Prześlij dalej:

Grubo ponad rok temu, zareagowałem na nominacje dla Kurskiego z umiarkowanym optymizmem, ale wyłącznie z tego powodu, że miała to być zupełnie inna misja niż obecny stan rzeczy. Przypomnę, Kurski miał wejść do TVP na pół roku, zrobić czystki, a dalej Telewizja Narodowa przechodziła w ręce fachowca, który zbuduje nowe media od podstaw. Mój optymizm zgasł w ułamku sekundy, gdy się okazało, że Kurski nie zamierza rezygnować z posady prezesa i co więcej PiS, po serii kompromitujących decyzji Rady Mediów Narodowych, ostatecznie pozostawił starego prezesa TVP, potem jeszcze pozwolił mu wygrać konkurs. Uprzedzałem, że ten człowiek będzie jedną wielką porażką dla PiS i dokładnie tak się dzieje. Trzeba naprawdę nie znać ani trochę Kurskiego, żeby dostrzegać w nim bojownika „dobrej zmiany”.

Powtórzę z całą mocą, że ten typ od swojego brata różni się wyłącznie imieniem. Jacek Kurski wredny charakter, skłonności do łgarstwa, kombinatorstwo, dbanie o własny interes i tanią propagandę, ma genach i we krwi. Sto razy potwierdzał, że jest chorągiewką na wietrze i to się nigdy nie zmieni, bo tacy ludzie się z definicji nie zmieniają. Po blisko dwóch latach mamy totalny burdel, nie żadną Telewizję Narodową. Ostatnia afera z Opolem, to tylko wisienka na tej kupie tandety. Zacznijmy od podstaw. TVP nie ma żadnego modelu finansowania, Kurski przejął TVP z długami i dorobił własnych. Telewizja Publiczna de facto jest bankrutem i to bankrutem, którego majątek nie wystarcza na pokrycie długów. Jeśli chodzi o zmianę treści i formy, można tylko usiąść i gorzko zapłakać. Kurski zrobił toporny AntyTVN. Przekaz ciosany siekierą, gdzieś pomiędzy propagandą sukcesu lat 70-tych i Rolniczym Kwadransem.

W każdej dziedzinie mamy dramat, leży i kwiczy publicystyka, TVP Info pracuje na poziomie telewizji osiedlowej, w ofercie kulturalnej tureckie seriale i powtórki kabaretów sprzed 4 lat. Poza reanimowaną „Sondą” nie ma jednej nowej produkcji, którą dałoby się obejrzeć. Telewizja Publiczna przypomina korkową tablicę gdzie się przypina kolejne komunikaty o wyjazdach na grzyby dla załogi fabryki grabi konnych. Jeśli pojawi się od czasu do czasu niezły materiał w „Wiadomościach”, to i tak za chwilę zostanie przerąbany siekierą: „PiS jest kochane, bo dba o Polskę, a totalna opozycja donosi do UE” i tak 153 razy w tygodniu. Ze sportu w TVP dostępna jest jedna polska liga – kobiece rugby, równie atrakcyjne, jak stuletnie przechowalnie dla peerelowskich emerytów typu „M jak ,miłość”. W rozrywce prawdziwy szał, który najlepiej ilustruje świętej pamięci „Studio YaYo” i siermiężna kopia „Szkła kontaktowego”.

Słuszna decyzja o wywaleniu Owsiaka, zakończyła się jakże charakterystyczną dla potencjału Kurskiego alternatywą. Pokazano Macierewicza fasującego wojskową grochówkę i festyn w Żarach, z udziałem amerykańskich czołgistów. Arcyciekawa jest sama polityka TVP. Prezes Kurski potrafi zrobić polityczny problem ze skądinąd żenującej Kayah i jednocześnie adorować diwę PRL-u Marylę Rodowicz. Opole 2017 pokazało dobitnie, że ten człowiek jest nie tylko pozbawionym talentu propagandystą, ale dał się ograć jak smarkacz kilku blondynkom estradowym. Dalsze udawanie, że po dwóch latach mamy Telewizję Narodową, która niesie nową wartość, jest skrajnie obłudnym masochizmem. Mamy kompletny burdel zarządzany, przez nieudacznika, bez pomysłu, kompetencji i nawet woli budowania czegoś rozsądnego. Kurski skupił się na tym, co było zawsze jego sensem życia.

Strony

18178 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

15 (liczba komentarzy)

 1. prawdziwy geniusz, zamknięty w gronie wielbicieli opłacanych przez siebie. w normalnym świecie dramat.

  Kaczyński idzie w dobrą stronę, rzeczywiście w europie zachodniej panuje totalitaryzm. ludzie są pozbawieni swoich poglądow i wartości, wychowując się na papce serwowanej przez media.

  A jak to wyglądało w Polsce? od strony państwa ludzie mieli mocne relacje i bardzo chcieli własnego państwa.

  dlatego starali sie nauczyć polaków, że polskość to nienormalność, ludzie mieli pogardzać Polska a za swoją ojczyznę uważać Unię Europejską. jak?

  państwo polskie musiało być skrajnie nieudolne, obsadzone przez mutacje komorowskich, tusków rzeplińskich i gersdorfów.

  poza tym musiało być państwem represyjnym, okpuacyjnyn dla zwykłych polaków. czyli zwykli Polacy mieli gardzić państwem, jego instytucjami i jego pracownikami. 

  jego zwykli pracownicy mieli kolei być systemowo niekompentetni bezwartościowi dla instytucji dla której pracują, słabo wyszkoleni i walczyć o przeźycie a nie czuć dumę z przynależności do struktur państwa polskiego.

  ludzie ktorzy tym teoretycznie zarzadzaja mieli sie czesto zmienic i tez być niekomptentni. żeby nie mieli czasu i nie przyszło im do głowy tak jak łukaszenka, pewnego dnia ogłosić niepodległość.

 2. Większym problemem niż Kurski jest wprowadzenie obowiązkowego abonamentu (lipiec lub sierpień). Po słowach Sellina nie mam wątpliwości - wraca abonament! Jestem w tej mniejszości, która płaci za to badziewie, ale to dzieje się dlatego, że moja żona jest wyjatkowo praworządna i dlatego jesteśmy w mniejszości płacącej (ja bym nie płacił, Aśka płaci i nie będę się o to kłócił chociać to 5 gr nie jest warte). PiS będzie miał na Woronicza porównywalne manifestacje jak w przypadku "czarnych protestów". Uprzedzam piętnasty raz - oni nie zdają sobie sprawy, ze ta duperela (bodaj 23 zł miesięcznie) da paliwa całej totalnej opozycji. Kurski to mały pikuś przy tym co latem będzie wprowadzone przez Glińskiego/Sellina i Lichocką/Czabańskiego, a co popiera Kaczyński. Oby te marne 23 zeta miesięcznie nie okazały się "gejmczendżerem" do jasnej cholery! Żeby to robić teraz, gdy kozimi synami można strzelać do zakichanej opozycji jak do kaczek...

  PS. Opole weźmie sobie TVN, a nie Polsat, bo w tym terminie u Solorza będzie praktycznie decydujący mecz o awans na ruski mundial z Rumunią (o ile wygramy).

  PS.2 Abonament to można wprowadzać, gdy np. aresztuje się pierwszych ws. zamachu w Smoleńsku czy tego kalibru bomby, która przykryłaby ten podatek.

 3. Panie Matko, wszyscy to widzimy co sie dzieje w TVP, ale narzekać to my wszyscy doskonale umiemy. Czekamy na propozycje. Ma Pan kogoś w zanadrzu? To dawaj Pan, może naród poprze? Ale bez kasy to nikt tego trupa nie zreanimuje. Trzeba menadżera a nie pseudo polityka. A może jednak tego co mówi jak jest?

 4. Max goowno zrobi! Big mouths!  Typowy slizgacz! Nie zapomne jak, wchodzil w doope Kwasniewskim!

  Ide na kompromis;)

  Jesli juz tak, to Krzysztof Skowronski! ...A Kolonko jako zastepca! 

 5. Media Narodowe są efektem selekcji negatywnej, typowej dla okresu peerelowskiego. Co prawda teraz inni dojdą,  ale dojeni są ci sami.

 6. jak prawie wszystko. moźe z wyjątkiem Ziobro które daję 4. jeśli rozwiąże sprawę Iwony Wieczorek to dostanie 4+. bo to drzwi do politycznej mafii.

  kilkadziesiąt lat edukacji że kobieta w krótkiej spódniczce nie prowokuje do gwałtu i największa autorytetka polskich prawników ogłosiła, że Prezydent Duda sam się prosił o gwałtowną deakcję sędziów na imprezie.

 7. Według J.Karnowskiego akcja "Opole" była jednak zaplanowana przez tępy sort:

  http://wpolityc...

 8. Wybacz Autorze, MK, ale, gdyby, za przeproszeniem, prezesem TV publicznej był Święty JP II, to i tak do doszłoby do tej obory z KFPP. Doszło by niechybnie, bo Opolem rządzi zakodowany były peowiec.  

  IMO, tutaj i w całej sferze polityczno-publicznej istnieje pierwotna wrogość i nienawiść. To ona kieruje wszystkim. Nie, bo nie i nie istnieje nic poza tym, oczywiście poza pieniędzmi.

  Wiesz dlaczego PIS, pomimo tego, co robi dla zwykłych ludzi, dla gospodarki, miejsc pracy, ect., nie ma większego niż miał poparcia ?

  Podpowiem; VAT, CIT i inny srit. Otórz przekręty na szkodę szarych podatników były nie tylko  na miliardy i miliony. Mnóstwo małych, jednoosobowych firm kombinowało na tysiące, a teraz co mówią ?

  Nie ma jak "zarobić", panie... 

  Ten proceder nie ma przynależności politycznej. To jest zjawisko nader powszechne

  I jak tu panie żyć...?

 9. avatar

  Trzeżwe.

 10. No cóż trudno się z tekstem nie zgodzić , facet narobi sporo smrodu jak nie wyleci.

 11. Strony