Ruskie serwery, w przeciwieństwie do zegarków, są najwolniejsze, dlatego będzie o Wolskim

Prześlij dalej:

Nie wchodząc w algorytm ruskich serwerów, który przedziwnie liczy głosy, bo nie pamiętam aby kiedykolwiek nastąpił zjazd punktów na poziomie 7% przy kolejnych cząstkowych wynikach, trzeba stwierdzić, że ruskie serwery są najwolniejsze. Po PRL-u krążył taki dowcip. Dlaczego ruskie zegarki są najlepsze? Bo są najszybsze! W PRL II powinien zacząć krążyć zupełnie inny dowcip dotyczący najwolniejszych serwerów na świecie. W Niemczech, przy 80 milionach mieszkańców i frekwencji 48%, wyniki podano po 6 godzinach. W Polsce kilka milionów głosów leśne dziadki z PKW liczą prawie dobę. Trudno w takich warunkach nie zostać oszołomem, nie wierzę za grosz stetryczałej instytucji, ale nie będę się tym razem wyrywał z komentarzem, poczekam na wynik. W oczekiwaniu na efekt końcowy, który wyrzuci ruski algorytm postanowiłem napisać parę słów o ruskim generale. Symbolika śmierci Jaruzelskiego jest wyrazista, odszedł zdrajca, w dniu porażki jego politycznego zaplecza i to tego najszerzej pojętego od pajaca z Biłgoraja, przez SLD, aż do pogrążonego w żalu Donalda Tuska. Z tego realnie socjalistycznego grona trzeba wyróżnić i podziękować towarzyszowi Millerowi, który jako pierwszy zaczął deprecjonować i dorobek i pamięć po zmarłym ruskim generale. Żałoba narodowa nie miała cienia szansy na realizację, Komorowski wyciągnął wnioski ze wcześniejszego błędu, kiedy zaprosił Jaruzelskiego do pałacu. Długo nie czekaliśmy na decyzję, oczywiście żadnej żałoby nie będzie, co oznacza, że naród po generale oficjalnie nie zapłacze. W ramach ekwiwalentu państwowego odbędzie się pogrzeb z wojskowym ceremoniałem i tutaj niestety wiele się zrobić nie da. Generałowi przez 25 lat sąd pagonów nie zerwał, co w szanującym prawo kraju powinno się stać natychmiast, w 1990 roku. Stało się inaczej i pojedzie sobie Wolski do piekła na lawecie. Spodziewałem się po sobie pełnej oburzenia reakcji, ale jakoś nie potrafię się zmusić, ani do wyrazów współczucia, ani do protestu wobec planowanego przegubu. Długo nie udawało mi się znaleźć odpowiedzi dla wyjaśnienia tej obojętności, aż w końcu przyszło olśnienie. Wydaje się, że i tutaj symbolika zrobiła swoje – jaki generał, taka konająca armia, a laweta najpewniej będzie miała sygnaturę „Zdiełano w CCCP”.

Strony

44292 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

52 (liczba komentarzy)

 1. gdzie Wałęsa teraz będzie na herbatki chodził. Na pogrzeb nie pójdzie ale wdowę pocieszać na herbatce zapewne jak najbardziej.

 2. Politbiuro nie może dojść do consensusu?

 3. od godz. 4:30.

 4. Moim zdaniem, powinien być złożony w mauzoleum lenina, to byłoby spełnienie woli towarzysza, oraz nagroda za zasługi dla związku radzieckiego.

 5. że samolot z moskwy się opóznia z papierami.Trza było po brakującą instrukcję lecieć.
  wszystko wszystkim -ale żeby AŻ tak drwić z narodu...

 6. jest u was ok 18:30, czyli bedzie to jakies 21+ godzin po zamknieciu wyborow, a tu cicho sza, nikt nic nie oglasza, nie pisze o tym co sie wydarzylo - nikt nic nie wie... czyzby jaruzelski zabral tajemnice / wyniki do grobu?

 7. rozgrzane są do czerwoności.

 8. Z tym nawróceniem niemalże wykrakałeś, bo rozpisują się, że mu się święte sakramenty dostały na koniec.

  Co tylko by przypieczętowywało jego życiową drogę konformisty.

 9. I właśnie dlatego przestałem chodzic do Kościoła. Miłosierdzie. Jest miejsce dla wszystkich. A ja mówię: TAKI CHUJ. Życie tego konformisty było przyczyną niezliczonych ludzkich tragedii, upodlenia i zniewazenia narodu któremu nie służył a tępił. Dół, wapno, ziemia i żadnej tabliczki kto tu leży.
  W mojej skromnej opinii.

 10. to trochę nie tak...
   nie będę moralizować-sama przeszłam okres buntu.
  nie Głódz ani Rydzyk nas osądzać będą. kropelka  krwi kupiona od Dziwisza nie załatwi sprawy. Ale dekalog ma sens. 

 11. Strony