Ruskie Mistrale i tajny raport BND już w kioskach, czyli „włamanie do garażu na Pradze”

Prześlij dalej:

Spora grupa żołnierzy PiS, nie wyłączając oficerów sztabu, nie wyszła jeszcze z opozycyjnego bunkra i strzela na wiwat ślepakami. Dwie rzeczy w działaniach PiS mnie irytują, bulwersują i osłabiają. Jedną jest brak zrozumienia, przez niektórych, że sprawowanie władzy to zupełnie inne zajęcie, niż opozycyjna partyzantka. Druga to wyścig smoleński, cyniczna profanacja świętej sprawy, nastawiona na kolekcjonowanie korzyści politycznych i materialnych. Mówiąc wprost istnieje grupa działaczy i zwolenników PiS, którzy ze Smoleńska zrobili sobie najkrótszą ścieżkę kariery, wiedząc, że dla Jarosława Kaczyńskiego ten temat jest najważniejszy.

Kaczyńskiego całkowicie rozgrzeszam, trudno się dziwić człowiekowi, który po przejściu przez piekło reaguje emocjonalnie na każdą informację, jaka może rozwiązać zagadkę tragedii. Natomiast biegających wokół ucha Kaczyńskiego rozgrzeszać nie zamierzam, bo po prostu jest to widok żałosny i przygnębiający. Każdego dnia zastanawiam się, jaki temat ugryźć, jaki felieton spłodzić, ale ani razu nie strzeliło mi do głowy, żeby przeprowadzić całą procedurę sensacyjnego skupiania uwagi na sprawach fundamentalnych. Od kilku dni czytam na niezalezna.pl i w powiązanych mediach, jak to Gazeta Polska dotarła do raportu BND, którego nawet Jürgen Roth nie opublikował. Odbywa się to w klasycznej marketingowej formule, to znaczy buduje się napięcie, podaje jakieś ulotki, po czym zaprasza do kiosków na zakupy. Gazeta Polska za jedyne 9,99 zł na trzeciej stronie publikuje, co się stało pod Smoleńskiem.

Naprawdę ktoś poważnie i pryncypialnie traktujący Smoleńsk kupuje tę bujdę na resorach, która niczym się nie różni od słynnego TVN-owskiego wywiadu z anonimowym świadkiem? Papier toaletowy gratis, nie raport BND wcisnęła swoim klientom GP. Autentyczność „dokumentu” w sekund pięć zweryfikowali tak zwani amatorzy, czytaj nie dziennikarze. Jeden z Użytkowników Twittera podał jawny adres, gdzie GP powinna zajrzeć, aby sprawdzić jak wyglądają tajne dokumenty BND, zanim się ośmieszy „sensacyjną” makulaturą. Czemu to ma służyć i jak to ma działać? Podgrzewanie tematu za wszelką cenę, budowanie docelowej grupy stałych klientów? Domyślam się, że GP okuła się na cztery kopyta, bo oczywiście z jednej strony podaje dowody na zdradę Tuska, a z drugiej krytyków, którzy widzą w tym czysty biznes, zapisze do WSI i tym pozamyka im gęby. Plan marketingowy może i sprytny, ale takie działania skutecznie płoszą Polaków, pogubionych w medialnym bełkocie. Sensacje GP równie skutecznie podważają wiarygodność podkomisji smoleńskiej, bo wiadomo, że środowisko GP z podkomisją jest łączone.

Strony

19956 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

14 (liczba komentarzy)

 1. To jest tekst, o którego możliwość publikacji, powinny dzisiaj zabiegać wszystkie "nasze" portale (prócz Gapola oczywiście). Czyżby Sakiewicz&Co. przejeli rolę GW i TVN w kolportowaniu wrzutek obcych wywiadów? Ci pierwsi, wiadomo, po co to robili - osłona propagandowa zamachu, wprowadzenie ludzi w dezorientację, bujanie emocjami, żeby potem ich skompromitować. A po co robią ci drudzy? Zdaje się, że trzeba "niepokornych" przyciąć po skrzydłach - i tych idiotów, co kolportują wrzutki BND, i tych kolegów Kataryny - zamknąć im drogę do mediów publicznych, pozbawić reklam i dać zdechnąć.
  Moja teoria jest taka, że BND chce taką wrzutką ośmieszyć podejrzenia o udział zaprzańców z Polski w zamachu: jest info o zleceniu przez "polskiego polityka" (imo jak najbardziej realne) i absurdalna historia z ruskim generałem. Jeżeli uczepimy się pierwszego wątku, to nas załatwią łatwym do obalania drugim, czyli absurdalność historii z ruskim generałem podważa wiarygodność udziału polskiego polityka w spisku - o którego polityka chodzi Niemcom, tego nie muszę pisać (Tuska).

  EDIT: red. Rachoń wydaje się być w przytomności władz umysłowych - zeby tylko pozwolono mu najpierw powiedzieć, to co mówi jadąc do TVP https://twitter.com/michalrachon/status/792388704975355904

 2. Całe szczęście że tylko politycy tureccy tacy są, bo obawiałem się że niemieccy, francuscy, włoscy angielscy i amerykańscy też tacy są.
  Jeżeli na bliskim wschodzie dojdzie do wielkiej wojny, wolę Turcję po stronie NATO. Turcja to autostrada do Europy, wolę żeby byli korkiem od butelki niż autostradą. Erdogan chce budować raczej imperium tureckie niż wielki islam, lepiej żeby wielkie wojujące imperium islamskie było budowane w opozycji do "wielkiej turcji".
  Turcja nie stanowi zagrożenia dla Europy, ich ambicje polityczny raczej próbują opierać się na sojuszu z Europą  i budować "wielką turcję" na bliskim wschodzie.

  Jeżeli na bliskim wschodzie dojdzie niedługo do wielkiej wojny, to bezpośrednio, ale nie od razu, na jej skutek Turcja przyjmie chrześcijaństwo a odrzuci islam.

 3. [...] lepiej żeby wielkie wojujące imperium islamskie było budowane w opozycji do "wielkiej turcji"

  Byłoby lepiej, ale nie będzie. Erdogan wspiera ISIS i to bynajmniej nie tylko „moralnie“. 

  Jeżeli na bliskim wschodzie dojdzie niedługo do wielkiej wojny, to bezpośrednio, ale nie od razu, na jej skutek Turcja przyjmie chrześcijaństwo a odrzuci islam.

  Bardzo optymistyczne i niestety kompletnie nierealne założenie. Turcja pod Erdoganem, muzułmańskim fanatykiem, który, jak obwieścił w kwietniu tego roku, zamierza zbudować nową konstytucję opartą na prawie szariatu, nie jest w stanie nawet być laicka, a co dopiero chrześcijańska. 

 4. nie mają prawie żadnej siły. Pomijając że przez pewien czas "pasowali" USA które nie miało innego pomysłu na wygranie Syrii. Szariat w Turcji nie jest skierowany na podbój Europy, Turcja próbująca odbudować imperium, jeszcze częsciowo opierając się na zachodzie, jest wrogiem dla innych państw regionu które chciałyby zniszczyć "małego i wielkiego szatana".

  Natomiast uważam, że w tej chwili powinniśmy przyciągnąć Turcję jak najbliżej NATO, w interesie naszym i NATO.

 5. "święte sprawy tylko szlachetnym ludziom mogą być powierzone, nie godzi się ich powierzać profanom" ks. bp Józef Zawitkowski i całość:

  https://www.you...

 6. Nic tu poniżej tego co trzeba, nic tu powyżej tego co trzeba.
  Gdyby Prezes był mną, to by od poniedziałku Sakiewicz musiał sobie szukać innego państwa, od którego mógłby dostawać reklamę. Ten człowiek całkiem możliwe, że już zwariował.

 7. O sobie już nawet takie państwo stworzył - miesięcznik "Nowe Państwo". Może rzeczywiście powinien dostać reklam^^^rentę inwalidzką ...

 8. Dzięki Macierewiczowi każdy przeciwnik oficjalnej wersji Anodiny i PO wychodzi co jakiś czas na durnia. Jego działalność w MON to też jakaś dziwna szamotanina. Dałby se i nam wreszcie odpoczać od siebie.

 9. Dzisiaj mamy dwa ścieki informacji (dawniej był jeden) i jest w nich to, co zazwyczaj w ściekach pływa.
  W domu mam kiosk, z którego chętnie korzystam, ale zamiast płacić pieniędzmi... spuszczam wodę.

 10. Fajna dyskusja, wszystko przeczytałem, a dla wątpiących tako oto informacja.
  Rosjanin, Wiktor Suworow najbardziej lapidarnie ujął przyznanie się Rosjan do zamachu w Smoleńsku, mówiąc, że uczynili to w momencie, w którym dotknęli czarnych skrzynek.
  Przecież wystarczyło poczekać na polską komisję i byłoby pozamiatane.

 11. Strony