Prezydent nie podpisze nominacji generalskich 11 Listopada – nie doręczono aktualnych badań lekarskich

Prześlij dalej:

Jak dowiadujemy się z ust dobrze poinformowanego Pawła Solocha

prezydent Andrzej Duda nie uzyskał od Ministerstwa Obrony Narodowej całości informacji, na których mu zależało

Z analizy dokumentów publikowanych przez MON wynika, że jedynymi brakującymi dokumentami są aktualne wyniki badań moczu oraz zawartości cukru w cukrze u kandydatów przedstawionych przez min. Macierewicza do nominacji generalskich.

Jednak jest to bardzo istotną sprawą, gdyż, jak przytomnie zauważa Szef BBN

od przywiązania do dat ważniejsze są racjonalnie wypracowane decyzje

Wynika z tego, że łączenie państwowych uroczystości niepodległościowych z awansami generalskimi nie jest zbyt racjonalne, podobnie jak w ogóle, trzymanie się jakichkolwiek ustaleń, terminów czy harmonogramów wynikających z potrzeb przebudowy armii.

Jak to się mówi, awanse generalskie nie zające, nie uciekną, a porządek musi być. A o tym co jest porządne, a co nie, decyduje Pan Prezydent racjonalnymi umysłami swoich doradców oraz zgromadzonej wokół nich kadry byłej (?) WSI, co oczywiście się nie liczy, bo jak wiadomo, WSI zostały już dawno temu rozwiązane.

-------------------

http://www.fronda.pl/a/soloch-11-listopada-nie-bedzie-nominacji-generalskich,102061.html

8805 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Jacek Biel

Autor artykułu: Jacek Biel

3 (liczba komentarzy)

 1. Duda do pud(Ł)a !!!

  Rzygać się chce.

  A oburzałem się na Maliniaka. Błąd.

 2. myślę, że pani Romaszewska tak skutecznie doradziła Dudzie w sprawie sądów i KRS, że swoimi słowami wykreowała szereg następnych kryzysów na lini  prezydent - rząd       bo wg mnie kryzys prezydent-MON nie jest ostatnim...  nie za długo ujawni się nastepny konflikt - to tylko kwestia czasu

   

   

 3. stanowiska generalskie pełnia i mogą pełnić dalej pułkownicy. Duda nic nie ugra przez blokowanie awansów generalskich