gwarantowane ustawą zasadniczą, ale liczy się status społeczny, materialny i rozpoznawalność stron postępowania."

  -no i wszystko nadal jest jasne!

  Zwykły szary pracujący uczciwy człowiek w tym kraju jest NIKIM w porównaniu na przykład do p. Jerzego :(

  Idę znowu pić.

 5. relacja z dzisiejszej rozprawy pana Wojciecha Sumlińskiego:
  http://ander.sa...

  Sąd zapowiedział, aby strony były już na 1 lipca gotowe do wygłoszenia mów końcowych.

 6. avatar

  cos mnie tkneło..by odpalic kompa...widzisz piotr...w takim kraju zyjemy..mnie juz nic nie zdziwi..zwyciestwo dudy trzeba bylo wysilkiem setek ludzi zaangazowanych w RKW..jak i tych samotnych ktorzy robili na bezczel i z ukrycia zdjecia w lokalach wyborczych..trzeba im bylo wyrywac z ryja..w koncu sie wystraszyli i sie poddali..vide to co powiedzial grześzwroclawia..widac wyrazniej z kim tak naprawde mamy miec do czynienia..ale najpierw linka...
  http://wpolityce.pl/polityka/245242-moze-sie-skonczyc-tak 
  troche to nie do konca a'propos..bo rozmawiamy o owsiaku..ale ten ćwok kreuje tez niestety zycie spoleczne w naszym kraju..tak jak oni beda sie bronic przed prezydentura dudy jak przed prawdziwym uduszeniem przez jakiegos bandyte...vide to ze oksfordzka ekscelencja ma byc p.o prezydenta..nie wiadomo jak dlugo.(przeraza mnie to)...tak uklad owsiakowi nie da krzywdy zrobic..co zostaje??masz moją modlitwe i mentalne wsparcie...ale prawdziwa zabawa z owsiakiem zacznie sie wtedy gdy uklad go sobie odpusci..a bedzie to poziom chyba rewizji procesu "o wszystko"..o prawdziwosc deklarowanych kwot..o to ile samorzady dokladały przez lata..o łodstokowe blotko..i o wszystko inne co sie z tym wiaze..a bedzie to poziom chyba SN...lub NSA...

 7. avatar

  mial byc ten link...o oxfordzkiej ekscelencji...
  http://wpolityce.pl/polityka/246242-moze-sie-skonczyc  sorry za pomylke..ale "gul" mi skoczyl z powodu owsiaka i z tego co jak widac partia za wszelka cene rzadzaca chce zrobic z naszym zyciem..

 8. http://wpolityc...

  Sikorski chce sobie pobyć prezydentem

  Dopisek 1

  według mnie sytuacja jest taka:

  Komorowski jest na urzedzie do 05-08-2015 do godziny 23:59:59

  O godzinie 00:00:01 w dniu 06-08-2015 Sikorski wyśle faks, mail, gońca z pismem do TK, który akurat "przez przypadek" będzie w pełnym składzie obradował. I stwierdzi, że nie ma prezydenta, nowy nie podjął urzedu i że on przejmuje.
   

  Nie znam się na tym, tak sobie to wyobrażam.

  Nie wiem, czy mam rację, czy też tylko wybujałą wyobraźnie.

 9. avatar

  bo nie powiedział wyraźnie  fanom co zrobić w drugiej turze dlatego poparł Komorowskiego

 10. Mogę się mylić, ale moim zdaniem to jest raczej celowe działanie, nie wina.

  Nie może się otwarcie opowiedzieć po żadnej ze stron.
  Obawiam się, że będzie dążył do utworzenia koalicji - żeby nie było większości, tylko taki języczek u wagi jak za czasów LPR i Samoobrony...

  Jeśli się opowie - cała gra na nic.

  Obserwuję.

 11. Strony