Prześlij dalej:

Co mogę napisać innego, niż zostało napisane i powiedziane na gorąco? Nic, poza tym, że dołączam do chóru „antysemitów” i „oszołomów”, którzy nie zostawiają suchej nitki na PiS. Nie da się tego w żaden sposób obronić, ani politycznie, ani przez pryzmat polskiej racji stanu i prawdy historycznej. Po serii kuriozalnych decyzji i więcej niż tragikomicznych zachowań w wykonaniu PiS, niestety przekładających się na kompromitację Polski, mamy gorszy stan niż na starcie. PiS i rząd najpierw wykrzyczeli całemu światu, że kłamstwa o Polsce to zbrodnia, a potem pod wpływem żydowskich i amerykańskich nacisków wprowadzili zapisy, które kłamstwa o Polsce czynią bezkarnymi.

Taka krótka ocena stanu rzeczy w zupełności wystarczy, resztę można sobie doczytać w Internecie, jeśli ktoś jeszcze nie ma dość masochizmu po występach polskich „orłów” na MŚ w Rosji. Zamiast powtarzalnej publicystyki, swoim zwyczajem chciałbym się ściśle odnieść do przepisów prawa, jakie zostało właśnie przez sejm uchwalone, bo tu mamy czarno na białym pokazane, jak Polska pada na kolana. Czego konkretnie dotyczy nowelizacja nowelizacji ustawy o IPN? Zabieg prawny jest bardzo prosty, niczym konstrukcja cepa. Po prostu polski ustawodawca wykastrował dwa najistotniejsze zapisy i w związku z tym musiał znowelizować jeden artykuł, który tych zapisów dotyczył:

Art. 1. W ustawie z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (Dz. U. z 2016 r. poz. 1575 oraz z 2018 r. poz. 5, 369 i 1000) wprowadza się następujące zmiany:
1)art. 45a otrzymuje brzmienie:
„Art. 45a. Prokurator oddziałowej komisji wszczyna śledztwa w sprawach o przestępstwa określone w art. 54 i art. 55.”;
2) uchyla się art. 55a i art. 55b.

Jak to się przekłada na rzeczywistość i szarego człowieka? Równie trywialne. Art. 55 ustawy to nic innego jak podstawa prawna do ścigania tak zwanego „kłamstwa oświęcimskiego”, czyli podważanie zbrodni dokonanych na narodzie żydowskim. Art. 55a i 55b były bliźniaczymi zapisami do art. 55, ale dotyczyły kłamstw na temat udziału Polski w zbrodniach holokaustu i odpowiedzialności za niemieckie obozy koncentracyjne. Szybko okazało się, że co jest dobre dla narodu wybranego, dla gojów jest zakazane i pod naciskami Żydów polski ustawodawca tak oto „znowelizował” ustawę o IPN:

Treść ustawy przed nowelizacją:

Art. 55. Kto publicznie i wbrew faktom zaprzecza zbrodniom, o których mowa
w art. 1 pkt 1, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok
podawany jest do publicznej wiadomości.

Art. 55a. 1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub
Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione
przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6 Karty
Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia
międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców
wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U.
z 1947 r. poz. 367), lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko
pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza
odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega grzywnie lub karze
pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok jest podawany do publicznej wiadomości.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega
grzywnie lub karze ograniczenia wolności.

3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w ust. 1
i 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej lub naukowej.

Art. 55b. Niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia
czynu zabronionego niniejszą ustawę stosuje się do obywatela polskiego oraz
cudzoziemca w razie popełnienia przestępstw, o których mowa w art. 55 i art. 55a.

Treść ustawy po nowelizacji:

Art. 55. Kto publicznie i wbrew faktom zaprzecza zbrodniom, o których mowa
w art. 1 pkt 1, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok
podawany jest do publicznej wiadomości.

Wszystko, co jest kłamstwem na temat Żydów, będzie ścigane nadal przez polskich prokuratorów z IPN, wszystkie kłamstwa na temat Polski mocą polskiej ustawy zostały uznane za bezkarne. Zniosę wiele, tylko błagam niech PiS się zamknie, niech nawet nie próbuje otwierać dzioba i bredzić o „wstawaniu z kolan”.

Źródło foto: 
6
30420 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

51 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Toć tłumaczyłem:

  - JOW + SWOBODNY dostęp do broni + Zakaz cenzury

  Nie ma innego rozwiązania. Cos takiego miały Stany, podobno, chyba że to też hagada :)

 2. avatar

  BTW, bym zapomniał. 
  Następne głosowanko w Sejmie konieczne. Dodajemy: 
  Art. 55a
   Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w Art. 55 jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej lub naukowej.

 3. Czas nadziei minął. Wszystko stało się jasne. Zamiast Polski będzie Polin. 500+ okazało się inwestycją w siłę roboczą... morda w kubeł, bo nadchodzą Pany!

  A przez dwa lata było tak pięknie...

 4. "Robienie laski" Żydom przez większość posłów polskiego? Sejmu. Hańba zdrajcom Polski i Polaków

 5. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że nieprzypadkowo głosowanie odbyło się właśnie dziś.

  Białystok jest miejscem szczególnym, o czym można przeczytać: tu

  Cóż powiedzieć... po co nowelizować ustawę dopiero co znowelizowaną?

  Niech wygadują bzdury o polskim antysemityzmie. W swojej codzienności, przechodząc obok tego miejsca niekiedy zostawiam tam kamyk. Bo tak mnie nauczono.

   

 6. zastanawia ten pośpiech - w jeden dzień Sejm, Senat i Prezydent RP.  Coś jest na rzeczy. Kaczyński i Morawiecki wie coś, czego jeszcze nie wiemy, a pewnie dowiemy sie juz niedługo - w lipcu br? 

  Można zrozumieć rozgoryczenie, ale fakty są takie, że daleko nam jeszcze do Niepodległości naszej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.  Zamiat gardłować i narzekać należy sie wziąć do roboty i walki. Nikt nam nie da Wolności, sami musimy ja wywalczyć jak nasi Przodkowie.

 7. Generalnie wyglada na to, ze jestesmy miedzy obrzezanym fiutem a twardym obiektem i tym razem sie juz nie wywiniemy, zreszta jak na to spojrzec to jedyny wybor jaki mielismy, to wybor innego czlonka, chociaz mi tez - do niedawna - wydawalo sie, ze jest inaczej. Taka jest rzeczywistosc i, oczywiscie, mozna sie jej wypierac, albo na nia obrazac, ale zdrowiej bedzie po prostu przyjac do wiadomosci, ze tak sie toczy historia i w tej grze nie chodzi o zachowanie dziewictwa, tylko o to, zeby z dawania dupy nie zrobic przyzwyczajenia... W moim odczuciu  J.K. zrobil wszystko co sie dalo, po prostu misja byla samobojcza, chociaz nawet on sam mogl z poczatku nie zdawac sobie z tego sprawy. Pozostaje zachowac zimna krew, zapamietac kto jest kim i czekac az swiatowa wierchuszka wezmie sie za fraki i liczyc na to, ze jakims cudem dochowamy sie na ten czas lidera wielkiego formatu. Podskakiwanie teraz skonczy sie jak WaWa '44 - wystrzelamy sie ze wszystkiego na nic. Polacy juz udowodnili, ze potrafia z honorem walczyc do konca, to jest prawda, ktorej nie zaleja zadne rzeki szamba.

 8. Z procedowania zmian ustawy o IPN wynika, że dla naszego rządu antypolonizm jest cnotą godną propagowania. Sto lat niepodległej Polski i co? Chwatit?

  Szykuje się niezły przemiał w nadchodzących wyborach. Rządzący liczą chyba na inercję wyborców.

 9. Ta ustawa była ekspresem procedowana

  w Sejmie z rana

  o pierwszej w Senacie

  o szóstej - podpisana... .

  ..że też nadążyli z przyciskaniem guzików!

  http://fraszki-ulotki.info/2018/06/guziki.html

 10. "Szykuje się niezły przemiał w nadchodzących wyborach. Rządzący liczą chyba na inercję wyborców."

  - - -

  Moim zdaniem to raczej wyraźnie liczą na przypodobanie się mocodawcom dzięki którym doszli do władzy.

  Po trzech latach już chyba doskonale widać, że PiS ma dwie lewe ręce i plącze się o własne nogi tylko tam gdzie naprawdę trzeba bronić polskiego interesu. Natomiast wszędzie tam gdzie trzeba zabezpieczyć interes obcy albo miejscowych gojów jeszcze bardziej przydusić podatkami to nagle z PiSu robi się nie ta sama partia i wszystko jest wprowadzane z nadzwyczajną sprawnością. To jakby dokładna kopia tego jak działała PeO, tyle że tam zabezpieczano w pierwszej kolejności interesy niemieckie.

  W kontekście wyborów to należy przede wszystkim zauważyć (i docenić) jak sprytnie skierowano na bocznicę projekt kontroli liczenia głosów de facto pozostawiając wszystko po staremu. Nie trzeba być jasnowidzem aby zgadnąć jaki będzie końcowy efekt, zwłaszcza w połączeniu z pozostawionym jakby nigdy nic starym i sprawdzonym składem PKW.

  Więc generalnie to bez złudzeń - wygra ten kto ma wygrać, a decyzje o tym zapadają w zupełnie innych ośrodkach. I o wykazanie się posłuszeństwem i użytecznością dla tych ośrodków toczy się cała gra. Reszta to głównie bicie piany dla Ciemnego Ludu.

   

 11. I to wszystko bez "wyroku" TK :)

 12. avatar

  Ciekawa łamigłówka.

  Je@#$ Sejm, PiS, Ustawę i jeszcze co nieco . Przestraszona ośmiornica pluje czarnym atramentem; znaczy ZMYŁKA? 

  Co te @#$%^&*()_ chcą ukryć/przeprowadzić?

   

 13. avatar

 14. avatar

  a'propos

  co teraz będzie?

  ano przypuszczam...

  cofnięcie wydania zgody dla ONRu na MN 11.11 ze względu na "ważne przesłanki dotyczące bezpieczeństwa obchodów Święta Niepodległości wtym wyszczególnionych uroczystości państwowych z włączonymi w to delegacjami wielu państw na terenie RP..."..

  oraz ze względu na.../???!!!???/ przebieg referendum konstytucyjnego ogłoszonego przez PADa..

  delegalizacja ONR;MW.NOP;OWP...RN..etc..etc...etc...

   

  a pózniej???

  a pózniej to już poleci...

 15. avatar

   Hej

  Zmiana ustawy to jeden wielki przekręt. Teraz dopiero antysemityzm w Polsce rozkwitnie.

  Dziwię się posłom PIS, ze nie przeciwstawili się uchwaleniu tej ustawy, ale pieniądze w kieszeni są ważniejsze niż ideały z jakimi szli do wyborów.

  A.F.

 16. Może gdyby nie to, że mamy opozycje jaką mamy, która jeszcze dolewa benzyny do ognia, żeby kopać ten kraj na arenie międzynarodowej, to jakoś dałoby sie to wszystko poprowadzić normalnie.

  Tak czy siak, szkoda gadać. Ten rząd przypomina naszą reprezentację w piłkę nożna, która tak dobrze rokowała, a zawaliła na całej linii. Tylko kogo popierać, nawet ma żadnej alternatywy. Jak nie złodzeje i zdrajcy, to nawiedzone oszołomy, kóre może i chca dobrze, ale ci pierwsi jakby mogli, to potopiliby ich i nas w łyżce wody i jeszcze kasę wzięli z tego. 

 17. Po idiotycznej nowelizacji ustawy o IPN i po jej kuriozalnej dodatkowej nowelizacji oraz podpisaniu kapitulacji przez Morawieckiego mamy dzisiaj jasność. Czekają nas ostatnie wolne wybory, gdzie będziemy mogli wybrać pracodawcę. Będzie nim Mosiek, Soros lub Putin w zależności na jakie ugrupowanie zagłosujemy.

 18. W marcu tego roku przeczytałem artykuł Pana Leszka Sosnowskiego w miesięczniku WPIS, który pisze że już 21 lat temu tj w 1997 r, został umieszczony w rozdziale XVII Kodeksu Karnego art. 133, który wyraźnie stwierdza:” Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Krótko, zwięźle – i wszystko jasne. Art. 133 w Kodeksie Karnym istnieje do dziś i po prostu trzeba go zacząć wcielać w życie.

  W Kodeksie Karnym jest art. 111 który mówi, że „Warunkiem odpowiedzialności za czyn popełniony za granicą jest uznanie takiego czynu za przestępstwo również przez ustawę obowiązującą w miejscu jego popełnienia”. I tu Pan redaktor pisze że przecież chyba nie ma cywilizowanego kraju ( a więc ewentualnego „miejsca popełnienia”), gdzie kłamstwo na temat Holokaustu nie podlegałoby ustawowej karze. I tu opisuje przypadek z pisarzem Davidem Irvingiem, słynnym brytyjskim kłamcą oświęcimskim, mataczem-historykiem, którego za publikowanie łgarstw quasi-naukowych na temat Holokaustu dość dawno temu skazano w Austrii na 3 lata więzienia – tam funkcjonuje takie prawo bez względu na to, czy ktoś podaje się za naukowca czy artystę. Irving znajdował się jednak poza zasięgiem austriackiej jurysdykcji, wyrok był zaoczny, a sprawa nie kwalifikowała się, by występować o ekstradycję. Minęło ładnych parę lat i czujący się wciąż bezkarnym Irving zatrzymał się na krótko w Wiedniu, na lotnisku – to wystarczyło. Został natychmiast zatrzymany i dawny wyrok wykonano. Z trzech lat musiał ostatecznie odsiedzieć ponad rok, mimo że wielu prominentów za nim się wstawiało. Dlaczego władza kompletnie ignoruje art. 133 – od 1997 roku. Jeżeli władza nowelizuje ustawę o IPN to niech zacznie stosować art. 133 KK. Piszmy e maile do posłów z zapytaniem dlaczego art. 133 jest martwy.

 19. Czy Morawiecki załatwi amerykańską dywizję?

 20. Na chuj nam amerykańskie dywizje. Mają chronić uchodźców i władzę przed gniewem ludu, i zabezpieczać odzyskiwanie mienia bezspadkowego.

 21. bo to chyba jedyna sprawna dywizja która tu będzie...

 22. Polska nie ma wojska, są tylko jacyś zawodowcy walczący dla tego, kto lepiej zapłaci. Są wyprowadzani do działań najemniczych, zaś na terenie kraju mają działać tylko wojska obce, i mocno nam wrogie.

 23. Podobno najlepszy polski pluton pancerny zajął 4 miejsce w olimpiadzie czołgowej, bo nabił sporo punktów w konkurencjach "bieg przez płotki w workach". W konkurencjach wojennych wyprzedzili nas eskimosi...z tymi "zawodowcami" byłbym trochę ostrożny.

 24. Czy ta ustawa nie jest czsem rasistowska czy inaczej dyskryminacyjna wobec Polaków?

  PiS uchwalił rasistowską ustawę

 25. PIS jest za słaby, aby poradzić sobie z obecną sytuacją w Polsce i w świecie. Bezradnoś wobec imigracji, ustawy 447, uległość wobec Żydów, ośmieszenie się, pokazanie, że ta cała buńczuczność była na pokaz i bez podstaw. Potrzeba "większej siły" i mam wielką nadzieję, ze takowa powstanie wreszcie w Polsce. Będzie rządził narodowiec. Istnieje tylko jedna siła zdolna po zdradzie PiS, przejąc rządy w Kraju, a stanowi ją ruch narodowy. Zdrajcy Polski i Polaków dostaną naprawdę ostro w kość

 26. "narodowiec" ???

  Czlowieku, jestes naiwny jak dziecko.

  @?A moze jeszcze jakies wsparcie od Putina..?@

 27. avatar

  Narodowcy żrą się jak buldogi pod dywanem, nie na darmo przelazło do nich tyle sierotek po breżniewie i rozwiązanym "kraju rad". Zresztą i ukryta opcja zydowska jest tam obecna i robi swoje, jak wszędzie gdzie przenika.

 28. Do większości "komentarzy": I co? To już jest koniec? Już po NAS? No to ruki w wierch i Hände hoch! Ludzie opanujcie się.

  I{urwa mać, bo przeklnę.

 29. I{urwa mać, bo przeklnę."

   

  ;)))

 30. avatar

  Teraz możemy policzyć kto jest tu wrażą agenturą --- wszyscy ci co dostali orgazmu na samą myśl, że polski rząd upadnie a polska armia jest bezsilna. 

 31. I tutaj tuskwy się lęgną.

 32. avatar

  Czy się lęgną, czy są oddelegowywane --- oto jest pytanie. Ja stawiam na delegowanych, żeby się lęgły, musiałyby być płodne a to banda eunuchów. 

 33. avatar

 34. Już wszystko napisane przez autora i was więc nie bedę pisał o tym samym. Jednak Brauny ,Michalkiewicze mieli rację . Pocieszające jest to że pod wpisami wywiadami polityków PIS leci wk...nie- byłych sympatyków i narodu  z najgorszymi inwektywami .Śmieszne jest to że pod ponad setką negatywnych wpisów jakaś pani stwierdza że to ruskie zielone ludziki i agentura pisze te negatywne wpisy o PIS.Młody człowiek odpowiedział jej by się ogarneła na mózgu bo jet przykładem debilzmu propagandy dobrej zmiany.

 35. W wypowiedziach Morawieckiego i Netanjahu nie dosłyszałem sformułowania "antypolonizm". Okazało się, że jest ono użyte w punkcie 6 i to w dobrym kontekście. Nie jest tak źle jak myślałem wcześniej. 

 36. avatar

  Wydaje się, że celem tej przykrej rządowej operacji było zamknięcie jednego frontu walki. Na ile skutecznie, czas pokaże. Teraz pora rozprawić się ze spasłodupcem z Brukseli. Jeśli tamci odpuszczą, to automatycznie zaakceptują rząd Prawa i Sprawiedliwości a rodzima targowica w znacznym stopniu uwiędnie bez pożywki z ich strony. 

 37. Jeżeli w Brukseli mamy takich przyjaciół jak Tusk, Thun, prywaciarz Lewandowski, czy dupa jak zeppelin, to wrogów nie potrzebujemy.

 38. avatar

  Ja nigdy nie miałem ich ani za Polaków ani tym bardziej przyjaciół.

 39. Pani dr Ewa Kurek trochę mnie uspokoiła 

 40. avatar

  "Upór jest zawsze nierozumu znakiem; ... " śliczne wprost.  :) 
  Pani dr Ewa Kurek jest historykiem i, głęboko w to wierzę, solidnym pracownikiem naukowym który wie co mówi  jednakże fragmenty: 15:10 ; 34:00 ; 58:00 a zwłaszcza 59:40 wyrażnie wskazują, że  politycznie patrząc to "poczciwa kobiecina jest".

 41. avatar

  A poniżej appendix:

 42. No dobra, ale w końcu Polacy zobaczyli prawdziwą żydowską "twarz". Moim zdaniem straty wizerunkowe nie do odrobienia :)

 43. avatar

  Mówi Pan oczywiście o wizerunkowych stratach żydowskich, bo tutejszy "desant" zaraz przypisze je rządowi PiS.

 44. Przyznaję, że czuję się pogubiony. Skoro ważny Żyd i Polak zadeklarowali wczoraj, że antypolonizm jest równie zły jak antysemityzm, to dlaczego tego nie ma w nowelizacji znowelizowanej już wcześniej ustawy o IPN, uchwalonej także wczoraj? Dlaczego w prawie polskim antysemityzm i antypolonizm nie są traktowane tak samo?

  /edit/   chyba już wiem dlaczego - to hipokryzja.

 45. właśnie jesteśmy świadkami jak Żydzi przetestowali na Polakach tryb postępowania jakim będą się posługiwali w sprawie zwrotu $$$, które zapewnia im ustawa 447...

 46. avatar

  Jest Pan to w stanie jakoś uzasadnić?

 47. szybko i bezboleśnie załatwili to co chcieli przy całkowitej uległości polskiego rządu i prezydenta

  w ten sam sposób upomną się i wyegzekwują mienie bezspadkowe...  to tylko kwestia czasu

   

 48. avatar

  Pożywiom uwidim, na razie są to projekcje i dość jednostronna "pod tezę" interpretacja wczorajszych wydarzeń.

 49. Przedstaw własną interpretację dnia wczorajszego. Z jednej strony deklaracja zrównująca antypolonizm z antysemityzmem, a z drugiej strony nowelizacja polskiego prawa niwelująca tą równość.

 50. a  MARTA gościnna w kroku kupiła bardzo drogi apartament w Trójmieście-100 m od plaży.Grubo....

 51. Strony