Policja pilnuje znaku ustawionego nielegalnie

Prześlij dalej:

Jeszcze do niedawna dojeżdżałem do Warszawy przez Dawidy gmina Raszyn, jadąc od południa m.in. ulicą Złote Łany, wiaduktem nad obwodnicą, następnie Kinetyczną na wschód, a dalej ul. Karnawał już na terenie gminy Warszawa-Włochy. Nawierzchnia ww. ulic jest w stanie tragicznym i chwilami nie wiadomo czy stać czy jechać dalej i zbierać z podłogi plomby z zębów. Nawierzchnia ta składa się głębokich dziur połączonych resztkami dawnego asfaltu i nie ma tu krzty przesady. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest intensywny ruch pojazdów niedawnej budowy południowej obwodnicy Warszawy. W najbliższej okolicy firmy budujące obwodnicę miały swoje bazy. Czasem jakieś "służby" łaskawie zasypią wyrwy jakimś "siuwaksem", ale efekt utrzymuje się tylko do pierwszego intensywnego deszczu.

Większość niekomfortowego odcinka Złotych Łanów/Kinetycznej/Karnawału można objechać drogą z kostki brukowej mającą swój początek za wiaduktem w ciągu ulicy Złote Łany. Skręcając w lewo, przejeżdżając pod wiaduktem i jadąc do końca kostki, drogą gruntową dojeżdżaliśmy do Karnawału.

Jeździłem tamtędy około roku, ale pewnego dnia pojawił się przy wjeździe na ową drogę z kostki zakaz ruchu wszelkich pojazdów, który następnie został wymieniony na zakaz wjazdu (B-2) z komentarzem „nie dotyczy służb miejskich i dojazdów do posesji”.

Naprawdę nie wiem co nagle spowodowało umieszczenie tego zakazu... Bezkrytycznych legalistów czyli popularne "lemingi", proszę o wybaczenie, ale nie widząc uzasadnienia dla znaku oraz podejrzewając samowolne ustawienie, w dn. 21.11.2014 zignorowałem go i… wpadłem prosto w pułapkę policji zastawioną, a jakże, wzorowo za zakrętem ;)

 photo kontrola_zpsjdsv7i9p.jpg

Od kontrolującego mnie policjanta dowiedziałem się, że to mieszkańcy skarżą się na ruch pojazdów na tej drodze (!) i to dlatego pojawił się ten zakaz, a im „polecono” tam stać i łapać tych kierowców, którzy ten znak zignorują. Ciekawe, co to za mieszkańcy mają taką siłę sprawczą, aby zablokować ruch drogą publiczną i w charakterze strażników ustawić patrol policji?! Policjant nie chciał mi tego zdradzić.

Najbliższe zabudowania położone są około 80 metrów w linii prostej od drogi, a jednym z nich jest budynek Kinetyczna 36 należący do sołtysa Dawid, pani Katarzyny Iwanickiej. Do tej posesji prowadzi kilka gruntowych dróg dojazdowych – jedna od ulicy Kinetycznej oraz dwie, od feralnej, ograniczonej zakazem wjazdu, drogi z kostki brukowej. Czyżby... nie, nie chcę nic inputować...

Poniżej szkic sytuacyjny na zdjęciu satelitarnym:

szkic sytuacyjny

Oznakowanie drogi przy wiadukcie w Dawidach w dniu 21.11.2014:

znak w dn. 21-11-2014

Mając głębokie przekonanie o nielegalności znaku, odmówiłem przyjęcia mandatu. Jeszcze tego samego dnia wysłałem maila do Urzędu Gminy w Raszynie z zapytaniem o status znaku. Oto odpowiedź:

Strony

5032 liczba odsłon

Autor artykułu: Ux21

2 (liczba komentarzy)

  1. aaa, u mnie to się nazywa "Akcja Przyjazne Miasto". Likwidują miejsca do parkowania i tworzą zamknięte strefy zamieszkania dla bogaczy potrzebujących spokoju i izolacji od tłuszczy.

  2. zachowaniem typowym dla najgorszych jej przedstawicieli - uważa, że OTOCZENIE jego domu również JEST JEGO. Stąd najróżniejsze samowolne znaki, tabliczki "nie parkować", "droga prywatna", "przejścia nie ma", szlabany, płoty, wykorzystywanie po znajomości publicznych służb itp. itd. A niech se stawiają ta znaki, ale od mojej kasy WARA.

  3. Strony