Przypinamy skrzydła, ale zamiast szabel unosimy środkowy palec

Prześlij dalej:

W świąteczny czas telewizje raczą widzów klasyką filmową, najczęściej jest nudno, bo ile można, ale między śledziem i pięćdziesiątką człowiek zaczyna dostrzegać niuanse, których wcześniej nie widział. Mnie oświeciło po słynnej scenie z „Pana Wołodyjowskiego”, tej w kościele gdzie padły słowa: „Dla Boga, panie Wołodyjowski! Larum grają! wojna! Nieprzyjaciel w granicach! a ty się nie zrywasz! szabli nie chwytasz? na koń nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu? zaliś swej dawnej przepomniał cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz?” Gdy wybrzmiały apele księdza, główną nawą wszedł Hetman Sobieski w asyście husarii. Hetman podszedł do trumny wielkiego rycerza, ukląkł, potem wyjął złamaną szablę, a szlachta uniosła w górę setki błyszczących ostrzy. W tamtym czasie Polacy nie wiedzieli, że po klęsce nastąpi „Wiktoria wiedeńska”, ale dziś wiemy wszystko i na historycznych wielkościach powinniśmy krzepić współczesną wiarę. Jesteśmy w takim miejscu i czasie, których nie da się porównać z ogromem heroizmu naszych przodków. Nie ma potrzeby wysadzać zamków, Polska pomimo wielu zagrożeń nie przypomina I Rzeczypospolitej z XVII wieku. Jeśli już porównywać to jesteśmy z polskimi sprawami mniej więcej po 1926 roku. Przed nami wyzwania na miarę osiągnięć Władysława Grabskiego i Eugeniusza Kwiatkowskiego. Krwi przelewać nie potrzeba, ale pot musi się lać litrami, aby za jakiś czas nasi potomkowie mogli obejrzeć takie świąteczne sceny, którymi się w tych dniach raczymy.

Próbowałem wiele razy i na wiele sposobów zrozumieć, co kieruje ludźmi, którzy czerpią dziką satysfakcję z gnojenia naszej historycznej wielkości i wmawiania Polakom, że są nic niewartymi pijakami kradnącymi niemieckie samochody. Wyjaśnienia są dwa albo mamona zaślepia oczy, albo niewolnicza natura rzuca na kolana. Duma z bycia Polakiem to nic innego, jak duma z bycia człowiekiem, który ma prawo i wręcz święty obowiązek czuć się pewnie w swoim domu. Polsce potrzeba wiary w Polskę, która zastąpi wieczne tłumaczenie się z polskości. Dzieckiem będąc widziałem wokół siebie beznadzieję, szare domy, ukraińskie rowery, żółte „Syrenki”, ortalionowe płaszcze, kolejki za „Paprykarzem szczecińskim”. Zagonionych, zaszczutych i upokorzonych Polaków chory system odział w siermięgi i rzucał ochłapy z socjalistycznego stołu. Nic się nie uda, jeśli nie zaczniemy myśleć i działać z szacunkiem dla samych siebie. Naród, któremu wmawia się każdego dnia, że minister z Luxemburga jest zaniepokojony polskim zamachem na konstytucję, jest narodem niewolników. W wielkich dla Polski czasach, to husaria ratowała Europę przed hordami pogan. W XX wieku II Rzeczpospolita postawiła tamę komunizmowi, pora zostawić coś po sobie i przekazać potomnym z datą XXI wiek. Wystarczy, że zbudujemy polski przemysł, polską armię, polski system bankowy, polską politykę i polskie państwo. Więcej nie trzeba, aby znów czuć się wielkim krajem w zagubionej Europie.

Strony

35770 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

29 (liczba komentarzy)

 1. Piękny tekst. Sursum corda.

 2. avatar

  czekam na orzeczenie SN a'propos zasadnosci protestow wyborczych...jak sie zachowaja panowie sedziowie..pozniej powinno sie zaczac wyjasnac kim tak naprawde jest rysiek i jego czyrliderki...i dlaczego ciagle jedyne na co go stac to wnioski o przerwy w obradach...(ahaaa..no i czy pan płk dusza zostanie w koncu arersztowany za zdrade czy tez nie...)

 3. SN uznał te protesty za niezasadne, w styczniu to ogłosi, co podobno będzie już czystą formalnością. Tutaj jest więcej:

  http://niezalez...

 4. Nie ma potrzeby tłumaczyć się przed kimkolwiek! A już szczególnie przed tymi, którzy, twierdzą, że "polskość to nienormalność".

  "Polsce potrzeba wiary w Polskę, która zastąpi wieczne tłumaczenie się z polskości".

  Tak. To prawda. Ale wiara w Polskę ma głębsze korzenie. Wyrasta z wiary w Boga.
  Słyszałam tysiące razy, że "Bez Boga nie będzie ani Honoru, ani Ojczyzny".

  Ileż to razy wydawało się, że już nie ma nadziei, że giniemy, że Ojczyzny już nie będzie...

  Przypomnijmy sobie, że w nocy z 26 na 27 XII 1655 roku Szwedzi odstąpili od oblężenia Jasnej Góry!

  Sursum corda!

 5. ......Szwedzi mają problem MULTIKULTI ...PAN BÓG nierychliwy ale sprawiedliwy...jednak jest!
  Teraz to w POLSCE tylko lepiej może być! bo gorzej już było ,oj było!

 6. Ku pokrzepieniu naszych serc , a ku przestrodze " nowoczesnych demokratow "  .... Wiekszosc czolowych przywodcow Konfederacji Targowickiej zostalo skazanych na smierc i powieszonych w czasie Insurekcji Kosciuszkowskiej ,  a 28.06.1794 , wzburzony lud warszawski dokonal samosadow na pozostalych targowiczanach posadzanych o zdrade , wieszajac ich przed kosciolem Sw Anny !!!

 7. "...wzburzony lud warszawski dokonał samosądów na pozostałych targowiczanach posądzanych o zdradę , wieszając ich przed kościołem Św Anny !!!"
  --------------------------------------
  My też tak możemy zrobić, latarnie nadają się do tego wręcz idealnie.
  Trzeba tylko przed tym pozrywać im ordery Orła Białego z ich zdradzieckich piersi.

  pzdr

 8. W ramach pokazywania środkowego palca mówię: jebał pies ministra z Luksemburga, internazuola SSchultza oraz volksdeutchów z GWien przeróżnych, DOD-ów i innych smrodów.

 9. Witam wszystkich.
  Dlaczego tak obcym narodom zalezy na niszczeniu POLSKOŚCI?
  Wertując karty historii szczególnie histotorii starozytnych SŁOWIAN widzimy jak powstały Niemcy i zawsze NAS jako naród PANÓW(LECHITÓW) tak kiedyś bylismy  tutaj Panami od Łaby aż po Ural. 
  To my jako naród Wandali pobiliśmy rzym. Nie chcielismy pustynnej zarazy narodu żmijowego. Podstępem mieszka ochrzczono - lecz teraz jest tutaj wiele wątpliwości czy tak bylo naprawdę. Raczej miał przyjąć chrześcijaństwo inaczej tzw niemi niemcy (tak slowianie ich nazwali niemcami gdyżto kiedyś były ludy nieme)by nas wyrzneli,to oni przywłaszczyli sobie rzym i nazywając się świetym cesarstwem rzymskim narodu niemieckiego. Wedle Historii tej prawdziwej a nie pseudo historuków jesteśmy tutaj od ok. 10700 lat na tych terenach z nikąd nie przebyliśmy, a ta tak zwana wielka wędrowka ludów tyczy się podboju rzymian przez SŁOWIAN. To od nas się wywodz naród PANÓW CZYLI LACHÓW CZY LECHITÓW. LACH = PAN. Ci tzw żydzi to nie żydzi tylko chazarowie których ostatecznie królowa Wanda podbiła tylko zrobiła błąd nie wytnąwszy barbarzyńców chazarii do nogi i teraz mamy oszustów za żydów a to tylko chazarowie. Pradziwi żydzi to hebrajczycy czyli Libańczycy których tak zaciekle ci oszuści chazarowie tłuką. śmiem nawet twierdzić, że zaginionym plemieniem izraela są wlaśnie slowianie wiele faktów historycznych a nawet z biblii o tym świadczy.Dlatego mamy holokaust w którym zginelo ok 3,5 mln chazarskich zydów z całej europy a nie mamy POLOKAUSTU gdzie zgineło tylko ok. 6 mln samych POLAKÓW prawdziwych panów, slowian. Będziemy wielcy jak odrzucimy obce jarzmo jak wrócimy do słowiańskich korzeni, słowiańszczyzny a na to nie chcą nam ani niemcy(swabowie) ani żydzi(chazarowie) po prostu boją się LECHITÓW PRAWOWITYCH PANÓW TEGO TERENU. Zrobią wszystko abysmy gnili w pustynnej zarazie narodu żmijowego, byli ich niewolnikami.
  SŁAWA SŁOWIANOM.
  Pozdrawiam wszystkich.

 10. avatar

  witam.
  wszystko to pieknie brzmi...ale..slowianie "sclavi"..w doslownym znaczeniu (tak przynajmniej wypowiadaja sie naukowcy)znaczy tyle co "plemie barbarzynskich  łowców niewolnikow"..taki jest mniej wiecej sens frazeologiczny...poza tym...staroslowianskie plemiona znane byly ze swego okrucienstwa...skladanie ofiar z ludzi staroslowianskim bóstwom;kanibalizm;masowe egzekucje przy okazji pogrzebu wodza;rowniez i po bitwach i wojnach innych pojmanych.....porównywalne mniej wiecej z okrucienstwem ukazanym na Wołyniu......
  tamto zostawiam..wole nieprawdopodobny rozkwit spoleczno-polityczno-gospodarczy od wczesnego sredniowiecza...i przede wszystkim CHRZESCIJANSTWO jako to niezbywalne dziedzictwo...wole dziedzictwo walki o polske tamtych czasow od cedyni do grunwaldu..od szarży husarii po smierc ostatniego Zolnierza Wykletego...od swietego WOJCIECHA do ksieży sluzacych w AK i NSZ...az do XS.jerzego Popieluszki..
  wybieram takie dziedzictwo...

 11. Strony