Prześlij dalej:

Fajny tytuł? Mnie się podoba i to z trzech powodów. Po pierwsze jestem próżny i egocentryczny, po drugie jest w nim więcej prawdy, niż w tytułach amerykańskiej prasy i wypowiedziach amerykańskich polityków na temat Polski. Po trzecie jak nigdy udało mi się nadążyć za modą, bo teraz taka moda na pisanie rzeczy „kontrowersyjnych”, która wygrała ze standardem pisania rzeczy mądrych i prawdziwych. Jestem do tego stopnia usatysfakcjonowany, że może sobie pomnik wystawię za zasługi, genialność i co mi tam jeszcze przyjdzie do głowy.

No i tyle mojego! Nic poza tym nie uzyskam, nie licząc faktu, że kilku mnie podobnych oryginałów podpisze się pod tymi słowami albo napisze coś własnego, jeszcze bardziej kontrowersyjnego. Świat o moich wywodach się nie dowie, co najwyżej Google znów zablokuje możliwość wyświetlania reklam na stronie, co czynią za każdym razem, gdy tylko skrypt wyłowi słowo „Żyd” w połączeniu z jakimkolwiek podejrzanym kontekstem. Tytuł prócz „kontrowersji” wyznacza także proporcje. Jesteśmy ciągle w tym samym miejscu. W walce o prawdę, o nas i o Polskę nie mamy większych szans niż Powstańcy Warszawscy mieli w walce z Niemcami i ZSRR. Zanim ktokolwiek rzuci kolejną i jakże standardową radą, co trzeba zrobić, aby wygrać, odpowiem, że tej wojny wygrać się nie da.

Powstańcy nie mieli szans z gigantyczną niemiecką machiną wojenną i reżimem radzieckim, my jesteśmy, w razie podjęcia otwartej wojny, wyłącznie mięsem armatnim i to anonimowym. Gdyby tu i teraz wybuchło w Polsce powstanie przeciw żydowskim kłamstwom i amerykańskim (światowym) brudnym biznesom opartych na tych kłamstwach, to nie zostałby po powstańcach ślad, jedynie zapach napalmu. Co więcej powstanie zostałoby „pomylone” z powstaniem w getcie, spaleni napalmem uznani za Żydów, a Polacy byliby pokazywani jako producenci napalmu, którzy zajęli majątek po ofiarach współczesnego holokaustu. Rozumiem, że nie jeden się teraz puknął w głowę, że jednak przesadzam i poniosła mnie fantazja. W takim razie proponuję mały eksperyment.

Proszę sobie tę „fantastyczną” opowieść przyłożyć do współczesnej „narracji” i z miejsca się okaże, że niczego sobie nie wymyśliłem, tylko pozamieniałem parę słów. Polskę, która była jedną z pierwszych ofiar, najbardziej okaleczonych przez niemieckie ludobójstwo połączone ze stalinowskim ludobójstwem, przedstawia się jako agresora. W tym przedstawieniu niemieccy i radzieccy kaci sowicie wspierani przez żydowskich bolszewików, po prostu zniknęli, o nich się nie mówi. Dlatego Andrea Mitchell, żydowska dziennikarka z amerykańskiej NBC News, może bezkarnie z jednej strony nazywać powstanie w getcie walką Żydów z nazistowskim, czyli anonimowym reżimem i z drugiej strony z polskim, wyraźnie podpisanym, reżimem. Od tej blagi jest tylko krok do polskiego nazizmu i to się za chwilę stanie, właściwie już się dzieje.

Strony

Źródło foto: 
24227 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

37 (liczba komentarzy)

 1. To, co zrobiła Mitchell to celowa, lewacka prowokacja. Żona Greenspana doskonale wie że Trump został wybrany głosami naszej Polonii. Wystarczy tylko odpowiednio wkurzyć Polonusów, by się to nie powtórzyło. Aby plan wypalił trzeba było podsunąć odpowiedni, współgrający z prowokacją tekst Pompeo, który zachował się jak pożyteczny idiota.
  Polskie władze, gdyby tylko nie były opanowane przez ludzi o mentalności niewolników, powinny ryknać z oburzenia. Niestety do ich niewolniczych umysłów nie dociera, że Polska jest ważniejsza dla USA, niż odwrotnie. Wystarczy pomyśleć jak wyglądałaby walka USA z Chinami o globalną dominację, gdyby Polska była sojusznikiem tych ostatnich.
  Co do walki wspomnianej przez MK, to nie jest ona beznadziejna. Mamy w niej Sojusznika nie z tego świata. Wystarczy tylko uwierzyć.

 2. "Mitchell to celowa, lewacka prowokacja. Żona Greenspana doskonale wie że Trump został wybrany głosami naszej Polonii. Wystarczy tylko odpowiednio wkurzyć Polonusów, by się to nie powtórzyło. Aby plan wypalił trzeba było podsunąć odpowiedni, współgrający z prowokacją tekst Pompeo, który zachował się jak pożyteczny idiota".

  - Różnica pomiędzy Mitchell i Pompeo jest żadna i mówię to ja jako "amerykanista" z praktycznym bo 25 letnim a nie teoretycznym doświadczeniem po zdobywaniu wiedzy o USA po dwu tygodniowym wykładzie i otrzymaniu tytułu profesora. Te bajeczki o tej wygranej Trampa dzięki naszej Polonii chociaż są też ważne ale proszę zachować dla siebie.

 3. Teza o braku różnic między Mitchell a Pompeo jest na tyle intrygująca, że prosiłbym o jej rozwinięcie.

 4. Tutaj nie ma co rozwijać. Oboje plują tak samo, z taką samą mocą i w to samo miejsce. W polityce amerykańskiej już od czasów starego Buscha większych różnic pomiędzy partią republikańską a demokratyczną nie ma. Zachowanie tych obojga jako reszta pozostaje na rozstrzygnięcie przez rządzących komu od razu kop w cztery litery a komu upomnienie za swoje zachowanie.

 5. Roznica miedzy Mitchell a Pompeo jest taka, ze on ma Polske w dupie a Andrea naszego kraju raczej nienawidzi.

 6. Gdybyśmy poczytali der sturmera, zobaczyli byśmy prekursorów współczesnych mediów.
  Ale czasami są też paradoksy, kiedy antysemicki film Ida dostał Oskara.

 7. ko: ok!

 8. Antysemicki" Ida. Żartujesz pan. antypolski przecież.
  Tak, ma pan ciekawe poglądy na wszystkość.
  ...

 9. avatar

  Jak powiedział Israel Singer, amerykański prawnik, sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów w latach 1986–2001:
  "{Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie „publicznie atakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym."
  Zarówno Mitchell jak i Pompeo wykonują to zalecenie.

 10. avatar

  o rzesz kurcze, chyba wdepłam w jakieś tabu

 11. Strony