Prześlij dalej:

Odkąd pamiętam, a pamięcią sięgam do czasów, gdy byłem głupim Matką Kurką, na prawicy zawsze zachodziły te same procesy i rytuały. Jednym z procesów i rytuałów jednocześnie, jest legendarny „podział na prawicy”. Ile takich podziałów widziałem i w ilu uczestniczyłem, to za chińskiego boga nie jestem w stanie policzyć, bo i jak to liczyć, skoro podziałem może być dosłownie wszystko. Nie chcę tym krótkim wstępem udowodnić, że podziały nie istnieją, ale przede wszystkim nie chcę popadać w paranoję, która z naturalnej różnicy zdań czyni rację stanu albo wojnę domową. Pomijam już takie sprawy, jak pojedyncze wolty poszczególnych posłów, ostatnio podział prawicy miał nastąpić po wyjściu Ujazdowskiego z PiS, tego samego, co to odchodził i przychodził ze 123 razy. Gorzej, że taka sama histeria towarzyszy prawicy, w sprawach kompletnie bzdurnych.

Każdego dnia pojawia się w Internecie akcja na miarę rozłamu prawicy i do wszczęcia ognia rewolucji wystarczy tak idiotyczna iskra, jak na przykład opinia, że list Prezydenta Dudy był potrzebnym sprowadzeniem Macierewicza na ziemię. Opinię tę według mojej szacunkowej oceny podziela najmniej połowa elektoratu PiS i to w dodatku mamy w tej połowie ludzi, którzy Macierewicza cenią, szanują i nawet lubią. Nie ma to jednak żadnego znaczenia, natychmiast pojawią się „rozłamy” i tak żenujące koncepcje, że trudno się dziwić wielkiej radości przeciwnej strony sporu politycznego, podsumowującej to zjawisko znanymi inwektywami: oszołomy, psychiatryk, psychoprawica, itp. Pisząc o jakimś zjawisku, nie chciałbym wpaść w jego sidła i od razu oświadczam, że nie widzę sensacji w tworzeniu kuriozalnych teorii, to jest wbrew pozorom norma społeczna. W Internecie każdy chce mieć swoje pięć minut, co sprawia, że „oryginalne” projekty i oryginalni zwolennicy oryginalnych projektów będą istnieć zawsze.

Jakie to ma przełożenie na „podział na prawicy”? Otóż żadnego, bo do podziału potrzebne są dwa odrębne porządki prawne, moralne, społeczne, itp. Rzeczą charakterystyczną dla groteskowych wojenek na prawicy nie jest zmiana tych porządków, ale wzajemne udowadnianie, że jakaś frakcja na określony porządek nie zasługuje. Najczęstszy skecz jaki słyszę to „zdrada” i „śpioch”. Frakcja wyznawców tej czy innej teorii, nie zgłasza pretensji do tego, że nie popierasz jakieś idei, czy ugrupowania, ale awanturuje się o to, że nie popierasz tak jak trzeba. Przekładając tego bzika na konkret, każda krytyka lub pochwała wspomnianego Macierewicza kończy się wykluczeniem z grona wyborców PiS, w zależności od tego kto wyznaje i kto wyklucza. Proszę wybaczyć, ale takie dziecinady nie są żadnym podziałem na prawicy. Fakt, że pani Henia, wystuka na klawiaturze oświadczenie, w którym pan Józek jest kretem PO, nie kształtuje żadnych podziałów, co więcej prawdopodobieństwo, że i pani Henia i pan Józek zagłosują na PiS jest równe 99,99%.

Strony

18051 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

14 (liczba komentarzy)

 1. nie na temat, ale zapytam mądrzejszych, o co chodzi w: http://wpolityc...

  statyści mają,  cytuję: " „odgrywać niewielkie role, np. hodowcy bydła, sklepikarza czy sołtysa wsi w Afganistanie, który pośredniczy w negocjacjach z żołnierzami USA” "

  oraz "Kandydat powinien znać język angielski i niemiecki, a znajomość rosyjskiego, polskiego lub czeskiego ma być traktowana jako mocny dodatkowy atut. " 

  Robota w Niemczech, platne 120 euro za dzień,

 2. avatar

  Nabor i selekcja na szpionow: dziennikarzy, obserwatorow praw czlowieka i pracownikow socjalnych. Jasne jak slonce.

 3. negocjować z muezinami afgańskimi po czesku lub po polsku?

 4. avatar

  Selekcja ludzi do odgrywania roznych rol, na terenie objetym powyzszymi jezykami. Materialy szkoleniowe z poprzednich rekrutacji.

 5. Blond sprzedawca w sklepie w Afganistanie. Nie ma rzeczy której nie można pokazać w amerykańskim filmie.

  Po tym jak jak Macierewicz otwarcie zlekceważył Kaczyńskiego, prezydent Duda powinien jutro ostro zjechać Macierewicza. A jeśli Macierewicz nie okaże szacunku, wystawić go za okno i dokładnie tylko  z generałami omówić stan modernizacji armii. Choćby 30 sekund po wejściu Macierewicza. Wtedy Macierewiczem zajmie się Kaczyński.

 6. avatar

  "NATO poszukuje statystów do odgrywania ról cywilów na obszarach konfliktu"  -->> "znajomość rosyjskiego, polskiego lub czeskiego ma być traktowana jako mocny dodatkowy atut. " -->> "realistyczny scenariusz ćwiczeniowy dla żołnierzy"

 7. Blond sprzedawca w sklepie w Afganistanie. Nie ma rzeczy której nie można pokazać w amerykańskim filmie.

  Po tym jak jak Macierewicz otwarcie zlekceważył Kaczyńskiego, prezydent Duda powinien jutro ostro zjechać Macierewicza. A jeśli Macierewicz nie okaże szacunku, wystawić go za okno i dokładnie tylko  z generałami omówić stan modernizacji armii. Choćby 30 sekund po wejściu Macierewicza. Wtedy Macierewiczem zajmie się Kaczyński.

 8. Owsiak dobrze zauważył, Pani Agata Kornhauser-Duda stroni od bieżącej polityki w stylu bieg na przełaj po Sejmie  i nie chce być widoczna politycznie, ale uważam że się myli jakoby nie chciała być aktywna. W Polsce brak w przestrzeni publicznej miejsca wolnego od plemienne nawalanki i "kto kogo". Mam prośbę, zróbcie ludziom trochę wolnego miejsca, gdzie także politycy z przeciwnych obozów będą mogli współdziałać. Wsparcie WOŚP słynnym zdjęciem zlicytowanym za 200.000 złotych, było przemyślaną decyzją. Nie wsparcia Owsiaka, albo szkodzenia komuś tam innemu. Kreowanie pomocy ludziom, dzieciom. Doceńmy to.

 9. Szanowny Panie, od dawna czytam Pana komentarze i w wiekszości zgadzam sę z Panem ale tym razem toś Pan przestrzzelił.Ten osobnik w czerwonych gaciach powinien zniknąć z przestrzeni którą uzurpuje a mianowicie - charytatywność. Należy zrobić wszystko zeby go usunąć. Przestrzeń WOŚp zagospodarować pod innym szyldem. Ludzie to kupią.

 10. avatar

  Jest pewne, ze Owsiak jest szkodnikiem dzialajacym pod plaszczykiem WOŚP,....pozbycie sie tego trutnia to nie taka prosta sprawa, wielu ludzi widzi przede wszystkim dobroczynnosc tego cwaniaka i jest im obojetne, ze przyokazji "dba" o siebie.

 11. Strony