Prześlij dalej:

Z przegraną PO nigdy się nie pogodziła i za opozycję nigdy się nie uznała. Chcieli rządzić w każdych warunkach, bez względu na wynik wyborów. Stąd te wszystkie kuriozalne „wykładnie”, że zwycięska partia nie może podejmować żadnych istotnych decyzji, bo nie reprezentuje całego narodu, ale jedynie 18%. Z tej samej przyczyny próbowali bronić i ustawić sobie Trybunał Konstytucyjny, aby przenieść ośrodek władzy ustawodawczej do sądowniczej. Następny element paranoi to ograniczenie wszelkiej władzy krajowej, w tym sądowniczej, gdzie PO utraciła wpływy i narzucenie zwierzchności Unii Europejskiej.

Wszystkie te pomysły, które są równie żałosne, jak niebezpiecznie, wynikały z traumy powyborczej i przyzwyczajenia do posiadania monopolu na władzę, co trwało, z krótką przerwą, od 1989 do 2015 roku. Pomimo niemałych sukcesów, jakie przyniosła ta anarchistyczna strategia, zwłaszcza w wymiarze zewnętrznych nacisków na Polskę, PO się z traumy nie wyleczyła i oczekuje czegoś więcej. Niby daje jakąś satysfakcję podstawianie nóg przeciwnikowi, który wygrał wybory, jednak to już nie to samo, co sprawowanie władzy. Dlatego powoli zaczęła się rozwijać nowa terapia polegająca na budowaniu państwa w państwie. Korzystając z resztek władzy zachowanych w samorządach i sądach, PO organizuje podziemne państwo faszystowskie, w którym nie ma miejsca na żaden sprzeciw jednostki, czy grupy społecznej opornej wobec faszystowskiej władzy.

Wiem o czym piszę i jakiego słowa używam, w przeciwieństwie do „obrońców demokracji i konstytucji”, jak również Adama Michnika przyłapanego w sądzie na tym, że nie potrafił podać definicji faszyzmu. Czym jest faszyzm wiadomo od lat, zanim się pojawiła najgłupsza na świecie opozycja i wyszukiwarka Google. Klasyczna definicja mówi to, co podałem powyżej, ale dla porządku przytoczę fragment słownika PWN:

faszyzm «ideologia skrajnie nacjonalistyczna i rasistowska; też: totalitarna forma rządów oparta na tej ideologii»

Trzeba sobie teraz tę definicję przyłożyć do dwóch pytań. Czym podziemne państwo PO jest i jak się zachowuje? Najłatwiej to zobaczyć po dzisiejszej decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, która bezprawnie, nie mając do tego żadnej podstawy i kompetencji „zakazała” Marszu Niepodległości. Skorzystała z władzy lokalnej i buntu Policji, co w najlepszym razie należy uznać za zbieg okoliczności, ale mało prawdopodobny. Hanny Gronkiewicz-Waltz jako przedstawicielka PO czuje się rasą panów, peowską białą siłą i przedstawicielem peowskiego narodu wybranego. Z takim poczuciem i z naruszeniem prawa zakazała podludziom spoza PO realizowania ich podstawowych praw obywatelskich. I tak oto została wypełniona pełna definicja faszyzmu. PO uznając się za nadludzi, sprawuje totalitarną formę rządów, w podziemnym państwie faszystowskim, które powołała do życia i uważa za jedyny prawomocny ośrodek władzy w Polsce. Takie są fakty, a podam jeszcze podstawę prawną, potwierdzającą fakty.

Na imprezę cykliczną zgodę długoterminową, maksymalnie na okres 3 lat, wydaje wojewoda, a decyzja wydana przez organ powołany jest wiążąca. Hanna Gronkiewicz-Waltz razem z Trzaskowskim nie mogą zakazać marszu, tak jak Sąd Rejonowy nie może rozpatrzeć apelacji. Wojewoda nawet gdyby chciał, to nie ma prawa uchylić wydanej bez żadnej mocy i podstawy prawnej „decyzji” organu nieuprawnionego. Słowem stan prawny jest taki, że wojewoda w ogóle nie powinien się do tego odnosić, natomiast organizator dla pewności składa zażalenie do sądu, ewentualnie zawiadomienie do prokuratury z art. 231 k.k., to jest przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. I to by było na tyle, jeśli chodzi o podziemne państwo faszystowskie stworzone przez PO. No może jeszcze tylko jedna uwaga. Politycznie to są dary niebios, wystarczy pokazywać faszystów i podejmować decyzje demokratyczne, resztę zrobią Polacy przy urnach.

Źródło foto: 
6
14626 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

54 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  No nie wiem co Matka Kurka napisałby gdyby wiedział co ustalił Pan Prezydent z jego Premierem. Jak dla mnie to Premier dał wczoraj podkładkę bufetowej a bufetowa wspomnianemu wcześniej parze do takiego rozwiązania. Jeśli organizatorzy dogadają się z kręgami rządowymi może to nawet wyjść na dobre ale jaka będzie reakcja ludzi? Niewiadomo.

 2. Matka Kurka już pisze. A raczej ćwierka.

  Coś mi się zdaje, że "spontaniczne" spotkanie PAD z PMM ustalono już wiele godzin temu i oczekiwano tylko na poród, to jest rozwiązanie w wykonaniu HGW. PiS idzie wreszcie na konfrontację z fałszystowską PO?

 3. avatar

  Mnie nawet przyszło do głowy, że obie strony się umówiły ... 

 4. Dla mnie PO to przede wszystkim organizacja skrajnie fałszystowska. Fałsz w decyzjach i oświadczeniach obojga prezydentów Warszawy lał się dzisiaj obficie.

 5. avatar

  Dobre określenie, to są rzeczywiście ohydnie śliskie fałszystowskie kanalie. Jak cała ta banda sierotek po Q-roniu i Gie-remku. 

 6. Po trzech latach niezrozumiałego uporu naszych władz, mamy nareszcie decyzję mówiącą o państwowym charakterze Marszu Niepodległości. Martwi tylko to, że została ona wymuszona.
  Nie cieszę się jednak na wyrost, gdyż głupota nie śpi.
  Przed nami jeszcze TSUE i wybory do PE.

 7. Nie zgodziłbym się z twierdzeniem że PO to faszyści. Są totalitarystami i wrogami wszelkiej wolności. Są raczej produktem stalinizmu, niż faszyzmu.

  Dzisiejsza głupia decyzja Gronkiewicz-Waltz to był strzał w kolano PO, połączony z darmową i skuteczną promocją ruchów narodowych oraz zimnym prysznicem dla PiS. Mam nadzieję że po nim PiS wróci do polityki walki, która zapewniła mu sukces wyborczy, zamiast obecnej polityki ustępstw.

  Teraz można się przekonać kim są totalitaryści, i co zrobią z Polską, jak im się tylko nieco ustąpi, czy wykaże jakiekolwiek oznaki słabości. Niezależnie od tego czy rezydują oni w Warszawie czy Brukseli.

 8. avatar

  W oryginale było: "skrajnie fałszystowska" a faszystowska. 

 9. ???

 10. avatar

  por. Tata z Mamą – Listopad 07, 2018 18:49

 11. Brawo prof. Pawłowicz! TSUE  nie jest źródłem prawa w Polsce. A jeśli będzie szedł na zwarcie to doprowadzi do POLEXITU, którego niemcy boja się jak diabeł swięconej wody. Przynajmniej jedna osoba w PiS ma polityczne jaja.

  Stalinizm to odmiana lewackiego faszyzmu, nie czepiałbym się różnic skoro jeden pień.

 12. avatar

  No bo i faszyzm to jedna z form lewactwa, jak każde lewactwo totalitarnego. 

 13. avatar

  Nie znając jeszcze decyzji Prezydenta i Premiera przejęcia od narodowców Marszu Niepodległości napisałem

   

  ranger1951 – Listopad 07, 2018 16:46 Wobec decyzji HGW o zakazie Marszu Niepodległości - "Bóg, Honor, Ojczyzna", jest podstawa do wprowadzenia w Warszawie i Wrocławiu zarządu komisarycznego - NATYCHMIAST albo poleje się krew a odpowiedzialność spadnie na PiS za zaniechanie.

  Zapadła inna decyzja.

  Teraz już nie ma obaw o prowokację i "opinię" junii jewrejopejkskiej" że byłby to marsz faszystów. Co się w ciągu kilku godzin zmieniło ? Ano to że PiS będzie miał marsz od którego się odżegnywał a sam nie potrafił zrobić tego samodzielnie z obawy o fiasko. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i ja osobiście (wpłacając dość dużą kwotę na konto MN) poniosło koszty jego organizacji. czy "rząd polski" je zrefunduje ? Wygląda to wszystko na ustawkę miedzy HGW (za bezkarność) a PiS. Słabo to wygląda.

 14. Ustawka to raczej nie była. Gronkiewicz-Waltz swoją decyzją zniszczyła tak pieczołowicie budowaną narrację PO jako obrońców wolności przed zamordyzmem PiSu. Podejmując tę głupią decyzję zapomniała że będzie musiała dalej w tej Warszawie żyć. Od dzisiaj ma tysiące wrogów. Chyba nie będzie czuć się komfortowo przez najbliższe parę lat.

 15. avatar

  Przecież ona i tak wyjedzie do Izraela w obawie przed odpowiedzialnością karną za reprywatyzację, i nie tylko.

 16. avatar

  Kierunek nieco zdeaktualizowany, jak jechał tam Baksik z Gąsiorowskim, to jeszcze było w miarę bezpiecznie a teraz.

 17. avatar

  Izrael w dalszym ciągu nie wydaje swoich obywateli.

 18. avatar

  Że nie wydaje, to nie wydaje ale wielu szuka tu u nas swoich korzonków bo to w końcu unia i można się na Schengen załapać.

 19. Niedziela, 11 Listopad - Czas Honoru. Również intencji. Najważniejsze nie mącić.

 20. avatar

  Honorowo jest przejąć Marsz Niepodległości "Bóg, Honor, Ojczyzna" który przygotowywało tysiące narodowców poświęcając swój czas i pieniądze które mogliby przeznaczyc dla swoich rodzin ? O jakim honorze mówisz ?

 21. Nie jakim, a czyim. A nie o Twoim. Ale przy okazji spytam o intencje...

 22. Prezydent Wroclawia zakazał marszu polskich patriotow 11 listopada, poniewaź w trakcie marszu MOGŁYBY się pojawić brzydkie słowa.

  Prezydent Wroclawia urządził na wydziale prawa uroczystość ku czci hitlerowskiego zbrodniarza, a nie stalinowskiego zbrodniarza, ale dla porządnych ludzi to żadna różnica. A w salach na wydziale czekała policja antyterrorystyczna uzbrojona po zęby, żeby uderzyć na polskich patriotow którzy będą protestować.

  Trzeba zakazać wszystkich lewackich manifestacji, bo w ich trakcie MOGLOBY dojść do zamieszek z przeciwkami.

  Prezydent Zdanowska nie może zostac prrzydentem, ponieważ MOGLABY znów dokonać przestepstwa.

 23. Ponieważ chcą nam zepsuć to Święto, WSZYSCY na Marsz Niepodległości!!! Nie oglądajmy się na nikogo, to nasza Ojczyzna, nie ich!

 24. avatar

  Toteż nie mam zamiaru im odpuścić, na Mszę trzeba pojechać na Garncarską.

 25. Czy Radek Fojgiel już wie czemu PiS zanotował taki słaby wynik, i co należało zmienić?

  Błaszczak powinien trafić pod sąd wojenny i pluton egzekucyjny za to, że nie zmodernizował polskiej armii i że nie przyłączył do wojska polskiego wojsk naszych sąsiadów. Historia nie skończy się dlatego, że przyjedzie do nas amerykańska dywizja a Niemcy będą nam dawać pieniądze. Historia świata właśnie teraz zaczyna się na nowo. I rozjedzie PiS jak walec jeża.

 26. avatar

  Sorry, ale te kody (nomen omen!) nic nie mówią, co to za Radek Fojgiel? Cała reszta to też jakaś chaotyczna projekcja umysłu. Nie jestem fanem Miłosza ale "Zniewolony umysł" to był zgrabny tytuł.

 27. Niech idzie każdy, kto tylko może. Ja idę, jak co roku

 28. avatar

  Demonstracja. Istnieją trzy możliwości: 
  1) Policja ochrania demonstrację by przebiegła spokojnie
  2) Policja walczy z demonstracją i  wybucha awantura 
  3)Demonstracja interesuje wyłącznie demonstrantów

  Poniżej mapka: "Number guns per 100 inhabitants" w Europie. 
  Pytanie : jaki jest związek między "number guns" a zachowaniem władzy czyli policji i dlaczego. 
  Czas Start!

 29. avatar

  Same ciekawostki, Finowie prawie poziom Szwajcarów a Belgowie też znani z produkcji dobrej broni dużo mniej. Rumuni całkowicie spacyfikowani przez Ceaușescu a Polacy niewiele lepiej. Austria i Niemcy niemal identycznie --- czyżby tak po Aschlussie? A UPadlina to chyba nie poujawniała i większość trzyma w siennikach.

 30. avatar

  "Same ciekawostki" delikatnie powiedziane :)^:) Rumuni 0,7, Polacy 1,3 a w tle dywagacje Bartosiaka o :)^:)

   

 31. avatar

  Bartkowiak? Nie znam. Z konstrukcji nazwiska wynika, że to ktoś z Wielkopolski. 

 32. avatar

  Oczywiście Bartosiak, nie Bartkowiak. Patrzyłem a nie widziałem. Poprawiłem. Dzięki.

 33. "Politycznie to są dary niebios, wystarczy pokazywać faszystów i podejmować decyzje demokratyczne, resztę zrobią Polacy przy urnach".

  Tak, zrobią. Pogonią pisiołkow już za rok i dopuszczą prawdziwych faszystów z PO do władzy. Pamietam jak lata temu polska reprezentacja w pilce nożnej zaliczała same kompromitujące klęski. Doszło do tego, że wściekli ludzie przed TV zaczęli dopingować przeciwników - tak mieli dość rodzimych kopaczy. Raz podczas jakiegos meczu sam chcialem żeby przegrali jak najwyżej, taki mialem wk...w na popaprańców. Przypominam sobie te dziwne uczucia, gdyz nachodzi mnie cos podobnego. I dziwię się, że Matka Kurka nadal usiłuje zaklinac rzeczywistość licząc na jakieś zwycięstwo za rok, po ktorym wszystko ruszy z kopyta. Żadnego zwycięstwa nie będzie, a z władzą trzeba się będzie pożegnać. PiS już jest bezsilny, a przeciwnik to doskonale wykorzystuje. Posunięcia bufetowej są jak najbardziej logiczne i służące tamtej stronie, a pisanie o tym że po czyms takim wyborcy zrobią porządek przy urnach to juz jest - przepraszam - szczyt naiwności. Zrobią porządek, ale nie z tymi co trzeba. Z PiS już jest źle, a za rok będzie cieniem samego siebie. Dzięki samemu sobie zresztą. Targowica celowo wywołuje wojnę, bije bez litości, a sama jest i będzie bezkarna. Włos nikomu z głowy nie spadnie i ludzie to widzą (no, chyba że zdelegalizowanemu ONR, o czym bredził Jaki). Gdyby wczoraj Tfusk na komisji zeznał, że Amber Gold założył sam, a pieniądze oszukanych klientów ma dobrze ukryte - Wassermanowa i reszta tych pajaców mogliby mu skoczyć. Wybory prezydenckie miałby wygrane w I turze, a potem zrobiłby porządek z nieudacznikami. I ludzie to widzą. Nikt nie chce przyłączyc się do bezsilnych przegrywów niepotrafiących ruszyć nawet kogoś tak skompromitowanego jak bufetowa. Ile rzeczy mógłby przez ostatnie 2 lata zdziałać komisarz w stolicy? Ile krzydy ludzkiej by uniknięto? Zabrakło jaj decydentom i zabraknie ich w przyszłości. A gdyby nawet PiS utrzymal wladze za rok, to w jakim celu? Żeby dawać 100 mln na cmentarz dla żydów i nie miec dla policjantów? Co oni są w stanie jeszcze naprawić? Niedopuszczenie do wladzy PO to jednak za mało. Juz mi ich nie szkoda. Niech zrobią miejsce dla prawdziwych twardzieli, bo na ich widok chce mi się puścić pawia.

 34. Znasz bajkę o pajacu?

 35. avatar

  A ty o betonie ?

 36. avatar

  A ono zna bajkę o ruskiej onucy?

 37. Marian:

  Znam. O czerwonym betonie: "Wypad komuchu!".

 38. avatar

  Jak zwykle, pisowski beton używa inwektyw zamiast argumentów.

 39. Marian,

  Popisujesz się w komentarzach radziecką finezją i wdziękiem dżentelmena z kołchozu, oraz wcinasz się między wódkę i popitkę.

  Beton - w potocznym języku polskim, aparat partyjny PZPR, do końca trwający w szeregach i na samozwańczo zajętych pozycjach, aż do rozwiązania ZSRR. Dziś beton udaje skruszenie.

 40. avatar

  "Beton udaje skruszenie" --- nie mogę się utulić ze śmiechu. A przy tym jakie to prawdziwe. 

 41. W zupełności się z Panem zgadzam. PiS nie nadaje się do sprawowania władzy. Zawodzą na całej linii.

 42. Obawiam się, że głupota jednak wygrała i Walcowa z Dudusiem stanęli po tej samej stronie.
  Może jutro coś się zmieni i Duduś z organizotaromi marszu dojdą do porozumienia.

 43. avatar

  Nie l;iczyłbym na to. POPiS ukradł Polakom nadzieję. Ale tą kradnie się raz.

 44. avatar

  Popis to pan, panie rangier dajesz regularnie --- swojego zabetonowanego za Gierka umysłu, gdzieś pan opływał w komusze dostatki. 

 45. Chyba trudno mieć wątpliwość, że PiS wygrało wybory, a PO rządzi opierając się na kaście sędziowskiej i postgoebbelsowskiej propagandzie. Kolejny raz pytam: jakie miał przesłanki PAD do SKUTECZNEGO zablokowania reformy sądownictwa i dlaczego wycofano się z repolonizacji mediów?

 46. G-W.

  To Prawda!

  A TVNowskie antypolskie Q*wy wala w PiS jak chca, aPiSowcy jeszcze do nich chodza i daja sie osmieszac swoja bezsilnoscia!

  Nic nie slychac tylko: "pani redaktor" i "panie redaktorze"! Oszalec mozna!

 47. już najwyższy czas aby zbierać podpisy pod referendum odwołania Czaskowskiego z funkcji prezydenta Warszawy

 48. avatar

  Jestem za. Trzeba jednak zmodyfikować ustawę, żeby lemingi frekwencją referendum nie uwaliły.

 49. MK.

  Bardzo dobra Notka - jak zawsze - Pozdrawiam.

 50. Naczelnik mnie dzisiaj zaskoczyl! 

  Zrugal wspanialego, odwaznego Tarczynskiego...

 51. Strony