Prześlij dalej:

Fajny tytuł? Mnie się podoba i to z trzech powodów. Po pierwsze jestem próżny i egocentryczny, po drugie jest w nim więcej prawdy, niż w tytułach amerykańskiej prasy i wypowiedziach amerykańskich polityków na temat Polski. Po trzecie jak nigdy udało mi się nadążyć za modą, bo teraz taka moda na pisanie rzeczy „kontrowersyjnych”, która wygrała ze standardem pisania rzeczy mądrych i prawdziwych. Jestem do tego stopnia usatysfakcjonowany, że może sobie pomnik wystawię za zasługi, genialność i co mi tam jeszcze przyjdzie do głowy.

No i tyle mojego! Nic poza tym nie uzyskam, nie licząc faktu, że kilku mnie podobnych oryginałów podpisze się pod tymi słowami albo napisze coś własnego, jeszcze bardziej kontrowersyjnego. Świat o moich wywodach się nie dowie, co najwyżej Google znów zablokuje możliwość wyświetlania reklam na stronie, co czynią za każdym razem, gdy tylko skrypt wyłowi słowo „Żyd” w połączeniu z jakimkolwiek podejrzanym kontekstem. Tytuł prócz „kontrowersji” wyznacza także proporcje. Jesteśmy ciągle w tym samym miejscu. W walce o prawdę, o nas i o Polskę nie mamy większych szans niż Powstańcy Warszawscy mieli w walce z Niemcami i ZSRR. Zanim ktokolwiek rzuci kolejną i jakże standardową radą, co trzeba zrobić, aby wygrać, odpowiem, że tej wojny wygrać się nie da.

Powstańcy nie mieli szans z gigantyczną niemiecką machiną wojenną i reżimem radzieckim, my jesteśmy, w razie podjęcia otwartej wojny, wyłącznie mięsem armatnim i to anonimowym. Gdyby tu i teraz wybuchło w Polsce powstanie przeciw żydowskim kłamstwom i amerykańskim (światowym) brudnym biznesom opartych na tych kłamstwach, to nie zostałby po powstańcach ślad, jedynie zapach napalmu. Co więcej powstanie zostałoby „pomylone” z powstaniem w getcie, spaleni napalmem uznani za Żydów, a Polacy byliby pokazywani jako producenci napalmu, którzy zajęli majątek po ofiarach współczesnego holokaustu. Rozumiem, że nie jeden się teraz puknął w głowę, że jednak przesadzam i poniosła mnie fantazja. W takim razie proponuję mały eksperyment.

Proszę sobie tę „fantastyczną” opowieść przyłożyć do współczesnej „narracji” i z miejsca się okaże, że niczego sobie nie wymyśliłem, tylko pozamieniałem parę słów. Polskę, która była jedną z pierwszych ofiar, najbardziej okaleczonych przez niemieckie ludobójstwo połączone ze stalinowskim ludobójstwem, przedstawia się jako agresora. W tym przedstawieniu niemieccy i radzieccy kaci sowicie wspierani przez żydowskich bolszewików, po prostu zniknęli, o nich się nie mówi. Dlatego Andrea Mitchell, żydowska dziennikarka z amerykańskiej NBC News, może bezkarnie z jednej strony nazywać powstanie w getcie walką Żydów z nazistowskim, czyli anonimowym reżimem i z drugiej strony z polskim, wyraźnie podpisanym, reżimem. Od tej blagi jest tylko krok do polskiego nazizmu i to się za chwilę stanie, właściwie już się dzieje.

Strony

Źródło foto: 
25257 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. To, co zrobiła Mitchell to celowa, lewacka prowokacja. Żona Greenspana doskonale wie że Trump został wybrany głosami naszej Polonii. Wystarczy tylko odpowiednio wkurzyć Polonusów, by się to nie powtórzyło. Aby plan wypalił trzeba było podsunąć odpowiedni, współgrający z prowokacją tekst Pompeo, który zachował się jak pożyteczny idiota.
  Polskie władze, gdyby tylko nie były opanowane przez ludzi o mentalności niewolników, powinny ryknać z oburzenia. Niestety do ich niewolniczych umysłów nie dociera, że Polska jest ważniejsza dla USA, niż odwrotnie. Wystarczy pomyśleć jak wyglądałaby walka USA z Chinami o globalną dominację, gdyby Polska była sojusznikiem tych ostatnich.
  Co do walki wspomnianej przez MK, to nie jest ona beznadziejna. Mamy w niej Sojusznika nie z tego świata. Wystarczy tylko uwierzyć.

 2. "Mitchell to celowa, lewacka prowokacja. Żona Greenspana doskonale wie że Trump został wybrany głosami naszej Polonii. Wystarczy tylko odpowiednio wkurzyć Polonusów, by się to nie powtórzyło. Aby plan wypalił trzeba było podsunąć odpowiedni, współgrający z prowokacją tekst Pompeo, który zachował się jak pożyteczny idiota".

  - Różnica pomiędzy Mitchell i Pompeo jest żadna i mówię to ja jako "amerykanista" z praktycznym bo 25 letnim a nie teoretycznym doświadczeniem po zdobywaniu wiedzy o USA po dwu tygodniowym wykładzie i otrzymaniu tytułu profesora. Te bajeczki o tej wygranej Trampa dzięki naszej Polonii chociaż są też ważne ale proszę zachować dla siebie.

 3. Teza o braku różnic między Mitchell a Pompeo jest na tyle intrygująca, że prosiłbym o jej rozwinięcie.

 4. Tutaj nie ma co rozwijać. Oboje plują tak samo, z taką samą mocą i w to samo miejsce. W polityce amerykańskiej już od czasów starego Buscha większych różnic pomiędzy partią republikańską a demokratyczną nie ma. Zachowanie tych obojga jako reszta pozostaje na rozstrzygnięcie przez rządzących komu od razu kop w cztery litery a komu upomnienie za swoje zachowanie.

 5. Roznica miedzy Mitchell a Pompeo jest taka, ze on ma Polske w dupie a Andrea naszego kraju raczej nienawidzi.

 6. Gdybyśmy poczytali der sturmera, zobaczyli byśmy prekursorów współczesnych mediów.
  Ale czasami są też paradoksy, kiedy antysemicki film Ida dostał Oskara.

 7. ko: ok!

 8. Antysemicki" Ida. Żartujesz pan. antypolski przecież.
  Tak, ma pan ciekawe poglądy na wszystkość.
  ...

 9. avatar

  Jak powiedział Israel Singer, amerykański prawnik, sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów w latach 1986–2001:
  "{Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie „publicznie atakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym."
  Zarówno Mitchell jak i Pompeo wykonują to zalecenie.

 10. avatar

  o rzesz kurcze, chyba wdepłam w jakieś tabu

 11. A ja myślę Panie Piotrze ,że powinniśmy się stać chociaż trochę prawdziwymi antysemitami.Jak się choć trochę ciebie boją to cię szanują.Żydzi to tchórzliwy naród mocni są tylko w knuciu intryg i w mordzie.

 12. Walczymy nie o prawdę a o życie.

 13. Ale Berek jednak przegrał...

 14. Jonny jest akurat naszym sojusznikiem w prawdzie. Może właśnie to jest metoda, aby po stronie prawdy stali sprawiedliwi obywatele narodów nas oczerniających..? Tylko to się samo masowe nie stanie. Budowanie popkulturowych sojuszy, tędy droga.. Efekty? Już w następnym pokoleniu. Pozdro

 15. czy raczej ma on szczególne zadanie. MK ma rację. Ale Oni (USA i Żydzi) do czegoś nas potrzebują i chcą nas wykorzystać. Wygodnie byłoby im mieć Polskę jako kolonię, ale im potrzebna jest silna polska armia i silne państwo. Z PO nie dało im się tego zrobić, więc w 2015 zrobili zmianę. A teraz PYTANIE: Do czego jest im potrzebna nasza Armia i co na tym możemy my jako Polska zyskać?

 16. Fiasko z PO, to pochodna fiaska resetu Obamy z CCCP. Cele polityczne USA są akurat banalnie proste i zbieżne z naszymi.
  Jesteśmy, czy możemy jako trój-morze, być przeciwwagą dla osi Paryż-Berlin-Moskwa. A muszą na nas chuchać, bo przedłużenie jej do Pekinu byłoby ich całkowitą klęską. Nie przeceniałbym naszego znaczenia militarnego. To bazy USA gwarantują brak konfrontacji.

 17. że bufor przeciwko Rosji, to pewne. Ale z drugiej strony, po co miliony tzw. uchodźców w wieku poborowym w Europie Zach.?

 18. IMO, ci z Afryki desantują do kolonialnej macierzy na ogólnej fali za wodą i na pn.
  Taliban został wypchany przez Saudyjczyków, no i paradoksalnie przez Izrael.
  Podejrzewam, że Merkel dostała tańszą ropę za ich przyjęcie w 2015.
  Putinowi taka destabilizacja też bardzo na rękę.
  A taka opinia, że to arabska jesień średniowiecza
  w odwecie za krzyżówki, to raczej nie serio..
  No i pytanie nie "po co?" raczej: dlaczego.

 19. "Cele polityczne USA są akurat banalnie proste i zbieżne z naszymi."

  To jasne, że obiektywnie są zbieżne wprost nadzwyczajnie.
  Problem polega na tym, że względem Polski USA nie prowadzą polityki amerykańskiej tylko raczej stricte żydowską. Wbrew swoim oczywistym i podstawowym interesom. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że tutaj ich potęga jest wykorzystywana jako narzędzie.
  Być może biolog mógłby znaleźć tu analogię do niektórych pasożytów, które ponoć potrafią zmusić nosiciela do działań dla niego szkodliwych, a nawet samobójczych. Ale ja nie jestem biologiem i się na tym nie znam, potrzeba fachowca od tych spraw.

 20. 14 lutego 2019 PiS przegrało wybory. Niech Matka Kurska zapamięta sobie tę datę.

 21. Tak. Do tej pory tarzam się ze śmiechu. Nasza dyplomacja najpierw wkurzyła Iran (z którym nie mieliśmy dotąd żadnych zatargów), zorganizowała antyirańską konferencję za friko (powinni przynajmniej zażądać dywizjonu HIMARSÓW) by tam zostać upokorzonym przez żydowską dziennikarkę i amerykańskiego wiceprezydenta. To nawet nie jest murzyńskość, to śmieszność.

 22. Bierzemy aktywny udział w gigantycznej konfabulacji i na pewno nie robimy tego świadomie.

 23. avatar

  Wyhodowanie mądrego Jana Kowalskiego będzie trudne, albo wręcz niemożliwe. Ja wiem, że już starożytni Grecy narzekali na młodzież, a jak ta młodzież dorosła, to narzekała na kolejne pokolenie młodzieży.
  Ale tym razem to jest faktycznie problem. Oni mają inne mózgi. Spróbuję to uzasadnić. Wiadomo, że jak się jakichś obszarów mózgu nie używa, to on się nie rozwija. Nie wykształca połączeń. Ja się wychowywałam bez telewizji. Moje dzieci też. Oczywiście była dobranocka, teleranek i czasami jakiś film. O resztę rozrywki musieliśmy zadbać sami. Książki, zabawy z rówieśnikami, bo mieliśmy rodzeństwo, nasi koledzy też.
  Dzisiaj dzieci mają kilkadziesiąt kanałów TV z kreskówkami, gdzie leci non stop jakiś film. Mają komputery i gry. To jest zabawa. Nie czytają. Stąd mają luki w mózgu. Mój wnuk też nie czyta. Nie dlatego, że nie umie. Umie nawet biegle. Ale nie chce, bo za duża fatyga. Walczę z tym, zmuszam, a także sama mu czytam, bo w książkach była również zawarta jakaś treść, więc chcę, aby ją poznał. Wiem, że czasem traci koncentrację. Wtedy zadaję pytania i, jeśli potrzeba, wracam do tekstu, który stracił.
  Jest 1/100 szans, że wygram

 24. My głupie Polaki! A wystarczyło zachować się wobec holokaustu jak reszta świata. Teraz nie było by komu nas opluwać.

 25. Jeżeli będziemy chcieli przetrwać jako Polskie Państwo Niepodległe to nie pozostaje nam nic innego jak szukanie osób o zdrowych polskich i narodowych poglądach bo z tego co od dłuższego wyrabia PiS na czele z Kaczyńskim nic nie będzie. - Czy ci co na narodowców się pasują nie okażą się kolejnymi oszustami to tego nie wiem ale jeśli chcemy przetrwać to coś będziemy musieli zrobić. I nigdy nie przypuszczałem, że takiego qrestwa i zdrady Polski przez tych co się podają za prawicę i nadużywają symboli patriotycznych z ich strony doczekam.

 26. Wystarczylo zeby Mr.President Ronald S. Lader "zwrocil uwage" tej antypolskiej (tu niech sobie kazdy uzyje odpowiedniego rzeczownika) i mamy natychmiastowy efekt. Jesli ktos mial do tej pory jakies watpliwosci co do potegi WJC , to powinien sie ich szybko wyzbyc. Ta przyjaciolka pani Anne Applelbaum NIGDY nie przeprasza , nigdy nie prostuje wypowiadanych klamstw bo nienawidzi Gojow , zwlaszcza polskich!

 27. "Wystarczylo zeby Mr.President Ronald S. Lader "zwrocil uwage" tej antypolskie", a czemu zwrócił uwagę? Przecież on ma tak samo w głębokim "poważaniu" Polaków jak ta jego "dziennikarka".

  Nasz minister okazał się ciapkiem jak zwykle, ale społeczeństwo ryknęło. Poza kacapskimi trollami takimi jak u kurki; info i Konarski, Polacy mówili jednym głosem, że zostali obrażeni i że zaufanie do USA mocno się zachwiało.

  Czyli jednak jako Polacy jeszcze coś możemy.

  Tak jak mówił i mówi Jan Chodakiewicz; najistotniejsza jest jednomyślność i poparcie w kraju. Jeśli badania pokazywałyby, że rządzących popiera 60% Polaków, to nie tylko można by było zwolnić z funkcji taką Gersdorf, ją byśmy wywalili na kopach do szkopów, bez prawa do emerytury i jeszcze zebralibyśmy za to oklaski i uznanie u sojuszników.

 28. PiS to najbardziej prożydowska władza ze wszystkich dotychczasowych, tymczasem Żydzi robią wszystko aby go ośmieszyć i tym samym przed wyborami maksymalnie osłabić.
  Zdumiewający paradoks!
  Ale ten paradoks można prosto wyjaśnić - natura Żyda i jego nienawiść do Polski jest silniejsza od rozumu. Żyd po prostu musi wdeptywać w ziemię polskiego goja i już, zwłaszcza tak uległego jak PiS. A im bardziej PiS uległy tym żydowska zajadłość większa.
  Już tak w historii wielokrotnie w różnych państwach bywało, że Żydzi działający zgodnie ze swoją naturą i przeciwnie do swojego obiektywnego interesu bardzo źle na tym wychodzili. I nikt tam nie wyciągnął z tego żadnych wniosków - widać z naturą się nie wygra.

 29. "PiS to najbardziej prożydowska władza ze wszystkich dotychczasowych....."

  Czyżby tak było na pewno?

  To proszę powiedzieć, w czyim interesie rząd PO-PSL pod kierownictwem D.Tuska uczestniczył w przygotowaniu , przeprowadzeniu i tuszowaniu zbrodni z 10.04.2010 roku?
  Przecież to nie w interesie Eskimosów, tylko w interesie Izraela, który poprzez politykę Obamy resetu z Rosją, chciał doprowadzić do wojny z Iranem i obalenia rządów ajatollachów i zlikwidowania ich programu atomowego.
  Było to podejście do sprawy Iranu w wersji 1.0. i klęska resetu doprowadziła do niepowodzenia zamiarów USraela.
  D.Trump podjął się tego samego zadania, ale innymi metodami(bo z Rosją się nie dogadał - i dobrze bo byłoby to znowu kosztem Polski) czyli podjął się realizacji wersji 2.0.
  W tej nowej wersji PO i Tusk stali się passe(opcja niemiecko rosyjska a Niemcy/niemiecka UE jest w konflikcie z USA Trumpa i jego strategii irańskiej), więc zostali wyautowani a na ich miejsce USrael wziął PIS.
  Dlatego PIS wisi u klamki USraela i pozwala Żydom poniżać Polskę i Polaków, by realizować wzmacnianie polskiej armii poprzez zakupy w USA i ściąganiem do Polski stałej bazy USA.

 30. avatar

  „Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić”
  Zwięzłe, szczere i na czasie.
  Koszmar.

 31. Strony