Prześlij dalej:

Rzeczy należy nazywać po imieniu, zawsze po imieniu, obojętnie, czy jest to brzydkie, czy ładne imię. W Gdańsku w ramach ogólnopolskiej zbiórki publicznej Fundacji WOŚP, podczas imprezy organizowanej przez lokalny sztab WOŚP, doszło do bandyckiego ataku na prezydenta Adamowicza. Zwykły kryminalista Stefan W., skazany za rozboje i napady na bank, wszedł na scenę z serduszkiem przyklejonym na kurtce i akredytacją dla dziennikarzy. Wszedł, ugodził Adamowicza nożem i dłuższą chwilę triumfował, na oczach bezradnej ochrony i nikt nie wie, gdzie w tym czasie przebywał „Pokojowy Patrol”.

Ten krótki i dramatyczny przebieg wydarzeń jest i długo jeszcze będzie komentowany na tysiące sposobów, a jeden ze „sposobów” za chwilę opiszę. Nie ulega natomiast żadnej kwestii i wątpliwości, że na całym świecie, pod każdą cywilizowaną szerokością geograficzną, impreza po przelewie krwi zostałaby przerwana. Jeśli gdzieś zdarzyło się tak, że pomimo tragedii ludzie w proteście postanowili dotrwać do końca, aby pokazać, że nie dadzą się zastraszyć, to nigdzie i nikt nie zrobił tego, co zrobił Owsiak i Fundacja WOŚP. Na scenie w Gdańsku polała się krew, a w studio w Warszawie radośnie podskakiwał „dyrygent” największej „charytatywnej orkiestry”. Opowiadał dowcipy, podawał numer konta, zapraszał na licytację, tańczył na scenie i…

W przerwie radosnej zabawy organizator zwołał konferencję, na której za tragedię obarczył Barbarę Pielę, autorkę satyrycznego filmiku o Owsiaku, Telewizję Polską i oczywiście wrogi obóz polityczny. Wszystkim dookoła Owsiak zarzucił sianie nienawiści, odwołał się do faszyzmu, nazizmu, antysemityzmu i… potem poszedł dalej tańczyć i zarabiać. Zrobił to człowiek z pięcioma wyrokami karnymi i cywilnymi za naruszanie dóbr osobistych, znieważanie, zniesławianie i używanie wulgaryzmów.

O nienawiści i „hejterach” mówi zawodowy, sądowo certyfikowany oszczerca, promujący hejterską stronę Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos, absolutny ściek, który nie nadaje się do cytowania i czego zresztą na sali sądowej zabronił sędzia. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo ogólnopolskiej zbiórki publicznej i imprezy lokalnej, która nawet nie miała zgłoszenia imprezy masowej, organizator Owsiak zrzuca na „mowę nienawiści” i ani słowa o karygodnym złamaniu zasad bezpieczeństwa przez sztab WOŚP Gdańsk.

Jak coś takiego nazwać po imieniu? Znam tylko dwa słowa, które się do tego nadają – „Jurek” Owsiak. Każdy inny organizator zostałby wyklęty za tak nieprawdopodobny cynizm i złamanie wszelkich norm moralnych, ale nie Jerzy Owsiak, bo on swoim ideologicznym szczuciem wychował sektę, którą zawsze spuszcza z łańcucha, gdy robi swoje biznesy.

Napisałbym, zatrzymajcie tego bezkarnego szaleńca i przejrzyjcie w końcu na oczy, zanim stanie się tragedia, ale tragedia już się stała, a ludzie nadal są ślepi i widzą tylko parawan z chorych i zbierających pieniądze dzieci. Tak działa sekta, potężna sekta i to niestety nie jest ostatnia tragedia, następne się czają, noże się ostrzą. Mógłbym wypełnić strony trylogii Sienkiewicza wpisami fanatyków sekty i guru Owsiaka, ale tego nawet ja nie byłbym w stanie przeczytać. Wklejam tylko próbkę, aby każdy, przynajmniej spróbował zrozumieć, że to nie jest normalna fundacja, że to nie jest normalny prezes fundacji.

Dw0UfWGWsAE_acz.jpg

Dw2im40WkAIlL-D.jpg

Strony

Źródło foto: 
76275 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

42 (liczba komentarzy)

 1. No, to się polała Jurkowa miłość tu i tam, dosłownie i w przenośni.

  A tak poza tym: "Róbta co chceta".

 2. avatar

  Ale się wydało, kto temu sqrwysynowi dopiekł najbardziej --- Pani Basia Piela!

  P.S. W związku z tym potwór uruchomił maszynę hejtu: https://twitter Pani Basi

   

 3. I dodał, że, cyt.: "Poczułem się jak w Auschwitz". Dowiedzieliśmy się, że Jurek (róbta co chceta) był więźniem KL Auschwitz.

 4. Do usunięcia. Jakieś jaja z serwerem i dodawaniem postów ...

 5. avatar

  a'propos

  teraz "pałeczka" po stronie szefa MSWiA...jeśli panowie z PISu dalej chcą afirmować rocznicowe "błotko" i następny "finał" to warunkiem sine qua non jest wynajęcie przez WOŚP profesjonalnych agencji ochrony imprez masowych "za pełną stawkę godzinową".../parafraza zajawki-cytatu z "Misia".../ na co oczywiście Owsiaka nie będzie "stać" z wielu względów..etyczno-moralnych jak i fnansowych..bo przecież "kasa musi się zgadzać"...cikawe jak oni sobie wyobrażają to rocznicowe "błotko" z gowniarzami z udziałem gównarzy z "pokojowego patrolu"....????

  zastanawiam się dokąd ta uległość panów ministrów nas wszystkich zaprowadzi?

 6. Wczoraj Owsiak wypowiedział kilkadziesiąt słów za dużo. To, co zrobił po próbie zamordowania Adamowicza, w każdym normalnym kraju powinno go pogrążyć. Zobaczymy jak będzie w Polsce. Może wreszcie władze zaczną się przyglądać temu nietykalnemu imperium.

  PS. Mam nadzieję, że próba morderstwa okaże się nieudana i Adamowicz wróci do zdrowia.

 7. wyprostujmy kilka rzeczy.

  Morderstwo nie miało podtekstu politycznego, ponieważ dokonał go bandyta, ktory całe dorosłe życie przesiedzial w więzieniu, na dodatek leczył się psychiatrycznie. Do pierdla trafił za czasów PO i chciał się zemścić. Takich nożowników w Polsce jest dużo, wystarczy przejrzeć WP.

  Kurka działał żeby do morderstwa nie doszło. Jak? Owsiak zmniejszył sobie koszty organizacji imprezy, która POWINNA BYĆ imprezą masową, a więc powinna byc dużo lepiej zabezpieczona. Ale Owsiak zadzwonił do Prezydenta Adamowicza i  Adamowicz wydal pozwolenie na "zwykłą" imprezę, zabezpieczaną przez niepelnosprawnych portierów, byle papierki się zgadzały. I to jest paradoks, Adamowicz i Owsiak zlikwidowali bezpieczeństwo na imprezie, żeby obniżyć koszty. Pamietacie ile Kurka walczył żeby imprezy organizowane przez Owsiaka byly bardziej bezpieczne?

  Bandyta chcial miec swoje 5 minut i byc slawny na całą Polske. Media z całego świata piszą, że Prezydent Adamowicz zostal zamordowany, poniewaź PiS od 3 lat rozkręcal atmosferę nienawisci, a w TVP występuja naziści. Dzięki Owsiakowi. 

  Ale najgorsze jest to, że tak naprawde to jest przejaw państwa teoretycznego, które pewnego razu rozsypie się z PiSem. Ale media PiSu znów zaczna zapewniac kierownictwo że nic sie nie stało, i można pełna parą przez góry lodowe....

  Nearer, My God, to Thee.

 8. avatar

  Prostujesz czy krzywisz?

  Podobno: http://gabriel-...
      stanislaw-orda => @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 21:51
  14 stycznia 2019 22:12
  Gdy sprawca siedział w więzieniu, urzędnicy magistraccy wykesmitowali z mieszkania jego matkę na bruk.
  Mieszkanie sprzedano, I syn poprzysiągł zemstę.
  Taki "dobry wujaszek" był ten prezydent A., ktorego ponoć wszyscy  kochali.

 9. Może coś przegapiłem, ale nie jest chyba normalne, że rządzący przepraszają, że rządzą, a  właściwie, to szczycą się własną spolegliwością.

  Dziwny to kraj, gdzie przestępcy i urzędnicy, to jedna rodzina, gdzie biznesy robią ludzie po wielu wyrokach, a Gdańsk to specyficzne miejsce.

   

 10. avatar

  Nie wiem, czy pamiętacie Państwo podobną sytuację jaką w swojej powieści "Dziedzictwo" opisał Roman Dmowski? Po zabójstwie żydowskiego adwokata, przełożonego warszawskiej jaczejki masońskiej --- histeria w środowisku działaczy narodowych i panegiryki na cześć zamordowanego, którego do niedawna jeszcze ostro zwalczali --- jak się tłumaczyli głównemu bohaterowi bali się, że tamci teraz ich zaczną mordować. 

 11. Strony