Prześlij dalej:

Telemost Mateusza Morawieckiego z Binjaminem Netanjahu był cyrkiem podsumowującym cały dzień obfitujący w niezrozumiałe wydarzenia dla wielu wyborców PiS. Wspólna konferencja poprzedzająca ekspresowe uchwalenie ustawy pozwalającej bezkarnie znieważać Polskę nie mogła się spodobać w Polsce, ale powiedzmy, że na zewnątrz jakiś tam pozytywny sygnał poszedł. W te bzdury o wielkim pojednaniu i sojuszu nie ma co wierzyć, natomiast wygląda na to, że Żydzi przerwą kampanie oszczerstw przeciw Polsce, a raczej poważnie ograniczą jej skalę, bo pełnej ciszy nie będzie na pewno.

Jest jeszcze jeden element międzynarodowej układanki, Bruksela dostała kolejne potwierdzenie, że Polska trzyma z Izraelem i USA, argument taki sobie, niemniej trochę straszy. Tak, czy inaczej, zawieszenie broni na warunkach pełnej kapitulacji ze strony Polski wygląda fatalnie, cenę ma też olbrzymią. Polacy będą PiS-owi tę kompromitację pamiętać tyle, że pamięć polityczna do długich nie należy, o czym doskonale wie Kaczyński, który nowelizacją ustawy chciał zamknąć awanturę. Wojna z Żydami w trakcie kampanii samorządowej to coś, co nijak się nie mieści w tradycyjnej strategii wyborczej PiS, a dokładnie w tym czasie TK miał zdecydować o losach ustawy i każda decyzja byłaby grzana do czerwoności. W trakcie kampanii PiS zawsze wycisza kontrowersyjne tematy, tak było ze Smoleńskiem, tak było z usuwaniem w cień Macierewicza i samego Kaczyńskiego. Problem polega jednak na tym, że w kontekście wcześniejszych buńczucznych deklaracji i dzisiejszej nieznośnej propagandy „nowego otwarcia”, całość wygląda tragikomicznie. Co gorsze PiS zamiast komunikacji z Polakami tradycyjnie wybrał metodę Kurskiego, czyli stal się leje, wskaźniki rosną.

Trzeba sobie powiedzieć jasno, że tu i teraz Żydzi wygrali wszystko i wychwytywanie ewentualnych zysków po stronie polskiej wygląda tak marnie, jak przedstawiłem. Nie znaczy to wcale, że spełnią się czarne wizje wieszczów-analityków powtarzających mantrę o końcu PiS, bo „nikt już na PiS nie będzie głosował”. Takich deklaracji szkoda słuchać, za dwa tygodnie będzie cisza wokół żydowskiego tematu i pojawią się nowe atrakcje wraz z nowymi „analizami”. Preferencja polityczna to wbrew pozorom jedna z bardziej trwałych preferencji i gadanie „nikt” jest po prostu śmieszne. PiS jak każda duża partia ma swój stały elektorat i aby to się załamało potrzeba nie jednej kompromitacji, ale całej serii katastrof. Inna rzecz, że popularne hasło Kaczyńskiego „nic na prawo od nas” sukcesywnie staje się tylko hasłem i na tym odcinku PiS się ze stratami musi liczyć. Jakie one będą ciężko powiedzieć, jednak z grubsza da się je podzielić na dwie grupy: „nie idę na wybory, mam dość”, druga to odpływ do „prawicowej” kanapy Kukiza i „endecji”. Jak to zadziała w praktyce dowiemy się już za parę miesięcy, po wyborach samorządowych.

Wesoło to wszystko nie wygląda, oczekiwania były zupełnie inne, ale życie nie pierwszy raz pokazuje jaka jest różnica pomiędzy marzeniami i realiami. Wczoraj na Twitterze napisałem kilka banałów, które w takich chwilach warto przypomnieć. Powinniśmy oczekiwać od siebie i polityków budowania Polski suwerennej i potężnej, sęk w tym, że Polska jest tak słaba jak nasza reprezentacja. Nie wygramy z Rosją, Niemcami i Brukselą, nie wygramy z Izraelem i USA-diasporą. Każdy z tych gigantów może Polskę wessać jak soczek przez słomkę. Pozostaje żonglować skromnymi zasobami politycznymi, a że mamy bardzo mało, to na tym etapie dziejowym o Polsce od morza do morza zapomnijmy. Wraca jak bumerang moja stara teza, że bez podpięcia się pod dużego gracza nie mamy najmniejszych szans, przynajmniej do czasu zbudowania choćby podstaw państwowości, czym tak naprawdę, z różnym skutkiem, zajmujemy się dopiero od dwóch lat. Dopóki Polska nie podniesie swojego statusu ekonomicznego i militarnego, będziemy grać w IV światowej lidze i tyle. Jasne, że w związku z rozczarowaniem człowiek chce się wykrzyczeć i to nawet pomaga, ale na końcu musimy być poważni i grać tym co mamy, bo nic innego jeszcze długo mieć nie będziemy.

Źródło foto: 
6
16458 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

49 (liczba komentarzy)

 1. Przegrana, w zamian za co, strategiczne relacje z USA, czyli co, dywizja będzie chociaż obiecana?

  Najbliżsi doradcy Prezydenta Dudy robią to co on kiedyś, czyli wybijają się na niezależność.

 2. Gen. Sławmor Wojciechowski. Polskie Dowództwo Korpusu Północno-Wschodniego NATO?

 3. Nowelizacja nowelizacji to wsparcie dla Netanjahu v. Yair Lapid w Izraelu.

  A czy przegrana wojna? Powiedzmy raczej samobój. Sprokurowany w styczniu.

 4. "Nie udawajmy, że to wygrana wojna. To kompletnie przegrana wojna o pamięć, o polską pozycję. To jest niestety jaskrawy przykład pokazujący, na czym polega realna polityka. Ona polega na tym, że silniejsi wymuszają pewne zachowania na słabszych. Polska próbowała zachowywać się bardziej autonomicznie, jeśli chodzi o pamięć narodową, ale dostała po głowie i położyła uszy po sobie"

 5. To tylko świadczy o polskich kompleksach i niestety tchórzostwie!

 6. avatar

  Jeśli coś świadczy o czymś to powyższy wpis o prymitywnym matołectwie jego "autora", czy raczej kopisty.

 7. "Polska próbowała zachowywać się bardziej autonomicznie, jeśli chodzi o pamięć narodową, ale dostała po głowie i położyła uszy po sobie"

  Trzeba przecież wyciągać wnioski z doświadczeń przeszłości a zwłaszcza tej jeszcze dość nieodległej jakimi były wydarzenia z 10.04.2010 roku.

  Polityk proamerykański i proizraelski, jakim był śp. Prezydent L.Kaczyński popełnił "grzech" sprzeciwu wobec żywotnych izraelskich interesów tamtego okresu polityki resetu USA-Rosja, prowadząc antyrosyjską politykę wschodnią w sytuacji, gdy USA, Niemcy, Francja i Izrael prowadziły politykę "przyciagania Rosji do Zachodu", chcąc tą polityką kupić przychylność i zgodę Rosji na załatwienie problemu programu atomowego Iranu jedynym realnym sposobem czyli poprzez wojnę z Iranem.

  W tej sytuacji "sojusznicy" zdecydowali się na fizyczną eliminację "przeszkadzacza" w raz z dość sporym Jego zapleczem politycznym.

  Stan tzw. wyjaśniania przyczyn i okoliczności tych wydarzeń ("dochodzenia do prawdy", jak to ciągle powtarzał J.Kaczyński) jest taki jaki jest własnie z tego powodu, że do poznania przez Polaków prawdy nie dopuszczają "sojusznicy" uwikłani w te wydarzenia a nie propagandowy brak zgody Rosji na oddanie wraku i czarnych skrzynek.

  Tzw. czołowi eksperci ZP i obecnej podkomisji MON, to funkcjonariusze CIA podesłani A.Macierewiczowi w celu trzymania kontroli nad "badaniami" tego gremium.

 8. Gdy ktoś z moich lewicowych znajomych mówi, że Polacy wydawali Żydów podczas II Wojny Światowej, ja im odpowiadam, że nie każdy, kto mówi po polscu jest Polakiem. Jak to ich nazwał kiedyś Grzegorz Braun to tubylcy, ludzie tutejsi.

  Weźmy na przykład takiego Tuska: niby mówi po polsku ale jednocześnie rozpowiada, że należy do mniejszości narodowej. Jakiej?

  Lata rozbiorów a później naziści i komuniści sprzyjały powstaniu warstwy szmalcowników, donosicieli i folskdojczy.

  Istnieje taka strona niepatriociuk.com - jej użytkownicy publicznie chwalą się donoszeniem na Polaków w Wielkiej Brytanii.

 9. Są niestety zwykłymi szmaciarzami i od teraz jedyne co można do nich czuć to pogarda. Najgorsze, że hańba ta spada na całą Polskę. Stare powiedzenie (dotyczące chyba Rosjan) mówi: "Pogłaszcz go to cię kopnie, kopnij go to cię pogłaszcze". Władze Izraela muszą je znać, co widać, słychać i czuć. Kto się w taki sposób czołga na płask przed władzami sezonowego azjatyckiego państewka wielkości województwa nie może już liczyć na głos świadomego Polaka. Polska nigdy nie zaistnieje jeśli będzie nadal tak się hańbić na oczach calego świata. A wbrew temu co autor pisze ("...nie wygramy z Izraelem i USA-diasporą") sposób na wygraną jest banalny. Należy tylko i aż pokazać obłudę władz państwa położonego w Palestynie i stanąć w prawdzie. I bynajmniej nie chodzi tu o naiwne wyliczanie ilu to żydów uratowano podczas wojny czy jakie to mieli eldorado w Polsce. O tym wszyscy wiedzą i nikogo to nie obchodzi. To działa tylko na naszą niekorzyść (wg. żydowskiego powiedzenia "Jakie dobro ci wyświadczyłem, że mnie tak nienawidzisz". Władze polskie powinny jasno i wyraźnie zakrzyknąć, iż celem żydowskich nadludzi jest wyłudzenie polskiego mienia, a środkiem do tego wiodącym jest szkalowanie Polaków. I przejść do bezpardonowego ataku. Ilu Polaków uratowali żydzi podczas wojny? Ilu wydali Niemcom? Ilu zakatowali po wojnie jako żydokomuna ubecka? To powinien powiedzieć prezydent i ministrowie. Gwarantuję, że potomkowie egipskich niewolników z miejsca zaczęliby rozmawiać z nami inaczej. Ale do tego trzeba być Polakiem, a nie szmaciarzem.

 10. Niestety, zwykły szmaciarz to znacznie więcej niż zwykły półgłówek.

 11. W samo sedno! Ja też nie zgadzam się z argumentami Autora! W ten sposób NIGDY nie wstaniemy z kolan! Jednak Dawid wygrał z Goliatem!

 12. Klęk-anin :)

 13. avatar

  Co za głupia, szkodliwa baba!

 14. Szanowny Panie, szanujmy sie nawzajem, dopiero wtedy obcy będa nas szanować! Pozdrawiam

 15. Przede wszystkim szanujmy się. SIĘ.

 16. Ciekawe kiedy nazwie mnie Pan ruskim agentem. Wszędzie ich widzicie i tylko to potraficie.

 17. Łał! Skąd Pani wie co wszędzie widzę i co tylko potrafię? Ruska agentka? ;)

 18. Ja widzę sporo plusów tej sytuacji. Po pierwsze Żydy pokazały jakimi są chujami. Olbrzymia większość ludzi w Polsce, włącznie z PiSem  nie zdawała sobie wcześniej z tego zupełnie sprawy. Po drugie Żydy zadały nam nokautujący cios z zaskoczenia. Tego (decydującego) elementu zaskoczenia zabraknie im w rzeczywiście ważnym starciu o kasę. Morawiecki wybrnął z tego najlepiej jak się dało. Po trzecie wiemy nareszcie gdzie jesteśmy.W gównie po szyję.To zła wiadomość. Dobra wiadomość jest taka, że można z tego gówna wyjść ale będzie to wymagało ciężkiej pracy i pozbycia się złudzeń i języka o "wstawaniu z kolan". Z kolan już wstaliśmy i na dzień dobry na otrzeźwienie dostaliśmy z buta w ryj. Chodzi o to, żebyśmy drugi raz nie popełnili tego samego błędu. My czyli PiS.

 19. I wcale nie są to plusy ujemne.

 20. Nie zgodziłbym się z Gospodarzem. To, co wczoraj zrobił PiS plus pozbycie się patriotycznego rządu Szydło (i zastąpienie go proizraelskim rządem Unii Wolności) to uderzenie w twardy elektorat tej partii. Ci ludzie przestaną być aktywni politycznie. Potrwa to do czasu kiedy nie pojawi się ugrupowanie podążające za ich  preferencjami.

  Zmiany w Polsce nastąpiły bo my się zmieniliśmy. PiS rządzi bo najlepiej wpisał się w te zmiany.  Teraz partia ta coraz gorzej wypełnia to, czego od niej oczekuje elektorat.  Proces zaniku znaczenia tej partii się rozpoczął i nic go nie zatrzyma, choć potrwa kilka lat.

 21. avatar

  O zmianie ustawy o IPN, o amerykańskim budżecie praworządności, o nadchodzących wyborach samorządowych i o branży mleczarskiej.

 22. Uważam, zę należy wykazać się taką inicjatywą:

  Zakupić kilkadzisiąt hektarów nieużytku, obsiać trawą, wytyczyc alejki. Gdzieniegdzie posadzić wątłe drzewka, ustawić minimalistyczne ławeczki. Ów park nazwać jakkolwiek, niemniej ogłosić że jest to miejsce, gdzie upamiętnimy z imienia i nazwiska (np kładąc polodowcowy głaz ze stosowną tabliczką) każdego żyda, który pomógł Polakowi. Pomógł- choć niekoniecznie uratował życie- ale np podarował bułkę itp. Łaskawie możemy zakreślić okres czasu na ostatnie 400 (sic!) lat. A niech wzrasta ten swoisty monument przyjaźni i łaskawości jewrejskiej wobec tubylczego bydła.

 23. Ależ nie trzeba niczego budować. Takie miejsce już jest - nazywa się Pustynie Błędowska

 24. Tego samego dnia czytania w Sejmie, przyklepanie w Senacie i podpis Prezydenta.

  Totalna żenada, takiego czegoś chyba jeszcze u nas nie było. Że PiS nie ma szacunku do samego siebie to trudno, taka niewolnicza mentalność, ale to przede wszystkim całkowita publiczna kompromitacja Państwa Polskiego - w takich podskokach to nawet PeO nie uchwalała ustaw na niemieckie żądania.

  I oni chcą budować jakieś Międzymorza i przewodzić, koń by się uśmiał...

   

 25. "Dopóki Polska nie podniesie swojego statusu ekonomicznego i militarnego, będziemy grać w IV światowej lidze i tyle."

  - - -

  W IV lidze to może gra Ukraina, która nas ogrywa jak chce. Nasi "geniusze" w krótkich spodenkach to zwykłe dziecinne podwórko.

  Ża zacytuję klasyka, "kury szczać prowadzić, a nie politykę robić".

   

 26. I ty zostaniesz ruskim agentem.

  https://youtu.b...

 27. a może putin szykuje mistrzostwa świata po mundialu: Rosja -reszta świata.sędziowal będzie chińczyk lub hindus.

  może dostaliśmy od judeousa propozycję nie do odrzucenia????

  a może jesteśmy zderzakiem ue przed rosją (1 warstwa)-czarni obrońcy z usa na zach granicy(2 warstwa).

   

 28. Żałuję, że totalna opozycja, to zdegenerowane skurwysyny i złodzieje, bo PiS-u zaczynam się bać.

 29. avatar

  Są jeszcze narodowcy którym żydy przypisały pro rosyjskość. Po to żydom potrzebny był Smoleńsk aby Polacy znienawidzili Rosję. I to im się w dużej części udało.

 30. avatar

  Wojnę chamy przegrały z żydami już w 1988 roku. żydy dały chamom gwarancję że jak chamy nie będą przeszkadzały żydom w grabierzy Polaków to włos im z głowy nie spadnie. I nie spadł.

 31. Grabież, to się przez zet z kropką pisze, kacapie. Na odprawie w moskwie słowników wam nie wydali??

 32. avatar

  Dziękuję, żydowski kundlu za zwrócenie uwagi na mój błąd ortograficzny. Może napiszesz, kundlu coś merytorycznego ?

 33. Nie ma nic bardziej merytorycznego niż pomoc w nauce obcego języka. Bo że polszczyzna jest ci obca, widać to na każdym kroku. Piszesz np "żydy dały", używając rodzaju niemęskoosobowego, a to oczywisty błąd, którego rdzenny Polak uniknie całkiem instynktownie, pisząc/mówiąc "żydzi dali". Oczywiście, możesz się wytłumaczyć, że tak mówili twoi koleżkowie z PZPRu w czasach masakry w Wujku, lub  zabójstwa księdza Jerzego, czyli w latach twojej świetności- próbuj. Ja wiem , że z komuszej partii nic dobrego nie wyszło i  cała ta twoja antysemicka retoryka Polaka z ciebe nie uczyni. Na zawsze już pozostaniesz Płatnym Zdrajcą Pachołkiem Rosji.

 34. avatar

  W twoim i anonima septimusa mniemaniu.  ty dla mnie jesteś tylko zaślepionym nienawiścią do Narodu Polskiego pisiorem, żydowskim kundlem. Mówienie o Żydach - żydy jest okazaniem im pogardy, czego nie boję się napisać.

  Marian Konarski.

  ps.

  tego określenia użył Moczulski który jako agent Informacji Wojskowej miał za zadanie werbować patriotów o gorącacych głowach aby mieli ich pod kontrolą. To dla mnie nie jest autorytet a tylko zdrajca Narodu Polskiego. Jesteś podobny do niego.

 35. avatar

  Ale jaja, ale jaja! Komuszydło zapiekłe we własnym jadzie się topi! 

 36. avatar

  Spadaj, żydku.

 37. Chyba jesteśmy w beznadziejnej sytuacji... czy to już okupacja?

 38. Gimbusik, nie histeryzuj, tak się niestety robi politykę. Kto, jak kto, ale Ty przecież o tym wiesz.

  :)

 39. avatar

  Rząd i poszczególni politycy przedstawiając Polakom totalną porażkę jako sukces udowadniają, że mają nas za ciemną masę i tym pogrążają siebie jeszcze bardziej. Kłamią i nawet nie próbują nam powiedzieć co naprawdę za tym wszystkim się kryje.

 40. We współczesnym świecie, amerykańska ustawa 447, to oczywisty akt agresji. Nowelizacja znowelizowanej ustawy o IPN, to błyskawiczny akt kapitulacj naszego rządu. Podpisanie wspólnej deklaracji, to tylko mydlenie oczu, gdyż skutki prawne wynikają z u chwalonej ustawy, a ta wyraźnie mówi o karaniu za antysemityzm i nic nie wspomina o antypoloniźmie. Przykro, że rząd Morawieckiego traktuje nas jak baranów.

 41. Niestety mylisz się Matka albo i ty nie chcesz pisać prawdy. Sama ustawa to tylko szczegół, ważne są nieustanne zakulisowe rozmówki PiS-u z żydami które jak widać przyniosą Polakom tylko i wyłącznie poniżenie i płacenie prawdziwych pieniędzy jakie tylko sobie żydowstwo wymyśli i oddawanie ich firmom wszystkiego co tylko sobie zażyczą.Nie wspominając o traktowaniu polskich paszportów jak ulotek reklamowych jeśli chodzi o żydów (bo nie o Polaków repatraintów). I tu niestety PiS pluje swojemu elektoratowi w twarz i robi to co robiła PO - opiera swoją władzę na służalczości wobec innych państw. Tego zaprzaństwa oraz tego jak dali na arenie miedzynarodowej poniżyć Polskę i Polaków wielu tym klonom unii wolności nie zapomni. Bo niestety PiS jak widać po polityce i składzie rządu był tylko kamuflarzem dla rządu następnego pokolenia błota obcej nacji które przyjechało na nkwd-owskich tankietkach

 42. avatar

  W punkt.

 43. Punktem (zwrotnym) byłaby pierwsza wypłata raty "mienia bezspadkowego" organizacjom żydowskim.

  Na "dzień dzisiejszy" bardziej mnie wpienia status i dowództwo muzem Polin.

 44. avatar

  Rzecz w tym że wypłaty w gotówce nie będzie.

 45. Kolejny "sukces"  Pis-u w drodze, tym razem w sprawie nachodźdców. Bieg wydarzeń za sprawą geniuszu duetu Kaczyński & Morawiecki nabiera niespotykanego tempa. W Brukseli również oczekują szybkiego procedowania no bo " skoro ustawę o IPN można było zmienić w ciągu 10 godzin to można także zmienić ustawy o sądach ... "

  https://wpolity...

  https://fakty.i...

  I jeszcze wisienka na torcie

  http://wgospoda...

  Jaki będzie tym razem komentarz MK? 

   

 46. avatar

  Pani Alicjo! Tu nie forum WSI24!

 47. avatar

  Fakty żyda bolą. Dobrze.

 48. avatar

  @akr – Czerwiec 29, 2018 9:19 --- Facio naiwniak, który głosował na kwacha teraz się bierze za pouczanie. Żałosne.

 49. avatar

  No to bądżmy poważni. Prawdopodobnie tak.

  Dlaczego? Poprzednim razem wystarczyły trzy słowa tzn. zabrać babci dowód.

  Teraz wystarczą dwa.

  Powtarzam się: następne głosowanko w Sejmie konieczne.

  W Twojej ręce problem dotarcia z sugestią do pis-dzielca :) Dlaczego? Bo możliwe, że RAZ miał rację.