Rząd PiS będzie autorski, a autorem jest geniusz polityczny Kaczyńskiego!

Prześlij dalej:

Szczerze się ubawiłem wypowiedziami smarkatych analityków z identyfikatorami redakcji, a szczególnie radosne są te wyrazy oburzenia, które pokazują potencjał intelektualny oburzonych. Oto czytam, że uznawani za poważnych komentatorów politycznych, poczuli się zdegustowani tym, że w kampanii wyborczej zostali oszukani. Proszę Państwa, to by się do kabaretu nadawało, gdyby nie było sucharem. Od tego jest kampania polityczna, aby używać środków politycznych, które służą konkretnemu celowi. Przez wiele miesięcy nie trzeźwiejący Misiek straszył całą Polskę Macierewiczem, Kaczyńskim i rzutami na glebę o 6.00 rano. Pytam zatem, co trzeba mieć w głowie lub czego nie mieć, żeby wytrącenie cepa propagandzie PO i zaprzyjaźnionych mediów, poprzez zapowiedź „to jest najbardziej prawdopodobny minister MON”, uważać za cynizm polityczny? PiS zaplanował tę akcję od początku kampanii, czy może bronił się przed faulami ze wszystkich stron? Mądry zrozumie w lot, dla głupiego szkoda klawiatury, tym bardziej, że są ważniejsze rzeczy. Najmniej pretensji o to, że nie będzie szefem MON ma Jarosław Gowin, który niemal na 100% zostanie Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego i na dodatek wicepremierem. Tak się robi politykę i oburzać to się można, a nawet trzeba dopiero wówczas, gdy Gowin ustawi przetarg na 1,5 miliarda albo wyprowadzi ze szkoły lekcje historii, które zastąpi obowiązkowym oglądaniem „Ich ojców i matek”. Podobnie rzecz się ma ze Zbigniewem Ziobro, równie pewnym kandydatem na ministra sprawiedliwości. Powiem wprost, że ta kandydatura mnie mierzi i jest sporym ryzykiem, ale doskonale rozumiem za co Jarosław Kaczyński zapłacił tę sporą cenę.

No właśnie, cena! Gdy spojrzeć na te dwie nominacje, to widać ogromną dysproporcję między liczbą posłów wprowadzonych do sejmu i nobilitacjami ministerialnymi. Do sejmu weszło zaledwie 9 posłów Solidarnej Polski i 8 z Polski Razem, ale doskonale pamiętamy, jak się sypał klub PiS po kolejnych rozłamach. Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński dał szefom kanap pełną satysfakcję, żeby zapomnieli o gierkach, podjazdach i rozłamach. Nie zdziwiłbym się, jeśli za te posady będą musieli założyć trykoty PiS i grać w jednej drużynie, wcześniej likwidując swoje partyjki. Jeśli tak się stanie, to mamy do czynienia z klasyką w wykonaniu Kaczora, przystawki pożarte, ale też z korektą błędów, bo Giertych i Lepper długo się czkawką odbijali. Kluczem do zrozumienia dlaczego rząd PiS będzie wyglądał tak jak będzie wyglądał, jest rozumienie polityki, co jest poza zasięgiem maglarek i przekup uchodzących za politycznych dziennikarzy. Kaczyński musi sobie zapewnić stabilną większość, lojalny zespół, któremu nie przyjdą do łba głupie pomysły. Wiąże się z tym poukładanie wszystkich frakcji wewnątrz PiS, jak również usatysfakcjonowanie wszystkich grup wyborców. No i teraz marudzącym proponuję ułożyć to lepiej, niż ułożył Kaczor. Bez Ziobry? Proszę bardzo, mamy w pierwszych tygodniach syf w mediach i ploty, że 9 posłów odchodzi i PiS traci większość. Bez Gowina? Identyczna sytuacja. Bez Macierewicza? Twardy elektorat nie zniesie przegięcia w stronę Gowina i Ziobry, który zdradził. Bez Glińskiego? Środek elektoratu nie wytrzyma widoku Macierewicza Ziobry i Kamińskiego. Do składu dojdą jeszcze fachowcy, mający poważanie od lewa do prawa, jak Witold Modzelewski na przykład.

Strony

36404 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

37 (liczba komentarzy)

 1. 6 gwiazdek na 6 możliwych, bo autor trafił w 10.

 2. podwyższenie kwoty wolnej

 3. A tam, cicho bądź, ludziom dobrze się kojarzy, jak się podatki obniża, więc jak obniżą kwotę wolną od podatku, to będą zadowoleni. A faktycznie, to z tym obniżaniem kwoty wolnej od podatku to dość częsta pomyłka.

  EDIT: nie żebym się czepiał, ale staram się czytać uważnie, więc znalazłem jeszcze jeden błąd rzeczowy - jeżeli J.Gowin miałby zostać ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, to nic mu do szkolnictwa niższego i wyprowadzania z niego lekcji historii, ktore miałyby być zastąpione niemieckimi serialami historyczno-fantastycznymi, bo za szkolnictwo niższe czyli tzw edukację odpowiada minister tejże.

 4. to sie podwyzsza, zeby placic mniejsze podatki. Przy obnizeniu kwoty wolnej od podatkow, placi sie wiecej podatkow.

 5. po 25 latach wolności i największego rozwoju gospodarczemu Polski od roku 1000, ktoś będzie ponosił odpowiedzialność?

 6. Ponoć pani Witek - a co, trzeba przywrócić w podstawówkach funkcję higienistki?

 7. większość ludzi  wychodziłaby z urzędów podatkowych z uśmiechem na ustach, a pojedyńczy malkonetenci zostawaliby z miejsca plującym jadem oszołomem z opozycji.

  JaPolonia: dziękuję za zaproszenie, Ale z Wrocławia do Toronto bardzo daleko. Poza tym wierzę że zbudowaliście tam swoją "małą ojczyzne" ale cokolwiek Kanada mi się kojarzy z państwem kanadyjskim, które wsadza do więzienia za rozdawania białych róż. A Antoni Macierewicz zrobił olbrzymią pracę w komisji ds Smoleńska.

 8.  Tekst SAMO SEDNO polityki.
  Wielu pseudoanalitykom może Pan korepetycji udzielać, oczywiście odpłatnie.

   Serdecznie Pozdrawiam

 9. Jest jeszcze dość wczesna pora. Chyba na pamięć się tego tekstu nauczę. Na jutro jak znalazł. Ludziom trudno tłumaczyć, a to ściąga perfekcyjna. Praktycznie trudno znaleźć błąd w rozumowaniu. 
  Ukłony.

 10. Jaki by nie był skład osobowy to z tym trenerem zawsze będzie Dream Team.
  a tu link do ostatniego wyczynu "dudusia" 'budynia" czy jak go tam lemingoza chce nazywać..
  facet pojawił się w miejscu bukaresztańskiej  tragedii i zdjęcie umieszczone na fanpegu miejscowej telewizji 15 tys. lajków i 4 tysie udostępnień. Warto poczytać komentarze (korzystając z translatora) , szacunek i podziw dla NASZEGO PREZYDENTA i sympatie dla Polaków i Polski....
  Tak się robi politykę międzynarodową:

  https://www.fac...

 11. Strony