Prześlij dalej:

Z przegraną PO nigdy się nie pogodziła i za opozycję nigdy się nie uznała. Chcieli rządzić w każdych warunkach, bez względu na wynik wyborów. Stąd te wszystkie kuriozalne „wykładnie”, że zwycięska partia nie może podejmować żadnych istotnych decyzji, bo nie reprezentuje całego narodu, ale jedynie 18%. Z tej samej przyczyny próbowali bronić i ustawić sobie Trybunał Konstytucyjny, aby przenieść ośrodek władzy ustawodawczej do sądowniczej. Następny element paranoi to ograniczenie wszelkiej władzy krajowej, w tym sądowniczej, gdzie PO utraciła wpływy i narzucenie zwierzchności Unii Europejskiej.

Wszystkie te pomysły, które są równie żałosne, jak niebezpiecznie, wynikały z traumy powyborczej i przyzwyczajenia do posiadania monopolu na władzę, co trwało, z krótką przerwą, od 1989 do 2015 roku. Pomimo niemałych sukcesów, jakie przyniosła ta anarchistyczna strategia, zwłaszcza w wymiarze zewnętrznych nacisków na Polskę, PO się z traumy nie wyleczyła i oczekuje czegoś więcej. Niby daje jakąś satysfakcję podstawianie nóg przeciwnikowi, który wygrał wybory, jednak to już nie to samo, co sprawowanie władzy. Dlatego powoli zaczęła się rozwijać nowa terapia polegająca na budowaniu państwa w państwie. Korzystając z resztek władzy zachowanych w samorządach i sądach, PO organizuje podziemne państwo faszystowskie, w którym nie ma miejsca na żaden sprzeciw jednostki, czy grupy społecznej opornej wobec faszystowskiej władzy.

Wiem o czym piszę i jakiego słowa używam, w przeciwieństwie do „obrońców demokracji i konstytucji”, jak również Adama Michnika przyłapanego w sądzie na tym, że nie potrafił podać definicji faszyzmu. Czym jest faszyzm wiadomo od lat, zanim się pojawiła najgłupsza na świecie opozycja i wyszukiwarka Google. Klasyczna definicja mówi to, co podałem powyżej, ale dla porządku przytoczę fragment słownika PWN:

faszyzm «ideologia skrajnie nacjonalistyczna i rasistowska; też: totalitarna forma rządów oparta na tej ideologii»

Trzeba sobie teraz tę definicję przyłożyć do dwóch pytań. Czym podziemne państwo PO jest i jak się zachowuje? Najłatwiej to zobaczyć po dzisiejszej decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, która bezprawnie, nie mając do tego żadnej podstawy i kompetencji „zakazała” Marszu Niepodległości. Skorzystała z władzy lokalnej i buntu Policji, co w najlepszym razie należy uznać za zbieg okoliczności, ale mało prawdopodobny. Hanny Gronkiewicz-Waltz jako przedstawicielka PO czuje się rasą panów, peowską białą siłą i przedstawicielem peowskiego narodu wybranego. Z takim poczuciem i z naruszeniem prawa zakazała podludziom spoza PO realizowania ich podstawowych praw obywatelskich. I tak oto została wypełniona pełna definicja faszyzmu. PO uznając się za nadludzi, sprawuje totalitarną formę rządów, w podziemnym państwie faszystowskim, które powołała do życia i uważa za jedyny prawomocny ośrodek władzy w Polsce. Takie są fakty, a podam jeszcze podstawę prawną, potwierdzającą fakty.

Strony

Źródło foto: 
16874 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  No nie wiem co Matka Kurka napisałby gdyby wiedział co ustalił Pan Prezydent z jego Premierem. Jak dla mnie to Premier dał wczoraj podkładkę bufetowej a bufetowa wspomnianemu wcześniej parze do takiego rozwiązania. Jeśli organizatorzy dogadają się z kręgami rządowymi może to nawet wyjść na dobre ale jaka będzie reakcja ludzi? Niewiadomo.

 2. Matka Kurka już pisze. A raczej ćwierka.

  Coś mi się zdaje, że "spontaniczne" spotkanie PAD z PMM ustalono już wiele godzin temu i oczekiwano tylko na poród, to jest rozwiązanie w wykonaniu HGW. PiS idzie wreszcie na konfrontację z fałszystowską PO?

 3. avatar

  Mnie nawet przyszło do głowy, że obie strony się umówiły ... 

 4. Dla mnie PO to przede wszystkim organizacja skrajnie fałszystowska. Fałsz w decyzjach i oświadczeniach obojga prezydentów Warszawy lał się dzisiaj obficie.

 5. avatar

  Dobre określenie, to są rzeczywiście ohydnie śliskie fałszystowskie kanalie. Jak cała ta banda sierotek po Q-roniu i Gie-remku. 

 6. Po trzech latach niezrozumiałego uporu naszych władz, mamy nareszcie decyzję mówiącą o państwowym charakterze Marszu Niepodległości. Martwi tylko to, że została ona wymuszona.
  Nie cieszę się jednak na wyrost, gdyż głupota nie śpi.
  Przed nami jeszcze TSUE i wybory do PE.

 7. Nie zgodziłbym się z twierdzeniem że PO to faszyści. Są totalitarystami i wrogami wszelkiej wolności. Są raczej produktem stalinizmu, niż faszyzmu.

  Dzisiejsza głupia decyzja Gronkiewicz-Waltz to był strzał w kolano PO, połączony z darmową i skuteczną promocją ruchów narodowych oraz zimnym prysznicem dla PiS. Mam nadzieję że po nim PiS wróci do polityki walki, która zapewniła mu sukces wyborczy, zamiast obecnej polityki ustępstw.

  Teraz można się przekonać kim są totalitaryści, i co zrobią z Polską, jak im się tylko nieco ustąpi, czy wykaże jakiekolwiek oznaki słabości. Niezależnie od tego czy rezydują oni w Warszawie czy Brukseli.

 8. avatar

  W oryginale było: "skrajnie fałszystowska" a faszystowska. 

 9. ???

 10. avatar

  por. Tata z Mamą – Listopad 07, 2018 18:49

 11. Strony