Rząd PiS będzie autorski, a autorem jest geniusz polityczny Kaczyńskiego!

Prześlij dalej:

Szczerze się ubawiłem wypowiedziami smarkatych analityków z identyfikatorami redakcji, a szczególnie radosne są te wyrazy oburzenia, które pokazują potencjał intelektualny oburzonych. Oto czytam, że uznawani za poważnych komentatorów politycznych, poczuli się zdegustowani tym, że w kampanii wyborczej zostali oszukani. Proszę Państwa, to by się do kabaretu nadawało, gdyby nie było sucharem. Od tego jest kampania polityczna, aby używać środków politycznych, które służą konkretnemu celowi. Przez wiele miesięcy nie trzeźwiejący Misiek straszył całą Polskę Macierewiczem, Kaczyńskim i rzutami na glebę o 6.00 rano. Pytam zatem, co trzeba mieć w głowie lub czego nie mieć, żeby wytrącenie cepa propagandzie PO i zaprzyjaźnionych mediów, poprzez zapowiedź „to jest najbardziej prawdopodobny minister MON”, uważać za cynizm polityczny? PiS zaplanował tę akcję od początku kampanii, czy może bronił się przed faulami ze wszystkich stron? Mądry zrozumie w lot, dla głupiego szkoda klawiatury, tym bardziej, że są ważniejsze rzeczy. Najmniej pretensji o to, że nie będzie szefem MON ma Jarosław Gowin, który niemal na 100% zostanie Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego i na dodatek wicepremierem. Tak się robi politykę i oburzać to się można, a nawet trzeba dopiero wówczas, gdy Gowin ustawi przetarg na 1,5 miliarda albo wyprowadzi ze szkoły lekcje historii, które zastąpi obowiązkowym oglądaniem „Ich ojców i matek”. Podobnie rzecz się ma ze Zbigniewem Ziobro, równie pewnym kandydatem na ministra sprawiedliwości. Powiem wprost, że ta kandydatura mnie mierzi i jest sporym ryzykiem, ale doskonale rozumiem za co Jarosław Kaczyński zapłacił tę sporą cenę.

No właśnie, cena! Gdy spojrzeć na te dwie nominacje, to widać ogromną dysproporcję między liczbą posłów wprowadzonych do sejmu i nobilitacjami ministerialnymi. Do sejmu weszło zaledwie 9 posłów Solidarnej Polski i 8 z Polski Razem, ale doskonale pamiętamy, jak się sypał klub PiS po kolejnych rozłamach. Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński dał szefom kanap pełną satysfakcję, żeby zapomnieli o gierkach, podjazdach i rozłamach. Nie zdziwiłbym się, jeśli za te posady będą musieli założyć trykoty PiS i grać w jednej drużynie, wcześniej likwidując swoje partyjki. Jeśli tak się stanie, to mamy do czynienia z klasyką w wykonaniu Kaczora, przystawki pożarte, ale też z korektą błędów, bo Giertych i Lepper długo się czkawką odbijali. Kluczem do zrozumienia dlaczego rząd PiS będzie wyglądał tak jak będzie wyglądał, jest rozumienie polityki, co jest poza zasięgiem maglarek i przekup uchodzących za politycznych dziennikarzy. Kaczyński musi sobie zapewnić stabilną większość, lojalny zespół, któremu nie przyjdą do łba głupie pomysły. Wiąże się z tym poukładanie wszystkich frakcji wewnątrz PiS, jak również usatysfakcjonowanie wszystkich grup wyborców. No i teraz marudzącym proponuję ułożyć to lepiej, niż ułożył Kaczor. Bez Ziobry? Proszę bardzo, mamy w pierwszych tygodniach syf w mediach i ploty, że 9 posłów odchodzi i PiS traci większość. Bez Gowina? Identyczna sytuacja. Bez Macierewicza? Twardy elektorat nie zniesie przegięcia w stronę Gowina i Ziobry, który zdradził. Bez Glińskiego? Środek elektoratu nie wytrzyma widoku Macierewicza Ziobry i Kamińskiego. Do składu dojdą jeszcze fachowcy, mający poważanie od lewa do prawa, jak Witold Modzelewski na przykład.

Strony

37228 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. 6 gwiazdek na 6 możliwych, bo autor trafił w 10.

 2.  Tekst SAMO SEDNO polityki.
  Wielu pseudoanalitykom może Pan korepetycji udzielać, oczywiście odpłatnie.

   Serdecznie Pozdrawiam

 3. Jest jeszcze dość wczesna pora. Chyba na pamięć się tego tekstu nauczę. Na jutro jak znalazł. Ludziom trudno tłumaczyć, a to ściąga perfekcyjna. Praktycznie trudno znaleźć błąd w rozumowaniu. 
  Ukłony.

 4. Jaki by nie był skład osobowy to z tym trenerem zawsze będzie Dream Team.
  a tu link do ostatniego wyczynu "dudusia" 'budynia" czy jak go tam lemingoza chce nazywać..
  facet pojawił się w miejscu bukaresztańskiej  tragedii i zdjęcie umieszczone na fanpegu miejscowej telewizji 15 tys. lajków i 4 tysie udostępnień. Warto poczytać komentarze (korzystając z translatora) , szacunek i podziw dla NASZEGO PREZYDENTA i sympatie dla Polaków i Polski....
  Tak się robi politykę międzynarodową:

  https://www.fac...

 5. Prezydent kładł kwiaty wśród zniczy i nawet się nie zachwiał.

  PS, ale z linkiem coś nie tego...?

 6. I rząd tego kraju podaje się do dymisji. Pora pojechać do Niemiec

 7. przygotowała pakiet DA-DA-DA, tylko chce usłyszeć od Polskiego Rządu że wciąż jesteśmy sojusznikiem i wspieramy jej politykę. Ciekawe czy Beata Szydło ma na tyle dystansu do siebie że potrafi się politycznie zaprzyjaźnić z Makrelą, czy ugną się jej kolana przy "Mr Europa".

 8. ...to oni wyrażają szacunek między innymi za to, że Duda nie bał się tam pójść, bo wielu ich polityków a nawet duchownych się nie pojawiło z obawy przed demonstrantami. Poza tym podkreślają, że jest wierzącym katolikiem i tego nie ukrywa. To kolejny dowód, że ludy Europy zwracają się ku starym cnotom i wartościom.

 9. avatar

  Tak, komentarze na FB są utrzymane właśnie w tym tonie. Oto przykład:

  Lucian Costea Presedintele Poloniei este un crestin catolic autentic, practicant. A introdus religia ca materie obligatorie la bacalaureat, a interzis avorturile si a spus pas la multe din nebuniile neomarxiste al birocratiei UE. A venit ca un crestin la locul tragediei: a adus o coroana, a ingenunchiat, a zis o rugaciune, si-a facut semnul sfintei cruci si a plecat. Respect !

 10. Nawet łatwo daje się przetłumaczyć. Te komputery to są niesamowite, panie dzieju!

 11. Strony