Prześlij dalej:

Uległości PiS wobec Izraela i to Izraela wygłaszającego na temat Polski skandaliczne oświadczenia, nie da się w żaden sposób wytłumaczyć w kontekście odwiecznych deklaracji tej partii. Można zaklinać rzeczywistość na 1000 sposobów, ale na końcu i tak zawsze Polak zobaczy, że to polska delegacja jedzie do Izraela, żeby prowadzić rozmowy, konsultacje, czy dochodzić do innych kompromisów. Polska uchwaliła prawo broniące godności i prawdy o Polsce. Jest to przepis tak fundamentalny i tak oczywisty, że nie ma tu miejsca na żadną dyskusję, a już na pewno nie na dyskusję z Żydami, którzy mają dokładnie takie same przepisy i nadużywają ich na każdym kroku.

Co jakiś czas tu i ówdzie pojawiają się alarmy, że PiS Polskę sprzedał i dalej „transakcja” rozjeżdża się na Izrael i USA albo łączy „kupców”. W związku ze „sprzedażą” należy głosować na polskich patriotów, czytaj pryszczatą „endecję” Bosaka, ewentualnie ateistyczną Mariana. No nie, o tym pisał nie będę, bo nie zamierzam trafiać z izraelskiego deszczu pod radziecką rynnę, ale czas najwyższy powiedzieć sobie parę szczerych słów. Każda partia zaczyna tracić kontrolę nad sobą i swoim elektoratem, gdy przekaz rozjeżdża się z czynami i symboliką. Tak jak śmieszną jest PO, która mówi o aferach i „Misiewiczach” w PiS, tak PiS staje się groteskowy, gdy słowami walczy z polityką „na kolanach” i „pedagogiką wstydu”, a w sferze czynów i symboli stawia się pokornie na dywaniku w Tel Awiwie. Wielkie słowa z marnym widokiem w żaden sposób nie korespondują i choćby ten obraz zasypać dodatkową toną pięknych i patriotycznych zdań, Polaka to nie przekona.

Wcześniejsze pretensje ze strony elektoratu PiS sprowadzały się do kwestii personalnych lub wewnętrznych pomysłów funkcjonowania państwa. Były to sprawy ważne, zwłaszcza wolta Andrzeja Dudy, dymisja Beaty Szydło i Antoniego Macierewicza, jednak nie tak istotne, jak niepodległa Polska. Ludzie zawsze reagują emocjonalnie w podobnych okolicznościach i więcej w tych reakcjach jest zwykłych personalnych sympatii niż realnej oceny politycznej. W efekcie sprawy rozchodzą się po kościach i chociaż każdy taki zgrzyt przekłada się na morale elektoratu, to wystarczy wybryk „opozycji”, aby znów się wszystko jakoś posklejało. Chciałbym napisać, że podobny mechanizm zadziała na znacznie poważniejszej płaszczyźnie, ale to nie jest możliwe. Suwerenność Polski i rzeczywiste wstanie z kolan, po którym Polska nie musi się tłumaczyć na każde zawołanie oszczerców, to jest coś, co łączy niemal wszystkich wyborców PiS. Nie ma znaczenia, czy wyborca PiS sympatyzuje z Macierewiczem, czy z Morawieckim, Polski podległej i upokorzonej żaden sympatyk PiS nie wybaczy.

PiS zaczyna prowadzić politykę kompletnie niezrozumiałą dla wyborcy Macierewicza i Morawieckiego. Jeśli ktoś nie widzi problemu w ostatnich wydarzeniach politycznych, to co najwyżej zwolennicy Gowina i Glińskiego, a zapewniam, że tych jest mniej niż fanów Ryszarda Petru. Zwykle po diagnozie choroby podaje się receptę, ale powiem do bólu szczerze, że mam serdecznie dość. Nikt odczuciami Polaków specjalnie się nie interesuje, poza tym, gdybym miał PiS tłumaczyć, że Polska nie może leżeć plackiem przez izraelskimi i amerykańskimi Żydami, szczerze Polski nienawidzącymi, to zostałbym wyborcą PO. Niczego nie zamierzam sugerować, wyjaśniać i deklarować też nie. Zwracam jedynie uwagę, że największy kapitał polityczny PiS, którym była i mam nadzieję, że jeszcze jest wiarygodność w budowaniu Polski niepodległej, właśnie rozmienia się na drobne.

Strony

Źródło foto: 
16674 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

25 (liczba komentarzy)

 1. A tyle bylo ostatnio wymachiwania szabelka , zeby na koniec z podkulonymi ogonami stanac przed panami w Izraelu. Cudownie zwlaszcza w kontekscie tego , iz Zydzi psami pogardzaja tak samo jak swiniami !

   

   

   

   

 2. avatar

  Przypominam, to "wymachiwanie szabelką" to pochodzi z żydokomunistycznych agitek i przynajmniej na polskich forach używać się tego zwrotu nie godzi. Obżydliwość pisana przez samo 'ż'. 

 3. Politycy PiSu myślą że oni zmienili naród, który wraca do starych, patriotycznych wartości. Błąd. To MY się zmieniliśmy i dojrzeliśmy, a PiS jako partia polityczna najlepiej wpasował się w ten trend i z tego korzysta. Oznacza to, że gdy ta partia przegnie w klękaniu przed obcymi, szczególnie Izraelem, to ją wyplujemy i spuścimy wodę. Powstanie wtedy nasza, nowa patriotyczna partia, zasilona przez wielu rozczarowanych członków PiSu.

   

 4. avatar

  Tylko, że na zbudowanie nowej partii od podstaw potrzeba kolejnego ćwierćwiecza, może próbować wzmacniać PIS od środka. 

 5. No i sukcesy. W urzędzie wojewódzkim w Gdański cudzoziemcy czekają 6 miesiący na kartę pobytu, więc wojewoda przyjął 30 stażystów z urzędu pracy. I będzie dobrze. Jakby powiedział Bismarck, 30 stażystów i państwo zacznie dobrze działać.

  Kiedy obcokrajowcy będą na adres domowy dostawać po 2 tygodniach od złożenia karty pobytu, wtedy państwo będzie dobrze działać.

 6. Czy koś wie ilu jest Żydów w Polsce skoro oni nami rządzą?

  Podczas przeprowadzonego w 2011 r. Narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań przynależność do żydowskiej mniejszości narodowej zadeklarowało 7 353 obywateli polskich. http://mniejszosci.narodowe.mswia.gov.pl/zydzi

  ...

   

 7. avatar

  Ja oceniam na około 3 miliony nosicieli genów chazarskich poczuwających się do wiadomych "korzeni", przykładnych katolików posoborowych a także letnich i wolnomyślicieli.

 8. Głupio wyszło, że akurat w tym roku miały się odbyć huczne obchody rocznicy Niepodległości. Do listopada to z tą niepodległością będzie raczej pozamiatane. Czyli coś poszło nie tak chronologicznie jak miało być. Kartki z planem losów Polski się posklejały, PiS przeskoczył parę etapów i ostro finiszuje

 9. avatar

  Toć tłumaczyłem: JOW, Broń i Zakaz cenzury wtedy ciacho staje się 'niejadalne' i 'trudnojebalne'.

  Imo luzik, jak zwykle urzędasy se wakacje urządziły za naszą forsę:  https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-tel-awiw,cId,77399

 10. avatar

  a'propos

  tylko 15-20% dla narodowców?sądzę że więcej..a co do polityki na kolanach naszej umiłowanej partii rządzącej..ona się nie zmieni do końca ich rządów..lawirowanie..lawirowanie...

 11. Strony