Prześlij dalej:

Rzeczy należy nazywać po imieniu, zawsze po imieniu, obojętnie, czy jest to brzydkie, czy ładne imię. W Gdańsku w ramach ogólnopolskiej zbiórki publicznej Fundacji WOŚP, podczas imprezy organizowanej przez lokalny sztab WOŚP, doszło do bandyckiego ataku na prezydenta Adamowicza. Zwykły kryminalista Stefan W., skazany za rozboje i napady na bank, wszedł na scenę z serduszkiem przyklejonym na kurtce i akredytacją dla dziennikarzy. Wszedł, ugodził Adamowicza nożem i dłuższą chwilę triumfował, na oczach bezradnej ochrony i nikt nie wie, gdzie w tym czasie przebywał „Pokojowy Patrol”.

Ten krótki i dramatyczny przebieg wydarzeń jest i długo jeszcze będzie komentowany na tysiące sposobów, a jeden ze „sposobów” za chwilę opiszę. Nie ulega natomiast żadnej kwestii i wątpliwości, że na całym świecie, pod każdą cywilizowaną szerokością geograficzną, impreza po przelewie krwi zostałaby przerwana. Jeśli gdzieś zdarzyło się tak, że pomimo tragedii ludzie w proteście postanowili dotrwać do końca, aby pokazać, że nie dadzą się zastraszyć, to nigdzie i nikt nie zrobił tego, co zrobił Owsiak i Fundacja WOŚP. Na scenie w Gdańsku polała się krew, a w studio w Warszawie radośnie podskakiwał „dyrygent” największej „charytatywnej orkiestry”. Opowiadał dowcipy, podawał numer konta, zapraszał na licytację, tańczył na scenie i…

W przerwie radosnej zabawy organizator zwołał konferencję, na której za tragedię obarczył Barbarę Pielę, autorkę satyrycznego filmiku o Owsiaku, Telewizję Polską i oczywiście wrogi obóz polityczny. Wszystkim dookoła Owsiak zarzucił sianie nienawiści, odwołał się do faszyzmu, nazizmu, antysemityzmu i… potem poszedł dalej tańczyć i zarabiać. Zrobił to człowiek z pięcioma wyrokami karnymi i cywilnymi za naruszanie dóbr osobistych, znieważanie, zniesławianie i używanie wulgaryzmów.

O nienawiści i „hejterach” mówi zawodowy, sądowo certyfikowany oszczerca, promujący hejterską stronę Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos, absolutny ściek, który nie nadaje się do cytowania i czego zresztą na sali sądowej zabronił sędzia. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo ogólnopolskiej zbiórki publicznej i imprezy lokalnej, która nawet nie miała zgłoszenia imprezy masowej, organizator Owsiak zrzuca na „mowę nienawiści” i ani słowa o karygodnym złamaniu zasad bezpieczeństwa przez sztab WOŚP Gdańsk.

Jak coś takiego nazwać po imieniu? Znam tylko dwa słowa, które się do tego nadają – „Jurek” Owsiak. Każdy inny organizator zostałby wyklęty za tak nieprawdopodobny cynizm i złamanie wszelkich norm moralnych, ale nie Jerzy Owsiak, bo on swoim ideologicznym szczuciem wychował sektę, którą zawsze spuszcza z łańcucha, gdy robi swoje biznesy.

Napisałbym, zatrzymajcie tego bezkarnego szaleńca i przejrzyjcie w końcu na oczy, zanim stanie się tragedia, ale tragedia już się stała, a ludzie nadal są ślepi i widzą tylko parawan z chorych i zbierających pieniądze dzieci. Tak działa sekta, potężna sekta i to niestety nie jest ostatnia tragedia, następne się czają, noże się ostrzą. Mógłbym wypełnić strony trylogii Sienkiewicza wpisami fanatyków sekty i guru Owsiaka, ale tego nawet ja nie byłbym w stanie przeczytać. Wklejam tylko próbkę, aby każdy, przynajmniej spróbował zrozumieć, że to nie jest normalna fundacja, że to nie jest normalny prezes fundacji.

Dw0UfWGWsAE_acz.jpg

Dw2im40WkAIlL-D.jpg

Strony

Źródło foto: 
77086 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

42 (liczba komentarzy)

 1. No, to się polała Jurkowa miłość tu i tam, dosłownie i w przenośni.

  A tak poza tym: "Róbta co chceta".

 2. avatar

  Ale się wydało, kto temu sqrwysynowi dopiekł najbardziej --- Pani Basia Piela!

  P.S. W związku z tym potwór uruchomił maszynę hejtu: https://twitter Pani Basi

   

 3. I dodał, że, cyt.: "Poczułem się jak w Auschwitz". Dowiedzieliśmy się, że Jurek (róbta co chceta) był więźniem KL Auschwitz.

 4. Do usunięcia. Jakieś jaja z serwerem i dodawaniem postów ...

 5. avatar

  a'propos

  teraz "pałeczka" po stronie szefa MSWiA...jeśli panowie z PISu dalej chcą afirmować rocznicowe "błotko" i następny "finał" to warunkiem sine qua non jest wynajęcie przez WOŚP profesjonalnych agencji ochrony imprez masowych "za pełną stawkę godzinową".../parafraza zajawki-cytatu z "Misia".../ na co oczywiście Owsiaka nie będzie "stać" z wielu względów..etyczno-moralnych jak i fnansowych..bo przecież "kasa musi się zgadzać"...cikawe jak oni sobie wyobrażają to rocznicowe "błotko" z gowniarzami z udziałem gównarzy z "pokojowego patrolu"....????

  zastanawiam się dokąd ta uległość panów ministrów nas wszystkich zaprowadzi?

 6. Wczoraj Owsiak wypowiedział kilkadziesiąt słów za dużo. To, co zrobił po próbie zamordowania Adamowicza, w każdym normalnym kraju powinno go pogrążyć. Zobaczymy jak będzie w Polsce. Może wreszcie władze zaczną się przyglądać temu nietykalnemu imperium.

  PS. Mam nadzieję, że próba morderstwa okaże się nieudana i Adamowicz wróci do zdrowia.

 7. wyprostujmy kilka rzeczy.

  Morderstwo nie miało podtekstu politycznego, ponieważ dokonał go bandyta, ktory całe dorosłe życie przesiedzial w więzieniu, na dodatek leczył się psychiatrycznie. Do pierdla trafił za czasów PO i chciał się zemścić. Takich nożowników w Polsce jest dużo, wystarczy przejrzeć WP.

  Kurka działał żeby do morderstwa nie doszło. Jak? Owsiak zmniejszył sobie koszty organizacji imprezy, która POWINNA BYĆ imprezą masową, a więc powinna byc dużo lepiej zabezpieczona. Ale Owsiak zadzwonił do Prezydenta Adamowicza i  Adamowicz wydal pozwolenie na "zwykłą" imprezę, zabezpieczaną przez niepelnosprawnych portierów, byle papierki się zgadzały. I to jest paradoks, Adamowicz i Owsiak zlikwidowali bezpieczeństwo na imprezie, żeby obniżyć koszty. Pamietacie ile Kurka walczył żeby imprezy organizowane przez Owsiaka byly bardziej bezpieczne?

  Bandyta chcial miec swoje 5 minut i byc slawny na całą Polske. Media z całego świata piszą, że Prezydent Adamowicz zostal zamordowany, poniewaź PiS od 3 lat rozkręcal atmosferę nienawisci, a w TVP występuja naziści. Dzięki Owsiakowi. 

  Ale najgorsze jest to, że tak naprawde to jest przejaw państwa teoretycznego, które pewnego razu rozsypie się z PiSem. Ale media PiSu znów zaczna zapewniac kierownictwo że nic sie nie stało, i można pełna parą przez góry lodowe....

  Nearer, My God, to Thee.

 8. avatar

  Prostujesz czy krzywisz?

  Podobno: http://gabriel-...
      stanislaw-orda => @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 21:51
  14 stycznia 2019 22:12
  Gdy sprawca siedział w więzieniu, urzędnicy magistraccy wykesmitowali z mieszkania jego matkę na bruk.
  Mieszkanie sprzedano, I syn poprzysiągł zemstę.
  Taki "dobry wujaszek" był ten prezydent A., ktorego ponoć wszyscy  kochali.

 9. Może coś przegapiłem, ale nie jest chyba normalne, że rządzący przepraszają, że rządzą, a  właściwie, to szczycą się własną spolegliwością.

  Dziwny to kraj, gdzie przestępcy i urzędnicy, to jedna rodzina, gdzie biznesy robią ludzie po wielu wyrokach, a Gdańsk to specyficzne miejsce.

   

 10. avatar

  Nie wiem, czy pamiętacie Państwo podobną sytuację jaką w swojej powieści "Dziedzictwo" opisał Roman Dmowski? Po zabójstwie żydowskiego adwokata, przełożonego warszawskiej jaczejki masońskiej --- histeria w środowisku działaczy narodowych i panegiryki na cześć zamordowanego, którego do niedawna jeszcze ostro zwalczali --- jak się tłumaczyli głównemu bohaterowi bali się, że tamci teraz ich zaczną mordować. 

 11. TVP, to jednak dom wariatów. Bandyckie porachunki, o jakich krzyczał sam bandyta, starają się przerobić na mowę nienawiści związaną z walką polityczną.

 12. Owsiak czuje się jak w Auschwitz. TVP to przy tym oaza normalności... Poza tym nie ma sobie nic do zarzucenia. Rzeczywiście, drugi Wałęsa.

 13. Panie Piotrze, ale ja mam nadzieje, ze to bedzie zgloszone do odpowiednich organow?

  Ja mimo wszystko bym sie obawial, nawet nie o siebie, ale o swoja rodzine. Ci ludzie moze sa tylko mocni w gebie, ale moze sie okazac ze jeden z nich bedzie chcial wdrozyc w praktyce "wypalanie zelazem". Moim zdaniem to zaszlo juz za daleko. Zdecydowanie za daleko. 

 14. No cóz karma wraca do PeO,ale mam nadzieję że Budyń przeżyję.Czasami czytam tu wypowiedzi i się zastanawiam że co PIS nie zrobi to i tak będzie źle u elektoratu prawicowego.Za dużo emocjonalnie podchodzimy do wydażeń teraz się dziejących się i to jest nasza najwieksza wada.Mamy przeciwników którzy są wiekszoci socjopatami i morze jest to absurd ale też musimy zastosować kilka elementów z ich uwarunkowań psychicznych: Zimnny Spokój,chłodna kalkulacja i przede wszystkim wytwarłość w walce.

  PS.siędzę w samy gnieżdzie os i powiem wam niejest lekko.Z bogiem 

 15. Powiem wam że na nas ludzi prawicowych ,lewicowych ale przede wszystkim dumnych że są Polakami,spadnie poraz kolejny lawina gówna i pomyj.Podoba mi się postawa Marcina Horały że zawiesił przesłuchania,może to głupi gest dla naszych ludzi ,ale to pokazuje naszą przewagę w tym zwariowanym w świecie gdzie jasnogród to ciemnogród a ciemnogród to jasnogród.Z Bogiem

 16. avatar

  Owsiak ucieka! zrezygnował z kierowania wośp!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 17. Wygląda to na manewr taktyczny. Zza kulis będzie nadal rządzić.

 18. Dziwi mnie w tym wsdzystkim szybkość z jaką jest zamiatana ta zbrodnia pod dywan. Właśnie ogłoszono zgon prezydenta Gdańska, a ktos tam z policji ogłosił że to przypadek psychiatryczny. Zapewne tak jest ale jest, ale jest też przyczyna, która skłoniła mordercę do tego zbrodniczego czynu. Nożownik, bo tak go nazywają, już w kilka chwil po wypadku został mazwany recydywistą, który miał za sobą prawie, że pobicie policjanta i aż cztery napady na bank. Co ciekawe napady na bank podano w taki sposób jakby już 4 razy siedział, za każdy napad oddzielnie. Tymczasem był to jeden proces. Po odbyciu całej kary, co sugeruje, że nie przyznał się do winy, chodząc po scenia krzyczał o swojej niewinności. Ile musiało być w tym człowieku złości, żalu i zgorzknienia, które zapewne tylko wzmacniał w sobie każdym dziem pobytu w więzieniu. Czy człowiek niewinny kierowałby swoją nienawiść w tym kierunku. Szybciej "sprzątnął" by kapusia - ale nie. A może było tak, że niedbale prowadzona sprawa przez policje i prokuraturę, na które nałożyła się bylejakość w prowadzeniu sprawy przez gdański sąd doprowadziło do pomyłki sądowej. To możliwe, bo ludzie są zawodni. Jeśli jednak nałoży się na to kompletnie nieprzejrzysty, poparty brakiem odpowiedzialności system odwoławczy, w którym nikt nie jest zainteresowany, aby wniknąć w akta sprawy skutkujące przyklepaniem wyroku, to mamy gotowy scenariusz na nieszczęście. NIe wszyscy reagują jak P. Komenda. Niektórzy reagują nienawiścią szukając tylko okazji aby pokazać światu niesprawiedliwość jakiej doznali. Jest to oczywiście tylko hipoteza, ale czy nie należałoby się przyglądnąć właśnie tej sprawie. Bo może jest tak, że broniąc złej sprawy kto inny dostaje rykoszetem, chociaż w planach miał oberwać inacze. 

 19. avatar

  Dobrze, że wspomniał Pan Pana Komendę, może zabójca został w poprzednie sprawy wrobiony jako kozioł ofiarny i mogły to być sprawy okołoratuszowe. Jego ofiara już na Sądzie Boskim ale nie możemy z tego powodu zapominać, że w Gdańsku "działo się". 

 20. Dziwi mnie w tym wsdzystkim szybkość z jaką jest zamiatana ta zbrodnia pod dywan. Właśnie ogłoszono zgon prezydenta Gdańska, a ktos tam z policji ogłosił że to przypadek psychiatryczny. Zapewne tak jest ale jest, ale jest też przyczyna, która skłoniła mordercę do tego zbrodniczego czynu. Nożownik, bo tak go nazywają, już w kilka chwil po wypadku został mazwany recydywistą, który miał za sobą prawie, że pobicie policjanta i aż cztery napady na bank. Co ciekawe napady na bank podano w taki sposób jakby już 4 razy siedział, za każdy napad oddzielnie. Tymczasem był to jeden proces. Po odbyciu całej kary, co sugeruje, że nie przyznał się do winy, chodząc po scenia krzyczał o swojej niewinności. Ile musiało być w tym człowieku złości, żalu i zgorzknienia, które zapewne tylko wzmacniał w sobie każdym dziem pobytu w więzieniu. Czy człowiek niewinny kierowałby swoją nienawiść w tym kierunku. Szybciej "sprzątnął" by kapusia - ale nie. A może było tak, że niedbale prowadzona sprawa przez policje i prokuraturę, na które nałożyła się bylejakość w prowadzeniu sprawy przez gdański sąd doprowadziło do pomyłki sądowej. To możliwe, bo ludzie są zawodni. Jeśli jednak nałoży się na to kompletnie nieprzejrzysty, poparty brakiem odpowiedzialności system odwoławczy, w którym nikt nie jest zainteresowany, aby wniknąć w akta sprawy skutkujące przyklepaniem wyroku, to mamy gotowy scenariusz na nieszczęście. NIe wszyscy reagują jak P. Komenda. Niektórzy reagują nienawiścią szukając tylko okazji aby pokazać światu niesprawiedliwość jakiej doznali. Jest to oczywiście tylko hipoteza, ale czy nie należałoby się przyglądnąć właśnie tej sprawie. Bo może jest tak, że broniąc złej sprawy kto inny dostaje rykoszetem, chociaż w planach miał oberwać inacze. 

 21. Budyń dostał kosę.
  Młodziak dźgnął z dołu, przez brzuch do serca. Wariaci biegają z nożem w wyciągniętej ręce. Dobrze go musieli zrobić pod celą.
  Dintojra?

 22. Niemcy będą nam chciały wywołać lub narzucić wojnę domową. Trzeba tego uniknąć. Ale jest do tej wojny dojdzie to musimy ją wygrać.

 23. Nie ulega wątpliwości, że zbrodnia ta miała charakter wyłącznie bandycki. Nie wiadomo tylko czy była prywatną zemstą bandyty, czy też było to zlecenie.

  MK od lat ostrzegał czym może skończyć się biznesik przygłupa. Nikt z władz go nie słuchał, a sądy olewały.

  Teraz, zamiast poważnej żałoby, czeka nas żenujące widowisko. 

 24. A teraz pomyślcie o tym szerzej. Poza WOŚP, przejdźmy na poziom wyborczy czy EU. Perfekcyjna zagrywka i przetasowanie sił. Pionek idzie na straty, ale obraz na szachownicy totalnie się zmienia. Sytuacja się odwraca.

 25. Tusk w Gdańsku: https://wpolity...

  Mówi to ten, który rozkręcił w 2005 r. spiralę nienawiści. Ten, który wychodował Cybę. Ten, który rozdzielił uroczystości smoleńskie w 2010 r. Ten, który oddał śledztwo smoleńskie Putinowi. Ten, który dla Merkel działa przeciwko państwu polskiemu. 

 26. Do tego to ten Tusk, co w dniach "ciamajdanu" był na posterunku we Wrocławiu, gotowy przejąć władzę, Tusk, który 10 listopada, w przeddzień Święta100. rocznicy odzyskania niepodległości, podczas Igrzysk Wolności w Łodzi pod hasłem "Bitwa o historię", zagrzewał polityków opozycji do walki ze "współczesnymi bolszewikami".

  To są rzeczywiście próby wywołania wojny domowej w Polsce i obalenia władzy PIS-u.

 27. Zachęcam do wysłuchania wielowymiarowej wypowiedzi R. Mańki, który trafnie,  bez emocji opisuje mechanizmy dzisiejszej demokracji, ściśle związane z rozwojem technologii i tekturowy stan polskiego państwa oraz systemowe działania konieczne do naprawy sytuacji. Osobiście uważam, że prawa strona kompletnie nie rozumie, co i dlaczego się dzieje! Wielka szkoda, że PIS nie potrafi/nie chce  korzystać z rad życzliwych mu ludzi, także MK. 

  https://wrealu2...

 28. SEKTA wyje i skamle. Zbydlęcenie u niektórych WOŚPowych bezfochowców siega zenitu. SYGNALIZOWANE?

 29. Bez dwóch zdań było to zabójstwo psychiatryczne. O żadnej politycznej nienawiści nie ma tu mowy - piszę to w kontekście tego, że teraz będą się odbywały marsze przeciw nienawiści. Zabójca źle zresztą wybrał cel - miało być przeciwko PO (bo za czasów ich rządów dostał wyrok - w sumie przypadek, bo mogłoby to być za rządów innej partii i kogo innego obrałby za cel W.), tylko że Adamowicz w ostatnich wyborach zdaje się startował w kontrze do kandydata PO?

  "Koledzy" Adamowicza (cudzysłów mocno zamierzony) zamiast pogrążyć się w żałobie, rozmyślaniom, wspominkom wykorzystują "Kolegę" nawet po Jego śmierci. Chciałem napisać "zamilczcie "koledzy"" , ale to i tak nic nie da. Więc gadajcie dalej, jak najwięcej - pokazujcie jacy jesteście "koledzy". Jeśli ONI myślą, że na tym ugrają procenty, to ja twierdzę, że ONI nie myślą.

  Inny "kolega", przygłup w czerwonych gaciach, plecie coś o plastelinowych ludkach i swojej orkiestrze - a gdzie zabójca w ogóle coś o przygłupie krzyczał?

  Lans na trupie kolegi - smacznego "koledzy".

 30. Jego proces, kuriozalny niski wyrok za cztery rozboje z bronią, pobyt w puszcze, są imo kluczowe dla wyjaśnienia motywów, którymi się kierował.

  Nie jest wykluczone, że mógł działać pod czyimś wpływem, na zlecenie... Wykrzykiwał, że "był niesłusznie skazany, PO go torturowała"... To dosyć istotne, nawet biorąc jego psychopatyczną osobowość. 

  Jak zdobył akredytację, umożliwiającą dziennikarzowi wejść na scenę ? Sam sobie zrobił w Fotoshopie ? Potem ta jego ekstaza po zabójstwie, odreagowanie... 

  Dlaczego swoją agresję skierował właśnie na Adamowicza ? Mało to miał innych biur "działaczy" PO, która go "torturowała" ?

  Może właśnie Wielkie Oszustwo Ściepy Publicznej dla Jurka O. ma tu jakieś znaczenie ?

  Schiza schizą, ale ta "układanka" nie jest pozbawiona sensu.

 31. Strony