Ponad milion w kwitach „Mrówki Całej”. Moja odpowiedź? Owsiak do prokuratora!

Prześlij dalej:

Na wstępie powiem krótko, mamy długo oczekiwany przełom w sprawie Owsiak vs Matka Kurka, ale do udowodnienia skali intelektualnych i moralnych oszustw Owsiaka jeszcze daleka droga, która prowadzi między innymi przez prokuraturę. Prezes Owsiak przez miesiąc unikał dostarczenia dokumentów z fakturami "Mrówki Całej", ale nic poza starym dowcipem przez ten czas nie wymyślił. Dowcip polega na tym, że w dokumentach zostały wykazane jedynie zaskórniaki, co mnie w ogóle nie ubawiło i zamierzam przejść do działań poważnych. Pomimo żartów Owsiaka udało się zebrać wszystko, co było potrzebne do potwierdzenia klasycznego układu biznesowego, który powstał i hartował się w RP III. Żadnej finezji, do bólu powtórzony schemat. Firma „matka”, w tym wypadku WOŚP, powołuje do życia firmę „słup” nazywaną nomen omen „Złoty Melon”, na końcu układanki mamy firmę „krzak”, zbierającą frukta, o równie słodkiej nazwie „Mrówka Cała”. Kto w tym układzie zarabia, a kto płaci chyba nikomu wyjaśniać nie trzeba, ale niech wszystko pozostanie na papierze. Pan, Pani, społeczeństwo płaci i to czy chce, czy nie chce. Wszyscy, zwolennicy i przeciwnicy Owsiaków, finansują konglomerat „filantropii”, ale po kolei. Dowody zgromadzone w Sądzie Rejonowym w Złotoryi tworzą swoisty paradoks, pokazują mechanizm, nie pokazują skali. Jerzy Owsiak i księgowa Dorota Pilarska nie byli w stanie ukryć samego faktu, że prezes Słoik i żona prezesa Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, w postaci wypłat wyciągają miesięczne z WOŚP i Złotego Melona około 27 tys. brutto. Proszę nie ulegać odruchom litości i złudzeniom, na razie mówimy nawet nie o kieszonkowych, tylko drobnych na waciki. Prócz tego "Dzidzia" podpisywała umowy o dzieło (zlecenia) ze Złotym Melonem, rekordowa to 19 tys złotych, oboje też wypłacali sobie premie jednorazowe, najwyższa jaka pamiętam to 29 tys. Swoją drogą zwracam również uwagę na żałosne kwoty kilkuset złotowe wpisane do umów, które wklejam poniżej wraz z całą dokumentacją, strasznie przygnębiający widok i wiele mówiący o człowieku. Najważniejszy jest jednak główny nurt przepływu kasy z WOŚP i "Złotego Melona" do "Mrówki Całej". Ta wielomilionowa rzeka szmalu ma kilka odnóg i płynie na kilka sposobów. „Mrówka Cała” potrafi skasować miesięcznie ponad 30 tysięcy złotych tylko za wynajmowanie lokali "Złotemu Melonowi" i WOŚP. Przypomnę, że WOŚP dysponuje trzema potężnymi nieruchomościami, dwie wille i ośrodek Szadowo-Młyn, przy którym buduje się czwarta nieruchomość, ale tym razem będzie należała do "Złotego Melona".

Strony

86789 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

33 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  knock-down bo pewnie aż przysiadł po celnym ciosie:

  Do tego z niecierpliwością czekam na moment, w którym w przestrzeni publicznej pojawi się "Jerzy O." :) Powodzenia!

 2. avatar

  To ksiegowa okaze sie wszystkiemu winna...

 3. ale przy takiej skali problemu związanego z finansami WOŚP, "Mrówki całej" i "Złotego melona" konieczna będzie opinia biegłego. Gdybym miał rację, to powstaje pytanie: na czyj koszt ten biegły będzie powołany? Moim zdaniem na koszt Owsiaka, bo to on wniósł prywatny akt oskarżenia. Jeśli chodzi o tzw. "biegłych sądowych" to powstały o nich prawdziwe legendy, tu wszystko jest możliwe. Myślę, że Ty również mógłbyś powołać swojego biegłego, ale to niestety kosztuje i to niemało. Czy liczysz się z taką możliwością? Zaszedłeś tak daleko, masz już takie dowody, że szkoda byłoby na ostatniej prostej zdać się na opinię kogoś "nieprzypadkowego".

 4. Lekko trawestując powtórzymy za prowadzącym: sprawa Owsiak v. Matka Kurka jest unikalna. Unikalna jak "Berek".
  I pomyśleć, że ... dzięki Owsiakowi :)

 5. Kilkuset złotowe wynagrodzenia świadczą o tym, że Prezes nie ma zwyczaju  kiwnąć choćby palcem za darmoche.
  Czyli prawdziwy biznesmem, takich nam trzeba w umęczonej Ojczyźnie.
  No ale czemu przy takim talencie nie wział się za autostrady czy zamówienia dla wojska tylko za filantropię?

 6. A Matce Kurce, powtórzę się, Boże błogosław!

 7. Chyba miał nie tych kolegów co trzeba, bo byłby dziś dyrektorem banku.
  Zaczynał jako wariat-społecznik. Jeździł po szkołach i wciskał za friko sprzęt do koszykówki.
  Za to ma plus, o ile to była faktycznie filantropia.
  Może i była - takie błędy młodości.

 8. .

 9. avatar

  Przeczytaj Resortowe dzieci, tam się można wiele dowiedzieć o Owsiaku i takich jak on.

 10. avatar

  inwestycjach, cytując klasyka ;-) 

  A tak na serio to z racji tego, że w PRL vol.2 wszystko jest reglamentowane i autostrady do nikąd+stadiony to domena PO, przetargi dla wojska to Bronek z WSI, przekręty rolnicze to PSL, a VAT/alkohol/paliwa/węgiel/firanki w Mercedesach to domena SLD, więc Jurasowi przypadła "działka" w filantropii..... a tej Juras nauczył się od Ferdynanda Lipskiego.

 11. Nic dziwnego, ze pajac w czerwonych portkach wskoczyl na stol. Juz mu sie ziemia pali pod stopami. Wolontariusz z bozej laski.

 12. Czyli okazuje się, że słoik z pieniędzmi jest pod dupą jego grubej żony.

  Wkurzony jestem, bo sam za dzieciaka dawałem swoje kieszonkowe. A teraz może się okazać, że te pieniążki poszły na wille owsiaka, a jestem ze 100 razy biedniejszy od niego.

 13. Sumy, jak sumy, faktycznie żadne cudo.
  Ale widać schemat, czego chyba prezes z mecenasem nie byli w stanie przewidzieć.
  Skądinąd, że taki schemat będzie, to można było obstawiać w ciemno. Bo przeciez nie mógł być inny, zwykła logika na to wskazywała.
  Brakuje sum globalnych za cały okres działalności tria WOŚP-Melon-Mrówka.
  Warto by jeszcze w tym kontekście zobaczyć zeznania roczne Owsiaka i jego żony i/lub wspólne PIT-y obojga za te wszystkie lata.
  Wtedy by było wiadomo ile procent przychodów tego towarzystwa pochodzi z mitycznych "wykładów, a ile z dojenia układu WOŚP-Melon-Mrówka.

  P.S.
  Dobra robota, tak trzymaj.
  Nadal nie mogę wyjść z podziwu, że tzw "nasze" media o tym nie trąbią na okrągło.
  Hitler w Mein Kampf napiosał: "Rolą mediów jest stałe przypominanie i popychanie społeczeństwa do określonych zachowań". Strona przeciwna tę naukę przyjęła bez zastrzeżeń, a tzw "nasi" mają opory - nie wiem z czego wynikające.

 14. avatar

  Mała informacja dla topornych propagandystów z "Pokojowego Patrolu", których wprawdzie wyśmiewają wszędzie i na portalu dla przedszkolaków też, ale po co mają czuć się potrzebni. Oczywiście opublikowałem po jednej stronie z pliku dokumentów WOŚP i Złotego Melona, które są w sądzie i dotyczą obrotów z Mrówką Całą. Co bardziej rozgarnięty, nawet funkcjonariusz milicji obywatelskiej Owsiaka, powinien zauważyć to po datach. Pełen zakres dokumentów obejmuje lata 2004 do 2013 i z tych kwitów wynika, że do Mrówki Całej poszedł marny milion, co jest dowcipem pana Słoika i księgowej. Nie wklejam tego, bo to makulatura i żeby była czytelna potrzeba rozdzielczości makabrycznej, ale jak trzeba będzie to wkleję. Problem polega na tym, że to są kreacje księgowe nie dokumenty. Na podsumowanie przyjdzie czas.

 15. Jeśli dobrze zrozumiałem to:
  firma p. Lidii Owsiak "Mrówka Cała" wynajmuje WOŚP, której liderem jest jej mąż Jerzy prywatne mieszkanie Lidii i Jerzego Owsiaka zamieszkiwane przez Lidię i Jerzego Owsiaka za kwotę ponad 10 tys. zł. miesięcznie?
  Prosiłbym o potwierdzenie lub zaprzeczenie tej informacji

 16. avatar

  Nie mogę potwierdzić, ani zaprzeczyć.

 17. Rozumiem, że nie wie Pan jaki lokal wynajmuje Mrówka Cała WOŚP?
  Nie ma tam podanego adresu?

 18. miał cichych wspólników w swojej jakże radosnej działalności. Uważaj na siebie, zwłaszcza w popołudniowe piątki. 

 19. avatar

  Pooglądałem sobie jego videoblog. Dość pobieżnie, bo zaiste ciężko znieść te jęki, ale wystarczająco, by wychwycić dość prymitywną strategię, jaką obrał.
  Oto "chyba prezes" staje w obronie tęczy i jest zdziwiony, że są protesty, bo to taki piękny symbol nadziei, taki radosny i fajny! Ale ani słowem nie wspomni, że sześciokolorowa, a taka właśnie utkwiła na Placu Zbawiciela, jest symbolem środowisk LGBT. Zresztą sama autorka "instalacji" przyznała właśnie ta idea jej przyświecała!
  W innej odsłonie guru atakuje prof. Pawłowicz za jej słowa o Bartoszewskim, ps. "profesor". I znów podobna manipulacja.
  Ani słowa o steku wyzwisk jakie posypały się z ust tego kabotyna na ludzi mających inne poglądy!
  Ani słowa o zwolnieniu zdrowotnym z Auschwitz,
  ani słowa, o haniebnej wypowiedzi nt. rzekomego strachu przed Polakami w okresie okupacji.

  Podobnie jest z tymi rozliczeniami! Jedna wielka manipulacja, szyta wręcz linami okrętowymi. Dobra wiadomość jest taka, że "chyba prezes" jest człowiekiem dość ograniczonym intelektualnie i topornym, a to zwiększa szanse MK w sądzie. Zła natomiast, że za plecami ma doradców, którzy nie pozwolą zrobić mu krzywdy... :/

 20. Może by tak wysmażyć jakąś animowaną graficzkę komputerową i postawić filmik na youtube, o tym jak działa orgiestra i jakie ma powiązania z robactwem i złotymi milionami. Jak ktoś ma zdolności graficzne to może niech Pani Matka Kurka wymaści scenario i do roboty.

 21. Na stronie WOŚP wyczytałam, że we wcześniejszych latach udzielała sie tam córcia prezesa, ale zrezygnowała.... ciekawe czym się dziecię teraz zajmuje? może wyszla za mąż, zmieniła nazwisko i dalej działa ręka w rękę z matulą i tatkiem np prowadząc księgowość?
  Taki rodzinny biznesik  ach jakie to urocze

 22. cytat za rineło

  chodzi o to, że Kurka bez żadnych dowodów pomówił o przekręty, od roku próbuje znaleźć cokolwiek i niezbyt mu wychodzi. O co jeszcze ma chodzić, że ktoś bezkrytycznie wierzy w idiotyzmy oparte na urojeniach? Zacytuję się:  Na poczatku procesu sie martwilem - nie pracuje w fundacji, swoje zdanie o niej moge opierac wylacznie na publicznych dokumentach, wiec gdzies tam z tylu glowy kolatalo "a nuz sa przekrety, a ja jestem frajerem". Po dzisiejszej rozprawie, po - nazwijmy rzecz po imieniu - zmasakrowaniu Kurki i pokazania go jako faceta z ogromnymi pokladami ignorancji w zakresie medycyny, prawa, finansow itd., po rozstrzelaniu jego oszerstw przez profesjonalistow i - wisienka na szczycie tortu - po probach Kurki wycofywania sie rakiem ze swoich insynuacja (vide proba dialektyki nad slowem "wyjal"), jestem spokojny o wyrok i (a moze przede wszystkim) o finanse WOSP.  Kurka nie ma kompletnie nic na podparcie swoich oszczerstw, dopiero teraz po omacku probuje znalezc cokolwiek, niestety na przeszkodzie (poza oczywiscie czystoscia finansow WOSP) stoi jego gleboka ignorancja w kwestiach zwiazanych z fundacja WOSP i prawem w ogole. Ba! Na przeszkodzie staje sam sad, oddalajacy kolejne absurdalne wnioski dowodowe! Sluchanie jak lekarze i ekspert finansow wprost punktuja jego glupoty, wrecz wprost mowia o ignorancji, jest dla mnie czysta przyjemnoscia - przyznam, ze przez cala rozprawe usmiech nie schodzil mi z twarzy :)  Na nastepna rozprawe, 7.05, pojade z pewnoscia - zeznawac bedzie ksiegowa WOSP, czyli osoba wyposazona w profesjonalna wiedze o finansach fundacji i finansach w ogole, wiec przewiduje - powiem wprost - sliczny gwozdz do trumny, jako kontrast dla rzekomego "zwyciestwa" odtrabionego przez oskarzonego po drugiej rozprawie.  Czas pokaze, ale jak juz mowilem: ja jestem spokojny :)

 23. avatar

  To pionek, szeregowy funkcjonariusz, który się zbłaźnił X razy i dalej będzie się błaźnił. On nie ma pojęcia o tym, jakie papiery przyszły do sądu, widać to w każdym komentarzu wyrobnika. Nie ma pojęcia jakie dokumenty są w moim posiadaniu i jaki jest bieg zdarzeń. Pisze to, co musi i tyle, zresztą, jak oni wszyscy. Przecież ślepy zauważy, że Owsiak się kończy w mękach. Mnie ten proces kompletnie nie interesuje od strony linii obrony, czego takie miałkie typy nie są w stanie pojąć. To co dotarło do sądu, to trzy razy więcej niż mi potrzeba od strony procesowej, ale moim celem jest pokazanie wszystkich kłamstw i oszustw Owsiaka, a nie babranie się w peerelowskich zawiłościach art. 212.

 24. a punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia

  PS 
  MK, moje pelne uznanie

 25. 60 letniego tolka banana przyjdzie 70 letni tolek banan, który idzie do brukseli żeby na złość mamie odmrozić sobie uszy o zrobic **** na wycieraczkę, w ramach młodzieńczego buntu.
  Zadziwiający jest przy tym fenomen PDT i AM, którzy od pewnego czasu czego się dotka wszystko idze na dno, z towarzystwa tylko schetyna ma farta.  najpierw prof. protasiewicz na lotnisku miał wykłąd na temat winy za II wojnę światową, potem kghm korumpował politycznie bezrobnotnych działaczy PO, teraz Schetyna dostałdo ręki materiały które wystrzelą w kosmos jednocześnie Protasiewicza i i Dutkiewicza.

  "Rzecznik Praw Obywatelskich" potwierdza, że MEN może indoktrynować nasze dzieci jak chce. Dziś może  gender, jutro kto wie, może będą zakładać czerwone chustki idklamować wiersze o stalinie albo palić książki autorów pochodzenia niearyjskiego. Jeśli państwo chce kontrolować firmę bogatych ludzi, wysyłą pisemko infromujące, od wszystkiego można się odwołać do śadu. W przypadku naszych dzieci może robić coc chce, niczego nie można zaskrażyć. To ja mam propozycję, ponieważ od 25 lat w mediach trwa najdłuższa na świecie brasiliana, przywódca narodu gen. Jaruzelski od dwódziestu pięciu lat słaby i chorowity trafia do szpitali a cała Polska łączy się z nim we współczuciu, po fakcie prez. Komorowski ogłosi 3-dniową żałobę narodową a MEN wciągnie go na listę przedszkolaków, przejmie ciało, zabalsamuje i wstawi do mauzoleum na placu stalina, pod pałacem stalina. W koncu przedszkolaki są własnościa partii.

 26. ...no śliczne po prostu :D Nawet z tych dokumentów jasno wynika, że Juras jak tysiaka dziennie nie dostanie, to z łóżka nie wstanie.

 27. A w ogóle to świetnie wykonana robota, domyślam się, że okupiona tytaniczną pracą i wytrwałością. Tylko ludzie niestrachliwi czyli o takich skłonnościach jak Ty MK są w stanie przysłowiową jedną cegłą doprowadzić do rozwalenia całego muru. Trzymam kciuki!

 28. avatar

  Kopiąc Owsiaka kopiesz w same podbrzusze systemu skonstruowanego w 1989 przez generała Kiszczaka. Jeszcze trochę i warto będzie pomyśleć o jakimś oświadczeniu o braku skłonności samobójczych.

 29. avatar

  No tak, żarło się żarło nie kopyścią nie słoikiem ale wiadrem.
  Aż zdechło.
  "Słoik" wyprowadzić.

 30. Strony