Prześlij dalej:

Wielu ludzi w geście rozpaczy, gdy nie ma już siły płakać, zaczyna się śmiać i w taki właśnie stan przechodzę. „Niezłomny” Andrzej Duda w ostatnim miesiącu popisał się serią zachowań na poziomie małego Andrzejka ze szczepu „Motylków”. Zaczął nasz zuch od wygłoszenia kilku płomiennych mów, na temat ustawy o IPN, gdzie padł cały zestaw firmowy groźnych min i zapewnienia, że „ja jako prezydent” będę bronił dobrego imienia Polski. I jeszcze na parę dni przed głosowaniem nowelizacji w sejmie Andrzejek oświadczał, że jest to ustawa bardzo potrzebna i służąca Polsce.

Potem było już tylko gorzej. Andrzej Duda swoim zwyczajem: „chciałbym, ale się boję”, podpisał ustawę i nawet dodał, że nie widzi w niej żadnych zagrożeń, jednak na wszelki wypadek kieruje wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. Co ciekawe, dopiero po podpisaniu ustawy wypowiedziała się cała grupa prezydenckich doradców i autorytetów. Najwięcej dyplomacji wykazała babcia Romaszewska, która nazwała ustawę idiotyczną i pogroziła, że natychmiast trzeba ją zmienić. Złośliwi zauważyli, że idiotyczną ustawę może podpisać tylko idiota i dlatego szybko babcię odstawiono do kąta, a uruchomiono Olszewskiego i Cenckiewicza, wiernego ucznia Macierewicza, który nagle stał się najlepszym przyjacielem wroga swojego mistrza.

W końcu pojawiła się treść i uzasadnienia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, ale mało kto zadał sobie trud i przeczytał ten dokument. Mnie się ta sztuka udała i mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że jest to dzieło na poziomie Michnika, w każdym razie argumenty są iście Michnikowskie. Prezydent uznaje ustawę za niedemokratyczną, zagrażającą fundamentom państwa i wolności słowa, a także niezgodną z prawem międzynarodowym. Dokładnie taka jest podstawa prawna wniosku, zbudowana na następujących artykułach:

Art. 2.
Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

Art. 31.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Art. 42.
1. Odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto dopuścił się czynu zabronionego pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia. Zasada ta nie stoi na przeszkodzie ukaraniu za czyn, który w czasie jego popełnienia stanowił przestępstwo w myśl prawa międzynarodowego.

Art. 54.
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Dziś „Niezłomny” Andrzej Duda przestał się bawić w ceregiele i mówi otwartym tekstem, że zmienia zdanie i skłania się do opinii, że ustawę trzeba zmienić. Proszę Państwa w żadnym poważnym kraju, żaden poważny prezydent nie tylko tak się nie zachowuje, ale po prostu nie zostaje prezydentem. Mamy kolejnego malowanego polityka, który nadaje się tylko do śmiesznych i wzruszających zdjęć oraz klepania po ramieniu. Z takimi politykami możemy zapomnieć o godnej i suwerennej Polsce, o ile sami o taką Polskę nie powalczymy. Temu prezydentowi ustawy trzeba pisać po hebrajsku, inaczej nie ma pojęcia, co jest dla Polski dobre.

Źródło foto: 
6
19855 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

36 (liczba komentarzy)

 1. ciężko pracuje na tytuł  "Jaja_Kobyły" prezydent...  i chyba się nie zawiedzie na Polakach

 2. Po doradcach poznacie polityka. PAD chwali się Solochem i gen. Kraszewskiego.

  Wspólna dywizja Polsko-Litewska, tak jak robią Niemcy. Cała reszta "współpracy wojskowej "nadaje się tylko do kosza.

  Karta stałego pobytu dla obywateli Białorusi i Ukrainy, którzy pracują u nas legalnie od 1,5 roku i zielona karta dla tych, co pracują 4 lata. Karta stałego pobytu automatycznie przedłużana, jeśli przez następne dwa lata rok legalnej pracy w Polsce. Czyli uprawnienie do bycia rezydentem w Polsce, takie półobywatelstwo za pracę i lojalność wobec Polski. Wspaniały sposób na poprawę rynku pracy i oddziaływanie polityczne na Białorusi i Ukrainie.

 3. avatar

  a'propos

  jak dla mnie to jest to przygotowanie pod przyjęcie ustawy "dziesięć-sześcdziesiąt-sześć"

 4. avatar

  Hamerykańskiej, bo "polska" już jest i czeka na realizację, czyli pacyfikację niezadowolonych z tej pierwszej.

 5. avatar

  Głosowałem w II turze na Andrzeja Dudę, tak jak większość głosujących Polaków jako kandydata wystawionego przez Jarosława Kaczyńskiego, tylko dlatego żeby Komoruski nie został Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej, mimo że wiedziałem o jednym i drugim że są skoligaceni z żydami.

  Jarosław Kaczynski bezpowrotnie stracił moje zaufanie.

 6. avatar

  Jaka w tym logika? Bredzisław byłby lepszy?

 7. avatar

  Nawet ataki na komentatora powinny być logiczne. Napisałem że głosowałem na Andrzeja Dudę, dlatego że uważałem go za mniejsze zło. A jest podobne.

 8. Jesli chodzi o Pana Prezydenta Dudę to mam dylemat: nie wiem czy jest on cipą czy pizdą?

 9. avatar

  Uhm...... słownik języka polskiego zawiera tak wiele słów i fraz, którymi ewentualnie "można obrażać" Pana Prezydenta - np. wystarczy napisać, że jest (musi być?) bezmyślnym judeofilem (jak podkreślił to Szef Kontrowersji). To straszne, jest 2018, gdy się pomyśli, że pono była ich garstka (czy ocalili się z holokaustu jako judenratowi dowódcy, żydowskiej policji gestapowcy, czy bezlitośni dla swoich matek i dzieci żydowscy szmalcownicy, żydowscy wysoko-zorganizowani współsprawcy? jak ocenili sami żydzi/Hannah Arendt), a całą Polskę za Israel mają, robią co chcą, w Polsce defekują się na dywanach w hotelach i smarują tymi michnikowszczynami ściany, odpędzają karabinami maszynowymi Uzi od pomników na Majdanku (zostałem odpędzony), gdzie PLAŻUJĄ uczestnicy żydowskich wycieczek nienawiści do Polski, machają bezmyślnie flagami, czyniąc sobie nadzieję, że odbiorą tym wrednym Polaken ich świętą ziemię, tak jak wymordowali w 99% ludy Kaannan czy Jerozolimy. Liczba zbrodni żydowskich przeraża, ale nowa religia- holokaustowa spaja zbrodniarzy (ustawa Israela o zaniechaniu ścigania zbrodniarzy żydowskiego pochodzenia....). Czy 'Polacy', którzy finansowali Hitlera, budowali super burdele w gecie warszawskim (w ich Jerozolimie) są winni? NIE, to są żydzi, czyli niewinni

  a tu.. cipa? i reszta na p. to bezmyślne, od GW pochodzi, naprawdę, wstyd. ktoś tu Panu MatkaKurka robi koło piórka...

 10. Lekceważony i nazywany przez naszego Gospodarza Andrzejkiem czy smarkaczem Andrzej Duda jest niezwykle niebezpiecznym politykiem. Swoją destruktywną rolę spełnia znakomicie. Zniszczył Szydło i Macierewicza, teraz niszczy dobrą zmianę, a w końcu zniszczy i bezradnego Kaczyńskiego. Przez niego nasze nadzieje wylądują w kiblu.

  Jego nominacja na prezydenckiego kandydata może być dowodem na to, że kadrowym w PiSie jest jakiś kret. Niech Bóg ma nas w swojej opiece.

 11. avatar

  Bogu należy pomóc głosując na Ruch Narodowy.

 12. Ranger, weź już daj sobie na wstrzymanie z RN.

  No człowieku, weź się ogarnij, bo "była pora przywyknąć", jak mawiała Pawlakowa.

  Czy naprawdę do Ciebie nie dociera, że RN może się najwyżej ... przyłączyć do jakiejś partii ? Tylko i wyłącznie. To takie trudne do ogarnięcia ?

  Nosz kurna twoja ćma, chcesz robić politykę w oderwaniu od reguł, którymi rządzi matematyka na poziomie pierwszych klas szkoły podstawowej  ?

  No brawo Ty...

 13. avatar

  Pożyjemy, zobaczymy.

 14. avatar

   "kadrowym w PiSie jest jakiś kret"

  Toć powtarzam od dłuższego czasu: JOW  (+reszta pakietu oczywiście)

 15. avatar

  Taką naJOWność można zgłosić do Księgi Rekordów Guinnessa.  A co do kretów, przecież w każdej parafialnej grupie modlitewnej jest jakaś, dajmy na to, Janeczka, która skrzętnie kabluje komuś tam na tylko jej znanej "górze".

 16. avatar

  Mnie też się już zaczyna nudzić znajdż więc proszę inne rozwiązanie ale takie które nie obraża rozsądku.

 17. Zgadzam się z tą opinią. Komorowski ukrywał się pod płaszczykiem "rubasznego wujaszka", a Duda przywdział maskę "przerażonego Adrianka".

  W rzeczywistości obaj to bezwzględne jednostki.  Duda w dążeniu do osiągnięcia swoich (a raczej zadanych) celów kroczy po trupach bez najmnieszych sentymentów

  I ,co gorsza, bardzo skutecznie.

   

 18. avatar

  Być może jestem głupi i naiwny ale powołam się na słowa Jarosława Kaczyńskiego (zachowując dużą dozę sceptycyzmu w stosunku do niego) żeby mu zaufać i zrozumieć krętą drogę do pełnej suwerenności Polski. Otóż przyciśnięty przez największego sojusznika robi uniki, pozornie mu ustępując czym zniechęca najwierniejszych ale jednocześnie taką postawą buduje Ruch Narodowy jako przyszłego sojusznika w większości konstytucyjnej (wzorem Orbana), zdając sobie sprawę z tego że cała totalna opozycja nie zdobędzie więcej niż 30 % głosów ale jednocześnie nie może dopuścić do powstania czegoś na jej gruzach.

 19. avatar

  O.K., tylko po bolesnym doświadczeniu z Romusiem Giertychem, który zaorał Ligę Polskich Rodzin i znanych animozjach między "najprawdziwszymi" i "jedynie_autentucznymi" ugrupowaniami narodowymi, mam poważną wątpliwość, czy to towarzystwo potrafi się kiedykolwiek zjednoczyć.

 20. avatar

  Już to robi.

 21. Ustawy należy pisać i wydawać po łacinie i tak też pisać uzasadnienia wyroków. Hebrajski grozi talmudyzmem prawniczym, a łacina skutecznie wyeliminuję słabeuszy intelektualnych. PAD odPAD już przy pierwszym vecie od ściany wyborczej. Leć Andrzej Leć.

 22. avatar

  Łacina jest w swej istocie "antysemicka" i jako taka wściekle zwalczana przez światowe żydostwo i jego masońskie przybudówki. 

  A to pierwsze, jakże znamienne weto dotyczyło Regionalnych Izb Obrachunkowych, które miały badać wydatki samorządów nie tylko pod względem prawnym ale i POD WZGLĘDEM CELOWOŚCI. Nie wiem czy to nie było nawet perfidniejsze od dwóch wet sądowniczych.

 23. Tak zupełnie przy okazji dzisiejszej sprawy jestem ciekaw rozstrzygnięcia Trybunału Konstytucyjnego. Tej warstwy merytorycznej - uzasadnieniu wyroku jakikolwiek by nie był.

 24. avatar

  Dobrze, żeby MK podał odnośnik do tego uzasadnienia Jajako które omawia!

 25. avatar

  Hej

  Ale pazur ! nie pazur a szpon i to orli ! 
  Całkowita rejterada prezydenta stała sie faktem.Działania zarówno w kraju jak i za granicą nie przynoszą oczekiwanych efektów i trzeba na kogoś zwalić winę. Wszystko wskazuje na to,że po rekonstrukcji rządu i przesunięciu w kierunku centrum ujawniły się siły chcace rozsadzić PIS od wewnątrz. To daje możliwość powstania silnego ośrodka po prawej stronie.

  widz?

 26. avatar

  Silnego?

 27. avatar

  Tak, silnego, patriotycznym poparciem Polaków.

 28. avatar

  Za Tuska rozdawało się polskie paszporty żydom nawet nie znającym polskiego, dzisiaj rozdaje się ukraińcom i białorusinom a Polacy w Sojuzie i republikach posowieckich czekają na zmiłowanie Boskie. A propos dr Endriu dobrze, że tylko doktor bo można sobie wyobrazić profesurę na przykładzie prof. Niesiołowskiego. Słuchałem wykladu prof. Chrostowskiego znawcę spraw judaistycznych który powiedział, że niby Endriu nie jest żydem ponieważ ma ojca żyda a nie matkę co w/g rabinów ma pierwszorzędne znaczenie

 29. avatar

  To było zasadne przed badaniami DNA, ciekawe jak teraz rabini do tego podchodzą. No a weźmy taki talmudyczny problem, czy dziecię z probówki, które donosiła Żydówka jest Żydem, jeśli zarodek nie miał certyfikatu rabina?

 30. A tu zupełnie bez związku z dzisiejszym felietonem:

  "Mądra władza naszego podobno suwerennego kraju (warunek konieczny), podobnie jak rozsądnie działające w warunkach okupacji podziemne struktury niepodległościowe, ubezpieczają byt  narodu, opracowując różne możliwe warianty zagrożenia dla tego bytu, dla suwerenności państwa.

  Dzięki temu, budują struktury zapobiegające przewidzianym i nieprzewidzianym zagrożeniom, działające sprawniej niż struktury powołane ad-hoc, zaskoczone sytuacją. Dysponujące odpowiednimi narzędziami operacyjnymi, środkami i wykształconymi dla tej pracy ludźmi, zweryfikowanymi pod kątem bezpieczeństwa operacyjnego.

  Odpowiednimi, to oznacza, że przygotowanym odpowiednio do przewidzianego zagrożenia, najbardziej skuteczne.

  Gdy przewidziane przez analityków takich struktur, operacje wymierzone przeciwko narodowi są realizowane, kontr – operacje naszych służb zostają odpowiednio poprowadzone,  zsynchronizowane, rozwinięte w działania zmniejszające skutki wrogich działań. Społeczeństwo, jest również do takich zagrożeń przygotowane. Niekiedy, udaje się wówczas rozwinąć strukturom państwa działania wczesno zapobiegawcze, jeszcze przed zaistnieniem zagrożenia, co jest najskuteczniejszą i najtańszą formą ochrony naszego państwa i narodu polskiego. Tak działały służby przedwojennej Rzeczypospolitej."

  Całość tu:

  https://bialczy...

 31. I poza sprawą taki mały pejzaż historyczny przedwojennej Polski:

  "Zagadkowa śmierć rosyjskich szpiegów pod Stołpcami". Dalej tu:

  https://kresy24...

   

 32. Mnie świta w małym móżdżku, że Pan Jarosław wyczyści przedpole i w końcu Polacy zarządzą z woli boskiej.Te marionety z jednym pejsem, co się w dwa wruchały pójdą w otchłań.Jest tak, albo nie. Z rogatym   się nie pogrywa w "ciepło- zimno" i do tego jeszcze letnio.Prawda, albo śmierć.Życie wieczne jest obiecane - dla chcących.Z Panem Bogiem.

 33. To wszystko pokazuje, że pan Duda nie jest żadnym samodzielnym politykiem, ale bardziej pacynką pociąganą za sznurki i w pełni się temu podporządkowuje nawet kosztem samoośmieszenia. Dla nas z zewnątrz to wygląda jakby ciągle zmieniał zdanie, a on prawdopodobnie nawet sam nie wie dzisiaj co mu polecą zrobić jutro. Tak samo było z Tuskiem, który długo nie wiedział, że nie wystartuje pod upragniony żyrandol, a o swoim zamiarze kandydowania na krula ojropy dowiedział się w ostatniej chwili.

  Pojawia się natomiast pytanie jak to się dzieje, że stale podsuwa nam się takich ludzi i czy to rzeczywiście tylko nieskończony ciąg "pomyłek" czy też może całkiem świadome i celowe działanie. A może jedyną prawdziwą pomyłką była tylko Beata Szydło i dlatego trzeba ją było brutalnie odsunąć?

  Za to powoli zaczyna się wyjaśniać kto i po co za uszy wyciągnął PiS do władzy. I skąd te wszystkie zdumiewające pisowskie zaniechania - bo realnie to nie zostało zrobione absolutnie nic co w jakikolwiek sposób by osłabiało wpływy obcych agentur w Polsce. Jak klasyczne porozumienie i ustawka między głównymi graczami. Przy okazji warto zauważyć, że jakiś żmijowy deal musiał być też zrobiony z Berlinem, który nagle i niespodziewanie odwołał Tuska, a cała opcja niemiecka równie nagle przestała seryjnie fałszować wybory. Aż strach się zastanawiać co Niemcy w zamian mogą mieć obiecane.

  Od dawna mówiłem, że kluczem do zrozumienia tego co naprawdę w Polsce się dzieje są kulisy dojścia PiSu do władzy. Bo narrację o cudownym wpływie Ruchu Kontroli wyborów to można włożyć między bajki dla ciemnego ludu (bez obrazy dla wszystkich zaangażowanych).

 34. avatar

  Ja nie wierzę w żadne teorie spiskowe dotyczące wyborów w 2015 roku oraz wpływu obcych państw. Skala afer rządów PO/PSL zdecydowała o zwycięstwie PiS (Zjednoczonej prawicy).

 35. avatar

  Przerażające, że PAD nie widzi śmieszności swojego postępowania - kolejny raz osmiesza siebie a przez to urząd jaki sprawuje i Polske w ogólności. Osobiście - od początku jego prezydentowania - mam podejrzenie, że faktycznym prezydentem jest jego żona. Zresztą PAD wielokrotnie stwierdzał że konsultuje z nią wszystko.

 36. avatar

  W sumie gdyby PAD czytał i rozumiał po hebraisku to byłoby lepiej niż czyta i rozumie w jidysz