Prowokacja w kościele Św. Anny, czyli pogrzeb Waltera i Michnika

Prześlij dalej:

Internet nie tylko nie wybacza i nie zapomina, ale przede wszystkim demaskuje. Z powodu własnych zajęć nie miałem czasu na zbieranie informacji, ale i w imię zasad nie będę podawał nazwisk i szczegółów żenady, jaka miała miejsce w kościele Św. Anny. Internet zawsze ma czas i już wiadomo kto stał za prowokacją. Jedną, z pożal się Boże, „Pussy Riot”, okazała się pracownica spółki Agora. Prawda, że zaskakujące? Ustalenie tego faktu polegało na prostej czynności, wystarczyło wrzucić nazwisko towarzyszki, resztą zrobiła wyszukiwarka i to dopiero początek kompromitacji. Z nie ukrywanym rozbawieniem czytałem na różnych forach jak się tłumaczył TVN z obecności kamer na mszy świętej. Po pierwszym szoku pojawiła się pierwsza „narracja”. Kamery i cała ekipa TVN miała być w kościele w ramach rutynowych działań operacyjnych, wszak bogobojność TVN jest powszechnie znana, a ich transmisje mszy to coniedzielna uczta dla wiernych. Bajeczkę ubrano w trochę inne szaty, bo niby pretekstem do wzięcia udziału we mszy miał być list episkopatu. Do kościoła od lat nie chodzę, ale tyle jeszcze pamiętam, że listy episkopatu były normą, przynajmniej kilka razy w roku księża odczytywali przekaz dla wiernych. Na, ale tu chodziło o kwestię medialną i dyżurną debatę o aborcji, co składało się na szczególną okazję. Sęk w tym, że i ta bujda nijak się nie klei, co swoimi wpisami na Twitterze najdobitniej zaprezentował redaktor Skórzyński. Najpierw pan redaktor stanowczo zaprzeczał i oburzał się na insynuacje jakoby TVN wiedział, że dojdzie do ustawki. Potem pan redaktor jeszcze dobitniej dowodził, że TVN wyraźnie poinformował swoich widzów o ustawce. W konkluzji TVN nie wiedział, że była ustawka, ale „uczciwie” poinformował widzów o ustawce.

Strony

32389 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. https://youtu.b...
  trzeba docenić jakim bólem było dla niej wejść do kościoła, bo zrobienie z siebie idiotki chyba ją już dawno nie boli.
  Ekipa TVN pewnie nie miała zgody na wejście i tu widzę możliwość procesu o odszkodowanie za ten cyrk.

 2. Informował o przebiegu incydentu jakiś ksiądz z parafii św. Anny. Telefonowali prosząc o zgodę na filmowanie. Ot, spryciule.
  Na potwierdzenie:

  A tu jest z pierwszej ręki informacja, wypowiedź Duszpasterstwa akademickiego.

 3. avatar

  a @ polipid
  a @ wanda kapica..
  zgoda..zgodą...ale Episkopat winien domagac sie procesu;jako instytucja..o odszkodowanie..a sankcje są-->2 lata wiezienia..inaczej za chwile beda rzucac w kapłanów pomidorami lub..czyms innym podczas podniesienia...
  (nie chce slyszec juz kiedykolwiek od kogokolwiek "dyrdymałów" o biednych grzesznikach i osobach zagubionych potrzebujacych wsparcia i miłosierdzia..

 4. avatar

  To było świętokradztwo i życzę sobie, aby pozwali ich wierni, których uczucia religijne wtedy obrażono. Sama chętnie bym się pod tym podpisała, gdyby ktoś taką akcję urządził.

 5. i oczywiście wyemitowała u siebie ten materiał.

 6. Tylko po to, żeby zrobić zadymę.
  Zgodę uzyskali - podstępem - żeby się zabezpieczyć. Tak myślę.
  Obawiam, się, że nam teraz Pussy Riotki w toplesie objawią się na 1050-lecie.

  Jak reagować?

 7. avatar

  a @--> wanda kapica
  jak reagowac?
  wytargac za kudły...strzelic kilka??kilkanascie razy z liscia.w pysk!!!!!.wezwac policje..i ŻĄDAĆ WSZCZĘCIA PROCESU O NARUSZENIE zgrom.rel i obr.u....................

 8. Chyba...

  To jest precedens. Bezczele  na pewno na tym nie poprzestaną.

  Pamiętam jaki się rwetes zerwał, jak przewodnik w Jerozolimie odwrócił kierunki... W synagodze Króla Dawida grupę pań skierował do części przeznaczonej dla mężczyzn... i odwrotnie.
  Nie zrobił tego celowo, lecz... wcale by mnie to nie zdziwiło, gdyby ów przewodnik już nigdy więcej nie został z żadną wycieczką wpuszczony do wnętrza.

 9. fajna dziewczyna

 10. avatar

  tyle tylko ze internet tez zwariował (pardon..internet to ludzie w nim)..oprócz slusznego oburzenia;kilku "niepokornych;prawicowych" dziennikarzy kwitowało cale wydarzenie w str lewaków"zrobcie to samo w meczecie lub synagodze to zobaczycie"..czy ktoras z tych idiotek odwazyła by sie choc li by tylko krzywo spojrzec na muzułmanów stojacych przed wejsciem do meczetu?(nie mówie u nas..tylko w zach europie)...po co "gwiazdy dziennikarstwa" dalej podają taka perwersyjna narracje?
  nie wiem czy to wlasciwe jest moje podejscie..ale ja juz mam serdecznie dosc zagrywek w okolicach swiatyn..zagrywek a'la FEMEN..jesli ktoras z nich jeszcze KIEDYKOLWIEK cos podobnego powtorzy..to po wyjsciu ze swiatyni powinna byc przygotowana na OIOM!!!!..(moja opinia)..bo inaczej wlezą nam nie tylko na głowę..ale nawet i z golym dupsk..iem na ołtarz..jak to mialo miejsce setki;tysiace razy w zachodniej "europie"..
  p.s.
  napisałem na tt do jednego z dziennikarzy TVN-u i z gazwybu..z pytaniem czy obie ekipy..zarówno telewizyjna i dziennikarska..czy ci wszyscy ludzie nie powinni byc natychmiast zwolnieni dyscyplinarnie z pracy..jednej i 2giej...jak dotąd..odpowiedzi brak...

 11. Strony