Rząd PiS będzie autorski, a autorem jest geniusz polityczny Kaczyńskiego!

Prześlij dalej:

Szczerze się ubawiłem wypowiedziami smarkatych analityków z identyfikatorami redakcji, a szczególnie radosne są te wyrazy oburzenia, które pokazują potencjał intelektualny oburzonych. Oto czytam, że uznawani za poważnych komentatorów politycznych, poczuli się zdegustowani tym, że w kampanii wyborczej zostali oszukani. Proszę Państwa, to by się do kabaretu nadawało, gdyby nie było sucharem. Od tego jest kampania polityczna, aby używać środków politycznych, które służą konkretnemu celowi. Przez wiele miesięcy nie trzeźwiejący Misiek straszył całą Polskę Macierewiczem, Kaczyńskim i rzutami na glebę o 6.00 rano. Pytam zatem, co trzeba mieć w głowie lub czego nie mieć, żeby wytrącenie cepa propagandzie PO i zaprzyjaźnionych mediów, poprzez zapowiedź „to jest najbardziej prawdopodobny minister MON”, uważać za cynizm polityczny? PiS zaplanował tę akcję od początku kampanii, czy może bronił się przed faulami ze wszystkich stron? Mądry zrozumie w lot, dla głupiego szkoda klawiatury, tym bardziej, że są ważniejsze rzeczy. Najmniej pretensji o to, że nie będzie szefem MON ma Jarosław Gowin, który niemal na 100% zostanie Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego i na dodatek wicepremierem. Tak się robi politykę i oburzać to się można, a nawet trzeba dopiero wówczas, gdy Gowin ustawi przetarg na 1,5 miliarda albo wyprowadzi ze szkoły lekcje historii, które zastąpi obowiązkowym oglądaniem „Ich ojców i matek”. Podobnie rzecz się ma ze Zbigniewem Ziobro, równie pewnym kandydatem na ministra sprawiedliwości. Powiem wprost, że ta kandydatura mnie mierzi i jest sporym ryzykiem, ale doskonale rozumiem za co Jarosław Kaczyński zapłacił tę sporą cenę.

No właśnie, cena! Gdy spojrzeć na te dwie nominacje, to widać ogromną dysproporcję między liczbą posłów wprowadzonych do sejmu i nobilitacjami ministerialnymi. Do sejmu weszło zaledwie 9 posłów Solidarnej Polski i 8 z Polski Razem, ale doskonale pamiętamy, jak się sypał klub PiS po kolejnych rozłamach. Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński dał szefom kanap pełną satysfakcję, żeby zapomnieli o gierkach, podjazdach i rozłamach. Nie zdziwiłbym się, jeśli za te posady będą musieli założyć trykoty PiS i grać w jednej drużynie, wcześniej likwidując swoje partyjki. Jeśli tak się stanie, to mamy do czynienia z klasyką w wykonaniu Kaczora, przystawki pożarte, ale też z korektą błędów, bo Giertych i Lepper długo się czkawką odbijali. Kluczem do zrozumienia dlaczego rząd PiS będzie wyglądał tak jak będzie wyglądał, jest rozumienie polityki, co jest poza zasięgiem maglarek i przekup uchodzących za politycznych dziennikarzy. Kaczyński musi sobie zapewnić stabilną większość, lojalny zespół, któremu nie przyjdą do łba głupie pomysły. Wiąże się z tym poukładanie wszystkich frakcji wewnątrz PiS, jak również usatysfakcjonowanie wszystkich grup wyborców. No i teraz marudzącym proponuję ułożyć to lepiej, niż ułożył Kaczor. Bez Ziobry? Proszę bardzo, mamy w pierwszych tygodniach syf w mediach i ploty, że 9 posłów odchodzi i PiS traci większość. Bez Gowina? Identyczna sytuacja. Bez Macierewicza? Twardy elektorat nie zniesie przegięcia w stronę Gowina i Ziobry, który zdradził. Bez Glińskiego? Środek elektoratu nie wytrzyma widoku Macierewicza Ziobry i Kamińskiego. Do składu dojdą jeszcze fachowcy, mający poważanie od lewa do prawa, jak Witold Modzelewski na przykład.

Strony

37719 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. 6 gwiazdek na 6 możliwych, bo autor trafił w 10.

 2.  Tekst SAMO SEDNO polityki.
  Wielu pseudoanalitykom może Pan korepetycji udzielać, oczywiście odpłatnie.

   Serdecznie Pozdrawiam

 3. Jest jeszcze dość wczesna pora. Chyba na pamięć się tego tekstu nauczę. Na jutro jak znalazł. Ludziom trudno tłumaczyć, a to ściąga perfekcyjna. Praktycznie trudno znaleźć błąd w rozumowaniu. 
  Ukłony.

 4. Jaki by nie był skład osobowy to z tym trenerem zawsze będzie Dream Team.
  a tu link do ostatniego wyczynu "dudusia" 'budynia" czy jak go tam lemingoza chce nazywać..
  facet pojawił się w miejscu bukaresztańskiej  tragedii i zdjęcie umieszczone na fanpegu miejscowej telewizji 15 tys. lajków i 4 tysie udostępnień. Warto poczytać komentarze (korzystając z translatora) , szacunek i podziw dla NASZEGO PREZYDENTA i sympatie dla Polaków i Polski....
  Tak się robi politykę międzynarodową:

  https://www.fac...

 5. Prezydent kładł kwiaty wśród zniczy i nawet się nie zachwiał.

  PS, ale z linkiem coś nie tego...?

 6. I rząd tego kraju podaje się do dymisji. Pora pojechać do Niemiec

 7. przygotowała pakiet DA-DA-DA, tylko chce usłyszeć od Polskiego Rządu że wciąż jesteśmy sojusznikiem i wspieramy jej politykę. Ciekawe czy Beata Szydło ma na tyle dystansu do siebie że potrafi się politycznie zaprzyjaźnić z Makrelą, czy ugną się jej kolana przy "Mr Europa".

 8. ...to oni wyrażają szacunek między innymi za to, że Duda nie bał się tam pójść, bo wielu ich polityków a nawet duchownych się nie pojawiło z obawy przed demonstrantami. Poza tym podkreślają, że jest wierzącym katolikiem i tego nie ukrywa. To kolejny dowód, że ludy Europy zwracają się ku starym cnotom i wartościom.

 9. avatar

  Tak, komentarze na FB są utrzymane właśnie w tym tonie. Oto przykład:

  Lucian Costea Presedintele Poloniei este un crestin catolic autentic, practicant. A introdus religia ca materie obligatorie la bacalaureat, a interzis avorturile si a spus pas la multe din nebuniile neomarxiste al birocratiei UE. A venit ca un crestin la locul tragediei: a adus o coroana, a ingenunchiat, a zis o rugaciune, si-a facut semnul sfintei cruci si a plecat. Respect !

 10. Nawet łatwo daje się przetłumaczyć. Te komputery to są niesamowite, panie dzieju!

 11. avatar

  Zgadzam się! Bez komputerów nie byłaby możliwa nasza interakcja na kontrowersjach.net, panie dzieju:-)

 12. Ziobry i Gowina w rządzie, to jazda obowiązkowa, bez niej nie ma co marzyć o kolejnych ruchach Kaczora, Beaty Szydło i Prezydenta A. Dudy.
  Z upływem czasu i z niewątpliwym akcesem posłów innych partii do Klubu Biało Czerwonych akcje panów Ziobry i Gowina będą malały, a każda ich próba gry na własnym fortepianie zakończyc się może kopem ze stołka i etykietką warchołów.

 13. Zwłaszcza jak nastąpią inne transfery spoza klubu parlamentarnego PiS. Ale nie przepowiadajmy zainteresowanym przyszłości...

 14. wolałbym, żeby obaj sprostali zadaniu, jakie nałoży na nich Centrala. Bez zgrzytów, bez latania z siniakami po mediach. Dlatego powiększenie klubu Zjednoczonej Prawicy ustabilizuje sytuację wewnętrzną. Obaj muszą mieć przed oczyma napis na ścianie: nie ma ludzi niezastąpionych.

 15. Czyli za najmniej istotne uznano ministerstwo nauki i czegoś tam. No niech będzie, po co komu nauka w kraju montowni?
  Kaczyński ma rację olewając wycie medialne. To pierdzenie mamuta a nie żadna czwarta władza.

 16. avatar

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. I może jednak nie za najmniej istotne. Gowin ma niejakie doświadczenie na niwie szkolnictwa wyższego. Uzyskał doktorat w Instytucie nauk Politycznych PAN, pracował na WSP w Krakowie, jako student otarł się o Cambridge University. Jeżeli się postara, nie będzie gorszym ministrem niż Kolarska - Bobińska z PO. Moim zdaniem ważniejsze w tej chwili jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, a tu Gowin narobiłby więcej szkód.

 17. Ja w swojej pracy przebywam z ludźmi w wieku od 25 do 50+. Raczej nikt z nich nie głosował na PO z różnych przyczyn m.in. takich jak minister J.Kapica. Niemniej  mało kto chciał głosować na PiS bo zapamiętali rządy sprzed 10 lat jako złe rządy. Dlatego uważam, że bardzo ważna rola w budowaniu pozytywnego wizerunku nowego rządu spadnie na nowego rzecznika, który powinien dać się lubić oraz którego będzie chciało się słuchać. Który będzie w stanie w sposób zrozumiały wytłumaczyć np. dlaczego taki Macierewicz, czy Ziobro zostaną ministrami. Kaczyński w swoim wykładzie powiedział, że PiS jest partią nadziei, ale to do mediów mainstreamowych się nie przebiło. Mówił też, że Polacy powinni się cieszyć i bawić, a rząd jest od ciężkiej pracy - i to też się nie przebiło. Generalnie mało co z tego co mówi Kaczyński się przebija. Fajnie by było, gdyby nowy rzecznik rządu potrafił przekazać rzeczy ważne i jednocześnie dał się lubić po to, żeby chciało się go oglądać i zmieniać na pozytywny swój stosunek do rządu i PiS. Chaotyczne te moje pisanie, dlatego kończę. Pozdrawiam

 18. avatar

  10 lat jako złe rządy"

  Za diabła nie rozumiem co było złe w rządach PiS z przed 10 lat. Wszystko było tańsze o co najmniej 30% a siła nabywcza złotówki wyższa.
  Przecież to była prosperity aż do 2010 roku, kiedy to wszystko się wypaliło bo PO "nie dokładało do pieca".A gadanie o państwie policyjnym to druga totalna bzdura.Kiedy pytałem tych co o tym gadali czy słyszeli żeby do kogoś w naszym mieście o 6 rano wtargnęło ABW, to mówili, że nie słyszeli.
  Ale państwo było policyjne bo tak pisała wyborcza i tak mówił tvn.

 19. avatar

  Ponadto za rządów PiS najlżej się oddychało, urzędasy we wszelakich instytucjach uprzejmie traktowały petenta, a człek uczciwy nie musiał się swej uczciwości wstydzić. To były 2 najlepsze lata w trakcie minionego ćwierćwiecza. Oby teraz nastąpiła ich ulepszona kontynuacja! 

 20. Dlaczego czołgi nie mają tłumików ? ano dlatego aby żołnierze wroga siedząc w okopach zanim je zobaczą  usłyszeli je .Efekt  to paraliż mięśni i MYŚLI ,i to właśnie robi  JEGO WYSOKOŚĆ  KACZYŃSKI .
  Analiza MK   to taki POLSKI SINGLE MALT !!Będą się bać CO NIE KTÓRZY nie tego co zrobi Kaczyński ,ale co napisze MATKA KURKA!!

 21. avatar

  będzie przełknąć Zbysia Ziobro. Mam nadzieję, że czegoś się chłopak nauczył.
  Jego nominacja nie jest mi za bardzo w smak, ale również rozumiem ją jako zabieg prewencyjny i element zwykłej gry politycznej.
    Szkoda, że  różni "niepokorni" nie są w stanie zrozumieć tych "oczywistych oczywistości"

  ps. Zdjęcie urocze :)

 22. Kempa lub Ziobro wybieram tego drugiego. Doda mu się zaufanego wiceministra, który dopilnuje wizerunku medialnego i będzie dobrze.
  Musimy przyjąć do wiadomości, że bez Ziobry i Gowina Prawica nie miałaby tego co ma. Kilka procent głosów poszłoby na zmarnowanie.
  Ministerstwo Naiuki i Szkolnictwa Wyższego, to też bardzo ważny urząd. Polska nauka drepce w miejscu, jest siermiężna i wiązana sznurkiem, czas najwyższy rozrgonić towarzystwo wzajemnej adoracji. "wPolityce" podaje przykład kolejnego profesorskiego plagiatu na uczelni i wyłudzenia przeszło ćwierć miliona grantu. Osoba, która to zgłosiła ma kłopoty, a lewy profesor nadal prowadzi zajęcia ze studentami, to się w pale nie mieści.

 23. Pragnę zwócić uwagę na kilka kwestii technicznych: Ziobro WIELOKROTNIE powiedział, że w Smoleńsku nie było zamachu, a tylko wypadek lotniczy. Za dwa i pół miesiąca prokuratorem generalnym będzie minister sprawiedliwości, a więc śledztwo w sprawie Smoleńska od wywalonego Seremeta (oraz Mietka, który ma się nie martwić, bo go zamknie PiS) przejmie Zbychu Ziobro. Poza tym PiS wiele razy zapowiadał, że będzie likwidacja NPW czyli śledztwo będzie pod całkowitą kontrolą Zbycha. Póki co poglądy Zbycha ws Smoleńska są zbieżne z "opniami" Laska, Maksjana, Kopczyka, Szeląga i Artymiaka...
  W jednym sytuacja Zbycha jest dobra - PO ciągała go po sądach 7 lat i padła jak kawka, a poza tym nie umieli Zbycha zatargać przed Trybunał Stanu.

 24. avatar

  w ramki oprawioną."

  Ale przede wszystkim mniej parcia na szkło, wymądrzania się przed kamerami i  konferencji prasowych przy każdym pierdnięciu.
  Robić swoje i "nie dyskutować z głupcami ludzie mogą nie dostrzec różnicy" - Murphy
  Pamiętam był kiedyś w PiS niejaki Mężydło gość co zjadł wszystkie rozumy, występował we wszystkich dyskusjach telewizyjnych.Doszło do tego, że strach było podnieść klapę sedesu bo ..... nie wiadomo, ale gdy przeszedł do PO, Tusk mu chyba dał szałwię do płukania gęby bo zniknął i przestał się wymądrzać.

 25. Bo o ile oczywistą oczywistością jest, że w perspektywie zaledwie kilku miesięcy nowy rząd może zaorać ekonomicznie (zwiększając znacząco swoje aktualne słupki sondażowe) PO i Petru (+PSL) wprowadzając 500+, podwyższenie kwoty wolnej od podatku i może przywrócenie normalnego wieku emerytalnego, to wiadomo że anty-Zjednoczonoa Prawica będzie szukała kija do włożenia w szprychy nowemu rządowi. Właściwie to ONI już go mają - Trybunał Konstytucyjny w sprawie zagarnięcia OFE. Czy go użyją - to jest pytanie. Jeśli zagarnięcie OFE przez Tuska i Rostowskiego było niekonstytucyjne, to w budżecie jest GIGANTYCZNA dziura i zero możliwości manewru. Ale też jest pewnikiem w takiej sytuacji, że ZP + Kukiz zmienią w dwa dni tak konstytucję, że żadna szajka nawet po wygraniu wyborów nie będzie w stanie nic szabrować. O natychmiastowym trybunale stanu dla sprawców sytuacji wspomnę tylko dla porządku.

 26. Droga do ekonomicznego zaorania PO, przystawek i odrośli otwarta.

 27.  Panie Wrednick!

  Niech Pan juz nie przesadza z ta "ZP +Kukiz"... a "PiS + Kukiz", to nie przejdzie przez  gardziolko!?));

 28. Pomimo dobrych chęci nie sprawdził się zachowując się jak gówniarz, więcej było opakowania niż treści. Ale po zastanowiemiu myślę, że ze swoim znienawidzonym prez sitwy prawnicze wizerunkiem dostanie wolna rękę na totalną wojnę z nimi. Gdy już tak zalezie za skórę, że będą gotowi mentalnie na zmiany to Kaczyński zmieni ministra, witanego przez sitwę jak zbawcę, z reformami o które Kaczyńskiemu naprawdę chodzi i sprawa pójdzie do przodu...

 29. Więc znowu się powtórzę.
  Pan Macierewicz nie ma kompetencji by objąć MON. Świadczy o tym choćby jego rola w "wyjaśnianiu" tego co się stało w Nangar Khel. Jeśli zostanie ministrem, to oznacza, że PIS ma krótką ławkę rezerwowych i jest nieprzygotowany do rządzenia krajem.

  https://www.you...

  Co do artykułu, to z analiz takich wyłania się obraz partii, dla której szczytem polityki są rozgrywki na poziomie operacyjno-taktycznym. Zupełny brak strategii i planu. 

 30. Strony