Polski polityczny trup to idealny „prezydent” Europy, ale…

Prześlij dalej:

Tusk umarł definitywnie i dziś ostatecznie stwierdzono polityczny zgon, ale póki co to jedyna dobra widomość. Wszyscy mieli rację co do kariery Donalda Tuska, nie mylili się krytycy, którzy nie widzieli go w Europie, gdzie trzeba być nikim jeśli się marzy o marionetkowym stanowisku, ale mimo wszystko nie wypada posunąć się, aż tak daleko. Mieli rację zwolennicy emigracji Tuska do Europy, ponieważ granica bycia nikim ciągle się przesuwa, a sopocka marionetka potrafi się dostosować. Wreszcie mieli rację niezdecydowani, którzy spokojnie czekali na finał. Jakim cudem udaje się pogodzić trzy różne opcje dotyczące jednego Tuska? To bardzo proste i wiąże się bezpośrednio z podobieństwami między Polską i Brukselą. Jeden wielki biurokratyczny bajzel i 1001 pomysłów na godzinę. Prognozowanie jakiegokolwiek wyniku uzgodnień biurokratów realizujących swoje prywatne interesy jest zajęciem bardziej ryzykownym niż chuchanie na szklaną kulę. Zdecydował zakulisowy układ sił, Merkel ma kelnera, który jednocześnie nie stanowi żadnego zagrożenia dla Putina i sam Tusk nie wychyli się ani na milimetr. Te wszystkie zapowiedzi, że zmieni się nijakość byle jakiego stanowiska, wraz z wymianą van Rompuya, zwyczajnie śmieszą. Nikt tak nie słynie z robienia niczego, jak Tusk i tutaj nic się nie zmieni. Dalej do Sopotu będą startowały samoloty w czwartek i wracały w poniedziałek do Brukseli. „Wielki sukces Polski” potrwa góra parę tygodni i skończy się identycznie, jak wielki sukces Polski, gdy Buzek obejmował stanowisko. Przeciętny Polak nie ma pojęcia kim Tusk został, tak jak nie miał pojęcia kim był Buzek. Naturalnie media sprzedadzą krótką informację – ważne stanowisko europejskie dla Polaka, ale to wystarczy na 10 dni podniety. Tusk urodził się w czepku i chyba w czepku umrze, lepiej wylądować nie mógł, za chwilę byłby w Polsce Marcinkiewiczem, a tak został nikim w Europie i dostanie za tę nijakość odpowiednią pensję, plus pompowany prestiż w rozmaitych TVN-ach.

Strony

44422 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

48 (liczba komentarzy)

 1. zabierom nam go do Brukseli!!!

 2. radek dostal w zadek, nowak na ministra badania kosmosu, a donald drugim polskim papiezem tzn krolem europy... nawet kaczor zyczy mu sukcesu i juz sadza go do kibitki z lufa na zachod

 3. Amoże do Afryki ,by panowal nad murzynami dopóki go nie ugotują i zjedzą

 4. "Liczę na to, że dojdzie do tego wyboru (Tuska - PAP). Jesteśmy za tym, oczekujemy tego, ale mam nadzieję, że to odczuje to nie tylko Donald Tusk, ale odczuje to przeciętny Polak, który płaci np. niezwykle dużo za gaz, dwa razy więcej niż w Europie, że odczują to polscy rolnicy, którzy otrzymają takie same dopłaty, jak ci na zachód od naszych granic, że odczują to ci wszyscy, których szanse rozwojowe są ograniczane przez pakiet klimatyczny, który nie ma żadnego sensu"
  Haha!

  Jednakowoż jak się okaże, że z osiedla żeśmy się go pozbyli a zostanie kierownikiem dzielnicy, to będzie Stanisław Anioł ...

 5. Polski to moze Kaczynski przygotuje liste kilku waznych spraw do zalatwienia dla Polski, w europie.

 6. po pierwsze ludzie na oficjalnych stołkach w UE mają jakiś wpływ na ważne decyzje, a po drugie, że jak PO umoczy w wyborach, a wypłynie PiS, to coś się zmieni w Polsce na lepsze? No chyba, że celem samym w sobie jest udupienie pionka-Tuska ;D

 7. polak(?) papiezem!

 8. avatar

  Gdzie Oni znajdą takiego drugiego?

 9. avatar

  Aktualizacja tekstu, po sekundzie od decyzji. Było łatwo.

 10. Teraz komisja ws. WSI chyba nie powstanie.

 11. Niestety nie jestem pewien, że będzie wojna o wpływy w PO - Tuskowi może to już wisieć, wszyscy mogą skupić się wokół męża opatrznościowego Bronka, który dzięki WSI ma "możliwości". Poza tym, na niezalezna.pl wyczytałem, że Tusk stanowisko obejmie dopiero od 1 grudnia - ciekawe, co do tej pory będzie się działa - pozostanie premierem jak najdłużej i będzie jechał "na paliwie", że go wybrano na taaakie stanowisko, czy wszystko zostawi natychmiast i pójdzie sobie bimbać do 1 grudnia.

 12. avatar

  Po 6 latach pisania na portalu w końcu nauczyłem się pokory. Możesz mieć rację.

 13. Podobno Cameron bardzo popiera wybor tuska na to stanowisko. Ten sam Cameron, ktorego wg slow nocnego stroza, niejakiego Grasia tusk zjebal jak psa. Mnie to w ogole nie dziwi. Jak pisal Cat Mackiewicz Anglia od wiekow ma niezmienna strategie: oslabiac najsilniejszego na kontynencie. Obecnie najsilniejsza jest Unia, wiec wybranie na jednego z jej liderow prostaka i nieudacznika doskonale wpisuje sie w odwieczna strategie Anglii.

 14. "Mr Tusk then made a short address in Polish. He said that "in December I'll be 100% ready" to speak English."

  http://www.bbc....

  nasz wódz stwierdzil ze nauczy sie angielskiego w 3 miesiace.

 15. I tower you Mr Tusk

 16. 'Italy's Mogherini and Poland's POkemoni get top EU jobs'
  Włoski Moher i polski POkemon otrzymują wielkie joby w UE.

  'Huge challenge'
  'Mr Tusk then made a short address in Polish. He said that "in December I'll be 100% ready" to speak English.'
  Olbrzymie wyzwanie.
  Pan Tusk wygłosił krótką przemowę po polsku, Powiedział, że w grudniu będzie na 100% gotowy przeczytać z kartki po angielsku.

  'Ms Mogherini, speaking fluent English, later said "the challenges are huge'
  Pani Moherini, mówiąc płynnie po angielsku, powiedziała później, że wyzwanie jakie podjąTusk jest olbrzymie".

  source: http://www.bbc....

  Hopefuly I've translated pretty accurately.
  Mam nadzieję, że przetłumaczyłem w miarę rzetelnie.

 17. Panie Tusk, do Brukseli przez Zaleszczyki najblizej bedzie jechac...

 18. W zaleznosci kto po nim przejmie,wynik PO w wyborach parlamentarnych bedzie zly albo bardzo zly

 19. avatar

  Pierwszy szczur ucieka z lajby...

 20. za swoja prace przez 20% Polakow. tak Polacy oceniali jego prace, sorry tak po prostu bylo. Moze na nowym stanowisku wezmie sie porzadnie do pracy, bo aktualni pracodawcy nie sa zadowoleni.

  czy propozycja sienkiewicza w sprawie komisji wsi byla oferta?

 21. Przykra sprawa. Podobnie się czułem kiedy największy głąb i lizus w klasie pojechał w nagrodę na wycieczkę do Moskwy.
  Tusk wiedział że z Polski, z kumpli partyjnych i z byłych wyborców już nic nie wyciśnie.

 22. przedwczoraj, to nic innego, niż liczenie głosów, znane z "nocnej zmiany".
  Czy to nie dziwne, że nie zaproszono na inkryminowaną naradę pana Grzybiarza z PSL? Było nie było koalicjant, wicepremier i gwarant układu PO-PSL? A wczorajsze głosowanie w Sejmie w myśl wniosku PiS-u wierchuszki PSL?
  Tusk na Polskę i PO wywalił już laskę. Wydaje mu się, że dał dyla przed prokuraturą i sądami. Nic bardziej mylnego, będą twarde dowody, będą wnioski o stawienie się przed komisją sejmową. Nikt mu nie dał listu żelaznego, ani nie anulował tego co razem z kamratami wyprawiają od siedmiu lat.
  PO ma w plecy. Trzeba było czytać komentarze na innych forach w temacie Tuska, to już nie jest rok 2008 czy 2011. To joby, joby, i jeszcze raz joby. 
  Schetyna na czele PO to dożynanie watach Protasiewicza i kumpli. Kopaczowa na czele PO, to brak zaplecza politycznego. Co innego kozaczyć za plecami Rudego, a co innego trzymać za mordę kiedy sondaże lecą w dół. 
  Ja osobiście mam mieszane uczucia. Sukces Tuska uważam, jako coś nadzwyczaj niesprawiedliwego, swoimi rządami doprowadził Kraj do ruiny. Z drugiej strony, jego brak w Polsce, to duży plus dla PiS-u.

 23. No też tak mam. Unia pokazała że sowicie wynagradza polityków niszczących własne, drugorzędne kraje. Żaden pyskaty polityk ceniący wyżej dobro lokalnych podatników niż interesy starej unii nie miałby szans na taką posadę.
  No ale jest taka pociecha, że PO szybciej szlag trafi.
  Do grudnia będzie trwał w PO pożar w burdelu.

 24. avatar

    swoimi rządami doprowadził Kraj do ruiny. "
  Właśnie za to dostał nagrodę. Dał rozkraść co się dało, zadłużył niebotycznie,
  a teraz jeszcze na konferencji coś tam mamrolił o wprowadzeniu u nas Euro.
  Komentarze w Niemczesch są troszkę śmieszne. W pierwszych wiadomościach podali że to poli konserwatysta, dopiero potem się poprawili że liberał.W końcu powiedzieli że co prawda nie zna języków, ale za to zna Rosję  i na ten trudny czas  to najlepszy wybór..

 25. nagroda? Okazuje się że to chytry plan na najbliższe 10-cio lecie

  http://niezalez...

 26. avatar

  do exluzywnego klubu "Nietykalni i nierozliczalni".
  Z całą resztą się zgadzam.

 27. A może chodzi o to że "wszystko musi się zmienić, żeby wszystko zostało po staremu" ? Tusk stał się obciążeniem i już chyba coraz mniej jest tych którzy liczą na zwycięstwo lub nawet dobry wynik platformy dopóki szefuje partii. Czasu jest dość żeby zlikwidować  PO w dzisiejszym kształcie i na jej ścierwie powołać nowy "lepszy" byt polityczny który będzie miał za zadanie zagospodarować tych którzy są gotowi zagłosować na PiS tylko dlatego że chcą głosować przeciwko PO. Powstanie kolejna mutacja KLD/UD/PO a usłużne media do spółki z jakimś Tymochowiczem wmówia ludziom, że to na nich właśnie trzeba głosowąć bo oni zagwarantują spokojne rozliczenie a Kaczyński nie dość że "podpali" Polskę to jeszcze będzie chciał ruskich najechać.

 28. Mnie obchodzi tylko to: jako następca Rompuya będzie mógł co najwyżej raz na jakiś czas pokazać się na konwencji partii i musiałby zmienić retorykę ze swojej obecnej ulubionej - czyli byłby kimś innym niż w latach 2007 - 2014 (pamiętajcie jaki był np. w kampanii prezydenckiej 2005, gdy Lech Kaczyński go zjadł). To oznacza, że z pozycji rompuyowskiej dla poparcia partii wiele nie uzyska. Zimą będzie można już pytać oficjalnie: co zrobiłeś Tusku dla Polski. Będzie wtedy już po odłączeniu dużej części Ukrainy (w przyszłym tygodniu albo i jutro Rasija wysyła "pokojowy patrol" na stałe), będziemy w trakcie konfliktu gazowego (nie miejmy pretensji do Ukraińców za ich jesienno - zimowe kombinacje z tranzytem gazu).
  Najgorsza sytuacja jaka może się wydarzyć to połączenie wyborów samorządowych z parlamentarnymi teraz w listopadzie - to byłby najgorszy scenariusz!! Na tym paliwie (dzisiejszym) mogliby zakręcić się koło remisu z PiSem. Jeśli jednak to się nie wydarzy to spokojnie polećmy po nazwiskach, a przed 1 grudnia Tusk nadal będzie premierem i szefem PO czyli byłby na full w kampanii:
  Nazwiska
  Bielecki - nikt o nim nie wspomina, podobno on i Krzysztof Kilian są jedynymi ludźmi, którzy darli gęby na Tuska i ten na to sobie pozwalał. Bielecki może być - przypomnienie złodziejskiej prywatyzacji i zerowy talent do pijaru.
  Siemoniak - Bronek popiera. Na dzień dzisiejszy nudny jak flaki z olejem urzędnik. jak go Ostachowicz nie obrobi pijarowo to będzie dla Kaczora nieszkodliwy zawodnik.
  Kopacz - najgorsza opcja dla PO, najlepsza dla PiS. Trzymam za to kciuki.
  Z Bieńkowską już nie wyskoczą.

  PS. Nie denerwujcie się jutrzejszymi sondażami (będą, będą, już telefonują) - 7 września w trzech okręgach będą uzupełniające wybory do Senatu, jeśli będzie 3:0 dla PiS to dzisiejszy efekt szlag trafi już za 9 dni.

 29. Strony