Prześlij dalej:

Mówiło się i całkiem słusznie, że 8 lat rządów PO, najpierw Tuska, potem Kopacz, cała ta „liberalna” zbieranina przetrwała tylko dzięki PR, czyli propagandzie. Prawda, sama prawda, ale warto pokusić się o małe uzupełnienie. Niektórzy twierdzili, że to była wyższa szkoła marketingu politycznego, mitologizowano i demonizowano też rolę Ostachowicza, uchodzącego za Rasputina na dworze Tuska. Z tym się zgodzić nie mogę, to była bardzo toporna robota, czysty populizm, same atrakcje, które się zawsze publice podobały. Takie hasła, jak kastracja pedofilów, walka z dopalaczami, czy nie róbmy polityki, budujmy mosty, to nic innego, jak polityczne disco polo.

Ostachowicz sam się przyznał, jak to działało, po prostu robili badania, co myślą Polacy o konkretnym problemie, gdy wychodziło, że 60% akceptuje proponowane rozwiązanie, to się wdrażało jakieś pierdoły typu „Orliki” i robiło z tego „zieloną wyspę”. Gdy w badaniach wychodziło pół na pół lub mniej, wtedy Tusk się zadawalał ciepłą wodą z kranu. Przeczą tej technice dwa największe przekręty Tuska, mowa o podniesionym VAT i wieku emerytalnym, ale tutaj po prostu nie mieli wyjścia, musieli Polaków okraść, inaczej wszystko by się zawaliło. Poza tym, w podobnych przypadkach uruchamiano autorytety i tematy zastępcze, najczęściej Palikot prowokował Smoleńskiem. Strasznie to wszystko od cepa robione, jednak działało, tak? Tak! To po co się czepiać, drążyć i szukać niuansów? Ponieważ POKO nie ma nic wspólnego z tamtą skutecznością przekazu.

Schetyna i cała reszta przegrywa na wszystkich frontach, również na tym, który był ich ulubionym i właściwie jedynym zwycięskim. Trudno opowiedzieć jednym zdaniem, co konkretnie się załamało, to mimo wszystko proces złożony, gdzie poczesne miejsce zajmuje kompletna utrata wiarygodności. Nie da się jednak pominąć choćby takich elementów jak głęboka frustracja i szok po porażce, a teraz doszła depresja wywołana kolejnymi prażakami i fatalnymi notowaniami sondażowymi. W podobnym stanie ducha bardzo ciężko się pozbierać, zgodnie z zasadą jak nie idzie to nie idzie, wszelkie wysiłki przekształcają się w groteskę. Tak też się stało z najnowszymi pomysłami propagandowymi POKO i tutaj wystarczy użyć jednego słowa – Bronek. Wychodzą im klasyczne Bronki i to nie jest żadna złośliwość z mojej strony, tylko naprawdę zdystansowana ocena, którą bez problemu podeprę dowodami.

Pewnie dało się wyczuć między wierszami, że zmierzałem do spotu „Typowa rodzina”, to mój roboczy tytuł, jak się faktycznie nazywa ten gniot nie mam pojęcia. Oczywiście, że zmierzałem, bo to jest doskonały przykład na utratę zdolności do trzeźwej oceny położenia, w jakim się POKO znalazło. Co robi partia, której największym problemem jest utracona wiarygodność? Nakręca nieprawdopodobnie zakłamane gówno, przepraszam, za dosadne określenie, ale ciężko znaleźć coś bardziej adekwatnego. Scenariusz tego filmiku to wpadka za wpadką, może się wydawać, że pomysł z dziękowaniem Morawieckiemu za 500+ jest oryginalny, obiektywizm i tak dalej.

Źródło foto: 

Strony

28088 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

27 (liczba komentarzy)

 1. Może tym durniom chodziło o złagodzenie wulgaryzmów „ździry-jachiry“ jakimś „pojednawczym” przekazem à la Kidawa-Błońska i stąd wzięly się te „podziękowania” premierowi za 500+, które wystarczyło na smartfon, ale już nie na wizyty u lekarza?

  Jakby tam nie było, wyszło komicznie i śmiem przypuszczać, że takie właśnie kompromitujące „skecze” będziemy oglądać aż do ciszy wyborczej. Dziwiłbym się, gdyby Zjednoczona Prawica uzyskała wynik poniżej 50%...

 2. Za mało mówi się o złożonej przez premiera Morawieckiego propozycji spotkania szefa rządu z "rodziną". Kruca bomba za mało.

 3. Za mało mówi się też o złożonej eurokratom propozycji Schetyny by obciąć Polsce środki unijne w związku z domniemanym naruszaniem praworządności. To powinno być wałkowane codziennie, aż dotrze do elektoratu Platformy.

 4. avatar

  Fakt. Co godzinę!

 5. avatar

  To u szanownego na tak okrągło leci? To wiele tłumaczy.

 6. W samo sedno; wygląda jakby wszyscy w tym kręgu czekali tylko na sygnał od Prezesa! Dziwny bezwład! No samo się prosi, to już kolejny, niewykorzystany prezent, a jak to w piłce, niewykorzystane okazję się mszczą! Ale w gnojeniu Ruchu Narodowego nie przegapią żadnej okazji!

 7. Nie ma partii ani ugrupowania, które bardziej gnoiłoby Pis i Kaczyńskiego, niż tak zwany "ruch narodowy". Tfu!

   

 8. Może jaki przykład? 

 9. avatar

  A to międlenie słówka "popis"? Wystarczy? Bo jak dla mnie to jest obrażanie zdrowego rozsądku.

 10. Dokładnie! Oni nieustannie krzyczą, że PO i PiS to jedno zło. Pis jest atakowany ze wszystkich stron,  z lewej POKO i pederaści  a konfederacja zapewnia atak na Pis z prawej strony i posługuje się taką samą zakłamaną retoryką jak pozostali. 

   

 11. Strony