PO drze suwerenność Polski – brzydkie samobójstwo

Prześlij dalej:

Na załączonej fotografii posłanka PO Agnieszka Pomaska, drze uchwałę sejmu dotyczącą suwerenności Polski. Symboliczny kafar Targowicy i Antyrejtana, ale po kolei i na temat. PiS wyreżyserował drugi spektakl w sejmie i dobrze się to oglądało! Jednym z ulubionych patetycznych żartów, z których śmieją się socjolodzy i politolodzy, jest nieustanne przywoływanie standardów demokracji. Podniecanie się tym, że w sejmie ktoś sobie krzyknie, zaśpiewa, odbierze telefon, to pewien rytuał stosowany naprzemiennie przez wszystkich uczestników politycznej batalii. Dowcip zaczyna się od tego, że mamy do czynienia z powagą sejmu, a kończy na tym, że w „dojrzałych” demokracjach do podobnych ekscesów nigdy nie dochodzi. Tysiące razy były te legendy demaskowane i wcale nie trzeba się wybierać do Anglii, Francji, czy Włoch, wystarczy włączyć telewizor lub Internet. W Włoszech, gdzie od tysiącleci funkcjonuje senat, mieliśmy konia za senatora i w czasach współczesnych węgierską gwiazdę porno, która wprowadziła do parlamentu całkiem reprezentatywną grupkę. W Anglii izba lordów i izba gmin słysząc krzyki z jednej strony, odpowiada krzykami z drugiej. Angielski dżentelmen nie bacząc na konsekwencje i pułapki potrafi zdjąć obuwie i naparzać w pulpit, przy którym siedzi. Taka to dojrzała demokracja w parlamentach na całym świecie, ale to nie znaczy, że forma jest jedynym wskaźnikiem powagi. W sejmie bywa śmiertelnie poważnie i chodzi o to, jakie decyzje są tam podejmowane, nie o wygłupy poszczególnych posłów, co jest wpisane w koloryt tego miejsca. Czym się różniły spektakle sejmowe PO od spektakli sejmowych PiS? Dokładnie powagą! Tusk urządzał komedie i nimi przykrywał całe złodziejstwo, z całym zaprzaństwem. Kaczyński wszedł w tę nieuchronną technikę komunikowania się elektoratem, żeby postawić fundament – jesteśmy w Polsce i polskie tu obowiązują porządki.

Bez dwóch zdań to, co widzieliśmy dziś było zaplanowanym i wyreżyserowanym teatrem, może z pominięciem wyjścia z sejmu, które swoją drogą miało bardzo wątłe podstawy. Po wielu namowach w końcu PiS zdecydował się na atak i to był ostatni dzwonek, ponieważ obrona zaczynała przybierać cechy rozpaczy. Prawdopodobnie Jarosław Kaczyński, który nie przepada za takimi środkami wyrazu, poszedł za ciosem po udanej premierze „Audytu”. No i bardzo dobrze się stało, zwłaszcza, że przedstawienie zostało skierowane do trzech typów widzów naraz. W pierwszych rzędach zasiedli wyborcy PiS oczekujący zdecydowanego stanowiska w kwestii europejskich połajanek i dostali widowisko prima sort. Dodatkowo i w moim przekonaniu na wyższych tonach zagrał minister Waszczykowski, który wprost zarzucił Timmermansowi oszustwo i kłamstwo. W drugim rządzie, wbita w fotele, siedziała opozycja, a jej późniejsza reakcja, jak zwykle w takich przypadkach, to musztarda po obiedzie. Trzeci rząd istnieje w domyśle i siedzą tam przedstawiciele europejskiej socjety. Oni też nie mają wątpliwości, że byli świadkami przedstawienia, ale takiego przedstawienia nie widzieli w Polsce nigdy. Do tej pory to oni reżyserowali lub oczekiwali odpowiedniej reżyserii od swoich polskich podwykonawców. Teraz widzą na własne oczy, że skończyło się pociąganie za sznureczki i to już nie jest dodawanie sobie odwagi, ale jasne postawienie sprawy.

Strony

33530 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. Każdy średnio rozgarnięty wie o czym i o kim myślałem cytując te słowa. Merde!

 2. niech zgadnę: Roman Wilhelmi :)

 3. To było mistrzowskie zagranie Prezesa. A gest Pomaskiej przejdzie do historii polskiego parlamentaryzmu. Nadaje się na spot wyborczy: oni nie chcą Polski suwerennej.

 4. Kiedyś Donald wciskał guziczek i wyskakiwał zły Kaczor, teraz Kaczyńki naciska guziczek i uruchamia wyreżyserowne przedstawienie. Kukiełki z opozycji w teatrzyku prezesa.

  Podtrzymuję swoje zdanie, że Brexit, Grexit, uchodzcy i faszystowski prezydent z Austrii nie stanowi dla UE takiego zagrożenia, jak to w co grają Michnik i Schetyna. Jeśli Berlin wrzuci bieg "Europa dwóch prędkości", to w stosunku krótkim czasie UE się rozpadnie a michnik i schetyna zostaną sam na sam z Kaczyńskim.

 5. Zgadzam się zTobą całkowicie.

 6. I powiemy to samo nad Wisłą.

  Napisał to tuż przed wojną.

  PS dla młodzieży: wcześniej to powiedział niejaki Cambronne.

  Ja tam mniej niż średnio rozgarnięta jestem, ale kluczowe utwory w głowie zostały.

  I to jest właściwe zawołanie na teraz.

  A wiersz na podstawie słów kluczowych można wyguglować.

 7. z podkladem: Ale gupki, ale gupki:)

  to nie moze pojsc w zapomnienie.

 8. Tzw. opozycja goniąc w piętkę dała dziś materiału na niejeden spot. I nie wątpię, że się ten materiał nie zmarnuje.
  Obawiam się nieco, czy mocodawcy 'opozycji' nie połapali, że im się armie czegoś złego najadły czy napiły i być może szykują nowy front - endecję, ale na szczęście gra jest tak starymi i znaczonymi kartami, że mała szana by im to zatrybiło. Duże jest zatem prawdopodobieństwo tego, że będą musieli niestrawną już i dla nich żabę dalej jeść - czyli raczej GS + Petru + Kijowski nadal u nogi.

 9. chcial z pewna taka niesmialoscia nawiazac do mniej brzydkiego samoboja redaktora Ziemkiewicza?

 10. avatar

  ponoc jego*najmsciwsza*wroclawska*ekscelencja wygadał sie dzisiaj (chyba na wpolityce.pl byla tego zajawka) ze murowanym kandydatem na prezydenta w 20'roku bedzie jego*ekscelencja*KIEROWNIK!!! i ze schet robi to co robi (wg jego własnych słow) jest za wszelka cene samozaoranie PO wyłacznie po to by tusk NIE MIAŁ DO CZEGO WRACAĆ!!ile jest w tym prawdy to ne wiem..moze to kolejna MASKIROVKA medialna tych prawdziwych liderów od "UKLADU WROCLAWSKIEGO"..(i jak tu nie kochac G.B za o wiele wiele lat wczesniej wygloszony wyklad gdies w ciasnym pokoju-puszczony do netu??)fakt faktem ze na dzisiaj nie widac osłabniecia "cichych;wzajemnych POwiazan róznych ludzi ze smutnymi panami BEZ PASZPORTÓW"..(wył.moja subiektywna opinia)...
  a co do dzisiejszej szopki w sejmie gdzie wybrany?demokratycznie"przedstawiciel?narodu?drze na obiektywach kamer z CAŁEGO SWIATAnowo powstajacy akt prawny majacy na celu zabezpieczenie bezpieczenstwa całemu krajowi..to rzeczywiscie sytuacja BEZ PRECEDENSU!!!
  JEDNA TYLKO jeszcze uwaga z mojej strony..cyrk prawdziwy dopiero se zacznie jak w KOŃCU RUSZY 1sza fala masowych aresztowań..(moze dozyje do tego momentu..jak na razie tramal RETARD 100mcg jeszcze mi przynosi ulgę!!!)
  A  co do szopkiw sejmie..powtarzam sie..przepraszam..wypadało by im (poslom z PO) zrobic publiczne wywlekanie za szmaty;za włosy.. z sali plenarnej sejmu!!jak to robili straznicy miejscy od bufetowej..a weseli "aktywisci" z pod krzyza pluli kobietom w twarz i gasili pety na szyjach!!
  chwila gdzie obecnosc kominarzy policyjnych z jedn AT lub BOA chyba nadchodzi nieuchronnie..!!(kiedys ktos mi w komentaru zasugerował ze sam JK czyta ten blog..skoro czyta to niech pomysli nad...."siłowym ROZWIAZANIEM tego palącego problemu!!!) tak dalej bydz nie bedzie..jak mawia ferdek kiepski!!!

 11. Strony