Polski Prezydent na międzynarodowym forum ustawia Niemców! Mnie to rusza!

Prześlij dalej:

Co bardziej rozemocjonowani obserwatorzy życia publicznego i politycznego tak w Polsce, jak i na świecie, bardzo często mylą role, treść i formę, które są przypisane do poszczególnych aktorów tego wielkiego teatru. Najczęściej oczekiwania są takie, by polityk wygarnął albo „zaorał”, w takim stylu, jaki znamy z wypowiedzi barwnych postaci. Cejrowski, Kowalski, Braun byli i są dla części krytyków polskiej rzeczywistości idealnymi kandydatami na wielkich politycznych przywódców. Tymczasem wyżej wymienieni i owszem mają swoje zalety, ale jako publicyści, przywódcy mniejszych grup zorganizowanych wokół jakiegoś ważnego społecznego tematu, jednak nigdy nie będą pełnić najwyższych funkcji państwowych. Dzieje się tak dlatego, że polityka, wbrew amatorskim i naiwnym ocenom, to gra aktorska, oszukiwanie i ogrywanie przeciwników, a nie szczerość wypisana na twarzy i prostolinijne sformułowania. Trzeba mieć szczególne predyspozycje i łączyć w sobie sprzeczne cechy charakteru, aby w polityce zasłużyć na tytuł męża stanu. Oczekiwanie od polityka, że powie na jakimkolwiek forum to, co Matka Kurka albo inny komentator opublikuje w Internecie, jest głębokim nieporozumieniem. Osobowości, dowolnej maści i proweniencji, które nie potrafią powstrzymać się przed „wygarnięciem prawdy” są skazane na niszę, co naturalnie nie musi być odczytane jako wada, ale w konkretnym kontekście takie postawy uznać należy za cnotę. Gdy się uporamy z przydzieleniem ról i zachowań naszym oczom ukaże się porządek społeczny i polityczny, o jakim do niedawna można było tylko pomarzyć. Podczas dzisiejszego wystąpienia na konferencji w Monachium, Prezydent Andrzej Duda w politycznych słowach powiedział Niemcom dokładnie tyle, ile od lat było pisane przez wielu. Niemcy od wieków nie słyszały z ust polskiego polityka, że robiąc biznesy z Rosją szkodzą Polsce, szkodzą Ukrainie i całej Europie.

Niejeden Polak oburzy się i spyta, a co niby takiego wielkiego Andrzej Duda zrobił? Powiedział rzecz oczywistą i żadnego heroizmu politycznego w tym nie ma. Zgadza się, pod warunkiem, że zapomnimy o roku 1989 i z małymi przerwami stracimy pamięć, aż do 2015 roku. Przez te lata o podobnych oczywistościach sprawujący w Polsce władzę bali się choćby pomyśleć. Formułowania zarzutów wobec Niemców, w czasie międzynarodowej konferencji, najstarsi górale nie pamiętają. W polskich warunkach polityka krajowa i zagraniczna Kaczyńskiego i Dudy jest absolutnie szokująca – pozytywnie szokująca. Dla mnie te zmiany, o których tak szybko zapominamy i ciągle chcemy więcej, skądinąd słusznie, są niemal spełnieniem marzeń. Przez 8 lat marzyłem, by usłyszeć i zobaczyć polskiego prezydenta mówiącego głosem Polski w interesie Polaków. Przez 8 lat marzyłem, żeby pieniądze Polaków wracały do Polaków, a nie do złodziei na lewe przetargi. W tych i paru innych obszarach dokonały się w ciągu 3 miesięcy radykalne zmiany i jak w mojej naturze nie leży komplementowanie, tak z pełną szczerością oświadczam, że widzę kawał rzetelnej polityki i jestem pod wrażeniem tej nowości.

Strony

49009 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

37 (liczba komentarzy)

 1. Moim marzeniem jest to by pieniadze ktore do polakow wracaja, nigdy od nich nie odchodzily. Karmimy bande urzednikow nie wiadomo tylko po co. Pis tego nie zmieni bo to socjalizm pelna geba. Polityke zagraniczna robia dobra. To im chwale. Gospodarczo chcialbym zeby skrecili w prawo w kierunku wolnego rynku a nie etatyzmu.

 2. Ostatnio zadałem sobie  pytanie w jakim kraju jest WOLNY RYNEK -no i jest problem .WOLNY jak w USA ? korporacje WOLNY jak w UE dopłaty ,kwoty mleczne ,strefy ekonomiczne
  Wolny rynek to chyba tylko na ALASCE .Traper na wiosnę schodzi z gór i WYMIENIA skóry i futra na mąke ,.broń naboje itp.GLOBALIZACJA to odwrotność WOLNEGO RYNKU .W 2000r płaciłem 500,00 ZUSu ,a w 2016 r 1.100,00  jest kur..a wolny rynek po byku.!

 3. Wolny Rynek wreszcie dopadł Agorę i Gazetę Wyborczą. Za państwową kapuchę to oni mocni w gębie/piórze byli. Teraz to już plują pod wiatr i wszystko do nich wraca.

 4. Wolny rynek taki z prawdziwego zdarzenia?
  W dzisiejszym globalnym świecie naszpikowanym korporacjami z potężnym kapitałem i banksterką z coraz to bardziej wymyślnymi toksycznymi instrumentami?
  Zapomnij, to nie XIX wiek, czasu nie cofniesz, a XXI działa już na innych zasadach.

 5. Matko Kurko -popraw litterówkę : .. UKAŻE się ..zamiast ukarze
  proszę o skasowanie tego komenta po poprawwieniu 
  czytam dalej...

 6. avatar

  To nie literówka, to byk. Poprawiłem.

 7. Warto aby Polska uporała się jeszcze z żydowskimi roszczeniami za mienie bezspadkowe, o które występuje organizacja HEART. Jako, że żądania takie są w świetle prawa (nie tylko polskiego) bezprawne, można by przerzucić piłke do ogródka sąsiadów zza Odry. Otóż wiadomo, że Polska miała otrzymać po 2 WW reparacje wojenne. Tyle tylko, że nie tylko takowych nie otrzymała, ale na dodatek Rosja Sowiecka nakazała aby tzw. Rząd Polski zrzekła ich. Dlatego może zaproponować im rozwiązanie "kompromisowe", w którym roszczenia te będą wypłacane z reparacji jakie Niemcy nigdy Polsce nie wypłaciły. Jako, że oba kraje wyznają talmudyzm biurokratyczny, gdzie najważniejsza jest litera prawa, może to skutkować porachunkiem w klubie b/gangsterów. Oczywiście wspierając roszczenia żydowskie wobec Germanii można wiele ugrać. Gdyby Germania wskazała, że to Rosja miała zaspokoić nasze roszczenia ze swojej puli, którą sumienie zabrała, to można te roszczenia przekierować na kierunek wschodni. Putin na peweno im da :/

 8. Czyli ze mimo iz roszczenia sa bezprawne JEDNAK bedziemy adwokatem diabla zeby z tego czego nie dostalismy (zrzeklismy sie pod przymusem ZSRR) oddac Zydom mimo iz zadna kasa za mienie bezspadkowe im sie nie nalezy?

  Gdzie tu sens?

  No chyba ze lobbujesz na rzecz wyplaty tych odszkodowan to wtedy tak, bo tak rowniez mozna zrozumiec twoja wypowiedz.

  W to ze sie banksterzy pozagryzaja nie wierze. Wierze natomiast ze zrodzi to niebezpieczny precedens i bedzie traktowane jako uznanie roszczen przez strone Polska.

 9. Witam Wszystkich
  Dyskutując ze znajomymi o temtyce wszelkiej maści która sprowadza się do gender doszedlem do wniosku że MK w swoich tekstach wprowadza gender językowy. Dzisiaj to słowo proweniencja. Jesteśmy POLAKAMI SŁOWIANAMI, mamy swój język który tak naprawdę najbardziej wyewoluował w porównaniu z innimi językami, uważam, że nalezy się zawsze i wszędzie posługiwać się slowami POLSKIMI a nie ich obcymi odpowiednikami. Używanie obcych słów nie powoduje że inni nas widzą jacy jesteśmy uczeni, oczytani. 

 10. Gdybyśmy zaprzestali używania słów obcego pochodzenia, bardzo zubożylibyśmy nasze slownictwo. Popatrz, Ty sam w krótkim komentarzu użyłeś dwóch słów obcego pochodzenia: dyskutować i ewoluować. Oba pochodzą z laciny, tak jak proweniencja. W jęz. polskim w dodatku to słowo ma dodatkowe zabarwienie w stosunku do słowa pochodzenie i pomaga nadać wypowiedzi lekką ironię.

  Na pewno czasem używasz słowa wydawałoby się tak bardzo polskiego (bo aż dwa polskie znaki: ł i ż) żołnierz. A ono też z łaciny, w dodatku - o zgrozo - poprzez niemiecki (Soldner).
  Podobnie jałmużna (też dwa polskie znaki) - a ono pochodzi z greki (i znaczy litość).

  Nie da rady wszystko wyczyścić i wrócić do dawnej mowy. To se ne vrati ;-).

 11. Strony