Prześlij dalej:

Wyrok dla celebryty Najsztuba to klasyka z cyklu „Święta krowa w akcji”, tym razem za kierownicą samochodu. Ludzie już swoje powiedzieli, w typowy sposób, którego w najmniejszym stopniu nie zamierzam deprecjonować. W pierwszej reakcji mam dokładnie te same „banały’ na języku. Gdyby to mnie spotkało poszedłbym siedzieć, w najlepszym razie dostałbym zawiasy. Wygrzebał się, bo to Najsztub, inny zostałby przez sąd przeczołgany. Pod całością się podpisuję i dokładnie tak to wygląda, dlatego nie należy się bać „banałów”, ale warto je do znudzenia powtarzać.

Z drugiej strony Czytelnicy po coś wchodzą na stronę kontrowersje.net i podejrzewam, że nie po to, aby przeczytać tyle, ile sami są w stanie sobie napisać albo przeczytali wszędzie. W związku z tym postanowiłem swoim zwyczajem sięgnąć głębiej i opisać stan prawny skandalicznej sprawy. Wyjątkowo zacznę od końca, czyli nieprawomocnego wyroku, jaki usłyszał Najsztub. Dostał 6 tys. zł grzywny, 10 tys. zł nawiązki dla pokrzywdzonej i blisko 6 tys. zł kosztów sądowych. Taki wyrok w ciemno wziąłby chyba każdy sprawca nieumyślnego wypadku, oczywiście poza „świętymi krowami”, a już biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, skazany powinien postawić sądowi dużą wódkę i kupić bilety w obie strony na dwutygodniową wycieczką na Maderę. Dary niebios, czy jak kto woli prezent od najwyższej kasty. W tym miejscu uświadamiam niezorientowanym, że skazanie na karę grzywny, po roku się zaciera i czyni z przestępcy super gościa z czystą kartą.

Tak to wygląda od końca historii, ale pora napisać coś o początku i środku. Niestety nie znam dokładnie wszystkich zarzutów i bazuję na doniesieniach medialnych, które się powtarzają i zakładam, że wyjątkowo są prawdziwe. W jakich okolicznościach Najsztub popełnił przestępstwo i dlaczego usłyszał tak śmieszny wyrok. Uporządkujmy kodeksy i przepisy, ponieważ narodziło się wiele nieporozumień. Osiem lat przed wypadkiem Najsztub stracił prawo jazdy za takie naruszenie prawa ruchu drogowego, które z automatu skutkuje decyzją administracyjną o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Kto myśli, że jedno i drugie jest tożsame, ten się głęboko myli. Prawo jazdy można zatrzymać na pewien okres czasu, najbardziej popularne to 3 miesiące za przekroczenie prędkości. W przypadku zatrzymania kierowca nie musi powtórnie zdawać egzaminu, ponieważ… nie traci uprawnień, co jest zupełnie odrębną procedurą zarezerwowaną dla poważniejszych naruszeń prawa.

Najsztubowi zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie 24 punktów karnych, co z mocy prawa skutkuje cofnięciem uprawnień i powtórnym egzaminem, ale starosta „zapomniał” wydać decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień. Dzięki temu sąd nie mógł Najsztubowi postawić zarzutu z art. 180a k.k.:

Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zamiast kodeksu karnego w tej części celebryta został potraktowany kodeksem wykroczeń art. 94 k.w.:
§ 1. Kto prowadzi na drodze publicznej pojazd, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze grzywny.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

Strony

Źródło foto: 
15017 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. ...a ta potrącona po pijaku na pasach to nie miała być niepełnosprawna zakonnica w ciąży?

  Jeszcze trochę i wkrótce
  wszyscy się oswoją,
  z tą myślą,
  że są persony,
  co ponad prawem stoją…

  Cała facecja: http://fraszki-ulotki.info/2018/08/inny-wymiar-sprawiedliwosci.html

   

 2. Na miejscu Mateusza Morawieckiego, poprosiłbym żeby Kornel natychmiast opuścił politykę, włącznie ze złożeniem mandatu. Inaczej Kornel moze zostać Bolkiem a rząd zmienić Premiera. Warto ryzykować ?

  Za co dyrektor departamentu polityki uzbrojenia został jeneralem, skoro nie mamy żadnego uzbrojenia, żadnej polityki uzbrojenia żadnych koncepcji uzbrojenia i tylko marzenia o sformowaniu 4 dywizji z ołowianych żołnierzyków?

 3. Status celebryty, właściwe pochodzenie rodzinne i etniczne, dużo znajomości, właściwe, antypisowskie poglądy polityczne. Raczej nie do ruszenia.

 4. Chyba że cała Polska się dowie, że podwiózł staruszkę na masce. W sumie zrobił dobry interes, bo dobry jeleń kosztuje więcej niż 10.000. Ale wiadomo, staruszek jest więcej.

 5. ...no właśnie!

  A w kwestii wyrokowania, jeszcze taka myśl:

 6. avatar

  A co wiemy o poglądach politycznych staruszki?

 7. Może sytuacja byłaby inna, gdyby Nasz Ukochany Pan Prezydent nie zawetował w lipcu zeszłego roku ustaw o SN i RIO - i wyroki byłyby pewnie inne, a i może na pana starostę znalazłby się jakis sposób, żeby go odwołać za "niegospodarność".

  Złośliwi ludzie insynuują, że szykuje się gruba afera a'la Caracale o wartości 500mln euro, bo komuś potrzeba pieniędzy na kampanię wyborczą: https://twitter.com/sbalcerac/status/1027131908726120450

  Inni natomiast strasznie się bulwersują tym, co plecie stary Morawiecki oraz tym, co robi młody - chodzi o instrucję dla kieleckich urzędników skarbowych, która wymaga od nich zachowań podobnych do opriczników Iwana Groźnego oraz o to, że 5 największych koncernów informatycznych na świecie zapłaciło w Polsce 27mln zł z tytułu CIT, a sam jeden polski CD Projekt bodajże ponad 40mln.

   

 8. To jest ulubiona zabawa czekistów w Polsce. umieścić swoich agentów wpływu po obu stronach, napuszczać zeby tłukli się po głowach krzycząc na cały świat. Szukanie w kaźdej puszce po coli  ruskich agentów, świadczy o kompleksach albo dyskretnej pracy nienaszego wywiadu.

  Andrzejem odz krakowskiego przedmieścia to najprostsza forma rozbijania przeciwnika od środka.

 9. avatar

  Agent sekty "pastora" Chojeckiego w amoku, wyżywa się na starszym Panu, którego zasługi są niewątpliwe ale sprzed 1/3 stulecia. A co do sekty wiadomego "pastora" ...

 10. Chciałbym tylko dodać, że w wyniku potrącenia staruszka miała złamane żebro/żebra/ oraz pęknięcie kości czaszki. Takie obrażenia powodują rozstrój zdrowia powyżej 7 dni, co jest oczywiste. Idę o zakład, że w wyniku jakiegoś matactwa sąd przyjął, że te obrażenia spowodowały rozstrój zdrowia do 7 dni i zastosował przepisy z kodeksu wykroczeń.

   

 11. Ciekawe co dostanie resortowy potomek Modlinger za potrącenie policjanta i skandowanie na cześć ZOMO.

 12. Może dostać odszkodowanie za "silne i uzasadnione wzburzenie na widok policjantów".

 13. za gloryfikowanie organizacji totalitarnej? 

 14. To był oczywiście żart z mojej strony, ale czy naprawdę uważasz, że taki "wyrok" byłby niemożliwy ? Tę część swołoczy, niesłusznie zwanych "sędziami" stać na wiele więcej...

  Czym jest zatem abstrakcyjne kuriozum na skalę światową w bezprawnym paszkwilu  7-iu "wspaniałych" z SN w niby uchyleniu ustawy i zabezpieczeniu wziętym z kpc ?

  Coś z ich strony może jeszcze zaskoczyć ? Wszystko.

  Ci i wielu innych im podobnych "sędziów" MUSZĄ być usunięci ze stanu sędziowskiego i dodatkowo odpowiedzieć karnie. To bezwzglednie konieczne.

 15. Najszubów ci u nas dostatek i to po każdej stronie. Zjechanie na lewą stronę, czołowe zderzenie, Skoda z lotniska skasowana, dziecko do szpitala zabrał helikopter i ch... mu zrobili bo to najszub po tzw. prawej niby naszej stronie.

  http://www.gaze...

 16. Wujec też potrącił osobę na pasach na Ursynowie, ul. Gandhi w 2014. Pieszy został przewieziony do szpitala. Ofiara w stanie ciężkim.

  Samochód przed nim się zatrzymał, żeby przepuścić a on nie, zmienił pas i trafił. Jaki był finał w sądzie i czy był?

 17. avatar

  @janusz49 --- na razie tylko upominam. Cytowanie tu  "rewelacji" za Judiszer Beobachter Michnika jest w złym guście

 18. Tutaj nie chodzi o cytowanie ale stwierdzenie faktów, że po naszej stronie najszubów też się choduje dlatego wychodzi, że my nie ruszamy waszych a wy naszych., i tylko aż tyle..

 19. avatar

  Jeśli już to "hoduje" ale to co pan wypisujesz to typowe oszczerstwo złodziejskiej opozycji. Wasi/nasi dotyczy jedynie puławian i natolińczyków (Unia "Wolności" --- SLD), którzy zawarli sojusz pod "okrągłym stołem" i przejęli władzę eliminując opozycję patriotyczną. To co u nich jest zasadą egzystencji, po mojej (bo chyba nie naszej - łącznie z panem) jest wypadkiem przy pracy. 

 20. @janusz49 No jest trochę różnicy w porównywanych przypadkach: Skoda miała ważne badania techniczne i ubezpieczenie OC, sprawca miał ważne prawo jazdy. Miał więc "prawo" spowodować nieumyślny wypadek, Najsztub tego "prawa" nie miał. I tu leży pies pochowany.

 21. Przepraszam za wprowadzenie innego tematu, ale to KURWA (przepraszam) jest ważne.

  Przed chwilą w Berlinie Michałowi Haratykowi zagrano "hymn polski". Jakaś, zdaje się, Niemka polskiego pochodzenia sfałszowała Mazurka Dąbrowskiego. Podkładem muzycznym "śpiewu" tej Niemki był mix naszego hymnu i oficjalnej melodii mistrzostw Europy - w trakcie odtwarzania hymn zanikał, a Haratykowi grano melodię mistrzostw. Haratyk był zdegustowany, to jest k...a kryminał co potomkowie Goebbelsa odpierdalają! Jest to absolutnie zamierzona akcja Niemców - dziś już o godz. 15.45 Wojciechowi Nowickiemu "śpiewała" ta sama larwa śpewaczka niemiecka - wtedy było bez podkładu muzycznego, fałszowanie natomiast podobne jak przed chwilą. Internauci zastanawiają się co jutro faszyści zagrają Paulinie Gubie (wszak ograła faworytkę Niemkę tak jak nasi Davida Storla).

  P.S. Przepraszam, że tu piszę - nie jestem twitterowiczem i po prostu to jedyna droga jaką mogę o sprawie napomknąć Gospodarzowi. Z tego co piszecie w różnych miejscach wynika, że raczej bardziej interesuje Was eurowpierdol w pucharach, ale ja nie zamierzam nikogo przekonywać do lekkiej atletyki - podaję tylko problem już dwukrotnego pohańbienia polskiego hymnu przez niemieckie łajzy - organizatorów mistrzostw. Piotr, napisz coś o tym jeśli Cię temat zainteresuje.

 22. Z wpisu mojego znajomego na FB:

  Na mój wniosek do IPN złożony 17-11-2017 o udostępnienie akt sprawy lustracyjnej Jerzego Buzka:
  - IPN BU 1265/16
  - IPN Bu 002847/1
  - IPN Bu 002847/2
  - IPN Bu 1296/1
  po monicie dostałem odpowiedź:
  "Archiwum IPN w Warszawie oczekuje na opinię ABW co do możliwości wypożyczenia tych akt".

  Podobno Zbiór Zastrzeżony został zlikwidowany, tworzony jest nowy ZZ? Pytam: na jakiej podstawie ABW jest konsultowane w tej sprawie?

  Podobnie nie mogę się doczekać realizacji mego wniosku z 5-01-2018 o udostępnienie akt sprawy lustracyjnej Kornela Morawieckiego:
  - IPN Wr 564/81 t. 1 i t. 2.

  Podobno żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce?!?

 23. avatar

  Jeden żyd się zamartwia - ŻYD HARTMAN DO POLAKÓW: „Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci"

  więc drugi żyd bierze się za "restrukturyzację Polaków" co jest dobrze widziane przez żydowskie sądy

 24. Strony