Sąd bierze pod lupę Mrówkę Całą! Dziękuję mecenasie za świadka Profesora Jerzego Szczapę!

Prześlij dalej:

Po wyczerpującym dniu mam ochotę już tylko na jedno i nie powiem na co, ale wiem, że media urywają łeb sprawie, a wielu ludzi czeka na relację z sadu, dlatego biorę się do roboty. W sądzie było tak. Cały pomysł pana mecenasa i magików z WOŚP na dzisiejszą wokandę był następujący. Powołamy czterech świadków, każdy jest fachowcem w swojej dziedzinie i zobaczymy, jak z „wariata ze Złotoryi” będą lecieć trociny. Pierwsza korekta. Fachowców na sali sądowej pojawiło się dwóch, ale o Nich będzie za chwilę, żeby nie narażać ludzi poważnych na towarzystwo infantylnego rzecznika WOŚP i pana biegłego rewidenta, którego tyrady i ogólną prezentację nie do końca jestem w stanie opisać. Zaczęło się zgodnie z przewidywaniami, rzecznik WOŚP wykuł na blachę treści, jakie wpoił mu do głowy mecenas, a że „gadane” rzecznik ma bardziej jak Hanka Bielicka, niż Siergiej Ławrow to mieliśmy jakieś 3,5 godziny międlenia laudacji na rzecz wielkości „Wielkiego Jurka”. Rzecznik nie był w stanie udzielić jednej odpowiedzi bez zarobienia na wypłatę, jednak obawiam się, że premii raczej nie będzie. Szef nie pamiętał czy jest prezesem Złotego Melona, mały Krzysio zapomniał, czy fundacja w czasie pobytu w Złotoryi przekazała sprzęt szpitalowi, chociaż „Wielki Jurek” w sądzie zrobił z tego cyrku jeden z głównych argumentów. Dalej Krzysio nie pamiętał jakiego udzielił wywiadu dla GW, ale mnie najbardziej rozbawiło, że Krzyś nie zna, nie kojarzy i nie ma pojęcia kim jest „redaktor” Piotr Kanikowski. Nie słyszał również Krzyś, że „Mecenas Jerzego Owsiaka zmasakrował Matkę Kurkę w sądzie”. Jedną z cech permanentnych tej dziwnej organizacji zwanej WOŚP są właśnie tacy ludzie z łapanki, którzy dobierani są na zasadzie – nie jest za bardzo błyskotliwy, to się nada i nie będzie zadawał zbędnych pytań. No, ale na bok rekrutację, bo punktem kulminacyjnym było coś innego, mianowicie Krzysio nie wiedział jaką kwotę podaje „Wielki Jurek” na konferencji, a z jakiej rozlicza się w ministerstwie. Wytłumaczyłem nie tylko Krzysiowi, ale przede wszystkim sądowi, że „Wielki Jurek” kłamie co najmniej od 13 lat. Od roku 2001 do roku 2012 ani razu wynik Finału podany przez Owsiaka nie zgadzał się z rozliczeniem, czyli zakupieniem sprzętu. Bywało, że różnice sięgały blisko 3 milionów, to znaczy o tyle mniej fundacja rozliczyła, niż widniało na koszulce „chyba prezesa”.

Strony

56584 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

45 (liczba komentarzy)

 1. Kawał dobrej roboty, sama rachunkowość to wyższa szkoła jazdy w tej sprawie. Po opisie sprawy w sądzie, wniosek się nasuwa sam, to jakieś przedszkole. Brak im już amunicji, a chwyty.......tak śmieszne. Wykształceni ludzie, a brak logiki. Ubawiłem się po pachy. Pewnie tak samo MK to teraz traktujesz, choć to poważna sprawa. Ale słuchać takie argumenty......w dodatku w sądzie, przednia sprawa. Nic tak nie cieszy, jak odwalenie dobrej roboty. 

 2. wrzuciłem ten tekst na naszeblogi.pl zgodnie z zapewnieniem jakie otrzymłem od autora
  przepraszam walnąłem byka...to nie miało być do pana a zdaje się, że usunąć komentarza się nie da...

 3. czyli plusy dodatnie dla MK

  i co dalej? kiedy?

 4. nie moge zrozumiec dlaczego sad pozwala na (prze)mowy od rzeczy.
  3.5 godz pr-bredzenia?
  podobnie jak sfilmowane mowy (autoreklama) owsiaka na sali sadowej!

  co komu do jemu a jemu do komu?
  czy ten sad ma zbyt duzo czasu? placa mu 'na godziny'?
  moja tego nie rozumiec!

 5. avatar

  To towarzycho, od Owsiaka, poprzez całą klikę rządzącą, media głównego ścieku i inne podobne łajzy odkryło przyłbice i śmieje się nam w twarz. Kiedyś przynajmniej próbowano stwarzać pozory, dzisiaj nikomu się nawet nie chce. Traktują nas, jak bezwolne, otumanione stado baranów, któremu można napluć w pysk, a i tak nie zwróci na to uwagi. Mam nadzieję, że uruchomiłeś kamyczek, który uruchomi lawinę. Mam nadzieję, że ludzie powoli się budzą, że ta banda w końcu swoim zachowaniem spowoduje, że większość ludzi się ocknie i powie STOP. Mam nadzieję, że ogromna rzesza Polaków dowie się kim,a  bardziej czym. jest Owsiak, tak, jak ostatnio ludzie widzą w TV czym jest TUSK. 

 6. W "naszych mediach" ani śladu z procesu. Nie znam powodu, ale niech ich szlag jasny trafi. Szarpie się Pan sam jeden (rozumiem, że są cisi pomocnicy - księgowi), sam jeden, a oni tam brandzlują się Ukrainą, Putinem i Tuskiem, można zasnąć z nudów lub porzygać się z przesytu.

 7. Tusk obiecał ostatnio dzieciom, że nie pójdą do szkoły we wrzesniu ... zapomniałam dopytać czy aby nie chodzi o sześciolatki :)

 8. avatar

  To i szkolnictwo spier....lą, zresztą niewiele już po temu brakuje. Jednak najlepiej pełomotom wychodzi zarządzanie aferami, nic więcej nie POtrafią..

 9. Uważnie śledzę boje sądowe z Owsiakiem.Matka Kurka pierwszy głośno powiedział,że" król jest nagi".Ale mam prośbę,żeby felietony były krótsze i łatwiejsze do analizy przez czytelnika  zmęczonego po cały dniu pracy.Serdecznie pozdrawiam

 10. dla mnie wręcz przeciwnie - za krótki, wcale się nie nudzę czytając.

 11. Strony