Prowokacja w kościele Św. Anny, czyli pogrzeb Waltera i Michnika

Prześlij dalej:

Internet nie tylko nie wybacza i nie zapomina, ale przede wszystkim demaskuje. Z powodu własnych zajęć nie miałem czasu na zbieranie informacji, ale i w imię zasad nie będę podawał nazwisk i szczegółów żenady, jaka miała miejsce w kościele Św. Anny. Internet zawsze ma czas i już wiadomo kto stał za prowokacją. Jedną, z pożal się Boże, „Pussy Riot”, okazała się pracownica spółki Agora. Prawda, że zaskakujące? Ustalenie tego faktu polegało na prostej czynności, wystarczyło wrzucić nazwisko towarzyszki, resztą zrobiła wyszukiwarka i to dopiero początek kompromitacji. Z nie ukrywanym rozbawieniem czytałem na różnych forach jak się tłumaczył TVN z obecności kamer na mszy świętej. Po pierwszym szoku pojawiła się pierwsza „narracja”. Kamery i cała ekipa TVN miała być w kościele w ramach rutynowych działań operacyjnych, wszak bogobojność TVN jest powszechnie znana, a ich transmisje mszy to coniedzielna uczta dla wiernych. Bajeczkę ubrano w trochę inne szaty, bo niby pretekstem do wzięcia udziału we mszy miał być list episkopatu. Do kościoła od lat nie chodzę, ale tyle jeszcze pamiętam, że listy episkopatu były normą, przynajmniej kilka razy w roku księża odczytywali przekaz dla wiernych. Na, ale tu chodziło o kwestię medialną i dyżurną debatę o aborcji, co składało się na szczególną okazję. Sęk w tym, że i ta bujda nijak się nie klei, co swoimi wpisami na Twitterze najdobitniej zaprezentował redaktor Skórzyński. Najpierw pan redaktor stanowczo zaprzeczał i oburzał się na insynuacje jakoby TVN wiedział, że dojdzie do ustawki. Potem pan redaktor jeszcze dobitniej dowodził, że TVN wyraźnie poinformował swoich widzów o ustawce. W konkluzji TVN nie wiedział, że była ustawka, ale „uczciwie” poinformował widzów o ustawce.

Ktoś nadążył za tym alibi? Sądzę, że wątpię i nie ma się czemu dziwić, bo mamy do czynienia aktem skrajnej desperacji. Wrzaski i kabotyńskie prowokacje wyrobników z Czerskiej, zorganizowano w tak prostacki sposób, że bez trudu Internet zdemaskował całą hucpę. Jest to dla mnie jednoznaczny komunikat. Mieliśmy do czynienia z metaforycznym pogrzebem Michnika i Waltera. Ośrodki propagandowe przyzwyczaiły się do starych metod jeszcze z czasów „Dziennika Telewizyjnego”, oni na Wiertniczej i na Czerskiej nadal żyją w głębokim przekonaniu, że mając telewizję i gazetę są w stanie sprzedać każdy chłam. Gdzieś tak do 2000 roku ta technika się sprawdzała z bardzo prostego powodu. Społeczeństwo nie dysponowało żadnym porównywalnym narzędziem komunikacji. Bark możliwości zdemaskowania kłamstw w odpowiedniej skali, powodował, że metodą znanego niemieckiego propagandysty, jako prawdę, sprzedawano Polakom wielokrotnie powielane kłamstwo. Gdyby do takiej marnej akcji doszło w 1999 roku, przeczytalibyśmy o tym co najwyżej w Gazecie Polskiej o nakładzie 20 tysięcy egzemplarzy. Dziś, poprzez Internet można dotrzeć z prawdziwym komunikatem do większej liczby odbiorców, niż liczba okłamanych widzów przez TVN. Dziwi jedynie fakt, że to proste jak drut wyjaśnienie obowiązującego stanu rzeczy, nadal nie dociera do producentów blagi.

Strony

33830 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  tyle tylko ze internet tez zwariował (pardon..internet to ludzie w nim)..oprócz slusznego oburzenia;kilku "niepokornych;prawicowych" dziennikarzy kwitowało cale wydarzenie w str lewaków"zrobcie to samo w meczecie lub synagodze to zobaczycie"..czy ktoras z tych idiotek odwazyła by sie choc li by tylko krzywo spojrzec na muzułmanów stojacych przed wejsciem do meczetu?(nie mówie u nas..tylko w zach europie)...po co "gwiazdy dziennikarstwa" dalej podają taka perwersyjna narracje?
  nie wiem czy to wlasciwe jest moje podejscie..ale ja juz mam serdecznie dosc zagrywek w okolicach swiatyn..zagrywek a'la FEMEN..jesli ktoras z nich jeszcze KIEDYKOLWIEK cos podobnego powtorzy..to po wyjsciu ze swiatyni powinna byc przygotowana na OIOM!!!!..(moja opinia)..bo inaczej wlezą nam nie tylko na głowę..ale nawet i z golym dupsk..iem na ołtarz..jak to mialo miejsce setki;tysiace razy w zachodniej "europie"..
  p.s.
  napisałem na tt do jednego z dziennikarzy TVN-u i z gazwybu..z pytaniem czy obie ekipy..zarówno telewizyjna i dziennikarska..czy ci wszyscy ludzie nie powinni byc natychmiast zwolnieni dyscyplinarnie z pracy..jednej i 2giej...jak dotąd..odpowiedzi brak...

 2. parafianki z czerskiej? A o gwałtach w kolonii pod katedrą pewnie do tej pory nie wiedzą....

 3. Akcja we Wrocławiu na "wykładzie" Baumana skończyła się wyrokami, siedem osób skazanych na kary 20-30 dni aresztu, dwanaście na grzywny po kilka tysięcy złotych, cztery uniewinnione, to analogicznie należy postąpić w tym przypadku. 
  Kościół to miejsce szczególne, bez zgody proboszcza nie można filmować, zaś zakłócanie mszy należy traktować jak obrazę uczuć religijnych, chuligaństwo, naruszenie norm współżycia społecznego. Zawiadomienie już poszło, znane są osoby "dramatu", czekam na akt oskarżenia i wyroki.

 4. avatar

  Jak Newsweek popycha Polskę do przodu:

  W najnowszym Newsweeku ukazał się artykuł Wojciecha Staszewskiego na temat poezji smoleńskiej, “Krzyczały ciała w garniturach”. Cel artykułu jest jednoznaczny: ośmieszyć autorów wierszy poświęconych tragedii smoleńskiej

  http://www.polskacanada.com/aleksander-rybczynski-jak-newsweek-popycha-polske-do-przodu/

 5.  ... wPolityce.pl: "... rzecznik Stolicy Apostolskiej zaznaczył, że papież spotka się z młodymi w sytuacji, gdy na świecie przeżywamy „III wojnę światową w kawałkach”."

 6. Atak feministek na arcybiskupa bez reakcji Kościoła Video
  http://bit.ly/1...

 7. avatar

  taką optymistką i stwierdzić jednoznacznie, że to pogrzeb Michnika i Waltera. Zgadzam się, że cała akcja tak prymitywna, że lepszą prowokacje zmontowaliby uczniowie gimnazjum. Pozostaje jednak problem tematu. A jaki temat jest to każdy koń widzi. Trudno w nim liczyć na taką solidarność jak w temacie pt. rozliczamy złodziei z poprzedniej ekipy. Trudno też o pełen entuzjazm wśród owieczek KK. Im silniejsze Marki Jurki tym słabszy PiS a silniejsze lewactwo. Oczywiście to uproszczenie, ale mam nadzieję, że każdy zrozumie. Jeżeli PiS nie "zmiękczy" tematu to będzie więcej takich akcji: i to niekoniecznie zmontowanych przez wyrobników z GW i TVN.
    Na marginesie, mam dość miłosierdzia moherów. Jeżeli za tę wczorajsza hucpę nikt nie odpowie KARNIE (nie mówię tu o umorzeniu sprawy z uwagi na niska szkodliwość...) to bydło się rozzuchwali.

 8. Podzielam Twoje zdanie. Mohery nie powinny już być miłosierne. Ile można? Mnie też szlag trafia. Cała nadzieja w prokuraturze. A propos: fantastyczny u Ciebie prawy górny róg. Ten nerwus jest bezcenny.

 9. avatar

  do tego słodkiego furiata zawsze miałam sentyment ;)

 10. gdzie podział się towarzysz "Walter"?

  Nie te kadry, nie ci towarzysze. Sztandar wyprowadzić. 

 11. avatar

  a wydawało się, że po zmienie właściciela TVN stanie się telewizją...

  Nie kupować abonamentu TVN i Cyfra +, niech zdechną w sposób naturalny. 
  Tym bardziej, że podatki płacą na Cyprze.

 12. Witam.
  Wiem że może nie na temat i nie pod tym artykułem-ale jeżeli ktoś może się odnieść do tych rewelacji to z chęcią poczytam wasze opinie na ten temat.Od samego początku coś mi w tej ustawie nie pasowało i jeżeli te rewelacje okażą się prawdą to bardzo pięknie"nas-mnie" wydymali i to co nie udało się poprzednim  bandyckim ekipą udało się ludziom którym zaufałem...... :/.
  http://narodowc...

 13. avatar

  Zajeto nas sporami o dupie Maryni, bo do tego mozna sprowadzić tę hecę o aborcji, a ziemia pójdzie w rece związków wyznaniowych, w tym obcych i wrogich. Co z lasami? Nie byłam pewna, czy pomysł Szyszki o wyrębie jest własciwy, teraz zaczyna to wygladać podejrzanie. 
  Zaufaliśmy DOBREJ ZMIANIE a  co się okaże? Że tymczasem nas oszukali sprawnij niż PO?

 14. to że związki wyznaniowe mogą nabywać ziemię , wcale nie znaczy że bedzie im sprzedawana,
  natomiast nie można zablokować nabycia jeśli dostaną ją jako darowiznę,
  nie można też pominąć równego traktowania,
  nie ma w tym przypadku  salomonowego rozwiązania

 15. avatar

  Na ulicy Biskupiej na Warszawskim Gocławiu od niedawna jest szkoła syryjska. Ktoś im sprzedał, albo podarował dom. Dlaczego nie można zablokować darowizny? Ja wiem, właściciel ma prawo dysponować swoja własnością. Czy w każdym przypadku i bez ograniczeń? 

 16. To kościół akademicki, ale to nie oznacza, że tam mogą się odbywać tego rodzaju juwenalia. Tam w czerwcu 1979 roku Papież spotkał się z młodzieżą. Chyba do tej pory wisi tam stosowna tablica. Niżej podpisana na owej Mszy była. Takie zachowania były nie do pomyślenia. To pokazuje szmondactwo czegoś, co szumnie nazywało siebie "elytą" i powoływało się na "etos". No to ja uprzejmie dziękuję za take elyty i za taky etos.

 17. avatar

  To sie przede wszystkim stało w kościele świętej matki (matki Maryi) i babki (Chrystusa). Znamienne...

 18. avatar

  masturbantki i jej ekipy w kontekście ich pre i postwyjściowych fejsbukowych wpisów. Czy te baby są naprawdę aż tak głupie, że nie znają zasady działnia sieci, czy może na tyle bezczelne i pewne siebie, że ich prymitywnie i wyjątkowo topornie sklecona prowokacja odniesie jednak skutek?

 19. skończyły. Towarzysze niemieccy prą na pomoc naszym umęczonym i udręczonym. 

  Co to się Panie porobiło.

  Zorganizowana akcja, niemiecka racja stanu. To musi skończyć się parodią. Szkolenia w ambasadzie dla żurnalistów....

  Chciałbym im pomóc. Drodzy przyjaciele z Bundesrepubliki, pierwsza sprawa. Musicie wysłać na Agitpropfront takich towarzyszy, którzy umieją po polsku. Z tego powodu, że przez 50 lat nie udało wam się takich wykształcić prosimy was o ściągnięcie do siebie polskich sprawdzonych towarzyszy w stylu, Syfilisa, Kuźniara i Kraśki.

  Z budionnowskim pozdrowieniem.   

 20. Dla osób o mocnych nerwach. Feministki, uczestniczki zjazdu w San Juan w Argentynie, chcące wedrzeć się i spalić katedrę św. Jana Chrziciela.
  Podziwiam tych chłopaków, którzy otoczyli świątynię kordonem i.. wytrzymali. Do zniszczenia kartedry, dzięki ich heroizmowi, nie doszło. Bo to był heroizm. W drugiej połowie filmiku widać, jak, zawiedzione, palą kukłę papieża Franciszka:

  https://www.you...

 21. Tutaj filmik, na którym widać lepiej to palenie kukły Franciszka. Istny sabat. Czy u nas też do czegoś takiego dojdzie?

  https://www.you...

 22. avatar

  Panie Matko, bardzo proszę, abyś nie podpowiadł ciulom i prostakom medialnym z Czerskiej i Wiertniczej jakie metody mają stosować do swoich ustawek.

  Bo a nuz się nauczą nowych, bardziej koronkowych metod i znowu zaczną siać po domach gnojem.

  Dziekuję.

 23. Strony