Przychodzi Sawicka do Wielowieyskiej, czyli beczy Durczok w TOK FM

Prześlij dalej:

Kamili Durczok, niegdysiejszy twardziel, który tak dzielenie grillował wszystkich przeciwników Zjednoczonej w Oświeceniu Unii Europejskiej, który nie przepuścił księdzu pedofilowi, który razem z kolegami redakcyjnymi 123 razy pokazał materiał z pijanym Wiplerem i 213 razy wymachiwał z ekranu siusiakiem Hofmana, popłakał się dziś w TOK FM na piersi siostry miłosierdzia Dominiki. Ryczał jak bóbr i tak wiarygodnie, jak swego czasu lamentowała „skrzywdzona” Sawicka. Potem się jakoś redaktor Durczok ogarnął i dość oryginalnie, bo nie poleciał „hejterem”, zapowiedział: „pismo procesowe skierowane do blogera”, w obronie swoich dóbr osobistych. Słusznie, w takich okolicznościach tylko sądowe rozstrzygnięcie ma sens, ale za chińskiego boga nie rozumiem, w jaki sposób pan Durczok chce obronić cnotę, którą stracił gdy na świecie nie było jeszcze TVN? Mam nadzieję, że zobaczymy ten wyczyn już wkrótce. Oczywiście natychmiast znalazły się wzruszone ciotki i mamuśki medialne wyrażające jakże klasyczne oburzenie: „Durczok nie jest z mojej bajki, ale to podłość, tak insynuować”. Podobne dwulicowe i efekciarskie zdrowaśki padają zewsząd, tymczasem prawda jest jedna, chociaż złożona. Po pierwsze te same ciotki i mamuśki plotkują ile wlezie przy kawuni i ptysiu, ale tak po cichutku, dla rozrywki. Po drugie doskonale wiedzą, że nie chodzi o żadne „insynuacje”, ale o tabu, którym zamyka się buzie ofiarom i ludziom mającym odwagę powiedzieć głośno o kogo i o co chodzi. Po trzecie ciotki i mamuśki płci obojga dzięki swojej „ekumenicznej” postawie nadają sobie rozgrzeszenie i tytuł Moralizatora Roku jednocześnie i niczym nie ryzykując stają się beneficjentami tanich brawek ze strony środowiska. I wreszcie po czwarte, dokładnie o środowisko chodzi, bo gdyby chodziło o polityków, aktorki, czy zwykłego człowieka, mielibyśmy w „Faktach” i w „Faktach po Faktach” wesołą jazdę, aż do odwołania.

Durczok, który na wizji mieszał z błotem dziesiątki ludzi i był wieloletnim szefem programu mieszającego z błotem setki ludzi, popłakał się jak Sawicka nad własnym marnym losem. Mnie to nie wzrusza. Powtórzę głośno i wyraźnie, że nie ma żadnych insynuacji, są FAKTY i fakty po faktach. Znów napisałem prawdę, brzydką, wstydliwą, upokarzającą, jednak UDOKUMENTOWANĄ prawdę, której inni bali się dotknąć. Wykonałem dziennikarską robotę z zachowaniem wszelkich prawideł, zweryfikowałem źródła, zwróciłem się do każdej zainteresowanej strony, na wszystko mam potwierdzenia. Co więcej kolejne fakty spływają na skrzynkę i bardzo się cieszę, że będę mógł o dokonaniach pana Durczoka porozmawiać w sądzie, to najlepsze z możliwych miejsc. Dzień po dniu, żeby nie napisać o każdej porze dnia i nocy, tacy ludzie, jak Durczok i Wielowieyska czują się kapłanami i głosicielami jedynie słusznych racji. Rozstawiają po kątach, wychowują, dyscyplinują, szydzą, wyśmiewają, zasypują pytaniami i wątpliwościami. Widziałem setki gości zaproszonych do GW i TVN, widziałem setki przejechanych medialnym walcem, ale takiej żałości, jaką z siebie wydał Kamil Durczok i takiej dwulicowości, jaką popisała się siostra miłosierdzia Dominika, z gromnicą nie znajdziesz. Oboje doskonale wiedzą, że nie chodzi o pomówienia, że sprawa ta od lat była tematem rozmów przy kawusi, że poziom bezczelności i bezkarności Durczoka wyróżniał się na tle pozostałych bezkarnych i bezczelnych. Mimo wszystko medialne dzieci lepszego boga urządzają sobie żenujące widowisko, melodramat przy mikrofonie, gdzie wszystkie role zostały postawione na głowie.

Durczok traktował kobiety i mężczyzn, jak śmieci, ale zawsze można powiedzieć w radiu, że to „porywczy charakter i pewien specyficzny styl bycia”. Durczok odzywał się do kobiet i mężczyzn poniżej poziomu panów proszących o 2 złote brakujące do nalewki, ale w telewizji można to nazwać „pewnym problemem, jeśli chodzi o wyznaczenie granicy między zawodem i prywatnością, poczuciem humoru i niestosownością”. Takie jest życie panie Durczok. Wipler z obitą facjatą przeleciał się po wszystkich głównych wydaniach, Hofman w czasie prywatnej imprezy palnął banałem „erotycznym” i stał się tematem tygodnia. Teraz to pan Kamil leży pod knajpą w Warszawie, teraz pan Kamil macha siusiakiem i aż dziw bierze, że w standardzie, który redaktor Durczok sam stworzył i czuł się w nim doskonale, nagle się poryczał, jak Sawicka. Jeszcze mnie pan redaktor nie zdążył przeprosić za brednie i łgarstwa, jakie TVN opowiadała na mój temat, przy okazji procesu z Owsiakiem, a już będzie się Durczok o kota sądził, czy o „sukę”, bo nie bardzo zrozumiałem o jaki przecinek w moich tekstach chodzi. Śmieszni jesteście i przewidywalni do bólu, medialne książęta, śmieszne są wasze reżyserowane szopki umoralniające, śmieszne wyciskane łzy, śmieszne miny, śmieszne słowa i śmieszne pozwy pisane przez śmiesznie drogich mecenasów. Płaczcie dalej nad swoją mizerią, bo nic innego wam nie pozostało, a do łez będziecie doprowadzeni jeszcze nie raz – obrazkami z własnego życia.

104340 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

96 (liczba komentarzy)

 1. avatar

 2. nie badz taki kamil d

 3. avatar

  niektore idiomy nie maja swojego odniesienia w jezyku polskim, ale oprocz tego staram sie jak moge :-)

 4. W języku polskim: bumerang.

 5. avatar

  ja znam znaczenie slowa bumerang, ale nie sadze zeby bylo to to samo co zwrot ktorego uzylem :-)

 6. No jak nie to samo?
  "Kupiłem sobie nowy bumerang, ale starego nie mogę wyrzucić"
  Dosłownie ;)

 7. avatar

  wyglada na to, ze nie znam polskich idiomow :-(

 8. Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.
  Czasem też pasuje: Kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada.

 9. Najbardziej prawidłowe brzmienie tłumaczenia to: Kto bumerangiem wojuje, od bumeranga ginie.
  Taki idiom.
  A bumerang to po polsku powietrzny bąk, czyli Kto puszcza bąki, robi smród.

 10. avatar

  cos nie za bardzo z tym tlumaczeniem slowa bumerang na jezyk polski :-)
  moze pomyliles z Jozek Bak ?....

  ponizej: bumerang
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bumerang

 11. Aż musiałem założyć konto aby powiedzieć 
  tak trzymać idealny tekst obrazujący zaklamanie i degrengolade dzisiejszej braci dziennkiarskiej z tzw. salonów 

 12. avatar

  panie piotrze.
  wydaje mi sie ze oni do rozprawy przed sądem nie dopuszcza za wszelka cene..tu nie chodzi tylko to w jaki sposob stokrotka z cala reszta gnoila przez lata kaczynskiego i wszystko to co wniosl ze soba do naszego zycia publicznego...(jaroslawa i ś.p. brata)..
  proces moglby odslonic wiele dziwnosci ukrytych pod kolderka..
  ja mam nadzieje ze oni w koncu ZDECHNĄ..i przestana psuc powietrze...

 13. Same to one nie zdechną, są jak karaluchy bez buta wgniatajcego w podłoże wytrzymają bombe atomową. Taką konstrucje mają że wyczuwają najbliższy śmietnik, g@wno traktują jak perfumę, a kręgosłup i własne zdanie jak zbędny balast, ewentualnie jako towar do handlu.

  Aż poczułem zmarszczenie pewnej częsci ciała kiedy wyobraziłem sobie, że MK doprowadzi do skuteczne skazania któreś z tych mętów za "wykonywanie zawodu dziennikarza" zamiennie bycie chrząszczem gnojarzem lub cynglem i dziwk@ na zamówienie.
  To byłby przełom w tym obezwładniającym poczuciu bezradności wobec najbardziej zakłamanej propagadowej mazi reprezentowanej przez takich bezkarnych szambonówków z "misją". Realny i tak silny przełom, że sam po nim pozwę Stokrotkę za kłamstawa z ostatniego półwiecza, bo nienawidzę tego TW jak nikogo jeszcze nie nienawidziłem. To byłoby 10 x lepsze niż palenie wozów TVN-u")
  Dla przypomnienia tego hitu: https://www.you...

 14. Dlaczego takie coś wyrabiasz Ty, a nie TV Republika, czy Ga-Pol.
  Bo skoro byłeś w stanie załatwić to Ty, to tym bardziej ci wymienieni wyżej. Chociażby dlatego, że są zinstytucjonalizowani, mają siłę organizacjni i zaplecze finansowe niewątpliwie silniejsze od Twojego.
  Przecież TVR i Ga-Polowi powinno co najmniej równie mocno zależeć na uwaleniu Durczoka i/lub Owsiaka i/lub wielu innych.
  To co jest do ciężkiej cholery.
  Zależy im czy też nie do końca i nie na pewno?
  Bo jeśli o całej sprawie było głośno "w środowisku" od dawna, to dlaczego nikt wcześniej nie wywalił tego na wierzch?
  Dołożył bym również pytanie dlaczego Radio Maryja i TV Trwam oraz Gość Niedzielny się tym nie zajęły?

 15. avatar

  pozwoliłbym sobie na taki wtręt..
  Gapol to takie prawostronne GieWu..(ot 2 przyklady...to w jaki sposob potraktowano cudownego czlowieka ks.T.I.Zaleskiego...a następny to oburzonko panów i pan redaktorowych na wejscie G.Brauna i E.Stankiewicz do siedziby pkw)....pewnych tematow nigdy nie dotkną..bo to wbrew linii "redakcji"...

 16. spoleczenstwo, ze gdyby te kwiatki oglosila GP, to mogloby to sie nie przebic tak jak nalezy: obawiam sie, ze nie tylko lemingi ale i reszta odebraliby to jako bitwe mdz gangami. przeciez taki Ziemkiéwicz jest autorem horrendum pt.mafia (PO) naprzeciw sekcie (opozycja).

  tymczasem kiedy robi to ktos spoza rzecz wyglada zupelnie inaczej. czysciej.

  przykro mi to pisac bo tym samym po raz kolejny uswiadamiam sobie w jakim syfie pograzona jest Ojczyzna. ale jak wyzej, obawiam sie, ze niewiele przesadzam.

  *****************************************************************************************************************

  mnie nie tyle  dziwi, ze nikt z naszych tego nie wywalil na dywan. mnie dziwi, ze Durczok naprawde nie wiedzial jak krotka smycz sobie takim a nie innym zachowaniem zaklada.

 17. Ludzie kolaborujący ze służbami zazwyczaj mają jakiś syf w życiorysie. Nawet jeśli w momencie zapisania się do Związku Młodzieży WSIowej takie indywiduum nie miało żadnego trupa w szafie, to w interesie "ciągłości zatrudnienia" oficerowie prowadzący szybko musza spowodować żeby coś śmierdzącego się pojawiło. Najłatwiej obyczajowego, bo któż nie lubi rikitikitak. A potem to już skoro ma się jedną plamę to się plami dalej, bo po co sobie odmawiać jak się i tak już ma zapaćkaną kartotekę. Tak myślę

 18. I na tym wyłożył sie KD. Miał sporo za uszami a odważył sie na ostry wywiad z Premier Bożej Łaski w sprawie górników. I teraz za to płaci i to tak żeby nikt nigdy więcej nie odważył się na choćby czasową zmianę frontu. Pozdrawiam

 19. ale na litość boską, gdyby te dwa ostatnie o tym się rozpisywały, to żegnam się z nimi.
  Na amen. Toż to jedyne media gdzie plot o dupie nie muszę czytać i oglądać!!! 

 20. Gość niedzielny ma redakcję w Katowicach, a RM i TV Trwam mają siedzibę w Toruniu. Chociażby to sprawia, że większość z ich redaktorów zapewne nie należy do tzw. warszawki. Nie mówiąc o tym, że pewnie też rzadziej na raucikach bywają, a częściej na rekolekcjach, szczególnie ci, którzy są księżmi :) Myślę, że takie ploteczki mogą ich po prostu omijać. Poza tym oni rzadko się takimi tematami zajmują. To pasowałby raczej do Mazurka i Zaleskiego, a nie mediów katolickich.

 21. Panie Piotrze, odkąd pana czytam zawsze był pan rzetelny. Durczok w TOKFM zapowiadał pismo procesowe a nie pozew. Pismo procesowe nie musi być pozwem, może być np. ugodą, a to już robi wielką różnicę.
  Co do procesu to jestem sceptyczny. Ja na miejscu Durczoka nie zaryzykowałbym, chociażby z powodu możliwego szantażu. Tak szantażu. Czy jest on na 100% pewien, że teraz nikt się nie wyłamie, a za swoją lojalność będzie chciał po prostu kasę? Ci ludzie nie mają żadnych zahamowań, tam jest bagno, w którym każdy podgryza każdego a jak znajdzie się okazja, to jest w stanie zagryźć. KD zdaje sobie również sprawę, że pana nie zastraszy. Wie, że pan nie bierze jeńców, do czego zdążył już pan nas przyzwyczaić. Tu nie chodzi o KD. Nikt w TVN nie pozwoli, aby te "gwiazdeczki" z TVN, powiedzmy sobie szczerze o średnim intelekcie, zostały postawione przed sądem, jako świadkowie. Znają pana i to dość dobrze. Wiedzą, do czego jest pan zdolny.
  A tak prywatnie, oczywiście życzę panu jak najlepiej, ale chętnie taki spektakl bym obejrzał.

 22. avatar

  Oczywiście możemy się bawić w prawnych purystów, dzielić zapałki na czworo i włos na 10. Prawda jest jednak banalna, pan Durczok "straszy" sądem i tyle. Poza wszystkim pozew to jak najbardziej pismo procesowe chociaż pismo procesowe rzeczywiście nie musi być pozwem. Tak, czy siak poprawiłem to, bo zaraz będziemy tu mieli 100 tysięcy wykładni i 22 glosy.

 23. Nie o to mi chodziło. W TOKFM KD powiedział o piśmie procesowym ogólnie a nie konkretnie o pozwie. Wezwanie do usunięcia naruszenia prawa też jest pismem procesowym. Chodzi mi o to, że KD zabezpiecza się. Musi mówić, że podejmie jakieś kroki prawne, żeby jakoś zachować twarz. Nie koniecznie, jak już wcześniej pisałem, jego pryncypał pozwoli mu na pozew sądowy.

  OK, zamykam :-)

 24. avatar

  Zobaczymy. Oczywistym jest, że Durczok musi pozorować "kroki prawne", żeby coś tam udawać, ale proces byłby dla niego wyrokiem, no i TVN też ma tu swoje biznesy. Zobaczymy, w każdym razie mnie to nie rusza, do tej sprawy przygotowałem się z każdej strony i ujawniłem mniej niż mam.

 25. avatar

  Ciekaw jestsem czego dotyczy to śledztwo Wprost które ,ma być kontynuowane...
  Czy tylko Durczoka czy też całego TVN-owskiego grajdoła

 26. Wprost dostał kolejne zadanie.

 27. avatar

  To wiem... Pytam o zakres zadania...;)

 28. Ja tylko potwierdzam, że kolejne zadanie - wprost, czyli bezceremonialnie.
  A zakres? Jak zwykle - poniżej pasa.

 29. avatar

  Czyjego pasa ? Durczokowego czy całego TVN ? :) Oto jest pytanie..:)

 30. TVN swoje. Udawana odNowa moralna?

 31. Strony