Prezydent Andrzej Duda przerabia „przemysł pogardy” na Detroit

Prześlij dalej:

Polityki trzeba się uczyć, wiem coś o tym, bo zaczynałem jakieś 10 lat temu i przez pierwsze 5 ośmieszałem się jak ostatni idiota, pisząc o polityce bez pojęcia o polityce. Porównałbym naukę polityczną do nauki języka obcego i to na poziomie technicznym. Musisz wiedzieć, co polityk do ciebie mówi, aby zrozumieć, co polityk chce przez to powiedzieć. Większość ludzi patrzy w okienko telewizora, gdzie podaje się ochłapy z politycznej kuchni, przystrojone świeżą natka pietruszki i tyle z tego rozumieją ile odpowiednie czynniki chcą, aby było zrozumiane. Jak to się robi? Przez prawie całą kadencję poniewierano Lechem Kaczyńskim w nieludzki sposób, przy pomocy najniższych instynktów i skrajnych emocji. Było to możliwe z jedno paradoksalnego powodu. Lech Kaczyński nie potrafił się odnaleźć w tym stylu uprawiania polityki, to był prostoduszny człowiek w najlepszym tego słowa rozumieniu. Przypomnę legendarne spotkanie Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska w Juracie. Świadkowie mówią, że wewnątrz ośrodka odbyła się fantastyczna rozmowa, jak za starych czasów, między dwoma kumplami. Polało się wino, były wspominki, dowcipy i sympatyczna atmosfera. Tak też to spotkanie, naturalnie bez szczegółów, publicznie zrelacjonowała kancelaria Lecha Kaczyńskiego. A co zrobił Tusk? Wszyscy wiemy, chociaż nie wszyscy pamiętamy. Rudy i fałszywy cynicznie odwrócił kota ogonem i dostarczył mediom nowej pożywki, jaki to Kaczyński jest zacofany, nic nie rozumie i doprowadzi do wojny na wschodzie i zachodzie. Przypomniałem o tamtych podłych czasach, bo jest ku temu kilka poważnych okazji.

Niemoc towarzycha, któremu został jeszcze miesiąc ciężkiej agonii objawia się na każdym kroku. Próby bezpośredniego dyskredytowania Andrzeja Dudy okazały się bezskuteczne, a przyczyny opisywałem wielokrotnie. Zwyczajnie się nie da przerzucić wzrostu, braku prawa jazdy i kota braci Kaczyńskich na Prezydenta Dudę. Identycznie sprawy się mają z inną desperacją, mianowicie zabiegami dążącymi do zwarcia na linii prezydent i rząd. Te same brednie o awanturze, podpalaniu Polski i uniemożliwianiu rządowi prowadzenia skutecznej polityki międzynarodowej, odbijają się satyrą w kierunku prowokatorów. W ostatnich dniach mamy na tapecie kwestię kto do kogo powinien przyjść i kto ma prawo zapraszać. Widzieliśmy to setki razy, tak zaszczuwano Jarosława Kaczyńskiego RBN zwoływaną bez sensu i potrzeby, tak „odbierano samolot” i odmawiano krzesła w Brukseli Lechowi Kaczyńskiemu. Andrzej Duda pod wieloma względami jest bardzo podobny do Lecha Kaczyńskiego, w kwestii prostoduszności na pewno, ale Andrzej Duda widział od środka, jakich haniebnych metod używa klika PO wobec Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i wyciągnął wnioski. Wiedza praktyczna pozwoliła Andrzejowi Dudzie uodpornić się na ataki bezpośrednie i nie dać się wciągnąć w prymitywne gierki oparte na prowokowaniu konfliktu.

Strony

43948 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

43 (liczba komentarzy)

 1. Zagrywka była zaprawdę piękna. I to wyczucie czasu - zaproszenie Pani Minister w dniu, w którym Pani Premier grzała fotel w Brukseli.
  Przysłowiowe pięć do zera w dziewięć minut.

 2. avatar

  bedzie ciekawiej jak sie dowiemy ilu "uchodzców" przyjeto...bez swojej wiedzy i zgody (prawa aut.St.Michałkiewicz)............

 3. Tu nie o liczby chodzi, ale o automatyzm. Zdaje się, że Terenia z Kopaczką mogły to przyklepać, bo już Merkelowa chlapnęła o tym w Bundestagu. 

 4. Wszystko by na to wskazywało, bo inaczej dlaczego Czesi i Słowacy tak by się na Polskę wkurzali? Im przecież właśnie chodziło o przymus i "kwoty". Gdyby Kopacz nie kłamała, to dlaczego mieliby mieć nam za złe?

 5. avatar

  @---> wilczyca szara...........@---> trul............
  wazna jest skala tego dealu..i co bylo ceną..kto komu co za co obiecal..ciekawe tez kiedy dowiemy sie prawdy..bo z tego co widac nik juz nad NICZYM NIE PANUJE....

 6. Wczoraj Szczerski wyjaśnił, że dzięki mechanizmom wynegocjowanym przez śp Lecha Kaczyńskiego można było wspólnymi siłami odroczyć sprawę kwot na jakiś czas, czyli sprawa kwot zostałaby na jakiś czas zawieszona. To nie byłoby veto, ale też dezycji  by nie podjęto i gra by się zaczęła od nowa za jakiś tam czas, ale Makrela nie ma już czasu ( 25X są wybory w Polsce). Wszyscy byli dogadani i policzeni na tyle aby ten mechanizm zadziałał włącznie z Finlandią i pribałtyką, więc sam rozumiesz, że wnerw jest uzasadniony ponieważ w dyplomacji takich rzeczy się nie robi. Jeśli już Kopaczowa z Tuskiem chcieli zrobić Merkelowej laskę to powinni od razu dać do zrozumienia Wyszehradowi, żeby na Polskę nie liczono, zamiast tego PO odwaliła cyrk na kółkach po to aby na koniec zostawić resztę z ręką w nocniku. Z tego co już od wczoraj wypłynęło to okazuje się, że cały ten szczyt, w którym udział brała Terenia nie wymagał takiego pośpiechu ponieważ te obradowane kwoty i tak będą do rozdziału chyba za rok czy ileś tam miesiecy, więc nie była to sprawa pilna. Tu tak na prawdę nie chodzi o tych imigrantów, bo dla Makreli oni są jedynie mięsem armatnim, ale o utrzymanie niemieckich wpływów w EŚ poprzez zdominowanie, narzucenie na siłę własnych reguł i skłocenie krajów z naszego regionu i mogła  to osiągnąć tylko teraz póki przy władzy ma jeszcze swoje uczynne pieski, które dla swojej promotorki gotowe pójść rympał. A w czwartek to co dzień wcześniej było tylko podejrzeniem potwierdziła pełnym tekstem sama promotorka w Bundestagu.

 7. ma byc i o tym mowila dzisiaj Makrela, ze trzeba wypracowac takie narzedzie do rozdzielania "uchodzcow".

 8. na stolec (a może na stolca?) premiera, ktoś tam z PO puścił farbę że baba ma skłonności do histerii, gdy chłopaki z Partii kontestują jej głupie pomysły. Stąd taki urodzaj psiapsiółek w obecnym rządzie. Widać po zachowaniu, że bidulka jedzie na ostatnich tabletkach uspokajających. Kancelaria Dudy jak na razie rozgrywa to właściwie. Może i niektórzy tv-widzowie wciąż mędzą o kłótniach na górze, ale coraz więcej ludzi kojarzy kto zaczął i jak skończyła się wojna o stołek w 2010 r. i kto ma uwalane ręce, jeżeli nie we krwi, to w błocie, w którym rzekomo grzebał na 1 m w głąb.

 9. Kopacz na stolcu premiera wygląda źle
  Jak polska flaga wetknięta w gie..

 10. Wstrząsająca relacja z Niemiec:
  http://bit.ly/1...

 11. avatar

  Śledzę na bieżąco dość dokładnie co się tu dzieje i nijak to stanu faktycznego nie pasuje.

 12. Skoro tak jej zle w Niemczech, to niech autorka wraca do Rosji i tam produkuje, pod skrzydlami batiuszki Putina, wiecej takich propagandowych tekstów, zdradzajac przy tym swe przygnebiajace ubóstwo intelektualne. Nie jest dobrze, ale potwierdzam, co juz zauwazyli Panowie wyzej, nie wiem, gdzie trzeba by mieszkac, zeby bylo az tak zle jak w rzewnych wypocinach rzeczonej rosyjskiej muzulmanki. Nawypisywala apokaliptycznych wizji nijak sie majacych do rzeczywistosci, i na poparcie tychze, ze slowami "zanim ktos mi zarzuci, ze klamie!", wrzucila link rzekomo do artykulu z "Süddeutsche Zeitung", a de facto - do histerycznej wypowiedzi na forum SZ autorstwa jakiegos przyglupiego sieroty po nazizmie (odnoszacej sie, nota bene, wylacznie do planowanego podwyzszenia wieku emerytalnego, a nie do wszystkich innych histerii pani Rosjanki), wiec tak, niniejszym zarzucam "drogiej" muzulmance z Kazania klamstwo, manipulacje, przeinaczenie i sianie propagandy.

  Natomiast po jej wyjatkowo obrzydliwej wypowiedzi o Ukrainkach w niemieckich burdelach zapragnelam uswiadomic droga rosyjska muzulmanke, co sadze o jej "karierze" w Niemczech, godnej zaiste typowej rosyjskiej muzulmanki, która 1) wychodzi za maz tylko dla obywatelstwa, 2) dostaje upragniony papier i 3) natychmiast sie rozwodzi. Slowem, tekst jest bezdennie glupi, naiwnie manipulacyjny i stworzony przez osobe niegodna szacunku. 

 13. Wdzięk z jakim rozdaje plaskacze tej żałosnej ekipie z peronu W-wa Targówek jest na poziomie, do którego nie zbliży się nawet na milimetr Łopata i spółka. Cios, unik, zwód, plaskacz, bodiczek, zejście z linii, blacha, kokos i na koniec czołg:-)

 14. Narazie "symetria" się trzyma i jest na bieżąco korygowana.Poczekajmy aż "fala emigrantów" zakotwiczy w Polsce.Tak jakoś kwartał później parę rzeczy może okazać się jasne,tyle że przysłowiowa ręka może okazać się  po łokieć w mieszance gu...i cementu.

 15. ale czy najbliższe wybory mają być w jakiś sposób kontrolowane (RKW or something)?
  Bo coś nie słychać za bardzo, aby miały być. A przecież Imperium nie wywiesiło białej flagi. IMO kanalie idą ostro na ciężkie fałszerstwa. Padgatowka z CBOS-u już poszła - PO juz prawie remisuje z PISem.

 16. Wygląda na to, że RKW się przygotowuje. Tutaj video ze szkolenia dla mężów zaufania, sprzed miesiąca:

 17. Żeby się nie okazało, że brak kantów przy wyborach prezydenckich uśpił czujność, a w październiku pójdą takie przekręty, że te z wyborów samorządowych będa się nam jawić jako niewinna zabawa chłopów z PSL

 18. aleś to fajnie napisał, ku pokrzepieniu..:)

  zresztą pani Terenia podsumowała się sama po zakończeniu wizyty u PAD :"podarowałam mu obrazek ze św. Bobolą..."
  cóż powiedzieć, tylko :"kończ waćpani, wstydu oszczędź"

 19. ...obrazek ze świętym Bobolą!

  Już mu Narutowicza ku przestrodze w gabinecie powiesili...
  Teraz Bobola. Co to? Nowa przestroga?
  Skoro już mowa o obrazach i ich wymowie.

  Wysnułam teorię na temat "Bydła na pastwisku".

  http://fraszki-ulotki.info/2015/09/bydlo-na-pastwisku.html

  Popatrzyłam sobie, jak krowy pięknie się pasą na trawie, pod chmurką. I tak mi przyszło.
  :)

  • przecież ona jest katechetką z wykształcenia, pewnie nie miała innego Świetego o imieniu Andrzej, bo o drugie dno jej nie posądzam:)

 20. wygrało, bo nie dało sie patrzeć na samoobronę i ligę polskich rodzin, tyle, sama 8 lat temu głosowałam, nie był to głos przeciwko ś,p L.Kaczyńskiemu, spłyca kolega z lekka temat, ale mogę sie mylić
  jestem za PIS ale pójdę głosować na kukiza, bo nic nie obiecuje 

 21. To zaiste jest wybór. Głosować na tych co nic nie obiecują. Pójdźmy dalej, głosujmy na tych co powiedzą, że będą się bogacić, ale tak uczciwie, podniosą sobie wynagrodzenia i obsadzą stołki. Bez ukrywania i ściemniania.

  Ja wiem że jak się słucha Ziobry (właśnie w TV Republika), to można się momentami pożygać i w związku z tym mieć wątpliwości. Ale póki co, przykład Kancelarii Dudy pokazuje, że wnioski zostały wyciągnięte i dzieciaczków z przykrótkich gatkach, nie umiejących w podbramkowej sytuacji oddzielić swojego ego od intersu Polski (dr G), albo stawia się do kąta (Kurski, Hoffman), albo trzyma na smyczy (Ziobro).

 22. ja dobrze zarabiam,  tak więc nie mam pewnych problemów, natomiast ciągle oglądam jak się biudaków zapędza w kozi róg (cokolwiek to znaczy jeszcze, google nie spytałam), obiecanki cacanki a głupiemu stoi, dostaniecie to tamto, owamto,sramto, jak ktoś ma siano w dupie ma obietnice wyborcze !
  ostatecznie wiadomo, że nie dostaną, takie "mięso wyborcze"
  Budżet jest budżet. na C..j drążyć temat,
  tyle,
  teraz trzymam się za tym co nic nie obiecuje i nie chce islamskich poborowych

 23. Duda bedzie jak Lewandowski: 5 goli w 9 minut. Zobaczycie.

  Tylko kilka spostrzezen dorzuce:

  Andrzej Duda jest te 23 lata mlodszy od Jaroslawa jest wiec duzo "swiezszym" zawodnikiem. Jaroslaw to doswiadczony weteran. Tutaj byc moze jest cos na wzor relacji uczen-mistrz. W Platformie jest wzajemne gryzienie sie po kostkach.

  Podobnie, jak Matka Kurka i ja, polowe zycia spedzil w komunie a polowe w "wolnej" Polsce. Ja naleze do pokolenia przelomu, ktore 25 lat temu uwierzylo ze "skonczyl sie komunizm" a teraz sie budzi "z kondomem w dupie".

  Uwazam Andrzeja Dude za najlepszego reprezentanta moich interesow z racji na wiek wlasnie. To moja generacja.

  Nic na niego nie maja a to daje olbrzymia przewage psychologiczna (w tle slychac nagrania z tasm prawdy "calej prawdy cala dobe" a gdzies tam w IPN-ie leza sobie teczki w zbiorze zastrzezonym i czekaja na odtajnienie).

  Jaroslaw MUSI teraz polegac bardziej na ludziach ze swojego otoczenia i dzielic sie wladza/zadaniami a wczesniej mial Lecha (to jednak byl troche taki zamkniety swiat braci blizniakow rozumiejacych sie bez slow) wiec mamy wartosc dodana.

  Nareszcie sa jakies srodki finansowe na prowadzenie ANTY-propagandy w nowoczesnym stylu (socjotechnika) a bez tego ani rusz. Wiem ze slowo to ma raczej negatywne znaczenie ale mozna tych technik uzywac w dobrym i uczciwym celu.

  Duda nie ma zadnych politycznych grzechow na sumieniu poza tym ze "nie podal reki" lub tym "ze nie zwolal" w odroznieniu do strony przeciwnej. Tam sa grzechy smiertelne.

  I ma jeszcze cos, czego tamci nie maja za grosz: KREGOSLUP MORALNY.

  Przeciwnik jest jak choragiewka - tylko biernie lopoce.
  Duda jest jak zagiel - lapie wiatr.
  A wiatr historii wieje dzisiaj ze wszystkich stron na raz wiec przy umiejetnym zeglowaniu jest szansa na doplyniecie do celu.

  Jaroslaw - dla moherow.
  Andrzej - dla "pokolenia przelomu".

  Teraz tylko nalezy zlapac kontakt z  pokoleniem urodzonych po roku 1990 (tym ktore obudzilo sie w MATRIXIE III RP) bo Korwin to margines i blad statystyczny a Kukiz is dead baby, Kukiz is dead.

  Duda ma szanse - POWINIEN zaangazowac corke - rowiesnice mlodych z tzw. "straconego pokolenia". Pokolenia ktore w jednej narracji GW jest "stracone" a w innej PO "ma wziac kredyt i znalezc prace" lub poszukac "szansy" na emigracji a w jeszcze innej "dziekuje za kolejki tylko po ajfony".

  Nie jestem naiwny. Wiem ze nalezy twardo grac do konca. Kaczynski, Duda, Szydlo rowniez wiedza i CO WIDAC SLYCHAC I CZUC wiedza co robia. Takiego PiS-u jeszcze nie bylo.

 24. No teraz mnie podłamałeś. Ja też w tym samym wieku. To czemu ty piszesz o sobie "Stary"?????
  :D

 25. mlodosc konczy sie w wieku 36 lat. Wylysialem w wieku 25 lat. Mam siwa brode a byla kiedys ruda. Corka nazywa mnie "starym ojcem". Kiedys taka jedna powiedziala: "Ale z ciebie stary facet".

 26. Witam, jestem tutaj po raz setny a może więcej, ale pierwszy raz na forum. Pozdrawiam wszystkich.

 27. Polecam wypowiedz (kronike) pewnej zatroskanej obywatelki "Państwa Panów". Tego w kałostreamie nie bedzie, bo to nie ta "linia zycia".
  http://wolnemed...

  Jesli chodzi o PAD to sądze, że do wyborow moze to być nawet tzw."olimpijka".Czego to się "osowialy naród" w XXI w. doczekal - "Rządowego Konia" mozna bez łachów ogladac na całego. Nawet juz pod ogon daje sobie zagladac "obcym".

  PS. Serdecznie pozdrawiam autora i obecnych na tym blogu ziomków. Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy zyją w narodzie takie Kwiaty. Daj Boże Zdrowie.

 28. Zagrywka Prezydenta Dudy powaliła na kolana kopacze, zjawisko tomczyk, muchy i inne robactwo. Oświadczenie Kancelarii Prezydenta RP wygłoszone przez Małgorzatę Sadurską, zadziałało jak wielka butla muchozolu.

 29. Przepraszam, że nie na temat i może już to ktoś wrzucił wcześniej, ale dziś to znalazłem i zamierzam wydrukować i wysłać. Nie można sukinsynowi darować.

  http://reduta-d...

 30. Strony