Prześlij dalej:

Ludzie, którzy maja w życiu jakąś pasję, swój znak rozpoznawczy, wyróżniają się w tłumie, a czasami przechodzą do historii. Taki na przykład Napoleon Bonaparte wcale nie jest najszerzej znany z tego, że wygrywał bitwy, tylko z tego, że trafił na wyspę Świętej Heleny i tam na wygnaniu dokonał żywota. Poważnie! Jak się spytacie o Napoleona przypadkowego klienta Biedronki, to o ile nie dostaniecie w mordę za głupie pytanie, nie dowiecie się niczego o Austerlitz i Waterloo, natomiast o zgonie francuskiego wodza klienci wiedzą najwięcej.

Co to ma wspólnego z pasją? Jako to co, przecież nie chodzi o to, że pasją Napoleona było umieranie, ale o to czym ludzie się pasjonują. Z jakichś powodów najbardziej widowiskowe bitwy i klęski interesują ludzi mniej, niż historia z życia wzięta. Zwykły Kowalski albo Nowak ma nikłe szanse na to, że kiedykolwiek stanie na czele wielkiej armii i marszałkowską ręką da znak do natarcia. Mało też prawdopodobne, żeby się takiemu szaraczkowi udało poderwać Marię Walewską, za to wszyscy Kowalscy i Nowakowie kiedyś umrą i to już jest temat przyswajalny. Pasjonujące jest, że taki wielki Napoleon po prostu sobie umiera i to w warunkach, że dajcie ludzie spokój. Można się nad losem nieszczęśnika pochylić i pomyśleć o własnej niedoli, która wydaje się mniej cierpka, gdy się patrzy na cudzą tragedię.

Ludzie pasjonują się tym, czego mogą dotknąć, co jest w ich zasięgu. Wielu zbiera znaczki, hoduje rybki, ogląda mecze piłkarskie, bo to może każdy od króla do biedaka. Różne śmieszne rzeczy się wokół pasji dzieją, nawet zaawansowani kibice kojarzą polskiego piłkarza Domarskiego wyłącznie z jedną bramką strzeloną na Wembley. Dla odmiany akwarysta, który zna te wszystkie skalary i gupiki na pamięć, potrafi powiedzieć, że delfin to ryba. A skoro już jesteśmy przy ssaku, mylonym powszechnie z rybą, to jest doskonały moment, żeby w końcu zająć się nowym nabytkiem i pasją Jarosława Kaczyńskiego. Jak wiadomo Jarosław Kaczyński ma dwie pasje, pierwszą jest polityka, drugą koty. Za politykę obrywa pasjonat non stop, z kotami to różnie i przeważnie tak źle nie bywa. Skutkiem tego naród w mniejszej liczbie chce słuchać, co Jarosław Kaczyński ma do powiedzenia w sprawach fundamentalnych dla losów Polski i Polaków, ale jak się pojawia informacja o kocie, to zupełnie inna rozmowa.

Z kotem to się Kaczyński ustawił idealnie, bo to zwierzę jest królem Internetu. Niezwykle skomplikowane algorytmy, stworzone przez grupę najbardziej wybitnych programistów, policzyły skrupulatnie, że w Internecie najwięcej jest zdjęć kotów. Wyobrażacie sobie?! Nie gwiazd rocka, aktorek, polityków, czy dzieci, ale kotów. Skąd się to bierze? No właśnie z ludzkich pasji. Spójrzcie na tego kiciusia i starszego Pana! Kto powie, że nie wyglądają słodko? Jeśli nawet przytrafi się prymityw pozbawiony wrażliwości i dostrzeże w tym obrazku złego polityka, a nie człowieka i kota żyjących w doskonałej komitywie, to zaraz zostanie zrugany przez pozostałych miłośników kotów, bez względu na orientacje polityczną. Wielce prawdopodobne jest również to, co niekoniecznie ucieszy Jarosława Kaczyńskiego. Polacy więcej wiedzą o kotach Prezesa, niż o historii Polski, która lubi się powtarzać.

Strony

Źródło foto: 
16454 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Tak dla uzupełnienia --- to jest koteczka. Trójkolorowe koty są tylko rodzaju żeńskiego. Z kolei rude są z reguły kocury ale tu trafiają się nieliczne żeńskie wyjątki. 

 2. Kot to dobry temat w czasie oczekiwania na lany poniedziałek 12.11.2018.

 3. Dziś Marszałek Piłsudski powiedziałby, żeby robić swoje, bez względu na to czy unia europejska się rozpadnie czy nie, Amerykanie wejdą czy nie

  . Błaszczaku, teraz już nie ma żadnego znaczenie czy będziesz MON czy nie, czy będziesz małym księciem, Alicja w krainie czarów czy luksusową call girl.

  Spierdoliłeś wszystko co mogłeś. A Amerykanie wejdą do Polski bo mają w tym życiowy interes, jedyne na co masz wpływ czy od razu dywizją czy najpierw brygada. Ale i to spierdolisz.

 4. Marsz na Bosaka 11 listopada grozi zapaleniem opon.

 5. avatar

 6. Zrobiło się zabawnie. 
  Politycy wyrywają sobie z łap coś, co nigdy do nich nie należało. 
  Kolejny raz udowodnili, że zainteresowani są wyłącznie splendorem jaki z tym świętem może być związany. 
  Święto Wolności i Niepodległości zawsze było naszym świętem.
  Niech głupota innych nie przesłoni nam wyjątkowości tego dnia.

  Podziwiam determinację MK w perswadowaniu oczywistości.

 7. ...i jakże idealnie

  potrafi łączyć kontrasty

  maluszKOT

  czarno-biało-rudo-łaciato-pasiasty...

  Pół na pół... podzielony:

  wzdłuż - pyszczek

  wszerz - łapa...

  Istna

  kraju naszego

  polityczna

  mapa...

   

  I jakże miło wspomnieć ten dzień, kiedy Prezes czytał "Atlas Kotów"...

  http://fraszki-ulotki.info/2017/11/atlas.html

 8. Dla miłośników psów (a szczególnie malamutów;-) oraz kotów, którzy, podobnie jak ja, wybierają się do Warszawy:

  https://www.sal...

  https://wrealu2...

  Uzupełnienie dla ciekawych, czy mamy do czynienia z działaniem wspólnie i w porozumieniu;

  https://www.you...

 9. W sieci krążą takie wierszyki:

  Los Polaka otumanionego (parafraza)

  Kto ty jesteś?
  Dureń mały
  Jaki znak twój?
  Móżdżek słaby

  Gdzie ty mieszkasz?
  Gdzie los rzuci
  W jakim kraju?
  W obcej ziemi

  Czym ta ziemia?
  Mym wygnaniem
  Czym zdobyta?
  Zaniedbaniem

  Czy ją kochasz?
  Nie jest moja…
  A gdzie kraj twój?
  Nie mam kraju
  Kto go zabrał?
  Sam oddałem

  A w co wierzysz?
  W nic nie wierzę
  Co straciłeś?
  Zapomniałem

   

   

  Hymn Polaka otumanionego (parafraza)

  mówi prezes pani Basi
  cały zapłakany
  pono się już nawet nasi
  wstydzą Dobrej Zmiany...

  jak Czarnecki z Morawieckim
  wzajem się wspierali
  tak nas mediom proniemieckim
  na pastwę wydali ...

  hasła skisłe nic nie warte
  jedna wielka szkoda
  dam wam przykład - brnąć w zaparte
  i rżnąć Wallenroda ...

 10. avatar

  Ssssranie w banie. Czym ono się różni od lemingów? 

 11. Strony